Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko gdzie tam jest podane taktowanie CPU mające bardziej niż olbrzymi wpływ na wynik w Sandrze ?

1433626[/snapback]

Testing Setup:

 

* AMD 3800+ NewCastle

* Asus A8N SLI Deluxe

* 2 x 256Mb Twinmos Speed Premium in Dual Channel

* Asus GeForce 6800 Ultra PCI Express

* Antec TruePower 550W

 

Note: The Asus A8N SLI board was voltage modded to be able to tune voltages from 2.8v to 3.5v. The Dimm voltages are measured from the mosfet leg of the board with a multimeter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mnożnik nie był ruszany to będzie 12x co daje 12x257=3084MHz wtedy to już nie mam pytań…

 

Tylko czemu my mamy zgadywać ! Pokazując test w którym CPU ma ogromny wpływ na wynik bez pokazania taktowania jest co najmniej śmieszne…

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3200XL sam mam i dlatego własnie... odradzam Ci je serdecznie ;) Kiepsko idą, z CL2 i 1T do max. 240-5MHz.

 

Jeśli już musi być corsair to bierz te drugie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten radiator ktory sie strasznie nagrzewa po przelaczeniu na linie 5V dla pamieci koniecznie trzeba chlodzic? Niby strasznie goracy ale jakos nie moge tam ulokowac wentylatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

draak a jakie byś polecił ? ;) mam okazje kupic na newegg wiec ...

naczytalem się na necie, stanolem na corsairach... teraz to ja juz wogle niewiem... chcialem jakies w miare najleprze... myślałem jeszcze o geilach ultrax sam niewiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 'blaszki' na pamieci nie sa do odprowadzania ciepla tylko po to by pamieci nagrzewaly sie rownomiernie, czyli zeby kosci mialy taka sama temperature.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aran

 

Sam na nich się nieźle "przejechałem" (choć Lancer ostrzegał... ;) ) Niby TCCD ale ponad 250MHz z przyzwoitymi timingami jest nieosiągalne. Co ja piszę- nie jest osiągalne z obojętnie jakim timingami :/

 

Jednak żebyśmy się źle nie zrozumieli- pamięci do tych 250MHz działają super, 2226 i 1T @2.65V. Nie jest to po prostu mistrz o/c ;)

 

Na newegg'u nie widzę g-skill'i a te właśnie bym polecał. Z tego co tam jest to: http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16820227202 wyglądają na ciekawe.

 

Zwróć też uwagę na PDP, tanie a dobre (szalone krewetki i ich test: http://www.madshrimps.be/?action=getarticl...48&articID=277)

 

Mam nadzieję, że pomogłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa G.skill na newegg, moj ulubiony sklep, ceny sa super i wszystko szybko zalatwiaja :)

 

A teraz linki do owych pamieci:

http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16820231006

- Najlepsze G.Skill jesli masz 278$ To tylko brac skoro masz okazje, 550MHz 2.5-3-3-7 (LE)

 

Jesli troche tansze to:

http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16820231002

235$ troszke gorsze timingi ale takze bardzo dobre 2-4-4-8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo coś się mi zjeb..., albo coś przeoczyłem. Teraz ja potrzebuję wskazówki, choc myślałem , ze wiem sporo o tej płycie :)

Kto mi powie jak zmusić MoBo do pracy na dzielnikach 166 i 180 przy pamiątkach TCCD ręka do góry :blink: Choćbym nie wiem co robił restartuje mi kompa zaraz po aktualizacji DMI. Dawno nie bawilem sie tymi dzilenikami, ale jak pamiętam to wszycho było kiedys OK. Uzywam BIOS 414-1...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo coś się mi zjeb..., albo coś przeoczyłem. Teraz ja potrzebuję wskazówki, choc myślałem , ze wiem sporo o tej płycie :)

Kto mi powie jak zmusić MoBo do pracy na dzielnikach 166 i 180 przy pamiątkach TCCD ręka do góry :blink: Choćbym nie wiem co robił restartuje mi kompa zaraz po aktualizacji DMI. Dawno nie bawilem sie tymi dzilenikami, ale jak pamiętam to wszycho było kiedys OK. Uzywam BIOS 414-1...

1434873[/snapback]

U mnie też jest problem z tymi dzielnikami <_< Ale tylko na mnożniku 9x :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo! 2 sprawy, albo 3.

 

1 sprawa

Czy macie nieraz tak, ze zamykacie kompa, on się wyłacza i ciemny ekran, wiatrak kreci sie na maxa i komp tak chodzi bez wyłaczenia?

2 sprawa

chce ktoś sprzedać szelki do kompa z SLI-DR, albo inne częsci ktore mi bedą do SLI-D pasować?

3 sprawa

jeśli nikt nie chce sprzedać, to moze zamienić najlepiej w lux stanie swoje SLI-DR z pelnym osprzetem na moją SLI-D, oczywiscie z dopłatą.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowal ktoś SLI-DR na allegro cena chyba atrakcyjna 570 pln ?

I o co chodzi o problem z tym dźwiękiem (i tak będe mial osobno) da się wywalic go w holere ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o http://www.allegro.pl/show_item.php?item=50857092 ta aukcjie, kupował ktoś u niego? a z tym dźwiękiem czy da sie go jakos "wyjąc" z tej mobo ? wiem ze troche glupie pytanie ; p

 

btw wracając do pamięci:

a moze te:

http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16820231008 ?

Edytowane przez Aran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto mi powie jak zmusić MoBo do pracy na dzielnikach 166 i 180 przy pamiątkach TCCD ręka do góry :blink:

1434873[/snapback]

Twoje pamieci sa tak samo stukniete jak Racucha. On tez mial fajne przygody. Bawilem sie nimi i sam nie dowierzalem. Moje smigaja na codzien na 180MHz bez problemu. Jak widze dobrze ze nie pozalowalem i kupilem DDR600 :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stuknięte to mało..... Na dzielnikach 200, 150, 133 zapier.... aż miło. A jak chcę coś innego to kupa. Spróbuję wrócić do BIOSu 310p może to coś zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jak wiadomo wersja SLI-DR ma gadżety dodatkowe.

Moze mi ktoś wymienić je wszystkie, zaznaczając te, które moge od kogoś odkupić i mieć pewność ze w moim komputerze je również bede mógł wykorzystać? (bo słyszałem ze niektorych w SLI-D sie nie da użyć).

 

Prosiłbym też to do FAQ wlepic. Z góry thx za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanu

 

Klepnij se np. 9x290(2,5-3-7-3) i już.

co do tych A-Dat to sytuację bardzo poprawił 414-1 i ściąga Lancera co do składowych z timingami.W tej chwili Vmem to 2,8 (+) 0,3.I wszystko gra.Jak na TCCD to jednak spore napięcie.Przy 3@3,2 Vmem nie stwierdziłem lepszych osiągow(czyt. mniej błedow w MemTeście)no może trochę póżniej sie pojawiały......

p.s.

z tego powodu non stop mam lekki nawiew na te dwie "DZIWKI"

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da sie! dziwek jest osobno zapakowany.

1435796[/snapback]

dasie te dwurdzeniowe athlonki podłaczyc pod dfi nf4 sli-dr?

czy nieobsluguje tego?

1435796[/snapback]

Zaczynasz działać mi na nerwy . Tworzysz posty jeden pod drugim zamiast dopisywać ciąg dalszy . Rozciągasz tylko temat w nieskończoność i to nie po raz pierwszy . Jest coś takiego jak " Edytuj " . Popraw się .

Pozdrawiam .

Edytowane przez BIGOLSEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...