Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

przesmarowalem chipset AC3 do tego wyszlifowalem radiator ,właczam i dalej temp. 55-60C na niepodkręconym!! wentyl zasuwal 6000obr.

wieczorem chcialem dzwiek sprawdzic czy chodzi ten AC880 bo zostalem poproszony o sprawdzenie i płyta sie juz nie odpalila!

po prostu zero reakcji! wczoraj ją wysłałem i myślę że dostanę nową bo ta jakos wadliwa była.

 

 

Teraz będę mial czas przygotować się do matury (21kwiecien ustny polski) :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przesmarowalem chipset AC3 do tego wyszlifowalem radiator ,właczam i dalej temp. 55-60C na niepodkręconym!! wentyl zasuwal 6000obr.

wieczorem chcialem dzwiek sprawdzic czy chodzi ten AC880 bo zostalem poproszony o sprawdzenie i płyta sie juz nie odpalila!

po prostu zero reakcji! wczoraj ją wysłałem i myślę że dostanę nową bo ta jakos wadliwa była.

Teraz będę mial czas przygotować się do matury (21kwiecien ustny polski) :))

1388288[/snapback]

To naprawdę mam coraz większe wątpliwości czy brać tego DFI :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blue, a dotykałeś palcami radiator na chipsecie czy był gorący, bo może to coś z czujnikiem, ale teraz to i tak nie ważne bo płyta poszła się walić.

netes nie przejmuj się :wink: i bierz DFI ultra-d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny DFI lecą, teraz już 1388357[/snapback]

A może coś się nie tak jest tylko z SLI-DR(dżwięk) i ludzie dlatego sprzedają po takich niskich cenach, może to są jakieś odpady z zachodniej granicy :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zanotowałem wieczorem ciekawego zonka. Pisałem wczoraj reckę swoich A-Data i siła rzeczy szukałem stabilnych ustawień na konkretnych timingach (Sprawdzałem SuperPi, na napieciach z przedziału 2,6-2,8V). I teraz uwaga:

 

200 2-2-2-6  OK

200 2,5-3-3-7 ..... ZONK (No Exact In Round )

210 2-2-2-6  OK

210 2,5-3-3-7 ..... OK :blink:

215 2-2-2-6  OK

215 2,5-3-3-7  ZONK

218 2-2-2-6 OK

220 2,5-3-3-7 OK

 

I niech ktos mądry to wytłumaczy biorąc pod uwagę fakt, że stable są dla przykąłdu 2,5-3-3-8 na 283...

 

Jaja jak berety jak dla mnie....

1388084[/snapback]

Wytłumaczyć nie potrafię, ale mogę podać jak jest u mnie na DRR600

200 2-2-2-5 OK i tak jadą do 210

250 2,5-3-3-6 OK (nie robiłem jeszcze 32M ale pewnie też dadzą radę

 

Więcej to już różnie bywa do 253 dojechem, ale dalej to już proc nie daje rady a na zmniejszonym dzielniku też mi się różnie dziwne rzeczy działy (na starym BIOS'e) - ale teraz teraz może jeszcze powalczę. BTW BIOS to 3.10 bez p

Pośrednich nie testowałam dokladnie (tylko MemTest i Pi 1M) Co ciekawe przt 240 komp mi nie wstawał :? a już na takich samych ustawieniach tyle że 245 wszystko poszło OK. Podobnie jest przy 275 - nie wstaje, a przy 280 wstaje ale nie można mówić o stabilności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radiator byl gorący! NIE wydaje mi że dfi dalo ciala! moze ten mój egzemplarz byl po prostu feralny!! co do dzwieku to napewno pojawia sie drivery dzięki ktorym będzie dzialal jak nalezy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radiator byl gorący! NIE wydaje mi że dfi dalo ciala! moze ten mój egzemplarz byl po prostu feralny!! co do dzwieku to napewno pojawia sie drivery dzięki ktorym będzie dzialal jak nalezy!

1388400[/snapback]

Pisałem do DFI w sprawie dźwięku, ale jak na razie totalna cisza. A co do dźwięku to raczej kwestia BIOSu, a nie samych driverów. Miejmy nadzieję, że będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do DFI w sprawie dźwięku, ale jak na razie totalna cisza. A co do dźwięku to raczej kwestia BIOSu, a nie samych driverów. Miejmy nadzieję, że będzie dobrze.

1388403[/snapback]

Zdecydowanie chodzi tu o bios, a dopiero potem zacznijmy martwić się o stery. Po co nam stery skoro system nawet nie widzi tego ALC880...

 

We need new bios... :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak odnosnie tego karajana jeszcze, bo zrobilem rekonesans w necie. Znalazlem w bardzo duzym powiekszeniu jak mniej wiecej ten karajan odpowiedni powinien wygladac:

 

http://www.hwupgrade.it/i.php?img=scheda_6.jpg

 

Oczywiscie jak widac jest on na ALC850 i ma domyslnie zworkami piny polaczone, natomiast ten co ja dostalem byl bez zworek :-| Swoja droga wg DFI karajan powinien byc trzymany na 2 plastikowych kolkach na plycie, ten co ja mam jest tylko gabka podklejony. Czyli to chyba dowodzi ze nie jest taki jaki powinien byc...

