Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z dzwiekiem. Sprawdzilem stery najnowsze od nvidi ze stronki oraz te dolaczane do plyty. Slychac takie piski i trzaski i bardzo slabo znieksztalcony dzwiek. Sprzet narazie nie krecony. Moze to jakis banalny problem ale nie moge dojsc o co chodzi.

 

Update

Sprawa rozwiazana.

Edytowane przez RuDi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal mam problem z hynixsami co za cholerne pamieci. kupiłem z allegro i gość zarzekał sie ze na luzniejszych tymingach ida 250. Na płycie kumpla tez góra 220. Obecnie biegam na 285 x 9 co daje 2565 mhz procek z dzielnikiem na pamieci 120 i z innym nie chce mi zabotować. Ile one maja efektywnie bo zdaje misie ze nie ida nawet 400 mhz. Niwiem co robić :mur: :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal mam problem z hynixsami co za cholerne pamieci. kupiłem z allegro i gość zarzekał sie ze na luzniejszych tymingach ida 250. Na płycie kumpla tez góra 220. Obecnie biegam na 285 x 9 co daje 2565 mhz procek z dzielnikiem na pamieci 120 i z innym nie chce mi zabotować. Ile one maja efektywnie bo zdaje misie ze nie ida nawet 400 mhz. Niwiem co robić :mur:  :oops:

1376388[/snapback]

No właśnie coś mi się zdaje, że DFI nie lubi hynixów :/ u Maka płyta na Hynixach w ogóle nie wstaje w dualu, a na P4C800 leca w dualu na 250Mhz... Trzeba przyznać, że jest dość wybredna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RaV[666]

w tym shocie chodzilo wlasnie o to co zdarzyl wytlumaczyc Ci kolega @Hipo czyli "...mają swoje własne zasilacze..." i to powinno rozwiac twoje watpliwosci co do wtyku POWER :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wrobsipl

Glupio zle wiesci przynosic, dobrze ci sie zdaje, dokladnie 175....

 

@wozaq

Wlasnie spojzalem na chipka...moj to ALC850 i dziala swietnie :) W biosie jest mozliwosc wylaczenia go. Nie musze pytac czy wlozyles dzwiekowke, co ?? :) Jaki chip nie ma znaczenia, przeciez o to wlasnie DFI chodzilo, zeby jeszcze na nas kase zarobic wypuszczajac osobno dziwiekowki (SBL2.0 etc)...ale dlaczego twoja nie dziala to nie wiem...

 

@RuDi

Przyznaj sie co bylo... ;)

 

@themOn

Poscik wyzej niz Hipo pisze o tym samym ja....

Koniec OT

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie coś mi się zdaje, że DFI nie lubi hynixów :/ u Maka płyta na Hynixach w ogóle nie wstaje w dualu, a na P4C800 leca w dualu na 250Mhz... Trzeba przyznać, że jest dość wybredna.

1376532[/snapback]

U mnie smigaja zwykle hynixy d43 w tej chwili na 260Mhz 2.5-4-3-7 a potrafia nawet 295Mhz 2.5-4-4-8 na biosach 0209, 0310, 0331 wiec radze sprawdzic jeszcze z biosami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W srode zakupilem ta nf4 sli-dr na allegro ze Szczecina za 550zl i zapewniam ze to nie jest zadna sciema. Jednak jest mam pewien problem, mianowicie:

 

Wszedzie, na stronie DFI i innych jest podane ze Karajan powinien miec chip Realteka ALC850, natomiast z ta plyta dostalem chip ALC880 (wiem ze jest lepszy :) ) Chodzi o to ze dzwiekowka nie dziala, winda jej nie wykrywa, w biosie jest wlaczona, zadnych innych konfliktow ze sprzetem nie ma  :mur: . DFI pisze ze powinien byc ALC850, tu daja ALC880, nie wiem czy w tym tkwi problem...

 

Wiec sie pytam:

1)Dziala wam ten dzwiek na plycie?

2)Jaki chip Realteka macie?

 

Jesli ktos ma na ALC880 i mu dzwiek dziala to bylbym wdzieczny za info.

