Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Eee tam od razu "wątpię czy da radę"... IMHO te dane o mocy linni +12V są podawane z zapasem ostrożności i to uwględniając jeszcze wykorzystanie dwóch kart w SLI. Nie sądzę, by Chief 360 -420 W nie podołał konfiguracji typu NF4+A64+ np. GF6800/AtiX800. Owszem z OC bywa różnie, ale ciężko mi sobie wyobrazić, że na defaulcie byłyby kłopoty....

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam od razu "wątpię czy da radę"... IMHO te dane o mocy linni +12V są podawane z zapasem ostrożności i to uwględniając jeszcze wykorzystanie dwóch kart w SLI. Nie sądzę, by Chief 360 -420 W nie podołał konfiguracji typu NF4+A64+ np. GF6800/AtiX800. Owszem z OC bywa różnie, ale ciężko mi sobie wyobrazić, że na defaulcie byłyby kłopoty....

1231710[/snapback]

mnie tez sie tak wydaje , jezeli jest/bedzie jakis problem to tylko z lacznoscia/kompatybilnoscia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanu:

 

Ale mi bardziej o wtyczkę idzie niż moc zresztą jak MSI ma na 2x GFX minimum 18A (tyle ma moja Szef) to na DFI powinno być podobnie zresztą i tak będę miał tylko 1x GFX wiec pobór prądu będzie mniejszy.

 

bladzio:

 

„jezeli jest/bedzie jakis problem to tylko z lacznoscia/kompatybilnoscia”

 

W skrócie o to mi chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że pytanie czy DFI NF4 polecia na 20pin zasilaczu (ewentualnie 20pin + konwerter) trapi ludzi na całym świecie a doniesienia jak to w życiu bywa są spprzeczne.

 

Na razie udało mi się ustalić jedno DFI ZALECA 24pin ZASILACZ - to naturalnie nie odpowiada na pytanie czy nie zalecenie sie spowoduje jakieś poważne konsekwencje ale ...

 

There have been reports of the 24 pin adapter adding to much resistance on the 12 volt rail. The added resistance makes the 12 volt rail undervolt and causes system instability. 2 solutions are to get a PSU that has a 24 pin already there or, if it does undervolt, try turning up the volts via the pot on the 12v rail. Hope that helps.

 

... czyli konwerter (teoretyczie) może powodować zbyt duży opór na lini +12V i tym samym spowodować niedowoltowanie linii ...

 

mamy także info:

 

"Although I've seen at least one user reporting it works with a 20pin PSU (an owner of a DFI nF4 beta board), you must know that DFI recommends only using a 24pin PSU with this board (so probably if you will damage something if using a 20pin PSU, I suspect this will not be covered under warranty). Thus, until there's a confirmation that 20pin PSU's indeed work without problems with these boards, you might better take this fact as it is right now so that to avoid disappointment."

 

Do czego służą 4 dodatkowe piny ?? - do stabilizacji napięcia dostarczanego karcie graficznej.

 

Dostępność płyty: USA, UK 24-27 stycznia, Niemcy 28-31stycznia, Polska ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Akasa 460W nie ma tego pinu 5V, a Tagan 480W ma- sprawdziłęm

BTW: także z jakiej linii jest ptoc zasilany na tej mobo ?

ile ten modecom kosztuje ?? głośny jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bzdury piszą z za dużym spadkiem 12V przez przejściówke. bo takoś sie składa że proc leci z 2x2pin (4pin 12v).

to primo

co do spadku na wtyczce to musiał by konstruować takie przelotki ktoś na zajęciach ZPT a i tak spadku takie by nie było. niedowiarkowie niech wezmą i zmierzą, jakąkolwiek przejściówke dostępną na rynku to się przekonają.

 

Primo ultimo we wtyczce 24 pin, dodatkowe 4 piny wcale nie służą stabilizacji napięcia kart. graf. jak to tu ktoś napisał.

 

Primo ultimo ultimo jak dla mnie to poprostu z_j_e_baną płytę DFI puściło. niemożliwe jest żeby ludziom tak sprawe waliły zasilacze. nie ma co sobie głowy tym zawracać. nagle jak płyta stanie się wszędzie dostępna to będzie wszędzie wszystkim chodzić...

