Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Też nie wiem co tam można jeszcze dodać…

 

1397436[/snapback]

np 120 mhz lub 140 (przynajmniej u mnie z tego co pamietam :>) zamiast 125 i 143?

 

chyba ze mam jakis spacjalny bios ;) albocos mi sie poj.... :lol:

Edytowane przez luka_w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ty widzisz problem ?

1397994[/snapback]

chodzilo mi o male roznice, 125=>120 mhz, 143 =>140 mhz na plycie,

ale po przyjzeniu sie to on liczy inaczej niz pokazuje w tych dzielnikach :)

 

nic, jak ktos chce maly kalkulator to sie polecam :]

Edytowane przez luka_w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, czy warto zmieniać moje MSI K8N Neo2 na jakiegoś DFI... Wydajność na tej Neo2 mam taką samą lub lepszą (tak, tak) od dowolnej MoBo z nForce4 przy 300 MHz HT i synchro z pamięcią... Ale. Maks. co mogę wycisnąć z mojej płytki to 340 MHz HT, czyli jakieś 9x340 = 3060 MHz dla załóżmy 3000+ Venice. ;) Ostatnio zakupiłem pamięci g-skill i ku mojemu zdziwieniu bez problemu poszły synchornicznie nawet na 325 MHz z 2.85v. Podobno probelmy jakieś występowały z nForce3 i synchro pamięciami do HT, ale widocznie nie w przypadku mojego egzemplarza.

Gdybym zmieniał MoBo to raczej zainteresowałbym się GeFroce 6600 GT, może kiedyś skorzystałbym ze SLI... po za tym... mam 3 urządzenia PCI... Tuner, SB Audigy2 ZS i naprawdę świetny, gigabitowy LAN od 3Coma (od biedy mogłbym zrezygnować z tego), których na 100 % nie chciałbym się pozbywać. I tu następuje pytanko... czy ktoś ma obsadzone obydwa sloty PCI? Jeżeli tak to proszę o raport czy wszystko działa w porządku i czy nie ma jakichś problemów. Koszt przedsięwzięcia to jakieś 300-400 zł, zależnie od tego czy SLI-D czy Ultra-D. Co dostanę? MoBo z PCI-E, nową grafę niewiele szybszą od mojego Radka i nieco bardziej kolorową przyszłość, w kwestii karty graficznej oczywiście. :)

Alternatywą dla wymiany MoBo i grafy, jest jeszcze zakup GeForce 6800 GT AGP. I tu jestem w kropce, ponieważ byłby to ostatnio zakup w tym roku związany z komputerem. Co radzicie?

 

I jeszcze mala prośba do Hanu o lepszy wynik w SuperPi 16M bo:

http://members.chello.pl/xt/superpi.JPG (wynik osiągnięty przy kliencie, który kupował ode mnie Hynixy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem.... :wink: Toż to wstyd i chańba, ze nadal taki wynik w podpisie widnieje. Robiony w styczniu jeszcze na mocno wyekspolatowanym sysie. Tyle, ze teraz cienko z poprawą, bo proc jest jaki jest i 1,6V potrzebuje, a tu na dworku i w chacie ciepło i biedaczyna wykłada się na 14-16 próbce. Może dziś w nocy.....? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem.... :wink: Toż to wstyd i chańba, ze nadal taki wynik w podpisie widnieje. Robiony w styczniu jeszcze na mocno wyekspolatowanym sysie. Tyle, ze teraz cienko z poprawą, bo proc jest jaki jest i 1,6V potrzebuje, a tu na dworku i w chacie ciepło i biedaczyna wykłada się na 14-16 próbce. Może dziś w nocy.....? :D

1398191[/snapback]

Ja na dzisiejszą noc planuję pobicie 26k w 3DM2K1. :D Podobno ma być ~5-7 stopni, zależnie od lokalizacji. Dobre wietrzenie pokoju + jakiś nawiew głównie na pamięci i powinno pójść jak nóż w masełko. Zawsze przecież możesz dowoltować drania. Raz, że dobrze mu zrobi, dwa nie bedzie problemów ze stabilnością.

 

BTW. Powinieneś spokojnie uzyskać coś koło 12:25-12:35... Ja wczoraj zrobiłem 12:24 CPU @ 2727 MHz 303 MHz pamięci (większa przepustowość memorków niż w moim GeForce Ti4200 @ 300 MHz Mem. Hehe.). :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zimno będzie O/C będzie ;) Już kurtka + czapka + rękawiczki w pogotowiu tylko dajcie mi – (minus) na dworze ;D

1398209[/snapback]

Wyszło z tego nieco offtocpicu... ;)

Teraz wiadmo dlaczego Skandynawowie (zwłaszcza Finowie) biją rekordy OC... U nich ciekły azot skrapla się z powietrza i zamarza za oknem. :lol:

 

