Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

podbij Vmem np. na 2,9 ,polookaj po zagramanicznych forach ktory BIOS by sie najbardziej nadawał

pamiątki te sa na składane na HynixD5 bodajże.

przy 250MHz i wyzej "czasy" pewnie będą 3-3-3-7(10)

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podbij Vmem np. na 2,9 ,polookaj po zagramanicznych forach ktory BIOS by sie najbardziej nadawał

pamiątki te sa na  składane na HynixD5 bodajże.

przy 250MHz i wyzej "czasy" pewnie będą 3-3-3-7(10)

1430823[/snapback]

podnioslem i nic :( to samo . Pamieci wyciagaja nawet 2,5 3 3 7 ale coz z tego jezeli kapa powyzej 250 a na poprzednim mobo przy tym samym sprzecie (no grafa tez zmieniona z agp na pcx) wszystko smigalo na 295 i przy podnioesionym napieeciu tylko dla proca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to jest z tymi pamieciami, mam dfi sli-dr i na stronie producenta

niema moich pamieci co chcem kupić tzn symbol sie niezgadza, o co chodzi?? czy to bedzei chodzić , czy wszystkie pamięci chodza na tej plycei czy te ktore śa ta wypisane...czy to śa te co dfi zaleca i mozna jakies inne zastosowac i beda chodzic??

i chem kupic venice 3.0 oplaca sie i czy m sie rozni od porzednika winchcestera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to jest z tymi pamieciami, mam dfi sli-dr i na stronie producenta

niema moich pamieci co chcem kupić tzn symbol sie niezgadza, o co chodzi?? czy to bedzei chodzić , czy wszystkie pamięci chodza na tej plycei czy te ktore śa ta wypisane...czy to śa te co dfi zaleca i mozna jakies inne zastosowac i beda chodzic??

i chem kupic venice 3.0 oplaca sie i czy m sie rozni od porzednika winchcestera?

1430976[/snapback]

Będą działać te twoje pamiątki, dfi nie jest taka wybredna, jak część płyt

A co do venice to jest topic o nich tam wszystkiego sie dowiesz

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=121336&st=0

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=128329&st=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Venice wystartuje bez problemu na plycie z oryginalnym biosem (tym co jest wgrywany we fabryce)?

Pytam, bo mobo i Venice dopiero zamowilem - przyjada do mnie w nastepnym tygodniu - i nie bede mial mozliwosci zmiany biosu przed moztazem Venice'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja brałem mobo to był bios ze stycznia i nie wiem czy coś się zmieniło od tego czasu, ale znając życie to dalej pakowany jest ten pierwszy. Więc w najgorszym przypadku będziesz musiał wsadzić Winiego i na nim przeflashować lub samą kość biosu zanieść na programator i tam zmienić na 310 lub nowszy. Ewentualnie spróbować odpalić na Venice od razu, z tego co czytałem to np. MSI bez „specjalnego” biosu uruchamiała się z Venice, a tyle powinno wystarczyć do flashu pod DOSem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede musial zalatwic "Winnego", bo ja flasciach!e WinFlashem. Do czwartku chyba zdaze ;)

 

Na wszelki wypadek jeszcze zapytam.

Gdybym chcial flashowac pod DOSem (o ile sie uruchomi z Venicem), to wystarczy ze przygotuje dyskietke, ktora bedzie zawierała:

 

1. Tak przygotowany plik autoexec.bat ( @ECHO OFF

awdflash.exe NF4LD310.BIN /py /sn /cd /cp /cc /cks /r /f )

2. Plik z biosem NF4LD310.BIN

3. Program flasciach!acy AWDFLASH.exe

 

Po uruchomieniu kompa z tej dyskietki, powinno sie samoczynnie sflashowac.

Dawno nie robilem tego spod DOSa, wiec pytam, czy wszystko tam poprawnie zapisalem, zwlaszcza parametry w pliku autoexec.bat?

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o ile będzie to bios ze stycznia, DFI dopiero od bodajże biosa 310 obsługuje Venice.

1431355[/snapback]

dasz sobie reke uciac za ta dezinformacyje ?

http://www.dfi-street.com/forum/showthread...ighlight=venice

 

"3700+ ""E"" STEPPING BOOTS FINE WITH 1/25/05 BIOS on motherboard. No worry of not being able to flash to the 3/10/05 when needed."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po1. DFI pisze oficjalnie ze dopiero bios 310 obsługuje poprawianie E.

