Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli okaże się, że wymiana zasialcza ze względu na 24pin okaże się konieczna to chciałbym kupić coś porządnego. Co myślicie o Tagan TG480-U01 480 W LINK - czy ktoś ma taki zasilacz (jak z jego napięciami, głośnością i temp. pracy ??) Dziś z rańca wziąłem do eki instrukcję obsługi od Abita NF7(7) 2.0 i wyczytałem, że zalecają by zasiłka miała 20A na +12V - a jak wiadomo Chieftec 360W którego posiadam ma 17A ... Tagan dostarcza 28A a to delikatna różnica ...

 

Jeśli chodzi o dostępność DFI NF4 to może dostał się jakiś sample producencki ale oficjalnie na zachodzie "premiera" jest 27 stycznia. Wcześniej mieli tylko Chińczycy :lol:

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego tagana ma Raptor wiec pewnie jest dobry :) sam go w lapkach nie mialem , niestety troszku drogi jest a wiadomo kazdy grosik sie bedzie liczyl bo trzeba bedzie zmienic proc, mobo , pamiec( chyba ze posmigiam jakis czas na tym co mam ) , grafe i do tego jeszce zasilka.

Sporo mysle ze zmienie swojego chiefteca 420 na druugiego takiego samego tyle ze juz z wtyczka 24 pin , chyba ze sie okarze ze DfI "zakceptuje" przejsciowki wtedy bede szczesliwy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1229992[/snapback]

LUDZIE jest ktoś zainteresowany tą płytką

 

http://www.dfi.com.tw/Product/xx_product_s...TYPE=LP&SITE=PL

 

Cena uległa troszke zmianie..... ale i tak jest baaardzo atyrakcyjna!!!

 

Najpierw sam musze zakupić potem dam was znać żeby nie brakło

poprawka

gośc ma 5 SZTUK

 

GWARANCJA PRODUCENTA

Edytowane przez dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś podejrzanie niska cena :) Ja czekałem co prawda na Ultra-D bo nie kręcą mnie grafiki GF ale skoro jest taka okazja to biorę (i tak kupię X800XL), czy ten gość wystawia f-rę VAT? Czy jest na tą mobo gwarancja? Podejrzewam, że może mieć jakieś egzemplarze testowe - DFI takowe wysyłało więc jeżeli mobo będzie bez gwarancji to czekam na ultra-d, aczkolwiek propozycja jest bardzo ciekawa ... jak będziesz wiedział coś więcej to daj znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli okaże się, że wymiana zasialcza ze względu na 24pin okaże się konieczna to chciałbym kupić coś porządnego. Co myślicie o Tagan TG480-U01 480 W 1229639[/snapback]

Ten Tagan jest bardzo w porządku. Miałem takowy przez tydzień i nie mogę złego słowa o nim powiedzieć, poza tym , że jego matową obudowę łatwo mozna porysować ( u mnie często zdarzają się montaże "na pająka", więc jest to dla mnie minus)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Tagan jest bardzo w porządku. Miałem takowy przez tydzień i nie mogę złego słowa o nim powiedzieć, poza tym , że jego matową obudowę łatwo mozna porysować ( u mnie często zdarzają się montaże "na pająka", więc jest to dla mnie minus)

1230054[/snapback]

 

OK Kto jest zainteresowany ta płyta pisac do mnie na gg 3327594

 

Trochę się zmieniło ale teraz już się wszystkiego dowiedziałem.

 

Jest 4 sztuki!

Kto pierwszy ten lepszy :-P :-P :-P

oczywiście jak wyżej ta płyta:

http://www.dfi.com.tw/Product/xx_product_s...TYPE=LP&SITE=PL

Edytowane przez dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra cena na tą płytkę ale poczekam na Ultrę z racji, że jeszcze zmieniam CPU, VGA i pewnie zasilacz (thx za info o Taganie) i aż tak mi się nie spieszy ...

 

Gdyby Ultra była w takiej cenie w sklepie to byłbym bardzo happy :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no raczej możesz zapomniec żeby cena była taka w polskim sklepie....

