Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość majkel84

Chłopaki pomóżcie!!

Chcę zmienić pamiątki co by wyżej poszły niż te Twinmosy i mam taki wybór

1293132[/snapback]

HyperX :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy czy chcesz 2 x 256 czy 2x512. Jak 2 x 512 to Adata Vietesta 566 albo 600 - bo to TCCD i jedyne w dobrej cenie, ewentualnie sprowadz sobie Gskille - wiadomo o co chodzi. A jak 2 x 256 to nie ma lepszego wyboru niz Winbond :] Zaden Hynix i TCCD nie podskoczy no moze blizej bedzie TCCD ale za 2 x wieksza cene.

 

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=442556 - rapra akurat fajna parke winbondow sprzedaje - cena podejrzewam, ze jak na nie bedzie dosc okazyjna !

Ewentualnie zagadaj do niego bo ma jedna sztuke infineona 3,3V - 256mhz 5-2-2-2 tez w dobrej cenie - pozostaje kwestia doboru drugiej kostki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Feb 22 2005, 05:11-->

CYTAT(Mardok =:) @ Feb 22 2005, 05:11)
@sis:

Po pierwsze proc za dużo twój nie umie jak na 2,2GHz potrzebuje już 1,450v to może tez być problem po drugie TCCD nie przepadają za 2,2,2,5 poluźnij tymingi no i po trzecie widzę że masz 2x512 wiec dzielnik 166 i dopiero kręcimy. TCCD najlepiej się czyją na napięciu 2,6v wiec takie daj i próbuj kręcić dalej.

1290581[/snapback]

 

Ciekawe, ze TCCD sie najlepiej czuja na 2,6V, a ja myslalem, ze producenki wszelacy zalecaja do OC 2,85V :/ Heh Mardoc chyba jednak jestes wiekszym autorytetem.

 

Tak samo jak komus w tym topicu wmawiales ze do SLi trzeba specjalnych zestawo :D:D:D: Znajdz mi gdzies taki - wystarcza dwie jednakowe karty a nie zaden specjalny zestaw heh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście , że Vitesty lepiej czują się na 2,6V. Spokojnie dojeżdżają na tym napięciu do 294 2,5-4-3-11. Dopał do wyższych taktowań odzyskują dopiero przy 3,0V ( te same timingi, 303).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powalczyłem na Taganie jeszcze trochę i na razie max stable mam 2624MHz (328x8) 1.575V - to 80MHz wzrost oc w stosunku do Chiefteca 360W i 460W :banana:

 

w zaktualizowanym FAQ DFI odnośnie NF4 możemy wyczytać:

 

"Why chipset fan and CPU fan do no work on this motherboard? 2005/02/21"

 

Answer :

 

"If you use some high performance memories, the loading will be increased automatically. Power delivery might be insufficient, chipset fan and CPU fan might not work. For stability and safety, an external power delivery is required at this time; please connect the 5V/12V (CN1) power connector on-board. Power delivery will be sufficient. Further more, to ensure sufficient power could be provided; we highly recommend using a minimum 480 Watt power supply unit. Smart Guardian can adjust fan speed automatically, if this utility is installed."

 

Co prawda moje wentyle na CPU i chipsecie też stają ale nie z braku mocy tylko z powodu odcięcia zasilania przy zadanej temperaturze :mrgreen: ... tak na wszelki wypadek mam wpięte wszystkie gniazda zasilające w mobo (24pin, 4pin, molex + FDD type) :gitarzysta:

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jaki De_Xter przyszedł napisał co wiedział i poszedł, a zrób mi ty swojego SLI na Ultra-D bez mostka który jest dodawany dopiero do SLI-D/DR. Co to TCCD widzę że koledzy już mnie wyręczyli.

 

Co do wypowiedzi epoxer-a to ja dodam że u mnie po wcięciu tego molexa i FDD nastąpiła lekka poprawa napięć szczególnie na +12v i +5v.