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drugie pytanie sie nasuwa atkie ze jezeli juz wyjdzie DfI i ludzie beda uzywac jej z przejsciowkami i zasilkami 20Pin to czy w razie jakis problemow znaczy sie jak by cos poszlo nie tak :) to czy beda uznawane gwary :/ , jednym slowem zament przed burza wszystko sie okarze podejrzewam w polowie lutego . choc mam nadzieje ze wczesniej bedzie ona w polsce dostepna .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się widzi, ze z "problemem przejściówkowym" to DFi ma chyba tylko te zonki. Kaczala i Sulaco jadą na przejściówkach na Asusie i jakoś chodzi bez pierdnięcia, Gigabyte nie marudzą nawet przy wpięciu zwykłego 20-pin...

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi  się widzi, ze z "problemem przejściówkowym" to DFi ma chyba tylko te zonki. Kaczala i Sulaco jadą na przejściówkach na Asusie i jakoś chodzi bez pierdnięcia, Gigabyte nie marudzą nawet przy wpięciu zwykłego 20-pin...

1232810[/snapback]

Potiwerdzam sam mam taki konfig

 

BTW : Przyznac sie kto lyknal te DFI z Gieldy/sprzedam ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalałem na Tom's coś takiego:

 

"Nowe zasilacze ATX 2.0, z 24-pinowym gniazdem, posiadają 2 linie 12-woltowe, więc obciążenie jest równomiernie rozłożone na obie linie. Dodatkowe gniazdo EZ Plug na płycie ASUS dodatkowo odciąża zasilacz. Firma ASUS do zasilania zestawu z SLI, procesorem Athlon FX 55 i kartami GeForce 6800 Ultra zaleca zasilacz 450-watowy albo mocniejszy."

 

Można z tego wysnuc wniosek, ze do "zwykłego" zestawu na NF4 powinna wystarczyć zasiłka ok. 400W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalałem na Tom's coś takiego:

 

"Nowe zasilacze ATX 2.0, z 24-pinowym gniazdem, posiadają 2 linie 12-woltowe, więc obciążenie jest równomiernie rozłożone na obie linie. Dodatkowe gniazdo EZ Plug na płycie ASUS dodatkowo odciąża zasilacz. Firma ASUS do zasilania zestawu z SLI, procesorem Athlon FX 55 i kartami GeForce 6800 Ultra zaleca zasilacz 450-watowy albo mocniejszy."

 

Można z tego wysnuc wniosek, ze do "zwykłego" zestawu na NF4 powinna wystarczyć zasiłka ok. 400W.

1233072[/snapback]

A już myślałem że będzie gorzej... na upartego to chiefteca 360W też się tam wdusi... tylko te 24 piny :mur: jak dla mnie to stanowczo za szybko się to wszystko zmienia..(jak widać ja zatrzymałem się na tym co w podpisie :D ) zaraz wszyscy się przelecą z 20 ---> 24 piny lub kupią zasiłki 24 pin, to wyjdzie znowu jakieś DFI rev 2 która będzie potrzebować zasiłki 26 pin :lol: .. i tak w kółko :mur: ...

 

A tak powracając do płytki to jest to bardzo ciekawa propozycja... luty się zbliża a płytki ani słuch :D ... ciekawe kiedy w polsce to się pojawi... i w tej zasranej wiosce - Lublinie :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli juz bede zsilke zmienial to do max 350 zl a tu sie miesci malo zasilek Topower 450W P5 Titanium EPS mi sie wydaje bardzo rozsady podwarunkiem ze za swoj obecny chief 420 wezme ze 250 zl ;p , zreszta mam nadzieje ze nie bede musial zmieniac zasilki ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze troszkę dopłaty i Tagan 480W ?

1234078[/snapback]

Napaliłem się na tego Tagana 480W a teraz czytam na forum, że kilko osobom Tagany poleciały LINK

 

Zeby tego było mało...

 

info z testu Tomshardware:

 

"Until today the power supply manufacturer Tagan has not been able to tell us, why the power supply TG480-U22, used for the Intel system, failed." LINK

 

oraz w innym miejscu wzmiank, że w laboratorium Tomshardware w 2004 padło 5 Taganów :mur:

 

Nie wiem co kupować ... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie mialem isc kimac i mnie olsnilo :]

 

jesli chodzi o niedroga alternatywe w zasilkach z ATX2.0 czyli dwie linie +12V i wtyka 24P to jest Chieftec 460W

 

http://www.csklep.pl/product_info.php?cPat...products_id=600

 

zasilaczyk ma wtyke 24pinowa i przelotke na 20pin ...wiec do DFI bedzie cacy

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Z góry przepraszam że pisze takie cos w tym topicu, ale zmusiła mnie sytuacja( kupujący płyty nie dają mi spokoju :D

 

Informuję że płyty już ogólno dostępne, teraz po kolei będę wyrabiał się z wysyłkami.

