Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

10x300 to zaś ustawienie w zasadzie tylko na TCCD, no chyba ze komuś BH-5* na 270MHz biega z V jakie można uzanać za rożsądne na co dzień.

 

EDIT:

 

*BH-5/6/CH-5/UTT i tak dalej… ba a nawet zaszaleję i napisze Hynix ;)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10x300 to zaś ustawienie w zasadzie tylko na TCCD, no chyba ze komuś BH-5 na 270MHz biega z V jakie można uzanać za rożsądne na co dzień.

 

EDIT:

 

BH-5/6/CH-5/UTT i tak dale… ba a nawet zaszaleję i napisze Hynix ;)

1438253[/snapback]

własnie dlatego nie kumam po co te zabiegi ze strony Hanu :huh:

:wink:

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jakoś doszliśmy do sedna.

[_])

:smile2:

1438251[/snapback]

Twoje zdrówko. Ale nie mam nic do picia. Zresztą, jutro praca od 7. : (

 

A tak na serio... Na maksa marzy mi się 10x300 MHz z 1.45-1.5v... BTW. Skąd bierzecie najnowsze raporty z OC Venice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiście ustawienie 300HTT na div180 to optymalne rozwiązanie, gdyż mam wtedy i małe napniecie (3,34v co dla BH to raczej pryszcz) i dużo MHz i fajne tymingi ale z tego co zauważyłem moje kości to raczej wypadek przy pracy ;) Ale z drugiej strony mój przyszły Venice będzie miał mnożnik 9 czyli 3000+ wiec 10x300 odpada już na starcie, z div nie mam zamiaru zjeżdżać wiec przy założeniu że proc nie będzie miał problemów z MHz większymi niż 2700 do-voltujem ram i ze tak powiem „heja” i up z HTT ;)

 

Równie dobrze może się okazać ze CPU będzie kompletną klapą, wtedy to już będę się starał wycisnąć max na w miarę sensownym V dla CPU, co do kombinacji Hanu to chodzi o to chyba ze zakłada on ze jego przyszły procesor będzie umiał więcej niż jego ram co z tym idzie musiał by zjechać z div do 180 a właśnie z nim ma problemy natomiast zjechanie aż do div166 mija się zupełnie z celem gdy posiada się TCCD…

 

No tak przynajmniej JA zrozumiałem jak jest inaczej to mnie poprawić ;)

 

 

@Radek:

 

"BTW. Skąd bierzecie najnowsze raporty z OC Venice?"

 

Stąd skąd zawsze ;) Czytaj XS ;)

 

"Na maksa marzy mi się 10x300 MHz z 1.45-1.5v"

 

Co do twojego marzenia to raczej będzie to bardziej niż trudne, gdyż jak dotąd tylko jeden procesor był wstanie osiągnąć w pełni stabilne 3G na 1,502v dokładnie, i to była perełka…

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie dlatego nie kumam po co te zabiegi ze strony Hanu  :huh:

:wink:

1438262[/snapback]

Hahaha, jesteście niesamowici :lol: Przede wszystkim dzięki za sprawdzenie.

Owszem , myślę o Venice, ale nie w tym przypadku. Pic polega na tym, że chciałem zbadać czemu do jasnej choler.y wszycho jest OK 9x300 1:1 ,a za nic nie idzie 8x340 180 . Ale już 6x400 na 150 bez problemu. Nie proc, nie HTT, nie pamięci to co? Coś Oskar Wu przeoczył....

 

Jeśli chodzi o tą nieszczęsną "asynchro" to potrzebowałem czegoś innego niż 1:1, bo na takim dzielniku moje TCCD idą 2,5-3-3-7 ledwie do 260, ale już przy dzielniku 150 fikają ~300. Dlaczego tak jest , nie wiem...

 

 

A co do Venice to IMHO 10x300 byłoby bardzo miłe, ale raczej to pobożne życzenie...

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to po krotkim dochodzeniu doszliśmy OCB.

Mi się nie spieszy.Poczkam spokojnie na selekcje i cykne 10x300(lub 320) a co.

A obecnie przy 2,7GHz saper mi nie tnie wiec po co przepłacać ;-)

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hanu:

To samo mam tylko z innymi dzielnikami… 9x300 180 all ok. ale już np. 8x338 166 sypie błędami jak durne to samo na 9x270 200 wiec tu chyba jednak chodzi albo o dzielniki albo o kontroler w CPU…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p.s.

co do OC wszelakiego IMGW zaleca wszelkie testy sprzętu przeprowadzać do końca tego tygodnia.Póżniej to już tylko LATOOOO :D

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeszcze jedna kwestia, gdzie kupić Ultra-D? Barwkomp?

1437485[/snapback]

Moją kupiłem w ESC z Gdańska ( teraz 549 zł ). Taniej niż w Barwkompie ( 573 zł ), no chyba że masz do niego blisko . Kurierem dotarła w dwa dni .

Pozdrawiam .

