Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz z innej beczki ... ponieważ VGA (6600GT) zachodzi na wentyl chipsetu postanowiłem przełożyć ją do drugiego gniazda PCI-E i tu wydajność jest trochę niższa ...

 

1 PCI-E 9010Marki 03 HQ non OC

 

2 PCI-E 8684Marki 03 HQ non OC

 

Sprawdzane 2x.

 

 

Any idea ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz z innej beczki ... ponieważ VGA (6600GT) zachodzi na wentyl chipsetu postanowiłem przełożyć ją do drugiego gniazda PCI-E i tu wydajność jest trochę niższa ...

 

1 PCI-E 9010Marki 03 HQ non OC

 

2 PCI-E 8684Marki 03 HQ non OC

 

Sprawdzane 2x.

Any idea ??

1275485[/snapback]

No bo chyba tylko w pierwszym slocie masz PCI-E 16x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo chyba tylko w pierwszym slocie masz PCI-E 16x

1275515[/snapback]

Heh ... chyba masz rację ... przełożyłem VGA za bardzo się nie zastanawiając nad konstrukcją Ultry :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jo!

Bawilem sie 2 dni pamieciami i wiem ze to jeszcze nie koniec....

Przyczyna niestabilnosci byly pamieci a nie zasilacz.... Komp jest stabilny przy 278x9 @1.39 1:1 2.5-4-4-11-1T. Napiecie 12V to okolo 11.6 w obciazeniu i spada przy wyzszym HTT - bez zasilki nie poajde wiecej....

Tez mam problem z nieznanym urzadzeniem "mostek PCI".

Skaczcie o zasilaczach. Ja mam Megashita 300W i jak do tej pory smiga...Musi pociagnac jeszcze jakis czas, bo zasilacz w dordze.

Lece tescic pamieci na 2.6V (jak do tej pory sprawdzalo sie najbardziej 2.9) bo widze ze cosik niedopracowane mam.

 

PS. Jakie macie temperaturki na prockach ?

Ja jestem bardzo zaskoczony, bo z pentagramem 92Cu mam 38 100%load(torture Test) i 26 idle....temp pow. okolo 20 stopni....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol a mnie to nie zapytasz?

 

Jak masz hajs to sie spotkamu w lublinie w srodku tygodnia i obgadamy ile masz kasy i co bierzesz :)

 

 

KAROL A SKAD MASZ PROCKA :o

 

Stary Ci wylozyl kase? Mam nadzieje ze jutro sie dowiem ze jakiegos fajnego kupiles <_<

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeca BIOS wyraznie pisze, ze bez zworkowania PCIe jest kolejno od dolu: 2x, 1x, 16x, 1x. Po przelozeniu jest 8x, 0x, 8x i 4x.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Nareszcie mogę się cieszyć swoją DFI Ultra-D i to dzięki NIEOCENIONEJ pomocy Cyb3728 !!!

Naprawdę TEGO użytkownika to mogę polecić!!!

A teraz pobawimy się troszkę możliwościami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jo!

Bawilem sie 2 dni pamieciami i wiem ze to jeszcze nie koniec....

Przyczyna niestabilnosci byly pamieci a nie zasilacz.... Komp jest stabilny przy 278x9 @1.39 1:1 2.5-4-4-11-1T. Napiecie 12V to okolo 11.6 w obciazeniu i spada przy wyzszym HTT  - bez zasilki nie poajde wiecej....

Tez mam problem z nieznanym urzadzeniem "mostek PCI".

Skaczcie o zasilaczach. Ja mam Megashita 300W i jak do tej pory smiga...Musi pociagnac jeszcze jakis czas, bo zasilacz w dordze.

Lece tescic pamieci na 2.6V (jak do tej pory sprawdzalo sie najbardziej 2.9) bo widze ze cosik niedopracowane mam.

 

PS. Jakie macie temperaturki na prockach ?

Ja jestem bardzo zaskoczony, bo z pentagramem 92Cu mam 38 100%load(torture Test) i 26 idle....temp pow. okolo 20 stopni....

1275621[/snapback]

A no to spoko :) Powiedz jeszcze ile masz A na tej 12V ? Kto takiej paniki narobil z tym zasialaczami?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@acd

Paniki z zasiłkami narobiło w sumie samo DFI ...... ;)

 

@Mardok

Ja mam Ultra-D i podczas instalacji sterów z płyty nie instaluje mi 1 urządzenia a jeśli chcę zainstalować sterownik ręcznie to mam "błąd podczas instalacji" ;(

 

Panowie jeśli ktoś z was zmieni ten "traktor" na czipsecie ;) na coś cichszego to dajce znak.......

Pozatym to sterowanie wiatrakami doprowadza mnie do szału....wrrrrr.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczne jeszcze raz:

Moje osiagi w dziedzinie wydajnosci pamieci

Czas oczekiwania

Odczyt

Zapis

 

Zapis wydaje sie spox. Odczyt natomiast ponizej oczekiwan.... Sorka ze na jednym tylko screenie sa ustawienia, ale jakos zapomnialem ;)

 

Teraz sprawa pentagrama:

Rzut izometryczny pokazuje, ze mimo obsadzenia skrajnego banku pamieci, jest duzo miejsca. Mozna by powiedziec ze 100 i 120 sa wieksze, zgadza sie, ale maja wieksza srednice "listkow" a nie rdzenia.

Rzut z gory pokazuje, ze duzo miejsca pozostalo jeszcze do karty. To tylko 92, ale do grafiki pozostalo jeszcze 4 CM (zmierzylem) - 100 wejdzie, ale co z 120??

