Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem WIem... To mnie zaskoczyliscie :D

Przebrnalem przez caly temat i gdzies widocznie musialem albo zle przeczytac albo poprostu zle spojrzec no i myslalem ze nie ma tej drugiej 16x :D

Coraz bardziej podoba mi sie płytka.

Pozatym wiadomo stery sterami.... Zrobia jakies "omegi" i będzie git :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa stery to najmniejszy problem ale jak już NV zablokuje w samym NF4 to „coś” to już raczej albo nie będzie to w ogóle do odblokowania albo bardzo trudne (tak mi się wydaje) wiec jak brać „modowalną” Ultre to teraz albo wcale ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniales o jednym... Nie kazdy ma na chwile obecna pieniądze :D Ale kto wie niedlugo.

 

Pozatym musze poczekac az ustabilizuje sie sprawa z Biosami bo Asus jak narazie jest bardziej konkurencyjny patrzac na cene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 6800LE potoki tez mialy byc nieodblokowywalne :) czyli jak bym obsadzil 2x6600GT na tej plycie dzialaly by bez problemu w sli czy musze modyfikowac plyte ?

 

Mostek do polaczenia 2 kart dodawany jest do karty czy plyty ?

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PITer:

 

Jak obsadzisz na tej co ja mam to bez problemu, ja mam SLI-D i tylko do niej i do SLI-DR dodawany jest mostek, wersja Ultra-D nie ma tego mostka co z resztą logiczne. Poza tym 1x 6800GT lepiej się spisuje niż 2x 6600 wiec czy ja wiem czy ten SLI jest aż tak wart tego zachodu.

 

No chyba że kogoś stać na 2x 6800GT to wtedy nie mam pytań ;)

Edytowane przez Mardok =:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze jednoznacznie powiedziec ,ze testowal te plyte na chieftecu 420W ze zlaczem 20pin i bylo stabilnie?Tylko prosze o to ,zeby odpowiedz nie zawiaral przypuszczen tylko rade:

1.Jak uruchomic na tym zasilaczu i czy potrzebna jest ta www.sirius.pl/product.php?action=info&id=11606&sid=1 przejsciowka?

2.Jakie wlasciwie ma wady brak tych dodatkowych 4 pinow?

3.Czy do urouchomienia na tej plycie jednej karty 6600gt wymaga zasilaczy powyzej 500W?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@acd:

 

Na 420w nie ale na 360w mamy jednego tu kolego co pracuje bez problemów a jako ze to jest słabszy braciszek wiec i na mocniejszym nie powinno być problemów ! Chodzi BEZ przejściówki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Feb 13 2005, 17:03-->

CYTAT(Mardok =:) @ Feb 13 2005, 17:03)
@acd:

 

Na 420w nie ale na 360w mamy jednego tu kolego co pracuje bez problemów a jako ze to jest słabszy braciszek wiec i na mocniejszym nie powinno być problemów ! Chodzi BEZ przejściówki !

1274943[/snapback]

Tak ,tez czytalem o tym typie;) Mimo to zastanawiam sie na kupieniem tej przejsciowki...Ciekawe czy cos da.No,ale na razie musze sprzedac swoj sprzecik,btw:moze ktos zainteresowany?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@acd:

 

Jak chodzi bez to moim zdaniem NIE kupować jej a dołożyć i kupić już zasilacz z dwoma liniami +12v, osobiście mam Szefa 460w właśnie z dwoma liniami i sobie go chwale wiec z czystym sumieniem mogę go Ci polecić gdyż nie jest jakoś kosmicznie drogi a działa dobrze.

 

BTW: To nie giełda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Feb 13 2005, 17:16-->

CYTAT(Mardok =:) @ Feb 13 2005, 17:16)
@acd:

 

Jak chodzi bez to moim zdaniem NIE kupować jej a dołożyć i kupić już zasilacz z dwoma liniami +12v, osobiście mam Szefa 460w właśnie z dwoma liniami i sobie go chwale wiec z czystym sumieniem mogę go Ci polecić gdyż nie jest jakoś kosmicznie drogi a działa dobrze.