1376551[/snapback]

Cos mi sie wydaje ze dostales przez pomylke Karajan-a od LANPARTY 925X-T2 (do tych plyt dodawany jest wlasnie na ALC880)

 

http://www.dfi.com.tw/Upload/Driver/RTL_HDwdm_r1171.zip

tu jest driver pod winde, ale skoro w windzie nie wykrywa Ci w ogole tego to bedzie kicha :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blue, jakbys mogl napisac na jakim Realteku dostales karajana i sprawdzic czy ci dziala. W koncu qpiles z tego samego zrodla wiec mailbym porownanie.

 

Swoja droga jak patrze w necie to tylko DFI na 925 pod P4 maja ALC880... :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, w biosie wszsytko ok, tlyko stery masz nie pod ten chip co trzeba...poszukaj na stronce od Krajana czy skads znajdz sterki do ALC880 i sprawdz.

Stery nic nie daja, co mi po nich skoro winda nwet jej nie widzi. Tak przy okazji gdzie w tym zagmatwanym biosie zmienia sie 1T i 2T dla RAMU? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wyjasnilem cala sprawe z PCP i moja DFI , wyszlo na to ze druga plyte mi wyslali tylko ze poczta cos namieszala i plyta wrocila do PCP , w pon ja wysaja do mnie i we wtorek ma byc :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wyjasnilem cala sprawe z PCP i moja DFI , wyszlo na to ze druga plyte mi wyslali tylko ze poczta cos namieszala i plyta wrocila do PCP , w pon ja wysaja do mnie i we wtorek ma byc :]

1377928[/snapback]

 

A od kiedy PCP pocztą wysyła a nie kurierem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze krótkie pytanie tylko prosze bez linczu jaki bios musiałbym zapodac pod te hynixsy ? zeby to jakos biegalo pozatym gdzie sprawdzic jaki mam bios. Ponadto mam kłopotuy z dzielnikami tzn tylko na 120 chodzi na innym niewstaje nawet przy niskim fsb :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze krótkie pytanie tylko prosze bez linczu jaki bios musiałbym zapodac pod te hynixsy ? zeby to jakos biegalo pozatym gdzie sprawdzic jaki mam bios. Ponadto mam kłopotuy z dzielnikami tzn tylko na 120 chodzi na innym niewstaje nawet przy niskim fsb :mad:

1378532[/snapback]

Zapodaj ostatni oficjalny ze strony dfi z 10.03.2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyglada nastepujaco :)

 

Poskladalem sprzeta i zabieram sie za @oc. Pamieci ktore posiadam to Geile UltraX 550 ( podobno na samsungach TCCD) wiec mysle sobie ze 300 HTT i mem 1:1, a tu niestety porazka :/ Co prawda odpala sie wszystko ale super pi juz sie krzaczy. Przegladnolem pare forum na necie pospisywalem ustawienia dla TCCD i zabralem sie za ustawienia. I co ?? Dalej porazka :/ Najbardziej "stabilne" ustawienia dla pamieci przy 300MHz to 3-4-4-8 reszta na auto. Kurcze co jest DFi nie lubi tych Geili ?? Moze panowie jakis konkretny bios zapropnujecie lub jakas podpowiedz bo mnie juz rece opadaja :mur:

 

Narazie jade 285x9 i pamiatki 2,5-4-3-7 2,7V stabilnie.

Aha odrazu sie odezwiecie ze zasilacz :D Antec TC 550

Chlodzenie CPu X2p temp stres 38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RuDi

DFI wyjatkowo nie lubi sie z tymi geilami... Ja mam identyczne pamieci, tylko ze 3200UltraX i max co wyciskam na nich to 280 3-4-4-11. Zmiana biosu nie pomaga. Zaopatrzylem sie zatem w cos z BH i jestem kontent...chce 1 GB - daje geile, chce bencha zrobic - KHX.

Sam chcialem kupic TC, ale przeciez na DFI mozesz sobie na plycie zrobic do 4Vmem, wiec kontrola nie jest potrzebna, a reszta napiec i tak jest idealna, wiec podciaganie nie jest chyba potrzebne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plyta dalej sobie leży na półce...w poniedzialek dostane procek z 2005 :-| niewiem jak będzie sie krecil ale za duzo sie nie spodziewam, (mam 3200+ z 51tyg.) ale niestety musze go sprzedac ,tak sie umowilem z kupujacym ze bierze AV8 + 3200+ ... no i dostane tez chiefteca460w powinien starczyc i czekam na odpowiedz w sprawie gf6800gt moze dostane po taniu 2x6800gt ...chieftec460w powinien sobie poradzic...

pamieci mam twistery533 niewiem jakie maks. napiecie moge dla nich dac...