 

Wyglada na to ze cala nasz nadzieja w nowym biosie, chyba ze sie w fabryce rabneli...

 

Wieczorkiem pstrykne zdjecia tego co mam, zeby nikt mi nie mowil ze bajeruje :) Moze ktos wtedy na cos wpadnie...

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja do swojej ultra-d karajana dostalem ale bez plastikowego koszyczka ktory powinien byc wpinany w mobo , jade na samym porcie w mobo i zaslepce ...

1389151[/snapback]

 

Ja mam ultra-d i dostałem ten cały plastikowy koszyczek, ale nie założyłem go, gdyż zahaczał o kondensator i bałem się aby go nie urwał :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz niemal na 100% rozgryzlem sprawe tych karajanow. Wystarczy to przeanalizowac:

 

Prawidlowy karajan powinien wygladac tak:

ALC850

 

Jak widac jest na ALC850, ma zworki, ma napis KARAJAN 850, nie jest podklejony zadna gabka, naklejki tez mowia, ze to 850...

 

A oto jak moj karajan, czyli ten zly wyglada:

ALC880 1

ALC880 2

 

Jak widac jest an ALC880, nie ma zworek, ma jakis inny napis KARAJAN rev. A, jest podklejony gabka i ma jakies inne naklejki...

 

A oto znowu jak wyglada karajan na plycie DFI LP 925X-T2 pod P4:

ALC880

 

Jak widac wyglada identycznie jak ten moj, wszystko sie zgadza, napisy, naklejki takie same, tez nie ma zworek, no i jest na ALC880... :-P

 

WNIOSKI:

 

DFI albo skopalo cos przy pakowaniu i zapakowalo Karajany od plyty pod P4

 

albo

 

Dorzucili lepsze Karajany i nie zaktualizowali biosu, no i co najwazniejsze plyty same w sobie nie sa skopane :)

 

Ja jednak mysle ze sie pomylili przy pakowaniu i tylko oni moga to wyjasnic dlatego czekam na relacje z tego co DFI odpisze...

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wozaq , niezłe porównania zrobiłeś :)

Do technical suppert nei mogę się dobić , wysłałem maila do działu sales. Po niespełna 10 minutach otrzymałem odpowiedź:

 

Dear Piotr,

 

Thanks for your info.

 

Sorry for hear such bad news. May I have the serial no. for 45pcs boards you bought ? Also, We would like to have your detailed contact to send you one KARAJAN for you try.

 

Thanks!

 

Jak widzicie to NIE POLSKA , wszystko cacy bez problemów , wyślą mi sztuję ALC850 na testy NA WŁĄSNY KOSZT- Wozaq: przetestujemy u Ciebie.

 

W dalszej korespondencji otrzymałem informację że prawdopodobnie nastąpiłą pomyłka przy pakowaniu w Taiwanie , oraz jak to ładnie ujeli: The reason we need the detailed serial no. that it is for our internal quality control improvement purpose. We will use the serial no. to discuss this quality issue with our QC division with our head office in Taiwan.

 

Jeżeli przysłany przez nich ALC850 się sprawdzi , wyślą mi pozostałe 44 sztuki :] Na włąsny koszt OFC

 

Wciąż liczę że uda się rozwiązać problem inaczej , prubuję skontaktować się z działem technicznym i wyjaśnić kwestię współpracy ALC880 z tymi mobo. W międzyczasie załatwiam 850tki :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze, że się sprawa wyjaśniła, mi z Tech Support jeszcze odpowiedzi nie przysłali. Mimo wszystko chyba jednak zdecyduję się na Ultra-D, mam przynajmniej gwarancję na miejscu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze ale o tej plycie jest stron, ale to dobrze bo ja wlasnie dostalem :D

przeczytalem juz 20 stron ale nie moge znalezc odpowiedzi.

wiec pytam czy ma ona zablokowane pci-e i sata, czy nie musze sie obawiac ze jak bede proca krecil to przypadkiem nie bede podkrecal calej reszty (dysk, grafa...).

 

 

p.s. jutro dojedzie do mnie jeszcze Samsunga SpinPoint 200 GB SP2004C i mam w zwiazku ztym jeszcze szybkie pytanie bo widze ze tu sami znawcy na forum.

czy ten dysk ma zasilanie sata i zwykle czy tylko sata ??

bo mam zasilacz tagana z ekranowanym zlaczem zasilajacym do dysku i nie wiem czy lepiej bedzie jak bede zasilal ten dysk przez przejsciowke sata z ekranowanego zlacza, czy z nieekrowanego sata bez przejsciowki ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...