Co do OC... To ciekawie by to musiało wyglądać przy bardzo niskiej temperaturze na biegunie południowym, gdzie jest non stop -40; -60 stopni przy bardzo niskiej wilgotności powietrza. Można by sobie zbudować heat pipe z dziurą wlotową np. w dachu i bezpośrednio wtłaczać zmrożone powietrze do obudowy. :) To by było coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW. Powinieneś spokojnie uzyskać coś koło 12:25-12:35... Ja wczoraj zrobiłem 12:24 CPU @ 2727 MHz 303 MHz pamięci (większa przepustowość memorków niż w moim GeForce Ti4200 @ 300 MHz Mem. Hehe.). :)

1398199[/snapback]

Powinienem,a czy będzie to sie okaże. Zwróć uwage na jeden szczegół - moje pamiątki nie pójdą 303 2,5-3-3-6. Niestety Trcd muszę dac do tej częstotliwości na 4, a to już zabiera jakies sekundy.

 

Mam jeszce jeden punkt honoru do zaliczenia - 30k w 2001. Gdyby te cholerne Catalysty 4.12 beta obsługiwały R430 to już by było, a tak na 5.2-5.4 tracę kilkaset marków....

 

Radek, na jakim BIOSie jedziesz? Masz może screena z A64Tweaker z tego testu co linkowałeś?

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinienem,a czy będzie to sie okaże. Zwróć uwage na jeden szczegół - moje pamiątki nie pójdą 303 2,5-3-3-6. Niestety Trcd muszę dac do tej częstotliwości na 4, a to już zabiera jakies sekundy.

Jakieś 3 do 5 sekund. Sprawdzałem.

 

Mam jeszce jeden punkt honoru do zaliczenia - 30k w 2001. Gdyby te cholerne Catalysty 4.12 beta obsługiwały R430 to już by było, a tak na 5.2-5.4 tracę kilkaset marków....

1398258[/snapback]

A nie możesz użyć infów/cat z CAT 5.2? Zresztą moim zdaniem 4.12 nieBeta są wydajniejsze, ale podejrzewam, że one też nie mają supportu dla R430. Ech... ale tu jest jeszcze jedna kwestia: PCI-E... :) Chyba nie będzie tak łatwo. :P

Osobiście sprawdzę dziś te Bety.

 

Radek, na jakim BIOSie jedziesz? Masz może screena z A64Tweaker z tego testu co linkowałeś?

Nie mam. : / Ale wcześniej było identyko:

http://members.chello.pl/xt/membench.JPG

Test był robiony, bo kolo życzył sobie SuperPi. Cyknąłem jeszcze na odchodne screenshota. Taka jest historia tego bencha.

Hynixy są bardzo wydajne, nawet w przypadku słabych timingów... No i jeszcze MSI samo nieco podkręca timingi, co nie jest żadną tajemnicą.

BIOS 1.5 official. Najlepszy i najwydajniejszy... zarówno dla Hynixów i TCCD.

Edytowane przez Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie 4.12 NIE BETA wspieraja R430, a BETA juz nie. Czyżby 4.12 rzeczywiście były wydajniejsze od BETA?

 

Jeszce raz zapytam o BIOS na jakim jedziesz i screena z A64Tweaker do timingów alpha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie 4.12 NIE BETA wspieraja R430, a BETA juz nie. Czyżby 4.12 rzeczywiście były wydajniejsze od BETA?

Może tak:

4.12 nie są wolniejsze od Bety.

 

Jeszce raz zapytam o BIOS na jakim jedziesz i screena z A64Tweaker do timingów alpha.

1398279[/snapback]

Zrobię jak wrócę do domu. :)

Edytowane przez Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yo ludzie!

Poradzcie czlowiekowi co sie nie zna na dobrych pamieciach (czyli mnie :-P ) jakie pamieci warto qpic pod katem NF4 SLI-DR. Chce sobie qpic 2 x512mb i cena lacznie okolo 500zeta. W koncu Wy sie znacie na tym

 

BTW dzisiaj przystosowalem niebieskiego zalmana na chipset (stracil troche zeberek) i temp. spadla o ok. 5stopni w porownaniu z wiatrakiem, wiec ten wiatrak mozna sobie w d... wsadzic :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek widze procka masz nie kiepskiego ale ciekawi mnie jak mozna miec memki na 305 i to przy 2,5-3-3-7 ze nie wspomne o neo2 :blink:

Na XS nie widzialem NIKOGO kto by mial nawet 300 na takich timingach sam mialem max okolo 288 16M masz jakies screeny ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek widze procka masz nie kiepskiego ale ciekawi mnie jak mozna miec memki na 305 i to przy 2,5-3-3-7  ze nie wspomne o neo2  :blink:

Na XS nie widzialem NIKOGO kto by mial nawet 300 na takich timingach sam mialem max okolo 288 16M  masz jakies screeny ??