Edytowane przez Mardok =:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze to nie jest topic o vitestach ale - bezpiecznie jest dawac pamieciom na tccd wiecej niz 2,8v?? spotkalem sie z opiniami ze lepiej nie.... osobiscie caly czas jade na 2,6 bo i tak mi wiecej nie trzeba, ale moze na 3,0 bede mial 246 z timingami 11-2-2-2-2 :)

 

wybaczcie drodzy koledzy z lepszymi plytami ze sie tu panosze jak niepyszny ale mam slabosc do tej firmy.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tccd w ogóle się grzeją moje po sesji memtesta na 300/2.6V bez chłodzenia parzą (przypuszczam ze dlatego po dłuższym testowaniu wyrzucają błędy) - poza tym kilka osób testowało i najlepsze wyniki osiagali na 2.6V :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tccd w ogóle się grzeją moje po sesji memtesta na 300/2.6V bez chłodzenia parzą (przypuszczam ze dlatego po dłuższym testowaniu wyrzucają błędy) - poza tym kilka osób testowało i najlepsze wyniki osiagali na 2.6V :)

1293669[/snapback]

No i o tym ja mówiłem ale jak widać testy do niektórych nie docierają bo wolą to co im producent napisał…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie najlepsze wyniki na 2.8. Wiecej klapa mniej jeszcze gorzej.

A i tak lece teraz na 2x256 bh-5 :) fsb 270 z 2-2-2-5 rzadzi :)

 

Acha, ~220 to max dla TCCD jesli chodzi o 2-2-2-5. U mnie, bariera wynosi 225.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy... :D Na pewno za tą cenę...

1293542[/snapback]

Chyba mimo wszystko wydaje mi sie, ze moje Winbondy bh6 za 210zl parka nie ustepuja tym Adatom. 5-2-2-2 robi swoje :].

Gdybys kupowal 2 x 512 to tylko TCCD bo winbondy 512 sa kiszkowate, ale 2 x 256 to inna bajka.

Mimo wszystko jak masz kase to TCCD to tez dobry wybor. I bedziesz mial ladne czerwone radiatory no i wiecej Mhz na nich :D tylko cl 2,5 - 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1M to ja na athlonie robie przy 225x11 i bh-6 2-2-2-11 w 42 sekundy ;o W dodatku przy zasyfionym systemie i braku optymalizacji. Myslalem ze jednak amd 64 to wiekszy kop :F

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw besztali że małe HTT na tej mobo się robi i że to samo MSI/Epox umie to jak człowiek zrobił większe to mówi „po co” Weście się ku.. zdecydujcie !

Edytowane przez Mardok =:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie mam tego mobo tylko wskazuje pewna droge bo chyba zbladziliscie :D

 

Ladny avatarek :rolleyes: ?

 

Fajna mam sunie :lol:

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mimo wszystko wydaje mi sie, ze moje Winbondy bh6 za 210zl parka nie ustepuja tym Adatom. 5-2-2-2 robi swoje :].

Gdybys kupowal 2 x 512 to tylko TCCD bo winbondy  512 sa kiszkowate, ale 2 x 256 to inna bajka.

Mimo wszystko jak masz kase to TCCD to tez dobry wybor. I bedziesz mial ladne czerwone radiatory no i wiecej Mhz na nich :D tylko cl 2,5 - 3.

1293915[/snapback]

A wiesz ile robią A-Data/Gskill 2x256? Na XS ludziki utrzymują stabilne 320-325 2,5-4-3-7 1T. Uważasz, ze będzie to mniej wydajne od dobrych parek na Winbondach bh-6 pracujących powiedzmy 265 2-2-2-11. Nie sądzę....

 

Mam co do niektóych drobne pytanie - Po kiego hooya jeden po drugim prosi o podanie maksymalnego HTT DFI jak juz milion razy była mowa, ze to nic nie daje? :mur: Ludzie zlitujcie się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...