Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

1. Włącza domyślnie wyłączonego Bzyczka na mobo jak nie masz w budzie to możesz użyć tego z mobo czyli on będzie robił „pip” jak kompa włączysz ;)

2. W pomarańczowe czyli 2/4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Hanu Hanu Hanu co ty chesz od BH-5 ;) Bez zworki cię nie dogonię ale poczekaj, poczekaj jak uda mi się zrobić 270 na 2,2,2,6 1T to pogadamy :)

 

Czyli w skrócie przyjmuję wyzwanie :D

Edytowane przez Mardok =:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, Adaty mają jeszcze zapas... :D

 

BTW - jak ustawiłeś sys do testu? Pytam , bo wampir twierdzi, że na 9x300 i mem 245 2,5-3-3-7 miał 12:40. Nie wiem jak to zrobił, ale patrząc na Twój wynik i mój wydaje mi się to niemożliwe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hanu:

 

Znaczy wyłączyłem all do testów i priorytet zmieniłem ale testy robię z programem do monitoringu temp bo WC mam od nie dawna i musze jeszcze pilnować czy all jest OK. No i powoli zaczynaj się bać jeszcze tylko 5s ;)

 

12:56

 

Ale obawiam się że to już koniec ba tym napięciu.

 

@Tomek_Busko:

 

Po to aby go wpiąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hanu:

Czytałem twój post w temacie o SuperPI i pewnie że nie może dać AŻ tylu sec ! Sam widzisz unie ja mam 2 a nie 3 i o 7MHz więcej niż mówił wampir. Wiec coś nie tak, a co do niespodzianek to się spodziewałem ;) Eh chyba bez 270MHz na ram nie mam co nawet zaczynać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale, masz jedną zasadniczą przewagę - WC. Zauważ, ze ja do stable 2700 potzrebuję już 1,6V. Niby temp w stress jest 48C, ale dalsze podbijanie woltażu to już nie jest bezpieczna sprawa na AC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hanu:

E no WC to WC ale TCCD to TCCD wiec wiesz można by się kłócić ;) Bo ja o ile w ogóle to max osiągnę 270MHz i raczej nie ma bata na więcej a TCCD można pogonić do 310/320 więc ramem możesz bardzo nadgonić ewentualnie mniejszy zegar CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ? Ale my kręcimy sobie ma tytułowej DFI i wymieniamy się spostrzeżeniami na temat owej płyty i pamięciach jakie mamy na niej „posadzonych”, napięć na CPU oraz temp i ich wpływie na stabilność wiec w czym problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tyle, że do uzyskania 320 na ramkach raczej ciężko dobrać sensowny dzielnik HTT i procka, by niw wyjść poza 2700. Chyba, żeby połówkowe mnożniki i na tyle wysokie ustawienie HTT by zrekompensowac stratę wynikającą z połówkowości.

8x320 za mało, 9x320 za dużo, 8x330 raczej wątpię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hanu:

Eh mam ten sam problem, albo windować CPU dalej z mnożnikiem 9 ale zmienić dzielnik dla pamięci na 180 oraz HTT zlecieć do 300 i od razu walnąć 270MHz ale do tego znając życie będę potrzebował ze 3,6v eh biedne BH-5 ;) No nic pożyjemy zobaczymy… Cholera niby tyle dzielników na tej DFI a dalej za mało…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo najlepiej co jeden ;)

 

@Tomek_Busko:

 

Na ostatnim slocie PCI ci pisze jaką masz rewizje, jak masz Ultra-D to prawdopodobnie masz A002 a jak SLI-D/DR to A001.

Edytowane przez Mardok =:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lece ze zworka na 5V od tygodnia. Wiatrak wieje na radotrki ichipki okolo, bo inaczej zwicha. FSB 270 max osiagnolem na 3.63 z 2-2-2-5-1T-9-13-2-2-1-2-7ns-5ns.

