Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem płytkę w Barwkompie (bardzo miła obsługa i sensowna cena 600 zł ).

Jedna rzecz podoba mi się bardzo.

Możliwość zdefiniowania temperatur przy których wentyl się wyłącza, chodzi na pół gwizdka i na max. Już choćby z tego powodu płyta jest udanym zakupem (robię fanless computer).

Jak się będzie kręcić zobaczymy....

Ktoś wymieniał może wentylator od chipsetu? Ja chce tam wpakować jakiegos zalmana.

A tak BTW, to XP 120 zajął mi jedno gniazdo pamieci i dwa sloty PCI-E . To znaczy karta bez pasywnego chłodzenia moze i by tam weszła na styk...

1277929[/snapback]

 

http://members.lycos.co.uk/m4rd0k/DFI+xp-120(2).jpg

http://members.lycos.co.uk/m4rd0k/DFI+xp-120(1).jpg

http://members.lycos.co.uk/m4rd0k/DFI+xp-120(3).jpg

 

Widac ze powinno wejsc, wszystkie pamieci i 2 karty bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1278034[/snapback]

No rzeczywiście przy takim ułozeniu mieści się (pod warunkiem, żę pamieci nie są wysokie). Ja założyłem odwrotnie, bo obawiałem się, że się pamieci nie zmieszczą, ale jednak się mieszczą... Zasłonięty jest wiec tylko jeden slot PCI-E 4x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj walczyłem z compem na nowym Chieftecu 460W 24pin ... niestety napięcia mnie nie powaliły - praktycznie identyczne jak na Chieftecu 360W 20pin ... z wyjatkiem +3.3V na starym Chieftecu trzyma lepiej :-P

 

Zalety nowego modelu to niska temp. pracy (ledwo ciepły w full load) + 2 gniazda zasilajace SATA ...

 

W przyszłym tygodniu powinienem mieć Tagana 480W to powalcze dalej ...

 

na razie max to 318x8=2544MHz z 1.575V i 315x8=2520MHz 1.55V ...

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KvM

Skoro zajmuje dwa PCI-e tzn. że masz grafę w niższym slocie tzn. że nie masz PCI-e x 16 :(

Mnie akurat sterowanie wiatrakami w biosie strassssznie wkurza ....

Też bym chętnie wymienił wiatrak na czipsecie na jakiś radiatorek tylko obawiam się że trzeba go będzie troszkę wypiłować ze względu na grafę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście przy takim ułozeniu  mieści się (pod warunkiem, żę pamieci nie są wysokie). Ja założyłem odwrotnie, bo obawiałem się, że się pamieci nie zmieszczą, ale jednak się mieszczą... Zasłonięty jest wiec tylko jeden slot PCI-E 4x

1278074[/snapback]

Mały update.

Gniazdo 4x prawdopodobnie też da sięobsadzić ( jest na styk). Przy odwrotnym założeniu XP-120 da się też obsadzić pierwszy slot PCI-E pod warunkiem ,zę karta nie ma chłodzenia wywalonego na "plecy" (ale też na styk)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KvM

Skoro zajmuje dwa PCI-e tzn. że masz grafę w niższym slocie tzn. że nie masz PCI-e x 16 :(

Mnie akurat  sterowanie wiatrakami w biosie strassssznie wkurza ....

Też bym chętnie wymienił wiatrak na czipsecie na jakiś radiatorek tylko obawiam się że trzeba go będzie troszkę wypiłować ze względu na grafę....

1278079[/snapback]

Problem sierozwiązał po przełożeniu xP-120. Poza tym chyba można przestawić ten slot na x16? (nie sprawdzałem, ale na pewno można przestawic na x8). Poza tym w takim ułozeniu coolera nie mieści się tylko karta z pasywnym chłodzeniem wywalonym przez heatpipe na tył radiatorem. Bez radiatora z tył można obsadzić ten slot 16x

 

Nie wiem czemu Cię wkurza sterowanie wiatrakami. Ustawiasz, że powyżej 25C ma chodzić na full i już nie masz sterowania...

Edytowane przez KvM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj walczyłem z compem na nowym Chieftecu 460W 24pin ... niestety napiecia mnie nie powliły - praktycznie identyczne jak na Chieftecu 360W 20pin ... z wyjatkiem +3.3V na starym Chieftecu trzyma lepiej  :-P

 

Zalety nowego modelu to niska temp. pracy (ledwo ciepły w full load) + 2 gniazda zasilajace SATA ...

 

W przyszłym tygodniu powinienem mieć Tagana 480W to powalcze dalej ...

 

na razie max to 318x8=2544MHz z 1.675V i 315x8=2520MHz 1.55V ...

