Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Hanu ,jako ze zgodnie z tytulem topica podejrzewam ze jest to bios do SLI-D, niewiesz czy jest tez dostepny dla ultra-d ?

Pytam bo plyta sie trochu dziwnie zachowuje w kwestii ramow, otoz moje hynixy przeszly 2 pelne loopy wbudowanego w bios memtesta na 270mhz, zadowolony restartnalem kompa, ale po reboocie juz powyzej 260 niechce wejsc do windy, stoi na tym ekranie po ekranie postu...

Juz tak kilka razy mialem przy roznych ustawieniach ze raz plyta mowi "OK" ;-) ,potem reboot i juz total zwiecha, calkowity random...

 

EDIT:

Epoxer , twoj link ten tego niedziala ;-)

Edytowane przez RaV[666]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie DFI NF4 jadą na tym samym biosie !! - mam nadzieje, że zostanie to info uwzglednione w FAQ (dzis prześle do Hanu kilka uwag odnosnie FAQ).

 

Link który podałem działa - sprawdzałem na 2 sposoby (Flash Get i "zapisz element docelowy jako"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Mardok ,wiec MATKO ,moze jestem slepy ale niewidze takiego info na pierwszej stronie.

 

#Epoxer, dzieki za tipsa, niewiem czemu ale jak poprostu pojde za sznurkiem to pliku mi FF niewidzi ,jak dam zapisz element to sciaga plik o rozmiarze 4kb ;/ ,ale z flashgeta poszlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hanu:

 

No problem, a w zasadzie już skończone ;)

1360548[/snapback]

W zasadzie to dobrze by było oznaczyć biosy oficjalne - nie każdy wie, że 3/4 z nich to BETA :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy juz probowaliscie, ale ja jestem juz po sesji z obydwoma nowymi biosami, i przynajmniej jesli chodzi o hynixy to totalna klapa ;(.

Mozliwosci oc spadly dramatycznie dla tych kostek, trzeba czekac na finala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RaV[666]:

 

Po pierwsze 3.26 to bardziej niż beta a po drugie w opisie do 3.25 pisze że to raczej dla UTT/BH/TCCD niż dla Hynixów wiec to może dlatego. Ja osobiście nie sprawdzałem i na razie nie będę bo mam na głowie WC i na razie się z tym meczę…

 

@kubotka:

 

A to żyd ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i przyszla do mnie plytka DFI z pcp , zmontowalem wsio i glucha cisza , monit sie nie wlacza dysk rusza i koniec :( a mialo byc tak pieknie , doradzi ktos cos , ja w miedzy czasie pajaka robie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Looknij na diody w lewym dolnym rogu - w zaleznosci od tego na ktorej wisi bedziesz mial pojecie co wstrzymuje compa przed zabootowaniem.

 

Docisnij porzadnie VGA w slocie - jesli monit nie odpala to najczestsza przyczyna ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedna kostka w 4 banku , wtyczki dodatkowe raz wpiete raz nie , grafa wyciagnieta i nawet spiker nie piszczy , grafa w gorneym lub dolnym pci-e i tez nic , zasilacz to chiftec 360 aktiv pfc 20 pin , clera cmosu robiony 2 razy :(

 

edit:

co do diod to swieca sie 3 pierwsze od lewej strony , ostatnia 4 po prawej nie swieci

 

edit:

a wy do ultra-d dostaliscie ta lapke do zworek ? bo ja takowej w pudelku nie znalazlem i dziwi mnie dlaczego mobo miala pootwierane 3 banki pamieci ;/

Edytowane przez VerB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja lapki nie mam , plyta dalej nie wstaje ?:(

 

edit:

ma ktos jeszcze moze jakies rady ?? bardzo prosze :(

 

edit:

plyta bez ramu lub grafiki nawet nie zapiszczy , wiec wyglada na to ze plyta jest uwalona , troche mi tu nie pasuje brak tych lapek w pudelku i miewam mysli ze ta plyta byla uzywana :(