1399264[/snapback]

 

czekamy na screeny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marudziłem że mój Szef już nie daje rady na DFI lecz okazało się że jednak Szef daje rade i to całkiem dobrze. Przestałem kombinować z „Elsa 2MB PCI” i normalnie z Szafirkiem bez odkręcania (na co dzień 580/580) powalczyłem jeszcze o czas w SuperPI, i oto efekt:

 

SuperPI 16MB 12:04 9x312 (166)

 

Z samym ramem tez wałczyłem ale już o napięcia nie MHz. Co ciekawe udało mi się to:

 

SuperPI 16MB 12:29 9x300 (180) 2,2,2,5-1T v3,3 + 0,03v

 

Jak widać napięcie 3,3v + 0,03v ale nawet danie choć jednego MHz w górę i napięcia nawet 3,6v nie pomaga przejść „czysto” GoldMemory. Kurcze kolejny „mur” czy co ?

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja z kolei pomarudzę. Jak mówilem wczoraj przymierzyłem sie do nowego wyniku w SuperPi. I jedna wielka du.pa. Zachęcony stabilnością pamiątek na 304 ( a testowałem je "niezależnie od proca, tzn. procek fikał 6x304 :wink:) przystąpiłem do testowania. I? ..... nijak bym nie próbował z timingami to przy procku 9x300 błędy juz na pierwszej próbce. Myślę procek nie daje znów rady, więc puknąłem go 9x300 i potem 10x270 na dzielniku 133 coby pamiątki wykluczyć. I kur... przeszedł bez bólu. Myślałem , że wyj... to MoBo przez okno. Procek i pamięci oddzielnie idą spokojnie ,a razem jeden wielki syf. Chyba za szybko pochwaliłem ten BIOS 04/14-1. Biorę dziś na warsztat 04/14-3. Oby było lepiej, bo jak nie to już możecie ustawiać sie pod oknem po części co latać bedą.... :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam to sa to 2x 256 Twinmos DDR400, na kosciach M.tech chyba TCD. jaki bios dla nich polecacie bo nigdzie tego nie moge znalezc. a musze wgrac nowy bo mi na tym cos nie zgrywa

 

P.S. hanu czekam pod oknem na procka i ramy :D :D

Edytowane przez teges

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam to sa to 2x 256 Twinmos DDR400, na kosciach M.tech chyba TCD. jaki bios dla nich polecacie bo nigdzie tego nie moge znalezc. a musze wgrac nowy bo mi na tym cos nie zgrywa

 

P.S. hanu czekam pod oknem na procka i ramy :D :D

1399864[/snapback]

 

witam

napisze tak, teges jesteś tak ciemny czy tylko głupiego udajesz :mur: , w kółko zadajesz te same bezsensowne pytania, założyłeś nawet nowy temat jaki bios do dfi:

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...4entry1400194

 

tam odpowiedziałam, bo tego tutaj nie zauważyłem, dajcie mu przerwę na tydzień, nich sobie poczyta i się dokształci

 

jednym plusem to jest tylko twój avatar :lol:

 

edit

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

a tu link do testu nowego bloczku na DFI (nie mojego :cry: jak to chase1 uważa ???)

 

http://www.techpowerup.com/reviews/Mips/DFIFreezer/

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek - jesli to na tym maxtorze z podpisu robisz poonad 25000 smarkow, to ja go chetnie odkupie :wink: :-P

 

cavarr - swietnie to wyglada, ale link nie dziala

najbardziej imponuje mi to chlodzenie k. kraficznych

jakie masz tam grafy

Edytowane przez chase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@teges:

To zacznij testować od najnowszego fiala i już…

 

@Radek:

Z moich testów wyszło że DFI dziwnie się zachowuje z GFX na PCI, tak za bardzo się nie lubią. Nie wiem czy to tylko w moim przypadku czy ogólnie ale za stabilnie toto nie było.

 

@Hanu:

U mnie 270MHz sypało jak szalone dopiero zabawa alpha tymingami pomogła może warto abyś też się tym u siebie pobawił, o ile jeszcze tego nie próbowałeś. I co ciekawe stabilność ramu też zależy od dzielnika mimo iż MHz są te same/podobne np.:

 

8x337 (166) sypie błędami i nic się nie da zrobić

9x300 (180) zero błędów i napięcie niższe

 

Takie małe info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek widze procka masz nie kiepskiego ale ciekawi mnie jak mozna miec memki na 305 i to przy 2,5-3-3-7  ze nie wspomne o neo2  :blink:

Na XS nie widzialem NIKOGO kto by mial nawet 300 na takich timingach sam mialem max okolo 288 16M  masz jakies screeny ??

1399264[/snapback]

Mnie sie udało 296MHz pocisnąć na 2,5-3-3-6 :wink:

Edytowane przez Ziku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwyciłem A-Daty za ryja i znalazłem stabilne 300 na BIOSie 414-1:

 

Vddr 2,7V

 

2,5-4-3-7-12-14-3-3-2-4-4078-1

E-A-8-2-8-5-16-E-16-7-D

 

Jakby ktoś potrzebował to ma gotowca.....

 

W nocy potestuję 414-3 i zobaczymy czy jest lepszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...