1278075[/snapback]

Głowy za to nie dam, ale z tego co pamiętam między 360W a 420W różnica jest tylko w amperażu na 5V - przy 12V jest tyle samo... Nie wiem jak 460W. Generalnie chiefteki mają słabą obciążalność 12V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopaki dajcie mi linki albo co tam trzeba bo szukam dobrych rakmkow do 600 zl i proca 3000 winszesterka do 550 zl PLZ PLZ jak cos to prywatne wiadomosci mi wysylajcie prosze bo mam dfi i mi sie marnoje :mur: :mur: box !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz sprawa pentagrama:

Rzut 1276589[/snapback]

Nie chca sie wyswietlic zdjecia :( Mam nadzieje, ze QVC 100 Cu nie bedzie wadzil o moje Geil'e 2 x 512 cl 2.5 :P

 

EDIT: ok wkleilem do IE zdjecia, juz sie wyswietlaja :)

Edytowane przez Tomek_Busko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardoc , co do twojego 260mhz na 3,1V to spoko jest 2-2-2-6 ale te dwa kolejne timingi, a szczegolnie drugi - 256 to lekka kupa. Alfa timings tez sa niestety wazne w wydajnosci, a w nf2 byly one do ustawienia tylko przez nf2 tweakera. Z tego co sie orientuje to ludzie ustawiaja wartosci kolo 10-15 na tych timingach. Standard to 12-16 o ile sie nie myle... A procka mogles zakupic 3000+ a nie 3200 to by Ci wyzej poszedl.

 

Wlasnie staje przed wyborem plyty i chialbym sie dowiedziec za ile moge kupic teraz najtansza plytke nf4 DFI i czy da sie na niej zrobic cos wiecej niz u was w podpissach, bo jak nie to chyba poczekam na 939 nf3 od DFI. Aha i czy jest przejsciowka z ATX na ta nowa rewersje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KvM

Na 8x da sie przestawić ale na 16x niestety nie ..... wrrrrrrr.......

Przestawiłem juz pow.25 stopni na samym początku ale:

Na płycie GB wiatrak 120mm prędkość 1700 rpm

Na DFI max obciążenie 1000 rpm

Więc wydajność hmmm...trochę spada...... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... A procka mogles zakupic 3000+ a nie 3200 to by Ci wyzej poszedl.

 

Wlasnie staje przed wyborem plyty i chialbym sie dowiedziec za ile moge kupic teraz najtansza plytke nf4 DFI i czy da sie na niej zrobic cos wiecej niz u was w podpissach, bo jak nie to chyba poczekam na 939 nf3 od DFI. Aha i czy jest przejsciowka z ATX na ta nowa rewersje ?

1278196[/snapback]

Niezły tekst z tym prockiem, gdzieś takie rewelacje wyczytał?

 

A czego ty od tej płyty oczekujesz? Że nagle zwiekszy ci fizyczne możliwości innych podzespołów? Ze procek kopa jakiegoś dostanie, że pamieci nagle nowego życia nabiorą? Kup, pokręć, to się przekonasz. A co my wrózki jesteśmy żeby wiedzieć czy mozna coś więcej? Jest na razie jak jest. Będę miał wiecej czasu to sie pobawię. Płytka jest świeża i trzeba ją porozgryzać ( chocby te opcje pamięci ). Większość jedzie na BIOSach BETA i chyba tylko Oskar Wu wie kiedy to się zmieni i czy cokolwiek w najblizszym czasie. Więc nie rzucaj tu tekstów o robieniu czegoś więcej jak tu płyta z pieluch wyjść nie może...

 

BTW - wybaczcie ton wypowiedzi, ale szlag mnie trafia jak widzę takie teksty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KvM

Na 8x da sie przestawić ale na 16x niestety nie ..... wrrrrrrr.......

Przestawiłem juz pow.25 stopni na samym początku ale:

Na płycie GB wiatrak 120mm prędkość 1700 rpm

Na DFI max obciążenie 1000 rpm

Więc wydajność hmmm...trochę spada...... :(

1278250[/snapback]

Troche dziwne... U mnie chodzi na max. Zawsze możesz albo podpiąć pod przejsciówkę bezposednio z z zasilacza albo do innych wejść, które nie są monitorowane. Jest ich chyba 4 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły tekst z tym prockiem, gdzieś takie rewelacje wyczytał?

 

A czego ty od tej płyty oczekujesz? Że nagle zwiekszy ci fizyczne możliwości innych podzespołów? Ze procek kopa jakiegoś dostanie, że pamieci nagle nowego życia nabiorą? Kup, pokręć, to się przekonasz. A co my wrózki jesteśmy żeby wiedzieć czy mozna coś więcej? Jest na razie jak jest. Będę miał wiecej czasu to sie pobawię. Płytka jest świeża i trzeba ją porozgryzać ( chocby te opcje pamięci ). Większość jedzie na BIOSach BETA i chyba tylko Oskar Wu wie kiedy to się zmieni i czy cokolwiek w najblizszym czasie. Więc nie rzucaj tu tekstów o robieniu czegoś więcej jak tu płyta z pieluch wyjść nie może...

 

BTW - wybaczcie ton wypowiedzi, ale szlag mnie trafia jak widzę takie teksty...

