Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Jasny gwint Lancer, miales racje co do tego nizszego napiecia... moje corsairy ida teraz o 20MHz wiecej niz na 2.8V. Nigdy bym na to nie wpadl.

 

@ Mardok- dziwna sprawa z tymi twoimi ddr'kami. Probowales puscic wszystko na def. i sprawdzic jakie wtedy masz odczyt/ zapis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@draak:

 

Jak napisałeś tak sprawdziłem i na def wszystkie wyniki gorsze. Poza tym sprawdzałem na xtreme i tam były podobne wyniki na tym MHz co ja mam, nawet miałem troszkę lepsze od kogoś kto miał 260. Wiec już sam nie wiem, no ale chyba wychodzi że tak po prostu ma być.

 

EDIT:

 

Np Tutaj:

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=50421

 

Tylko nie wiem czemu napisałeś że wyniki są „śmieszne” jak tylko zapis jest coś mały :/

Edytowane przez Mardok =:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze tak niskie wyniki w porownaniu z nf3/880pro (mowie caly czas o zapisie do pamieci) to norma na tym dfi czy tez moze na nf4?

 

Bo jesli u Ciebie pamieci pracujace przy 254MHz@2226 1T osiagaja minimalnie gorsze wyniki niz u mnie przy 205MHz 2225 1T to cos jest nie tak.

 

Sam nosze sie ze zmiana tego abita od dluuugiego czasu (ktorego, cholera, notorycznie brak) i naturalnie myslalem tez o tym dfi.

 

Powiem szczerze, ze troche rozczarowujace sa te Twoje wyniki, tym bardziej ze faktycznie i na xtreme ludzie maja podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@draak:

Ja ci nic nie poradzę na to, a tym linkiem chciałem tylko udowodnić że sprawa nie leży w tym że ja czegoś nie umiem ustawić tylko że porostu tak jest. A cholera wie już czemu :/ Nie mam wyników z innych mobo na NF4 (a szkoda) aby porównać czy to „wina” NF4 czy też DFI. Ale zwróć też uwagę ze jedyny nadający się do czegoś bios dla DFI to wiciąż beta ! Możliwe że to właśnie w tym tkwi przyczyna.

Edytowane przez Mardok =:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej nieobecności, miałem trochę zamieszania (mobo było :) tylko pozostałych rzeczy brakowało) - dzisiaj udało mi się złożyć do kupy to wszystko - DFI NF4 Ultra-D, A64 3200+, 2 x 120 GB w RAID-zie, X800XL od Sapphire i oczywiście długo oczekiwany Tagan 480W - ogólnie sprzęt wymiata :) Mardok czy Ty swego sprzęta męczysz teraz na powietrzu? Ja miałem ciekawe WC jednak bloczek na chipsecie się nie zmieścił (zbyt blisko PCI-E) więc zrezygnowałem a ponieważ nie miałem dobrej "przejściówki" na S939 złożyłem go na pożyczonym od kumpla Freezer-ze 64 i jestem w szoku - siedząc całe popołudnie i trochę nocy ;) przy kompie mam 31 st na procku oczywiście bez stresowania go :) - trochę mi dokucza wyjec na GPU ale podmienię go na coś cichszego i chyba zrezygnuję z WC - ogólnie jestem w szoku, że wiaterek tak ładnie chłodzi. Jak coś pokręcę - odezwę się jednak teraz boję się wyczynów na tym chłodzeniu ... :)

A i podpis przydałoby się zmienić ale dzisiaj nie dam rady ...

Edytowane przez Tomo_78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomo_78:

 

Ten wiatrak nie tyle co go tak chłodzi a tyle co A64 tak mało się grzeje (w porównaniu do XP-M ofkorz) ;) I tak ja „jadę” na powietrzu a dokładnie na BOXie, i nie mam żadnych problemów. Co do WC to zastanawiam czy nie dorobić rzecznie zapinki dla mojego Maze-4 i wpakować go na A64 czy też nie opchać wszystkiego i kupić coś klasy XP90 czy nawet XP120 i siąść z powrotem na AC to się jeszcze okaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok a co dałeś na Szafirka? Zastanawiam się nad jakimś silencerem ... WC trochę mnie męczyło miałem to wszystko na 12 i 16 wężach więc po pierwsze zero mobilności, po drugie "bałagan" pod biurkiem ;) Ja narazie WC nie sprzedaję ale jak znajdę dobre rozwiązanie na grafikę to się go pozbędę :) Wracając do tematu ... jaka jest temp max dla A64?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomo_78:

 

He he he Szafirek też na BOXie ;) Jedyne co to pastę zmieniłem. Nie rozumiem z tą max temp. bo jak max w ogóle to AMD podaje 65stC a jak u mnie to 40stC ale tylko jak go katuję tymi wynalazkami do testowania stabilności jak sobie gram czy coś w tym stylu to 38stC nie przekracza (ale mam huragan w budzie ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak jest w końcu z Biosem do ultra-D, który jest najlepszy? Oczywiście na chwilę obecną .... :) I jeszcze jedno - gdzie znajduje się czujnik opisany przez SmartGuardiana jako PWMIC?

Edytowane przez Tomo_78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak jest w końcu z Biosem do ultra-D, który jest najlepszy? Oczywiście na chwilę obecną .... :) I jeszcze jedno - gdzie znajduje się czujnik opisany przez SmartGuardiana jako PWMIC?