Znalazlem sobie hot spota takiego: 333x8x166 - Zatem 2664 i pamiatki na 266. Jak dojedzie zasilacz, to zmieniam dzielnik pamieci na 150 i jade HTT do 360 :) Napiecie na procku 1.39 ;)

Dobrego ustawienia zaczynam szukac zasze od pamieci - Max stabilne fsb pamieci x mianownik z dzielnika / licznik dzielnika = HTT

Z kalkulatorem w reku w 15 sekund wiem ile czego nawkladac zeby ladnie szlo... Clockgenem jeszcze tylko dociagam jesli mozna i pasi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym czyli tak jak myślałem że mały owiew i po sprawie, eh uporządkuję tylko moją budę bo mam teraz tam syf nie ziemski i może jeszcze dziś powalczę z tą zworką, marzy mi się 270 dal moich BH-5 i najlepiej na 2,2,2,6 (bez wnikania w resztę tymingów) a jak będzie się okaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dociagam do testowania, pozniej biosik i stara szkola :) To tak jakbys teoretyzowal clockgenem, a pozniej wprowadzal w zycie biosem :D

Mardok: kazda moja kostka z osobna lazi na 280, w dualu z bieda na 270 :( mimo to, powodzenia i pomyslnosci ;P

Aha, bardzo mozliwe ze to z powodu zasilacza, ale 2x256 dziala mi z 2650, a 2x512 tylko 2500..... ach to 400W firmy "2N power" :)

 

Edit: Pytalem sie jak pasuje pentagram 120+ - wiem, bo mam - zapodam fotki jesli checie.

Dryga sprawa, to czas obalic mit everesta i sisoft sandry. Jak tylko bede mial czas, zrobie porownanie tccd i BH-5 na tych samych fsb i podobnymi timingami....

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym mówisz że z 270 będzie ciężko, cholera też tak myślę no ale zawsze warto spróbować. Niby mam te 260 na 2,2,2,6 i 3,1v ale 10MHz UP może się okazać granicą nie do przeskoczenia, oby nie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Do mojego DFI mam zamiar kupić x800XL GeCube'a. Pytanie - czy jak wloze do dolnego PCI-E to o ile spadnie wydajnosco? Rozumiem ze musze przelozyc wtedy zworke. Dzieki za RE: Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Feb 25 2005, 20:00-->

CYTAT(Mardok =:) @ Feb 25 2005, 20:00)
Jak przełożysz zworki to nic nie spadnie. A jak je trzeba przełożyć patrz manual.

1297750[/snapback]

Właśnie teraz nie wiem gdzie, ale zdawało mi sie ze komus spadło kilkaset smarów. Byłbym wdzieczny gdyby mnie kotś poproawił, bo dolny slot mi duzo bardzij pasi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz nie wiem gdzie, ale zdawało mi sie ze komus spadło kilkaset smarów. Byłbym wdzieczny gdyby mnie kotś poproawił, bo dolny slot mi duzo bardzij pasi ;)

1297912[/snapback]

Spadlo bo pewnie nie przelaczyl w tryb SLI, normalnie 1 port dziala x16 a drugi razy2 a jak przelaczymy na sli to oba porty chodza x8 wiec jak ktos wlozyl do drugiego portu x2 to nic dziwnego ze spadla wydajnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spadlo bo pewnie nie przelaczyl w tryb SLI, normalnie 1 port dziala x16 a drugi razy2 a jak przelaczymy na sli to oba porty chodza x8 wiec jak ktos wlozyl do drugiego portu x2 to nic dziwnego ze spadla wydajnosc.

1297947[/snapback]

no dobra, a 8x nie jest slabsze niz 16x? Czy karty i tak dzialaja tylko z 8x, mimo ze port jest 16x?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ultra standardowo ma w pierszym slocie PCI-E 16x a w 2gim 2x, po przełożeniu zworek jet po 8x w obu a wydajność taka sama jak dla 16x. W tej chwili włąsnie mam w 2gim slocie (po przełożeniu zwore na 8x) i mam identyczną ilość Marków jak Slot 1 16x.

1291216[/snapback]

@Solid - może byś ruszył tyłek przynajmniej kilka stron wstecz ... kazdy czeka na gotowe a my wałkujemy to samo po 10x ... że aż sam siebie zacytuję ...

 

 

@PITer - Oglądałeś tego Zalmana ?? Faktycznie pomerdało mi się - naturalnie że wchodzi na 6600GT PCI-E i przeglądając testy dochodzę do wniosku, że lepiej w niego zainwestować niż w Silencera, dodatkowo RAMik schłodzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm....a myślałem że Ultra-D nie ma tryby SLI ???

@PITer

Czy się mylę????

Bo to mi spadło kilkaset "smarów"

1298072[/snapback]

 

Heh ... Ultra to SLI bez dodatków :wink: ... czyli mostka do SLI nie dostaniesz ale masz możliwość wsadzenia 2ch graf :razz:

 

Wydajność ci spadła bo zworek nie zmieniłeś pewnie ...

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...