 

a dzwiek jest...ALC880 ale raczej go uzywac nie bede bo mam audigy2zs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RuDi

DFI wyjatkowo nie lubi sie z tymi geilami... Ja mam identyczne pamieci, tylko ze 3200UltraX i max co wyciskam na nich to 280 3-4-4-11. Zmiana biosu nie pomaga. Zaopatrzylem sie zatem w cos z BH i jestem kontent...chce 1 GB - daje geile, chce bencha zrobic - KHX.

Sam chcialem kupic TC, ale przeciez na DFI mozesz sobie na plycie zrobic do 4Vmem, wiec kontrola nie jest potrzebna, a reszta napiec i tak jest idealna, wiec podciaganie nie jest chyba potrzebne :)

1379082[/snapback]

He nie pocieszyles mnie zabardzo. Narazie trzeba wiec bedzie zostac przy 285MHz. A nie wiem czy wiesz ale ultrax 3200 nie tylko na TCCD wychodza/wychodzily ale rowniez i na bh5 (skad oni je jeszcze biora??) na ten temat na forum geila topic jest.

Co do TC to mam go juz chwile i nawet nie myslalem ze DFi dowali 4V na memki :) jak go bralem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak na oryginalnym biosie moje hynixsy d-43 szły góra 215 x 2 (230)Mhz

po zmianie na najnowszy chyba 10.03.2005 pamieci zeby nie powiedziec oszalały ale w koncu cos zaczeło sie dziac.Teraz chodza 240 x 2 (480) :) Mhz narazie :wink: i to wszystko na napieciu orginalnym 2.6 v, przedtem nawet 3.1 v ich nie ruszyło pierwszy raz w życiu(a miałem kilka platform) spotykam sie z taki ewenementem. DFI powinno sie zastanowic nad czasem wpuszczania swych produktów na rynek z niedopracowanym biosem. Ale co tam ile mozecie wydusic stabilnie fsb u mnie tak w miare 325 x 8. Słyszałem ze dfi ma różne potencjały oc jedne stabilnie ponad 300 ine ledwo 250 :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyglada nastepujaco :)

 

Poskladalem sprzeta i zabieram sie za @oc. Pamieci ktore posiadam to Geile UltraX 550 ( podobno na samsungach TCCD) wiec mysle sobie ze 300 HTT i mem 1:1, a tu niestety porazka :/  Co prawda odpala sie wszystko ale super pi juz sie krzaczy. Przegladnolem pare forum na necie pospisywalem ustawienia dla TCCD i zabralem sie za ustawienia. I co ?? Dalej porazka :/  Najbardziej "stabilne" ustawienia dla pamieci przy 300MHz to 3-4-4-8 reszta na auto. Kurcze co jest DFi nie lubi tych Geili ?? Moze panowie jakis konkretny bios zapropnujecie lub jakas podpowiedz bo mnie juz rece opadaja  :mur: 

 

Narazie jade 285x9 i pamiatki 2,5-4-3-7 2,7V stabilnie.

Aha odrazu sie odezwiecie ze zasilacz  :D  Antec TC 550

Chlodzenie CPu X2p temp stres 38

1378996[/snapback]

 

Pokombinuj z timingami pobocznymi. Ja tez niewiele moglem wycisnac ze swoich na cl2,5 bez grzebania w nich. Ale po zmianach SuperPI16M przechodze na 314Mhz 2,5-4-3-6-1T 3,0V. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

285MHz. A nie wiem czy wiesz ale ultrax 3200 nie tylko na TCCD wychodza/wychodzily ale rowniez i na bh5 (skad oni je jeszcze biora??)  na ten temat na forum geila topic jest.

Czy możesz podesłac linka do w.w wieści ? nie chcę zrywać radiatorów, a troche mnie to przeraziło....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...