1274365[/snapback]

 

no chyba przy mosfetach jak sama nazwa wskazuje ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Co te pamieci to gumka? Bedziesz je naginal do 400MHz? Byc moze dotarles to granic ich mozliwosci i nic poza wydluzaniem timingow nie zostalo. Zreszta mam zlota rade-obniz napiecie. Dla moich najbardziej optymalne jest napiecie 2,6V-sprawdz, powinno byc lepiej. Konflikt by byl, jakby nie chcialy wcale chodzic, a tak poprostu za duzo chcesz.

1273260[/snapback]

Widzisz "złotej rady" już próbowałem wcześnie, jakiś koleś na xtreme o tym pisał. A kurat w moim przypadku sie nie sprawdza. Szkoda.

Rozumiem, ze Twoje "600" próbowałeś osiagnać włąśnie na 2,6V?

 

BTW - Akurat słowo konflikt jakoś mi się po prostu nawinęło w odniesieniu do niemożności znalezienia złotego środka w moim przypadku. Nie demonizujmy, nie oczekuję od tych pamieci niewiadomo czego, po prostu akurat liczyłem na te 300 "prostszą drogą" :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomo_78

 

Ja też mam tego szafirka.

Od razu zmieniłem mu chłodzenie na ATI Silencer 4.

Pasuje jak ulał.

 

Na 30% obrotów wiatraka mam 40C idle i 57burn (wtedy wiatrak ok 50%)

 

Duzo lepiej klarta się kręci no i jest ciszej.

Jak ją włozyłem to się przeraziłem, bo cały komp

cichy a tu taki wyjec :)

 

Pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz "złotej rady" już próbowałem wcześnie, jakiś koleś na xtreme o tym pisał. A kurat w moim przypadku sie nie sprawdza. Szkoda.

Rozumiem, ze Twoje "600" próbowałeś osiagnać włąśnie na 2,6V?

 

BTW - Akurat słowo konflikt jakoś mi się po prostu nawinęło w odniesieniu do niemożności znalezienia złotego środka w moim przypadku. Nie demonizujmy, nie oczekuję od tych pamieci niewiadomo czego, po prostu akurat liczyłem na te 300 "prostszą drogą" :wink:

1274465[/snapback]

 

 

no 300 na 2x512to już niezły wyczyn ... niestety potrafi to jedynie bardzo niewielki % pamięci na TCCD (mówimy o stabilnym 300 2,5-3-3-7-1T w dualu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaczala gdzie brałeś tego silencera? Powiedz mi jeszcze czy ładnie pokrywa on kostki pamięci na grafie bo wczoraj kupiłem Zalmana niebieskie radiatorki na pamiątki i nie wiem czy nie zwrócić i zamówić właśnie tego silencera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaczala - akurat kilkoma metodami udalo mi sie wyciagnac 300MHz 2,5-3-3-7. Mam na mysli ten nieszczesny test 8. Kilka razy mi przeszedl bez bledow, ale za ktoryms lupem pojawia sie 4-8 bledow, a to juz dyskwalifikuje pamiec do stabilnej dlugotrwalej pracy. Mn obnizenie napiecia pomoglo. W tej chwili jade 300MHz HTT i memki 270MHz. Oczywiscie to zadene osiagniecie ;) a chcialo by sie zapodac pamieci z dzielnikiem 9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie niżej niż 2,5-4-4-11 na 300 zejść już nie mogę. Ciekawa sprawa jest z napięciem. Postanowiłem sprawdzić jeszce raz jak zachowują się na konkretnych wartościach. Jednak Lancer miał rację, wcześniej czegoś musiałem niedopatrzyć - 2,6V wystarczy do stabilnej pracy przy 300 2,5-4-4-11, 2,7 - błędy, 2,8- błędy, 2,9..... i znów pełna stabilność.

 

Ktoś prosił o przykłądowe wyniki z Everesta:

 

Zapis

 

Odczyt

 

2,4GHz, 1:1, HTTx3, Vmem 2,6V....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PITer:

 

TAK, przynajmniej na razie póki NV nie zrobi tego o czym „krzyczy”. Ale potem NV zapowiada wprowadzenie też problemów w sterownikach aby ludzi z mobo Ultra przerobioną na SLI uprzykrzyć życie.

 

@Interloper:

 

Wszyscy podają temp jakie mobo podaje wiec i ja, ale absolutnie nie twierdzę ze taka temp to prawdziwa temp bardziej ją traktuję jako odnośnik i porównanie z innymi (głownie DFI bo co inna mobo to inna temp) ;)

Edytowane przez Mardok =:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bart132:

Racja nie mamy 2x PCI-E tylko 4x PCIE nasz błąd sorry ;)

(x = ilość nie prędkość PCI-E)

 

@draak:

I wszystko zaczyna się potwierdzać, np. Hanu ma 300MHz dla ramu i proporcjonalnie mu zarówno zapis i odczyt wzrósł czyli u mnie wszystko ok. jak na 254MHz i moje tymingi. No przynajmniej jak na DFI :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli czy ja moze zle przeczytałem czy mzoe nie rozumiem :>

Po przerobce mozecie na Ultrze pracowac w tybie SLI ( majac np 2x 6600 :> )?

 

UPDATE:

Na stronie DFI wszedlem w Ultra-D no i:

2 PCI Express x16 slots

:blink: Edytowane przez bart132

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bart132:

Trąbią na necie że się da, a NV marudzi aby producent Mobo na to nie pozwalał i powiedziała ze zablokuje to w kolejnych wersjach NF4 Ultra oraz utrudni życie za pomocą nowych sterowników dla NF.

 

A tu masz jak wygląda DFI NF4 Ultra:

DFI LP NF4 Ultra-D

Jak widać ma 4x PCIE ;)

Edytowane przez Mardok =:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...