Edytowane przez BIGOLSEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do ALC880, ich wymiany itd. Dostałem odp. od sprzedawcy z Allegro, cyt.:

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Sprawa z karajanami wygląda conajmniej dziwnie na dzień dzisiejszy. Mianowicie:

 

1. Obiecali wysłać sztukę na próbę , podałem im moje dane i mieli wysłać.

 

2. Forsowałem sprawę wymiany karajanów do wszystkich płyt hurtem .... cisza. Przestali się odzywać.

 

3. Na anglojęzycznym forum DFI poznałem pracownika DFI , na moje prośby obiecał zająć się sprawą i wymusić stanowisko działu Technical Support DFI (kontakt poprzez WWW z nimi jest niemożliwy , niewiedzieć czemu po wypełnieniu formulaża wyskakują javascript errory).

 

4. Dostałem w końcu odpowiedź działu technicznego w piątek 25 kwietnia. Oczywiście bardzo przepraszają , temat jest im znany i planują wprowadzić aktualizację BIOSa "within a month" , czyli chyba w przeciągu miesiąca.

 

Ogólnie podejście DFI do klienta nie podoba mi się , wysłałem wczoraj wszystkie karajany które zostawiłem na poczet wymiany do klientów (do Ciebie też poszedł).

Wyjścia widzę dwa:

-poczekać na ten Bios

-wysłać im na pałę tego karajana. Dowód zakupu mam wrazie co , mogę wysłać skana i można dołączyć to do wysyłki do nich. Wtedy muszą zareagować :)

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rzeczywiście DFI mówi że bios powinien „załatwić sprawę” to nie ma powodu im nie wierzyć i wystarczy poczekać, choć nie zmienia to faktu że i tak niezła wpadka z tymi ALC880…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem plyte od Underka z allegro. Tez mam tego ALC880, pokorespondwalem sobie z DFI dzisiaj i oto wynik :

 

ich odpowiedz na moje zapytanie o tego karajana:

 

"Dear Sir,

 

We are sorry about the packing mistake on the attached Karajan module. We will send you one new module with ALC 850 directly to you. Can you tell us of your mailing address and telephone number?

 

Also, please advise us of the S/N (like D5xxxxxx) for the main board. When and whom did you buy it from?"

 

Podalem im S/N i oto co otrzymalem :

 

"Dear Sir,

 

I would like to inform you that there were a number of goods that were stolen during transportation in Europe, and after checking the serial number you provided to us below (Dxxxxxxxx), your serial number matches the product that has been stolen.

 

Unfortunately we cannot provide any services for the stolen goods, and we advise you to report this case to your local law enforcement authorities"

:mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

 

Pozdro

Edytowane przez Drewniany_kamien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ke ?!

 

"your serial number matches the product that has been stolen"

 

To by tłumaczyło czemu ceny takie niskie… A wiec jak to prawda to dowód zakupu i gwarancje o kant [gluteus maximus] można rozbić… Nom ale poczekajmy jeszcze na reakcje innych „szczęśliwców” posiadających owo mobo…

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo, nie wiem jak o co do konca chodzi z tymi krajanami, rozumiem, ze cos jest nie tak. Powiedzcie mi moze, czy ktos kto ma od Adasia z Amasoftu płyty posrednio lub bezposrednio ma też ten problem? Czym on sie przejawia, jak sprawdzic czy moja plyta byla kradziona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

, your serial number matches the product that has been stolen.

OMG :blink: czyli z tego wychodzi że ten koles na allegro zwyczajnie zaje....ł płyty od DFI ( jakim cudem ?) i przypadkiem wzioł złe karajany...... czy co...

 

teraz pozostaje :

Unfortunately we cannot provide any services for the stolen goods, and we advise you to report this case to your local law enforcement authorities"

udać sie do najbliższego organu władzy :blink:

Hmm chyba czas wy7jasnic sprawę z underkiem ( mówie do tych którzy od niego płyty kupili).

 

 

Hmmm czy ktos kto ta płyte kupił włożył karajana alc 850 i sprawdził czy wogóle działa?? :? :? :? :? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG :blink:  czyli z tego wychodzi że ten  koles na allegro  zwyczajnie zaje....ł płyty od DFI i przypadkiem wzioł złe karajany

przeciez DFI napisalo, ze plyty zostaly skradzione z transportu do Europy czyli jak on mial niby wedlug Ciebie wybierac te karajany ?

 

wskoczyl na tira na parkingu i ladowal do kieszeni do spodni ? :P

 

ja widze to tak, ze on rzeczywiscie KUPIL te plyty ale sam nie wiedzial, ze sa kradzione ( jesli ma dowod zakupu to znaczy, ze sam nie ukradl )

 

trzeba do underka napisac o skan dowodu zakupu ...zara cos mu skrobne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi moze, czy ktos kto ma od Adasia z Amasoftu płyty posrednio lub bezposrednio ma też ten problem? Czym on sie przejawia, jak sprawdzic czy moja plyta byla kradziona?