 

no bardzo mozliwe że będzie tańsza... :-P

 

 

 

Ja mam troche nieoficjalne informacje od znajomego pracownika komputronika :-P

Edytowane przez dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no raczej możesz zapomniec żeby cena  była taka w polskim sklepie....  do tego ultra napewno będzie jeszcze droższa  :-P

1230143[/snapback]

Od kiedy to Ultra ma być droższa od SLI :lol: - prześledz ceny na zachodzie ...

 

... koło 25funtów - 150pln taniej od SLI-D i ponad 45 funtów tańsza od SLI-DR czyli grubo ponad 250pln !!

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę w odrębnym poście bo odnośi się tylko do wpomnianego wcześniej zasilacza Tagan TG480-U01 480 W - przejrzałem kilka recek oraz tu i tam poczytałem na forach i oto co m.in znalazłem:

 

temat: "Asus A8N SLi Deluxe Problem

 

Here's a list of PSUs known to work with the motherboard:

 

- Fortron Source FSP400-60THN-P

- Antec TruePower 480 or NeoPower 480

- Zalman ZM400B-APS

- Tagan TG480-U01

 

Best results are with the Tagan TG480-U01, it even runs a 6800 Ultra SLI configuration without problems, the others DO NOT. Also DO NOT think you can get away with any other PSU, as we've tried about 14 different ones and these are the only ones that work.

 

 

Sander Sassen

 

CEO, Hardware Analysis

Email: ssassen@hardwareanalysis.com

Visit us at: http://www.hardwareanalysis.com"

 

Swoją drogą ciekawy wątek (2 strony) o problemach z wyżej wymienioną płytą SLI + zasilaczami LINK

 

 

Wiecie co mnie zastanawia ... DFI NF4 ma gniazdo 24pin, dodatkowo 4pin oraz molexa - w styczniowym Chipie opisują, że "w przypadku zasilaczy ze złączem 20 pinowym można wspomagać się dodatkowymi złączami" - wspominy 4pin i molex. Skoro DFI wymaga także 4pin wpiętego to może config 20pin + 4pin + molex zadziała :wink:

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Jan 22 2005, 23:37-->

CYTAT(Mardok =:) @ Jan 22 2005, 23:37)
No zamówiłem to MoBo od dszywala zobaczymy co i jak ;)

1230574[/snapback]

 

Fajno ... a czym ją będziesz dokarmiał - Szefem 420W 18A +12V ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy...

 

O co chodzi z pamieciami DDR-RAM 500+ (PC 4000+)? Pod jakie toto plyty? W specyfikacji DFI NF4 wyczytalem, ze obsluguje ona DDR-RAM 400, zatem co z 500+?

Jak nie trudno sie domyslec nie jestem dobry w "te klocki" :)

 

Zasilacze. Czemu Antec TruePower 480W kosztuje 560 zl (barwkomp.pl) skoro za 584 zl (w tym samym sklepie) mozna kupic Be Quiet 520W Black Line? Czyzby jakosciowo az tak od siebie odbiegaly? Z drugiej strony Antec TruePower 550W o stowe wiecej.

1228954[/snapback]

Odpowie mi ktos? :)

 

Nikt nie uzywa Antkow i Be Quiet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Jan 22 2005, 23:37-->

CYTAT(Mardok =:) @ Jan 22 2005, 23:37)
No zamówiłem to MoBo od dszywala zobaczymy co i jak ;)

1230574[/snapback]

 

Moj 16 letni braciak rowniez :x Tez jestem ciekaw jak zamierz to zasilac Chiefem 360W.

 

TO WKONCU DA SIE ODPALIC TO NA TYM CHIEFIE CZY NIE ? ;o ?!?!