Na fotce "od frontu" widac ze miejsce pomiedzy pamieciami jeszcze jest. Spokojnie 120 wejdzie.

 

Wazna rzecz. Sam mysle nad pentagramem 120+. Ma ktos mozliwosc zrobienia fotki temu ustrojstwu na takiej plytce ?? A moze lepiej doplacic i zorganizowac XP-120 ??? Jakies rady ??

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buah :/ Panowie, nie robci z tego tematu wiekszej sieczki niz juz jest.

 

Gdy pare stron tematu dziwilem sie tak niskim wynikom podsys. pamieci na tych dfi/nf4 to wszyscy jednym glosem stwierdzili, ze nie mam co sie sugerowac jakims tam dennym everestem bo wystarczy dwa timingi w biosie przestawic, a juz wyniki o 500MB/s inne (swiadomie koloryzuje).

 

Teraz nagle everest juz jest "cacy" i na jego podstawie twierdzicie, ze opoznienia za duze, a odczyt za maly (to samo pisalem- ODROBINE wczesniej).

 

Coz, wasze swiete prawo, ale odrobine konsekwencji, bo ciezko bedzie stwierdzic kiedy wyniki lub program sa miarodajne (wg posiadaczy tego mobo pewnie wtedy gdy pokazuja potege tego sprzetu).

 

To nie atak na was, bron Boze- sam jak sprzedam x800xt pod AGP i lykne x850xt na peg'u to pewnie przesiade sie na tego DFI, ale fakt pozostaje faktem- takiego burdelu jak w tym temaci dawno nie widzialem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

draak

przesadzasz, jak zobaczyłem wynik Tomo78 na 2,55GHz na X800XL (nie krecony!!!) to mi koparka opadła.30 kilo w 3DM2K1 bedzie jak bułka z masłem wiec wyniki w okolicy 35Tysiakow wcale mnie nie zdziwią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie neguje faktu, ze to cholernie wydajna plyta tylko chcialbym sie w koncu dowiedziec od "specow" jak to jest z tym odczytem pamieci na tym dfi.

 

PS. 30k na x800xl?? Ladne, nawet bardzo (jesli prawdziwe) ale 35.000- sry, to juz nie liga xl'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam nadzieję, że się poprawię jak tylko dostanę jutro w swoje łapki Silencera 4 - sprawdzimy co X800XL potrafi - obecnie mogę śmiało powiedzieć, że mobo jest zaczepiste i bardzo ładnie sprawuje się z BH-5 (wzięłem je od Racucha) :). Apropo's X850XT PE - długo nosiłem się z zamiarem kupienia tej grafy, jednak z przyczyn niezależnych ode mnie jej nie mam (braki u dystrybutora) co mnie zaj......ście cieszy, ponieważ po pierwszych testach na X800XL - cena do wydajności przy X850XT PE jest żenująca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Everest „śmierdzi” przynajmniej dla mnie a zwłaszcza zapis, poza tym wcześniej nie mówili o tymingach w o tym ze wystarczy go odpalić kilka razy aby mieć wynik większe nie o 500 a o 200 w moim przypadku mianowicie mam sobie 2250pk odpalam kilka razy pod rząd i o dziwo patrzę 2450pk wof samo urosło, natomiast odczyt jest w miarę powtarzalny (w miarę znaczy też „lata” ale nie tak jak zapis) ale po tym co ten program robi z zapisem jakoś w ogóle przestaję mu wierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomo_78:

Weź mnie nie dołuj :/ Nie dość że w mojej GFX nie da się potoków odblokować to jeszcze CPU stanął jak wryty na 2544MHz :/

 

Ale co do pamięci to prawda kurde DFI kocha moje BH-5 jak na NF2 max to 250MHz w dualu to tu już mam stabilne 260MHz 1T 2,2,2,6 i to na napięciu 3,1v a na NF2 dla 250 potrzeba było 3,3 :D

 

BH-5 1T 2,2,2,6 260MHz 3,1v

 

Ze ram przeszedł jak zwykle kilka pętelek w MemTest86 chyba już nie muszę wspominać ;)

Edytowane przez Mardok =:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.....mój procek nie chce pójść więcej niż 2.25gh i przy S&M temperatura w stresie 50-51 stopni ... ale będę walczył jak lew ;)

Co ciekawe mogę działać tylko na mnożniku x9 przy zmianie na niższy nie wchodzi mi do systemu .......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30k na X800XL jest realne i to bardzo :) mam nadzieję, że uda się coś zrobić jak będzie lepsiejsze chłodzenie :)

1277444[/snapback]

Zobaczymy jak dostanę swojego XL :mrgreen: Nie będzie cackania się, karta dostanie po du.... i wtedy sie okaże ile to "mareczków" ma w zapasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem płytkę w Barwkompie (bardzo miła obsługa i sensowna cena 600 zł ).

Jedna rzecz podoba mi się bardzo.

Możliwość zdefiniowania temperatur przy których wentyl się wyłącza, chodzi na pół gwizdka i na max. Już choćby z tego powodu płyta jest udanym zakupem (robię fanless computer).

Jak się będzie kręcić zobaczymy....

Ktoś wymieniał może wentylator od chipsetu? Ja chce tam wpakować jakiegos zalmana.

A tak BTW, to XP 120 zajął mi jedno gniazdo pamieci i dwa sloty PCI-E . To znaczy karta bez pasywnego chłodzenia moze i by tam weszła na styk...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...