1278262[/snapback]

@Hanu

Calkowicie sie z Toba zgadzam

 

@De_Xter

Nie kupuj DFi bo i tak Ci to nic nie da , moja krysztalowa kula ktora uzywam do wrozenia z jakiego procka ile da sie wyciagnac wlasnie mi powiedziala ze moich 2810 Mhz nie pobijesz , po zawodach .......... niestety , a mialo byc tak pieknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hanu

Łączę się z tobą w bólu.......

 

@KvM

Tak też zrobiłem podłączyłem oba wentylki z obudowy do molexów i temp w kompie spadła o jakieś 10 stopni teraz na płycie chodą tylko czipset na maxa 7000rpm ( co dziwne jest cichszy niż przy 3000rpm??? ) i procek :)

 

Udało mi się wkońcu przekroczyć magiczne 2.25Gh i teraz stable chodzi na 2.35 Gh ....... wiem że przy was to żadne osiągi ale pomalutku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@De_Xter

Nie kupuj DFi bo i tak Ci to nic nie da , moja krysztalowa kula ktora uzywam do wrozenia z jakiego procka ile da sie wyciagnac wlasnie mi powiedziala ze moich 2810 Mhz nie pobijesz , po zawodach .......... niestety  , a mialo byc tak pieknie

1278274[/snapback]

Jak dla mnie płyta pokazała już co potrafi.

 

Mój nędzniutki 3200+ który na A8V i na gigabajcie chodził na max 2,58 GHz na DFI poszedł na 2,75GHz fakt że do stabilnosci mu było daleko w obu przypadkach ale CCR przechodził (nawet się wpisałem na pierwszy miejscu ;-) ).

IMHO wynik całkiem niezły jak na zmianę płyty 170MHz to nie w kij dmuchał.

Podobnie z pamięciami (ale tu pewnie pomogło dowoltowanie). Najlepsze wyniki w sandrze na A8V robiłem na poziomie 5800 MB/s na DFI ok 6700 MB/s Przyrost całkiem zauważalny...

 

W sumie pogodziłem się też z Xp120. Wiatrak ładnie dmucha na na pamięci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@De_Xter:

 

Jako że pytanie było do mnie to odpisuję. Co ty opowiadasz . Na NF2 tez miałem DFI i alpha były w biosie. A co ciekawe właśnie na tym 256 mam największy zapis w „magicznym” Evereście.

 

BTW- Mardok NIE Mardoc

 

EDIT:

 

Kolejny mój wynik i kolejne „marudzenie” bosz… teraz już wszystko zostawiam dla siebie bo co nie zrobię to ZLE. Się nie podoba nie patrz :/

Edytowane przez Mardok =:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EE to luz XP120 wejdzie bez problemu, juz zamówilem z allegro DFI NF4 SLI-D za 700zł i A64 3000+ BOX sprawdzony na 2600Mhz 1.4v Prime 8 godzin. Sprzedawca zgodzil sie ze jezeli procesor nie bedzie chodzil tak jak napisalem to bede mogl go zwrócic. cena 630zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PITer:

Zwracam honor do kieszeni ;)

 

@kubotka:

Ktoś już pisał o tym, i z tego co pamiętam sprawdzało się całkiem nieźle.

 

DFI + XP120 + RAM by KvM:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Mardok =:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EE to luz XP120 wejdzie bez problemu, juz zamówilem z allegro DFI NF4 SLI-D za 700zł i A64 3000+ BOX sprawdzony na 2600Mhz 1.4v Prime 8 godzin. Sprzedawca zgodzil sie ze jezeli procesor nie bedzie chodzil tak jak napisalem to bede mogl go zwrócic. cena 630zł

1278674[/snapback]

Piter od kogo masz tego procka? Też chcę kupić coś po selekcji bo ten mój to biedny jest. Poluje na jakiegoś 2,7@1,4 Jestem skłonny oddać mojego 3200 i dopłacić ze 2 stówki za taki okaz.

 

Mardok wiem że pokazywałeś, ale takie niewyraźne i bez karty z pasywnym chłodzeniem ;-)

Mam jeszcze fotkę jak ładnie pamięci się mieszczą pod XP 120, ale nie mam gdzie jej wrzucić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko grafy brak, narazie bedzie PCI 2 MB matrox, docelowo bedzie codzi 2x 6800GT lub 1x x800xl i raczej wybiore to drugie rozwiazanie.

 

KvM

Napisz do nich lub zadzwon  1278731[/snapback]

 

Pewnie tak bo to pierwsze to ok 3tys pln a odrugie 1250 :D :D :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda ze przy SLI jedna karta renderuje gurna czesc obrazu a druga dolna ?

zalezy od trybu:

AFR - jeden ukad generuje parzyste, drugi nieparzyste klatki

SFR - uklady renderuja czesc jednej klatki, a stery rownomiernie rozkladaja obciazenie, tak wiec moze sie zdarzyc, ze jeden bedzie liczyl 80% , a drugi 20% klatki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...