 

Pierwsi użytkownicy którzy najszybciej wpłacili pieniądze dostana płytę w poniedziałek 31 stycznia.

 

Od środy 26 stycznia, zbieram zamówienia na następna partie płyt.

 

Wszystkich chętnych zapraszam

PW

dszywala@interia.pl

gg 3327594

 

 

PS Raptor ty również masz umnie PRIORYTET, więc dostaniesz płytę jako drugi :D :D

 

 

PS dostepna już wersja DFI LANPARTY UT nF4 ULTRA -D socket 939

 

Płyty z gwarancja Europejską, realizowaną u Polskiego dystrybutora.

 

Faktury VAT!

 

Bardzo szybka realizacja od następnej poartii

 

 

aha to realne ceny z zagranicznych sklepów.

 

DFI LANparty UT nF4 Ultra-D 169,95 EUR

DFI LANparty UT nf4 SLI-D 185,33 EUR

DFI LANparty nF4 SLI-DR 206,66 EUR

Więc chyba nie warto liczyc że polska dostanie specjalny upust od DFI...

 

do tego wysyłka, wpłata kasy na konto, no i czas oczekiwania... :-P

Edytowane przez dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

dszywala- podaj cenę Ultra-D

mam nadzieję że promocyjna... :-P

mam nadzieje że polska cena będzie w takiej proporcji do SLI-D jak cena w $

 

co do tagana to IMHO bardzo pożądna zasiłka- u mnie w testach najlepsiejszy do tej pory....

i też ma przelotke 24->20 a nie 20->24, bo ta ostatnia to sie mija z celem bo i tak to co jest tylmi 4 dodatkowymi pinami to leci po jednym kablu z jakimiś innymi, więc przy dużym obciążeniu V leci na łeb

 

Chieftec fajnie wygląda, ale ciekawe jak z głośnością

 

victor89- jak sie nie podoba w Lublinie to wyp... :-P (joke)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ _Vip_:

 

No kurde wreszcie jakaś sensowna propozycja ! Nie dość ze nie drogie (w porównaniu do krowy 600w która syci ;P) to nawet nie najgorsze parametry ! To jest to coś czuję ze jednak będę miał dalej Szefa tylko teraz czarnego ;P

 

@ dszywala:

 

Tylko tam o mnie nie zapominaj ;) Ja to byłem też jako jeden z pierwszych :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Jan 25 2005, 03:28-->

CYTAT(Mardok =:) @ Jan 25 2005, 03:28)
@ _Vip_:

 

No kurde wreszcie jakaś sensowna propozycja ! Nie dość ze nie drogie (w porównaniu do krowy 600w która syci ;P) to nawet nie najgorsze parametry ! To jest to coś czuję ze jednak będę miał dalej Szefa tylko teraz czarnego ;P

 

@ dszywala:

 

Tylko tam o mnie nie zapominaj ;) Ja to byłem też jako jeden z pierwszych :D

1234509[/snapback]

 

juz niedługo będe miał realne porównanie tych topowych zasilaczy :D :D

 

Sam jeszcze muszę cos wybrac więc przy okazji zdam recke na forum.

 

 

 

mardko spox pamiętam o wszystkich :-P

 

 

kurna miałem iśc spać wcześnie bo jutro pobutka o 6;30 a tu tak sie zasiedziałem na necie <_< :-| :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dszywala,

No więc tez pytam o ceny poszczególnych modeli w złotówkach u Ciebie ;)

I jeszcze jedno: czym dokładnie się różnią modele:

- nf4 SLI-DR

- UT nf4 SLI-DR

- UT nf4 SLI-D

Wiem, że jest topic Raptora odnośnie płyt pod a64, ale w tabelce są sprzeczne dane w stosunku do strony producenta np odnośnie FrontX'a, w tabelce jest, że jeden model go nie ma a na stronie, że ma :/ Z kolei jakiś różnic wielkich między sli-d a sli-dr nie ma na tej stronie poza UV kits. Czy to wszystkie różnice między tymi modelami? O_o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kolei jakiś różnic wielkich między sli-d a sli-dr nie ma na tej stronie poza UV kits. Czy to wszystkie różnice między tymi modelami? O_o

1234554[/snapback]

-D - 4x SATA-II @ NF4

-DR 4x SATA-II @ NF4 + 4x SATA @ Silicon Image

 

dszywala - dzieki i czekam z niecierpliwością ;)

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...