 

BTW: To nie giełda ;)

1274972[/snapback]

hmmm,no byc moze trza bedzie zakupic,ale musialbym sprzedac stary zasilacza ,kupic nowy i za 40W i dwie linie 12V musialbym doplacic 100kilo :( To jednak sporo .

 

Wiem wiem ,ze nie gielda:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, ze zasilacz kupujesz na dłuższy czas, a z tego punktu widzenia 100 zeta to niewielki wydatek....

 

BTW - Co z tego, ze na Ultra-D można odpalić SLI, jak pozostanie problem z nabyciem mostka. No chyba, że ktoś tam gdzieś sprawi, że "spadną z ciężarówki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. teraz moja kolej zadać pytanie mam sobie jak widać w podpisie SLI-D (nie wiem czy to właśnie przez to) ale po zainstalowaniu wszystkich sterowników mimo to mam 2 nieznane urządzenia, tymczasowo wyłączyłem je w menadżerze aby mi Windows nie marudził ale mimo wszystko wlałbym się tego „pozbyć” macie jakieś pojecie co to może być ? Jak podałem za mało informacji to powiedzcie co mam wam dopisać. A no i jadę na sterach z CD. Niby wszystko działa ale jakoś brzydko wygląda ;)

Edytowane przez Mardok =:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ,tez czytalem o tym typie;) Mimo to zastanawiam sie na kupieniem tej przejsciowki...Ciekawe czy cos da.No,ale na razie musze sprzedac swoj sprzecik,btw:moze ktos zainteresowany?;)

1274964[/snapback]

Producenci zalecaja zeby uzywac takie przjsciowki z mocnymi zasilaczami (450W w zwyż).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Feb 13 2005, 17:54-->

CYTAT(Mardok =:) @ Feb 13 2005, 17:54)
Ok. teraz moja kolej zadać pytanie mam sobie jak widać w podpisie SLI-D (nie wiem czy to właśnie przez to) ale po zainstalowaniu wszystkich sterowników mimo to mam 2 nieznane urządzenia, tymczasowo wyłączyłem je w menadżerze aby mi Windows nie marudził ale mimo wszystko wlałbym się tego „pozbyć” macie jakieś pojecie co to może być ? Jak podałem za mało informacji to powiedzcie co mam wam dopisać. A no i jadę na sterach z CD. Niby wszystko działa ale jakoś brzydko wygląda ;)

1275057[/snapback]

 

A nForce 6.37 próbowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hanu:

 

Nie, jakoś nie specjalnie chce się bawić ze sterami dla NF pamiętam jakie „jaja” były na DFI NF2 jak się za bardzo namieszało ze sterami, ale skoro radzisz spróbować to zrobię Ghosta i spróbuję bo już naprawdę nie mam pomysłów co to może być bo w biosie powyłączałem wszystko co się w zasadzie dało no nie licząc S-ATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok - Możesz spokojnie zapodać. Ja jadę na nich od początku zabawy z DFI i nie zauważyłem z tej strony zadnego problemu.

 

Sulaco - co tym chciałeś pokazać? Na jakim taktowaniu proca toto? Zapodałem te screeny na prośbę Mardoka, bo potzrebował zinterpretować swoje wyniki....

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulaco - co tym chciałeś pokazać? Na jakim taktowaniu proca toto? Zapodałem te screeny na prośbę Mardoka, bo potzrebował zinterpretować swoje wyniki....

w obu przypadkach 285x9.. a chcialem poakzac jak to stabilny jest everst ze swoimi wynikami, i jaki z niego miarodajny test..i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej strony można Everesta rzeczywiście o kant tyłka potłuc. Manipulując timingami i dzielnikami pamieci mogę równie dobrze pokazać screeny z odczytem 6500 jak i 8000. Tak smutna prawda o tym progsie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super wyniki chłopaki ale mnie osobiście porównanie bardziej do moich interesuje czyli coś kolo 255MHz (+ - 5MHz). Ale z drugiej strony widzę już drugi wynik na Asus-ie i kurcze na nim jest masakrycznie większy zapis niż na DFI.