Edytowane przez VerB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym ja maiłem identycznie w 2 przypadkach:

 

1. Źle włożyłem ram

2. Mobo nie lubianą strasznie kości od mojego kupla (jakiś no-name)

 

A trzecia możliwości jest tak że rzeczywiście mobo uwalone..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ram wsadzilem inny , zadnej reakcij , od czasu gdy sprzedalem epoxa wszystko lezalo na biurku wiec sie zepsuc nie moglo :P , nie wiem czy jest sens sprawdzania u kogos innego cpu czy od razy wysylac plyte na service :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sobolobos

ja lapki nie mam , plyta dalej nie wstaje ?:(

 

edit:

ma ktos jeszcze moze jakies rady ?? bardzo prosze :(

 

edit:

plyta bez ramu lub grafiki nawet nie zapiszczy , wiec wyglada na to ze plyta jest uwalona , troche mi tu nie pasuje brak tych lapek w pudelku i miewam mysli ze ta plyta byla uzywana :(

1361635[/snapback]

jeśli kupowałeć przez inet to chyba masz 10 dni na zwrot czy coś takiego.... Lepiej pomęcz się intensywnie a jak dalej nic sie nie zmieni to zwróć (płytę;o)

 

spróbuj przed odpaleniem zresetować cmos bodajże jp2 (czy jp1)

sprawdź zgodnie z instrukcją czy wszystkie zworki są ustawione defalutowo (może ktoś coś kombinował.

 

jeśli nie zgasi się 3 dnioda to chyba jest wina pamiątek - pożycz inne i/lub podłączaj w róznych bankach (jeśli to grafa....) - zobacz w instrukcji za co odpowiadają diody.

 

jeśli ją oddasz do serwisu to sobie poczekasz... ja czekam juz 3 tyg...

 

i tak na pocieszenie -DFI zeszło na psy - gość w serwisie NTT twierdzi że mnóstwo płyt jesdt zwalonych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bios klinowany juz 3 razy , nawet na noc wyjolem bateryjke , zworki to pierwsze co zaczolem sprawdzac czy sa w defulcie , wlaczylem sobie tylko glosniczek , zmienilem ram na inny jak juz pisalem wyzej no i dalej nic , caly cza swieca sie 3 lampki :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sobolobos

IMHO nie ma co czekać - MoBo wyglada na uszkodzoną. Ślij czym prędzej na serwis.

1361838[/snapback]

zstanów się nad serwisem - jeśli płytka jest z ntt (masz pewnie jakąś nalepkę) to poczekasz sobie - może w NTT sie sprężą (czy u innego dystrybutora) ale jeśli ją wyślą do DFI to poczekasz sobie długo...

jeśli jest z tego NTT - zadzwoń do serwisu 022/7730151 - poproś dział płyt głównych i pogadaj może coś poradzą....

jeśli masz możliwość to radze oddaj do sklepu (chyba jest jakieś prawo handlowe o sprzedaży wysyłkowej stanowiące możliwość zwrotu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo mówić/pisać „zdarza się najlepszym” czyli i DFI NF4 potrafi być uwalone od „początku” ale procentowa ilość takich mobo i tak jest o wiele mniejsza niż to było na NF2, no przynajmniej na razie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zstanów się nad serwisem - jeśli płytka jest z ntt (masz pewnie jakąś nalepkę) to poczekasz sobie - może w NTT sie sprężą (czy u innego dystrybutora) ale jeśli ją wyślą do DFI to poczekasz sobie długo...

1361848[/snapback]

Tu nie ma się nad czy zastanawiać. Mobo wykazuje ewidentne objawy uszkodzenia. Czekać to zawsze się czeka, tym bardziej, ze NTT jest "molochem" i serwis ma na głowie tysiące reklamacji. No chyba, ze sklep z którego pochodzi płyta zgodzi się na oddanie kasy, zgodnie z przepisami o zawiraniu umów na odległość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...