Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

DFI tech support already stated they will NOT support 20 to 24 (or very close to similar comments), they insist that an ATX 12 PSU be used, and all 24 pins connected.

1227129[/snapback]

Raptor, czyli jak dobrze rozumiem, DFI wymaga zasilaczy z wtyczkami 24 pin? I mojego chiefa 420 nie mogę do tej płyty podłączyć

 

No żesz qrwamać :!: :!: :mur:

 

A kupiłem 420 na nie 360 żeby miec zapas przy zmianie platformy

:!: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ładne halo z tymi 24 pinami :mur:

 

Niby najnowszy Chieftec 420W posiada to łącze link ale mój 360W nie :cry:

 

Przelotak nie ma racji bytu koles tak kombionował i 2 zasilacze sfajczył, ponadto napięcia skakały ...

 

"... why going from 20-to-24pin adapter is bad idea ?? I found this out on the 925X-T2 DFI LanParty board...it worked great for about 3 days then died.

 

then I hooked up the Fortron 530w to the LanParty UT 915

 

about 2 days later it died

 

then I hooked up the Fortron to the 875P-T

 

2 days later it died.

 

 

now I have a dead 530w Fortron, but all the boards that require 24-pin ATX psu's that have one on them finally are running rock solid (Enhance 460w server psu)

 

trust me...you dont want to go 20-to-24-pin psu.

 

it will probably end up killing your psu...and while it might not, its not a risk you want to take

 

oh and btw, my voltages, even with the very strong Fortron 530w 20-pin....when hooked to any of hte 24-pin ATX motherboards the voltages were just...ugly...flux was bad, and overclocking...was not a good thing"

 

 

 

 

 

"after looking more closely at the 24 pin with my glasses on this

time. The 24 pin ATX adds one each of 3.3, 5.0, 12.0 and bonded common (typically

refered to as ground) PS leads to one end of the 20 ATX connector layout. The whole

point of going to 24 pin was to reduce the current the individual male/female pin

contact pairs were having to carry by increasing the number of parallel paths for

the current to conduct through at each rail voltage.

 

Using a 20 to 24 pin adapter defeats that completely. All it does is move the point

of reduced contacts from the MB's 24 pin header to the 20 pin housing of the adapter

where you will find two separate wires from the 24 pin housing crimped to a single

pin at four places of the 20 pin housing.

 

Using an adapter is probably the worst thing you could do. Voltage drop across pin

contact pairs from the current drawn through them is the weak spot in the first place.

With an adapter you now have two contacts in series with each other in each PS

lead and 40 additional wire crimps to that can go bad or develope a high resistance

connection over time. You also have two wires crimped to a contact, that was only

designed for a single wire, at 4 places. Talk about double the potential trouble lol!

(The probability is 4 times higher)."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie pociąć się można :mur: Kufa, to po to człowiek wywala kilka dobrych stów na zasiłkę, by teraz sie okazało, ze 20-pinową wtyczke może sobie co najwyżej wetknąć w cztery litery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to żebym krakał, ale wnosząc z zaleceń MSI co do swojej MoBo K8N SLI to chyba trzeba się będzie liczyć przy DFI jeszcze z tym:

 

"Power supply of 450 W ( and above) is highly recommended for system stability. For ATX 12V power connection it should be greater than 18A.

 

Bez komentarza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Szef 420W ma te 18A na 12v wiec, że tak powiem mieści się w minimum. Eh nie pozostaje mi nic innego jak opchać moją, zasiłke za jakieś 200zł (może ktoś kupi) i dorzucić 60zł do Szefa 420w z 24pin wtyczka, bo na nic innego mnie nie będzie już stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Jan 21 2005, 16:09-->

CYTAT(Mardok =:) @ Jan 21 2005, 16:09)
No Szef 420W ma te 18A na 12v wiec, że tak powiem mieści się w minimum. Eh nie pozostaje mi nic innego jak opchać moją, zasiłke za jakieś 200zł (może ktoś kupi) i dorzucić 60zł do Szefa 420w z 24pin wtyczka, bo na nic innego mnie nie będzie już stać.

1228080[/snapback]

 

 

To chyba najtańsze rozwiązanie ...