 

Smieszniejsze ze brat ma kase tylko na mobo i nic wiecej :D Liczy ze jak sprzeda karty do magica to bedzie miec na proca :x A gdzie grafa :P 512MB kingow to mu jeszcze pozycze :D Teraz sie modle zeby to mobo weszlo mu do jego Obudowy miditower :x Jak mu nie wejdzie to zakosi mi mojego nowego chiefteca DX-01 :mur:

 

Jak odpowiedz co do chiefa bedzie na NIE to juz w o ogole bedzie tragedia :blink: Skad tu jeszcze wytrzasnac 200zl + sprzedaz chiefa na zasilke :razz:

 

Ja tego idioty nie moge <_< :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

epoxer:

 

Mam Szefa 420W niestety 20pin podobno mobo powinno pójść na nim, sam sprawdzać nie będę dopóki się nie upewnię po prostu nie mam ochoty zrobić jej krzywdy. Planuję zakup nowej zasiłki, ale nie wszystko na raz nie mam jeszcze ani proca ani grafiki. Zamówiłem już 3200+ i X800Pro coś mi się wydaje że ten szef te będzie trochę mało, eh i przynajmniej na początku będę „jechał” na BOXie, jak tylko sprzedam swoje bloki kupuję PowerX na A64 i jazda (przy założeniu że dorwę kasę na zasiłkę co ma Raptor bo wpadła mi w oko) ;)

Edytowane przez Mardok =:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec odpowiednio skonstruowana przejsciówka ATX20>ATX24 powinna zadziałać ale czy nie będzie problemów nikt na razie nie może potwiedzić.

1228752[/snapback]

Z elektrycznego punktu widzenia będzie działać. ATX24 obecne w specyfikacji ATX12V 2.0(i nowsze), w zasadzie dodaje tylko +3,3 i 5V w dodatkowe 4 piny.

Być może umieranie płyt, spowodowane jest obecnością -5V które jest w specyfikacji ATX12V do 1.3 (czyli wtyczka 20pin), a którego już nie ma w wersji 2.0 choć osobiście jestem bardzo daleki od przyjęcia tego rozwiązania.

 

Sens wtyczki ATX 12V 4p, pozostaje ten sam.

 

Z drugiej zaś strony pisanie że "jest spadek na przejściówce" jest równie niemądry co ludzie którzy tą tezę promują.

Ot fizyka się kłania, spadek mamy wszędzie, a jeżeli tylko przejściówka nie została wykonana chałupniczo, to tezę tę można z pewnością obalić - sprzęt w PC nie jest aż taki czuły, a różnice już setnych części napięcia, są primo nieistotne, primo ultimo :P możliwe do zmierzenia czymś lepszm niż miernik za 20 zł.

 

Osobną sprawą pozostaje sprawność zasilacza w aspekcie dostarczania 12V, ale nowe/nowe modele, różnią się kosmetycznie. Dodatkowa linia 12V powstała tylko z powodów... ekonomicznych, ale to nie miejsce na rozpisywanie się o tym =)

 

Reasumując więc, moim zdaniem zasilacz ATX12V do 1.3, z odpowiednią przejściówką 20 > 24 pin będzie pracować prawidłowo i nie będzie nikomu palił ani psuł płyt głównych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w jakim standardzie brac zasilke? Bo kwiecie mi najzwyzej cos ciekawego przywiezie :-P

 

tzn. Jaki standard jest najlepszy pod ta zasilke? Bo na newegg jest ich do wyboru troche duzo ... :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*****Official***** DFI NF4 ultra-D first look LINK

 

 

DFI unveil the exclusive Dual Xpress Graphics (DXG™) Technology LINK

 

 

"The DFI LANParty UT nF4 Ultra-D will sell for about $140. With the simple mod, it is a fully capable nF4 SLI motherboard. As you will see in our upcoming reviews, it is also one of the most enthusiast-friendly boards to land on the market since the DFI Socket 754 motherboard. For now, the only board that we know which can be fully converted from Ultra to SLI is this DFI LANParty UT, but there are others on the way, and we are sure it will not be the last. As new Ultra boards with dual-video capabilities arrive, we will let you know if they are up to the conversion task." LINK

 

 

Extremely important info for DFI NF4 Vdimm LINK

 

 

Setting Up The Perfect DFI NF4/SLI System! LINK

 