 

@Sulaco:

 

Mam prośbę mogłabyś na swoim Asus-ie zrobić test z zapisu na MHz około 255 ? Bo odczyt mam całkiem OK. ale zapis jest po prostu tragiczny ! :/

 

@Hanu:

 

Ale zwróć uwaga na dziwną rzecz DFI strasznie wypada w teście zapisu do pamięci w porównaniu właśnie z Asusem, i to nie tylko moje ale ogólnie, za to na przykład wyniki w SuperPI są już że tak powiem w normie jak na tymingi, CPU i MHz dal ramu. Nie wiem właśnie czy to jakieś „przekłamanie” czy porostu wina biosu (w końcu to jeszcze beta) albo też samej mobo.

Edytowane przez Mardok =:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm czyli narazie nie bede musial zmieniac zasiłki :D

Przynajmniej bede mogl troche dozbierac na cos lepszego.

 

Powie mi ktos jaka jest roznica cenowa miedzy SLI z dodatkami a bez nich ? Na allegro maja tylko Ultre...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hanu:

W Sandrze tak w Evereście już mniej choć nie mówię ze wcale.

 

@bart132:

A cholera to wie w PL na razie jak jest DFI NF4 to zazwyczaj Ultra wiec nie Gocie nawet na oko powiedzieć jaka jest różnica w cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Feb 13 2005, 18:55-->

CYTAT(Mardok =:) @ Feb 13 2005, 18:55)
Mam prośbę mogłabyś na swoim Asus-ie zrobić test z zapisu na MHz około 255 ? Bo odczyt mam całkiem OK. ale zapis jest po prostu tragiczny ! :/

 

eee tam popadasz w jakas histerie :) sie masz czym przejmowac...dobrze wszystko masz i tego sie trzymaj :)

ale prosze:

2350 255 2,5-3-3-6 1T

nie wiem co Tobie to da, bo nizszych timingow nie ustawie dla swoich pamiatek, a zreszta to wyniki z everst'u...

btw: wlasnie uzyskalem w zapisie 2813 - 236 -2-3-3-6 1T...dla mie kosmos nie program :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sulaco:

Wiesz co masz racje to ten program jest do bani :/ Bo jak to kurde możliwe np. to:

 

http://sirius.cs.put.poznan.pl/~inf67547/i...emory_write.jpg

 

I to kurde na 200MHz 2,3,3,7 paranoja. W zasadzie chodziło oto że wszyscy (co przyszli nie chłopacy od DFI) od razu do mnie z tekstami typu „śmieszne” , „małe” , „ ja mam więcej” i to wszystko na o wiele mniejszym FSB ale jak widzę ten Everest to się jakoś nierealne czasem liczby podaje wiec go sobie podaruję ;) No może poza odczytem bo do tego nie miałem żadnych zastrzeżeń.

 

@Hanu:

 

Zrobiłem jak mówiłeś dałem najnowsze stery dal NF4 ale dalej mam te 2 urządzenia no nie mam nic dodatkowego na PCI czy coś, kurde nie mam pojęcia nawet co to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Feb 13 2005, 20:47-->

CYTAT(Mardok =:) @ Feb 13 2005, 20:47)
...wiec go sobie podaruję ;)

 

no nareszcie dobrze gadasz :)

osobiscie przygladalem sie RightMark Memory Analyzer 346, i probowalem znalezc cos co chociaz troche by odpowiadalo wynikom jakie daje everest - najlbizsze sa wyniki l2 d-cache ram. moze cos w nim dobrac i na jego podstawie ustalac jakies "roznice"?...przynajmniej jest w czym wybierac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz dopiero zwróciłem uwagę że na xtreme jak już podają wyniki z Everesta to zawsze tylko odczyt, chyba tylko w jednym temacie (o DFI mowa) znalazłem screeny z zapisu wiec wychodzi że mało kto zwraca uwagę na zapis w Evereście ;) W zasadzie mym się ty w ogóle nie przejmował jak by kilka osób nie „narzekało” na to że zapis do „bani”. Ja tam się chyba na Sandrę przerzucę i problem z głowy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...