 

Na zachodnich forach ludzie piszą jako zalecane 550-700W zasilacze z 24A-30A na +12V :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą sobie pisać nawet o 1000w co z tego :/ Za dużo nowych rzeczy trzeba wymienić na raz z tym DFI to moim zdaniem już lekkie przegięcie. Eh załamałem się :/ No co tu dożo mówić NIE STAĆ MNIE... A miało być tak pięknie :/

 

EDIT:

 

A jak myślicie jak weznę wersje Ultra i do tego X800Pro to ten Szef 420w da sobie radę ? W końcu będzie „tylko” jedna graficzna.

Edytowane przez Mardok =:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja zakupiłem ASUS'a bo już nie mogłem czekać.

Po weekendzie pochwalę się wynikami.

 

Też miałem problem z 20->24 pin.

Zastosowałem przejściówkę i jest OK.

Mój zasilacz ma mocne 12 V więc to nie problem,

wszystko ładanie śmiga.

Wymiana zasiłki nie była konieczna!!!!!

 

Mam pytanie co do mojego procka

Oznaczenia:

ADA3200 DIK4BI

CBBID 0450GPAW

 

Co możecie mi o nim powiedzieć od strony serii itp?

 

Chętnych zapraszam na:

link do galerii

Edytowane przez kaczala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba najtańsze rozwiązanie ...

 

Na zachodnich forach ludzie piszą jako zalecane 550-700W zasilacze z 24A-30A na +12V  :blink:

1228093[/snapback]

ja mam 28A na 12V - więc powinno bez problemu wystarczyć do każdej konfiguracji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no rzeczewiscie z deka chore jeszce zasilke zmieniac mam chiefa 420 i kupowalem go z zamiarem zachowania go na kilka lat ( zakup przyszlosciowy ) a ty taka klapa , powiedzcie w jaki sposob mozna ta przejscowke zrobic/kupic ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no rzeczewiscie z deka chore jeszce zasilke zmieniac mam chiefa 420 i kupowalem go z zamiarem  zachowania go na kilka lat  ( zakup przyszlosciowy ) a ty taka klapa , powiedzcie w jaki sposob mozna ta przejscowke zrobic/kupic ??

1228412[/snapback]

To nie jest kwestia przejściówki bo takową można do Chiefteca kupić i sprawdza się ona w kierunku 24pin > 20pin ale w DFI numer z 20pin > 24pin nie przejdzie.

 

@Kaczala na Asusie nie ma tego problemu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Jan 21 2005, 16:09-->

CYTAT(Mardok =:) @ Jan 21 2005, 16:09)
No Szef 420W ma te 18A na 12v wiec, że tak powiem mieści się w minimum. Eh nie pozostaje mi nic innego jak opchać moją, zasiłke za jakieś 200zł (może ktoś kupi) i dorzucić 60zł do Szefa 420w z 24pin wtyczka, bo na nic innego mnie nie będzie już stać.

1228080[/snapback]

 

He he A w okolicach wakacji '05 okaże się, że i tak trzeba kupić coś mocniejszego, bo grafa, która się właśnie pokazała na rynku ma jeszcze większy apetyt ....

 

 

To nie jest kwestia przejściówki bo takową można do Chiefteca kupić i sprawdza się ona w kierunku 24pin > 20pin ale w DFI numer z 20pin > 24pin nie przejdzie.

 

@Kaczala na Asusie nie ma tego problemu ...

1228455[/snapback]

 

Gdzie można kupić przejściówkę 20 pin do 24 pin? Ile kosztuje?

 

Ok, z DFI nie zadziała. A z jakimi innymi płytami na NF4 działać będzie?

 

 

Tak zaczynam się zastanawiać czy nie znaleźć sobie innego hobby. Może auto? ...

 

Bo to co się dzieje z kompami t o zgroza. Nowe zasiłki, BTX, PCI-X DDR2 :mur:

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte też na 20 poleci ...

 

@AndyN choćby w Siriusie LINK

 

 

 

Na dole strony zrzut ekranowy i krótki opis testu sample DFI LanParty NF4 SLI-DR LINK

 

 

To fragment manuala od DFI NF4 mówiący o zasilaniu:

 

Use a power supply that complies with the ATX12V Power Supply

Design Guide Version 1.1. An ATX12V power supply has a standard

24-pin ATX main power connector and a 4-pin +12V power

connector that must be inserted onto CN10 and CN9 connectors

respectively.

 

The 4-pin +12V power connector enables the delivery of more

+12VDC current to the processor’s Voltage Regulator Module

(VRM).

 

To ensure that adequate power is provided, we

strongly recommend that you use a minimum of 400 Watt (or

greater) power supply.