 

More Performance: The New Power Supply Standard, ATX12V 2.0 LINK

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w jakim standardzie brac zasilke? Bo kwiecie mi najzwyzej cos ciekawego przywiezie  :-P 

 

tzn. Jaki standard jest najlepszy pod ta zasilke? Bo na newegg jest ich do wyboru troche duzo ...  :-P

1230809[/snapback]

Zasilacz dobierasz do płyty. A w tej chwili wszystkie nowe będą budowane zgodnie ze specyfikacją ATX 2.2 (która uwzględnia ATX12V 2.01+ dot. zasilacza). Więc bierz tylko nową, jeżeli to nowy zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos wymienic zasilki nowego standardu pow. 400W ?

 

A nie mozna wlozyc 20pin + 4 pin w jedno gniazdo ? :>

1231108[/snapback]

Jakbyś czytał ten wątek uważnie to wiedziałbyś, że musisz wetknąć wtyczkę 4pin w osobne gniazdo ... niezależnie od 24pinowego gniazda ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może umieranie płyt, spowodowane jest obecnością -5V które jest w specyfikacji ATX12V do 1.3 (czyli wtyczka 20pin), a którego już nie ma w wersji 2.0 choć osobiście jestem bardzo daleki od przyjęcia tego rozwiązania.

1230803[/snapback]

Mam wlasnie przed soba przejsciowkwe dolaczana do zasilacza ModeComa 550W, ktorego producentem jest Chanel Well Technology - jak moze niektorzy wiedza ta sama firma robi tez zesilacze serii True dla Anteca, a wrecz ModeCom 550W od CWT to to samo co Antec. No ale do rzeczy-przejsciowka nie ma linii -5V. Jest pusty pin. Jak jest w innych przejsciowkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale masz przejściówkę 24 > 20 czy 20 > 24 ?

 

bo przejściówki 20 > 24 są bardzo rzadko spotykane.

 

-- z innej beczki

 

Uśmiercam tezę o -5V. Dlaczego ?

 

Wszystkie ostatnie zasilacze Topower'a ( czyli także Tagan'y 420, 480 rev3, be quiety ostatnie rewizje mocy 370/420/470).

Wyposażone we wtyczkę typu combo czyli 20 pin i można dołożyć 4 pin (jest rozkładana). Chociaż zasilacze są jeszcze ATX12V 1.3 (czyli bez dwóch linii 12V) mają 24 piny. I mają -5V

 

Idąc dalej. Na hardware analysis gośc pisze że tagan 480w działał.

A tagan 480 to zwykły zasilacz ATX12V 1.3 i nic lepszego (pomijając to że już ma wtyczkę 24 pin (wcześniej zaadaptowaną ze standardu Intel EPS)).

 

Teoria upadła, legła w gruzach =)

Jak dla mnie - jakieś lipne płyty DFI puściło że tyle ludzi je usmażyło, być może ich niedostępnośc na rynku to nie przypadek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale do rzeczy-przejsciowka nie ma linii -5V. Jest pusty pin. Jak jest w innych przejsciowkach?

w tej co ja mam - jest, ale grubosc uzytych przewodow jakos mnie odpycha od niej....wpialem sie bezposrednio w plyte 20pinami oraz dorobilem dodatkowa wtyczke z nap. 3,3, 5 i 12V...im mniej przejsciowek, tym lepiej :) btw: widzialem dwie inne przejsciowki - w jedenj byl bialy w drugiej nie, w spec. plyty(asus-sli) jest -5v w gniezdzie zasilajacym tak wiec nie widze powodu dla jakiego nie mialoby go tam byc...moze problem stwarza wlasnie brak tego napiecia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam proste pytanie i chce uzyskac konkretno odpowiedz , chodzi mi o chief'a mojego 360W i 20-pin wtyczke . Czy pojdzie mi na tej zasilce to mobo czyli LP SLI ... czy to wogle bendzie pasowac ... a czy jak nie to da sie jakos wtyczke dokupic ... ??? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...