Po2. Zaznaczyłem ze może się uruchomić (ale pewny nie byłem).

Po3. A że działa i na 125 to chyba bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie

1430989[/snapback]

Ja po zmianie biosu na 414-1 , musiałem wprowadzać MAC karty sieciowej do biosu płyty głownej . Po zmianie , konfiguracja była nienaruszona w systemie , a mimo to internet nie działał . Tak jak juz ktoś napisał wcześniej pakiety wychodziły i wchodziły , ale na tym koniec . Dopiero po wprowadzeniu i zatwierdzeniu MAC w biosie wszystko wróciło do normy .

 

O co to właściwie chodzi z tym Karajanem 880 . Czytam te wasze posty i wszyscy narzekają na niego . Na mojej płycie działa oczywiście 850 - tka . Ale widać kupiłem wcześniej płytę .

Także biosy @Mardok napisał : 1 i 3 dla TCCD a 2 dla BH/CH/UTT , chodzi o bios 414 . Ja dopiero na 414-1 poprawną pracę uzyskałem na Hynix-ach D43 . Reszta to totalna porażka z 310 włącznie .

P.S. Założyłem dziś Zalmana ( niebieskiego ) na chipset i temperatury o 1 stopień niższe niż w obudowie . Super .

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak to o co chodzi? Przecież czytałeś, prawda...? ;) 880 jest cudakiem pod mobo z chipsetami intel'a i jako taka nie działa na tej DFi. I tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak to o co chodzi? Przecież czytałeś, prawda...? ;) 880 jest cudakiem pod mobo z chipsetami intel'a i jako taka nie działa na tej DFi. I tyle

1432059[/snapback]

Nie znam na tyle sprzętu , bo nie miałem z nim nic do czynienia , więc sam rozumiesz . A skoro tak , to po co DFI pakuje je na swoje płyty bez wcześniejszej kontroli działania ? Coś tu nie jest tak . Taka firma i taka gafa ? Może to naiwne pytanie , ale niech zostanie w topiku .

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to pytanie już padło w tym topicu n- razy. Odpowiedź jest prosta: pomyłka przy pakowaniu. Nawet w DFi pracują ludzie (z natury omylni), a nie cyborgi.

 

PS. Czytaj uważniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post grzecznościowy :-P

ja w sprawie kolegi aRKOz piszę :)

ma jazdy z tą płytą, oj ma, najprawdopodobniej problemem będą ramki, być może choć w to wątpie - płyta

mam następujące pytanie w jego imieniu - pod jaką nazwą w biosie kryje się timing pamięci - 1T/2T, bo za cholere sobie poradzić nie może, a z tego co słyszałem to nieźle sobie dfi nazywa te sprawy, nieźle... :D

 

pomóżcie no, jak nie chcecie jemu to chociaż mnie B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

1432292[/snapback]

Wielkie SENX za screena z tym ustawieniem ...ale oprocz tego (myslalem ze to jest bolaczka resetow przy wyzszym fsb) cosik jeszcze syfi w moim sprzecie ...

COZ MECZE SIE DALEJ :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAM ZAMIAR QPIC TA PLYTE ALE MAM PYTANIE , A MIANOWICIE CZY MOGE DO NIEJ WLOZYC GF 6200 albo 6600 do jednego slotu i za jakis czas sprzedac ta i kupic x2gf 6600GT ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bolaczka twgo sprzetu jest 4x512. Zaloze sie ze jak dasz 2x512 do bankow 2  i 4 to wszsytko bedzie ok. Sprawdz !! Ja testowalem 4x256 i byla porazka, co dopiero 4x512.....

1432790[/snapback]

Masz racje .... kaplica na calego :( po wlozeniu tylko dwoch wszystko wrocilo do normy.... OC znowu jest zarabiste ale szkoda ze z 2gb musze wrocic do 1gb ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o TwinMos Speed Premium 3200? Widzialem ze robia 256MHz na 1T-2-2-2-5 :o ~7900MB (sandra)

Ja mam teraz swoje ustawione na 266MHz 1T-3-4-4-10 2.8v. Wiecie czy gdzies dostane kostke 1GB tych twinmosow? (bo sa dosc tanie, jakbym sprzedal swoje to moglbym kupic 2x1GB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...