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no teraz to mnie zalamaliscie :cry: nie dosc ze kupe kasy wydam na dfi i gfx to jeszcze zasilke :angry: a niema jakiegos sposobu na to???jakas przejsciowka,na siriusie widzialem takie cos 20-24pin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raptor, jesteś PEWIEN, ze MSI na NF4 może pracować z 20 pin? Jakieś potwierdzenie tej tezy? W manualu jak byk stoi 24 -pin i jakoś nie ma wzmianki o 20 -pin.

 

Taka przejściówka w Łodzi kosztuje 12 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjaśnijmy jedno - wszystkie płyty na NF4 mają gniazdo ATX 24 pin (podobnie jak płyty pod inne platformy ze złaczami PCIe) wiąże sie to z tym że PCIe moze zasilać karty PCIe do 75W - ale wiekszość działa z zasilaczami o wtykach 20pin (MSI/GB/Chaintech/Asus) - da sie wsadzić taką wtyczke (20pin) w gniazdo ATX 24 pin tylko w jeden właściwy sposób .

 

Hanu - OnePageBook ma OCZ PowerStream (chyba 520W) z wtykiem 20pin i działała mu MSI K8N Diamond i Platinum, nam z wampirem na jego Antecu 20pin tez GB NF4 działał pomimo że 4 piny były nie podpięte - OnePageBook testuje teraz DFI ale nie napisał na jakiej zasiłce.

 

Mozliwe ze DFI bedzie działać z przejściówką ale tego nikt nie zapewni (w manualu pisze że musisz podpiać zarówno ATX24 jak i ATX12V - wtyk P4 - żeby niektórym nie wydawało sie że ATX24pin wystarczy albo żeby nie próbowali wepchnać ATX20 i ATX12V do gniazda ATX24) - te 4 dodatkowe piny doprowadzają 3.3V/5v/12v i chyba mase (nie chce mi sie patrzyć do kompa) - wiec odpowiednio skonstruowana przejsciówka ATX20>ATX24 powinna zadziałać ale czy nie będzie problemów nikt na razie nie może potwiedzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak bo troche lipnie by bylo patrze teraz po zasilkach to w wiekszosci jest przejscowka w komplecie , wiec miejemy nadzieje ze Dfi zakceptuje przjscowki

Edytowane przez bladzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy...

 

O co chodzi z pamieciami DDR-RAM 500+ (PC 4000+)? Pod jakie toto plyty? W specyfikacji DFI NF4 wyczytalem, ze obsluguje ona DDR-RAM 400, zatem co z 500+?

Jak nie trudno sie domyslec nie jestem dobry w "te klocki" :)

 

Zasilacze. Czemu Antec TruePower 480W kosztuje 560 zl (barwkomp.pl) skoro za 584 zl (w tym samym sklepie) mozna kupic Be Quiet 520W Black Line? Czyzby jakosciowo az tak od siebie odbiegaly? Z drugiej strony Antec TruePower 550W o stowe wiecej.

Edytowane przez mychalek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanu - OnePageBook ma OCZ PowerStream (chyba 520W) z wtykiem 20pin i działała mu MSI K8N Diamond i Platinum, nam z wampirem na jego Antecu 20pin tez GB NF4 działał pomimo że 4 piny były nie podpięte - OnePageBook testuje teraz DFI ale nie napisał na jakiej zasiłce.

1228752[/snapback]

Dobra, jak OnePageBook testował tak, to wierzę, bo gość jest bardzo Pro. Chciałem się upewnić jedynie. Ty masz Anteca 480?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HMMM...

To w polsce w końcu jest już dostępne mobo DFI Lanparty Nforce 4 S939 ???:?:?:???

Bo mam gościa który rzekomo mówi że ma takie do sprzedania z winchesterem......

:mrgreen:

1229385[/snapback]

Fajnie by bylo jakby juz byla dostepna .... wiele by sie rozjasnilo spraw wkoncu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by bylo jakby juz byla dostepna .... wiele  by sie rozjasnilo spraw  wkoncu

1229625[/snapback]

Tzn w żadnym pllsim sklepie nie jest jeszcze dostępna, bo qurna ja juz sie pogubiłem

facet mówi że on ma ja juz od tygodnia na sprzedaż..... :mur:

 

a wogóle DFI wypóściło ją już na inne zagraniczne rynki?:?:?::

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...