1438925[/snapback]

Płyty z Amasoftu są OK z tego prostego względu, ze mają stickery NTT,a dodatkowo na pudełkach jest mazakiem wypisany numer magazynowy. Kazdy produkt z NTT tak ma ( mam od nich X800XL i SB Audigy ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja z innej beczki.

Właśnie sałem się nowym posiadaczem tej płyty ale mam problem, zmieniam w biosie fsb na inną wartoś a i tak w windowsie mam zawsze 200MHz x mnożnik.

Czy ktoś wie jak to rozwiązac?

Pewnie trzeba coś przestai w biosie, ale co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z wczorajszej romozwy na gg wynika ze ma wszystko taniej, ma wszystko z Tajwanu, ale na nic nie ma gwarancji i zadnych papierow - wiec raczej swiadomie).

 

LOL, a jak ja wczoraj z nim gadalem na GG i pytalem wszystko na temat plyty, bo mialem zamiar kupic - to mi powiedział, że płyty ma z Holandii . LOL jaki wał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

urzekla mnie historia tych plyt

 

z Taiwanu do Niemiec do defunct store

z Niemiec do Holandii.... po drodze go jeszcze okradziono i nieszczesliwie dla kupujacych, ktos zlosliwie podmienil karajany ( chyba po to, zeby nie bylo tak pieknie i rozowo :P )

 

material na pierwsza strone gazet :D

Edytowane przez ffx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiam się czy nie dałoby się zmusić ALC880 do działania. Tylko jak? Wydaje mi się, że czytałem gdzieś, że karajan'a bedzie można w przyszłości wymienić na nowszy moduł.

Coż... to co się zaoszczędziło, trzeba bedzie wydać na dźwiękówkę :sad:

Edytowane przez koldyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi padła płyta kupiona od underka, ale ZOSTAŁA WYMIENIONA NA NOWĄ I WSZYSTKO PUKI CO JEST OK! DZWIEK MAM AUDIGY2ZS wiec puki co dzwiek od dfi jest mi zbędny! Ale gdy dostalem płyte spowrotem nie dostalem dzwieku:/ wiec narazie sobie poczekam, moze Underek dostanie ALC850 i wtedy dostane sam dzwiek do plyty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak się składa, że też kupiłem płytę DFI LanParty nF4 SLI-DR od Underka (ale poza allegro).

Szału dostawałem jak składałem kompa i instalowałem system bo nie mogłem zainstalować dzięku  :mur: Okazało się, że mam ALC880 i zgłupiałem  :blink:

no widzisz - a "underek" zabezpieczyl sie przed takimi jak Ty, bo kaze dzwonic zanim zalicytujesz :P hehehe ;) cwany lis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi padła płyta kupiona od underka, ale ZOSTAŁA WYMIENIONA NA NOWĄ I WSZYSTKO PUKI CO JEST OK! DZWIEK MAM AUDIGY2ZS wiec puki co dzwiek od dfi jest mi zbędny! Ale gdy dostalem płyte spowrotem nie dostalem dzwieku:/ wiec narazie sobie poczekam, moze Underek dostanie ALC850 i wtedy dostane sam dzwiek do plyty...

1439247[/snapback]

...to spodziewaj się poczty ze swoim ALC880, wczoraj wszystkim odesłał ich "cudeńka" - pisałem o tym wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm dziwna jest ta historia, ale nie tylko underek szprzedaje płyty na allegro, ja np. kupiłem płyte od cuckolda też te płyty sprzedawał ale za 520zł, i co on też by mniał kradzione?;/ ehhh już nic nieweim

on mi odrazu powiedzial ze niema gwarancji, tylko rozruchowa, i ze napewno bedzei wszystko dzilac, zapewnial mnie.

jak przeczytałem o tych karajanach alc 880 i powiedzialem mu ze taki wlasnie mi sprzedał to gościu zgłupiał...

JAk sie pytałem z kąd je ma to on :

nieważne!

potem jednak powiedzial mi , że z niemiec.

PRZEPRASZAM-za zasmiecanie wczesniej tematu!obiecuje sie poprawić!

SORRY!-dla tych których wkurzałem

Edytowane przez YANAS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL, a jak ja wczoraj z nim gadalem na GG i pytalem wszystko na temat plyty, bo mialem zamiar kupic - to mi powiedział, że płyty ma z Holandii . LOL jaki wał.

1439181[/snapback]

buahahahah , jaki walek - od razy sie zorientowalem ze zalatuje szwindlem po tym jak

napisal tu na forum ze plyty ma bezposrdenio z USA od producenta , potem polazl na forum DFI pytac o te karajany , to tlumaczyl ze plyty ma ze zlikwidowanego sklepu w Niemczech i zgubil dowod zakupu (sic!) jednym slowem oszust (plyty sa bez gwaranacji - nie ma dowodu zakupu nie ma gwary - proste! )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...