Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Kto testowal wydajnosc 4 sztuk kosci na platformie amd 64 i nf4udfi). Chodzi mi szczegolnie o mozliwosci oc takiego zestawu....ja mialem 4sztuki 512mb kingmax hardcore i twinmosow i noname i przy wszystkich tych konfigach po dolozeniu do 2 sztuk kolejnych dwoch wszystkie param,etry oc szly w dol .... Chce teraz zakupic 4szt. adata vitesta 600 i niewiem co z tego wyjdzie. Moze ktos testowal podobny konfig na 4 kosciach pod wzgledem oc ????

1440018[/snapback]

PLEASE POMÓŻCIE .... Szukam speca od testów 4 sztuk ddr na dfi nf4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest wytłumaczenie Undertakera: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=132871&st=40

 

Cytat:

Witam.

 

Przeżyłem dziś prawdziwy szok i prawdziwe oblężenie ciekawskich na GG. Niezwłocznie po zapoznaniu się po krótce co jest grane wycofałem aukcję.

 

Napiszę po krótce historię z tymi płytami:

 

1. Płyty zakupiłem u allegrowicza sprzedającego na znanej większości "aukcji za 520zł". Gdybym nie dostał od niego umowy K-S i rachunku na te płyty w ogóle nie byłoby dla mnie tematu. Sprzedający powiedział że płyty są z niemiec , ściągnięte od producenta , dlatego cena była dobra.

2. Głupio by mi było pisać że płyty kupiłem od niego.

3. Nie sprzedawałbym płyt na Allegro na koncie z dwoma słoneczkami , gdybym wiedział że pochodzą z kradzieży , sprzedający oświadczył mi że tak nie jest na piśmie.

4. Nie pisałbym do DFI w sprawie alc880 podając numery seryjne płyt i swoich danych osobowych. Przecież to samobójstwo.

5. Akcja na DFSTREET: Zauważyłem że wypowiadają się tam pracownicy DFI i chciałem wybadać teren jak dokonać wymiany tych karajanów na sprawne (napisałem że zgubiłem rachunek - byłem ciekaw czy przejdzie , bo w instrukcji piszą że trzeba takowy mieć - choćby kopia , ale jak kiedyś realizowałem gwarancję uszkodzonej grafiki ATI kupionej na Ebayu w USA bez żadnych papierów obeszło się bez tego - przysłali nowy egzemplaż) a z tym związany jest kolejny punkt:

6. Nie pisałbym o gwarancji producenta

7. Teraz już wiem dlaczego DFI przestało mi odpisywać.

 

Pomyślcie czasem logicznie a nie rzucajcie od razu błotem.

 

Gratuluje FFX postawy , mogłeś jeszcze do CNN napisać jaki to ze mnie oszust i w ogóle. Napewno cała sprawa będzie miała ciąg dalszy.

 

Więcej napiszę jutro bo w szoku jestem.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Racuch:

Znajdz Tweakera o numerze A64 Tweaker V0.60 beta w nim jest TWCL, a jak dasz TWCL na auto to wartosc jest 1.Jak chcesz to moge wyslac Tobie e-mailem tego tweakera.

1440446[/snapback]

Dzięki wielkie.znalazłem V06Beta i jest TWCL na 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Venice testy typu Sandra/Everest (mowa o pamięciach) poszły strasznie w dół a co ciekawe czas w PI jest „lepszy” mimo identycznego taktowania CPU/ram/div na obu „jajkach”…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAM DFI SLI DR

CZMU NIEMAM DŹWIEKU!!

instalowałem sterowniki ale nic niedało wogule mi niewykrywa jakiego kolwiek użądzenia dźwiekowego !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAM DFI SLI DR

CZMU NIEMAM DŹWIEKU!!

instalowałem sterowniki ale nic niedało wogule mi niewykrywa jakiego kolwiek użądzenia dźwiekowego !!

1441126[/snapback]

Jak masz karajana ALC880 zamiast 850 to po pierwsze nie zadziała bo DFI pomyliło moduły...

A po 2 kupiłeś kradzioną płyte i możesz mieć duuuże problemy...

Sorry że ci popsuje humor ale takie życie...

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tlyko że ja o tym niewiedziaęłm można by napisać w fack by niekupowac płyt z dźwiekiem alc880.

a moze wystarczyła by zmiana biosu który by miał wpisy do obsłyugi alc 880

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz karajana ALC880 zamiast 850 to po pierwsze nie zadziała bo DFI pomyliło moduły...

A po 2 kupiłeś kradzioną płyte i możesz mieć duuuże problemy...

Sorry że ci popsuje humor ale takie życie...

1441140[/snapback]

 

 

lol

 

i co z tego ze ma dfi kradzione?

kupione na alegro i kogo to wali? wiedzial chyba ze gwarancji niema? tylko 14dni rob.

i powiedz mi jakie będzie miał problemy?? :mur: :mur:

bo sie składa że ja tez kupiłem na alegro.

czasami rozbawiają mnie tutaj od jednych osób komentarze :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem, ze Wampir ma fajne Gskille na opych, ale mozesz duzo taniej, okolo 500 zeta miec 2x512MB TwinMos Speeed Premium. Poczytaj sobie o nich np. 1440502[/snapback]

Dzięki za info, poczytałem trochę o tych pamiątkach i są ok..

Jeszcze jednak się rozglądam dalej... Czekam na Venice więc mam jescze troche czasu zanim cos wybiorę..

 

A co myślicie o "A-Data Vitesta 600" oczywiście pod kątem DFI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol

 

i co z tego ze ma dfi kradzione?

kupione na alegro i kogo to wali? wiedzial chyba ze gwarancji niema? tylko 14dni rob.

i powiedz mi jakie będzie miał problemy?? :mur:  :mur:

bo sie składa że ja tez kupiłem na alegro.

czasami rozbawiają mnie tutaj od jednych osób komentarze :lol:

1441282[/snapback]

A takie że jeśli sprawa stanie sie głośna i policji zachce sie ruszyć dupe to mogą wam skonfiskować mobo. Teoretycznie sprzedający powinien wam wtedy oddać kase ale jak nie ma to co wtedy? W najgorszym wypadku stracicie i kase i płyty do tego składanie zeznań i takie tam duperele.

A jak cie smieszą moje wypowiedzi to trudno.. :mur: :mur: :mur:

W końcu to twój nie mój problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie że jeśli sprawa stanie sie głośna i policji zachce sie ruszyć dupe to mogą wam skonfiskować mobo. Teoretycznie sprzedający powinien wam wtedy oddać kase ale jak nie ma to co wtedy? W najgorszym wypadku stracicie i kase i płyty do tego składanie zeznań i takie tam duperele.

A jak cie smieszą moje wypowiedzi to trudno..  :mur:  :mur:  :mur:

W końcu to twój nie mój problem.

1441293[/snapback]

Dokładnie ....

 

Jeśli policja zajmie się sprawą to można spodziewać się wizyt ... Blue, a słyszałeś słowo "paserstwo" i znasz jego znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

dajcie spokoj mowic o tej policji , tym co to kupili nic nie zrobia - plyt nei zabiora , wystarczy ze powiedza jak juz ze sie popsula i wyrzucili i niby jak udowodnia ze nieprawde mowia? duzo gorzej moze miec ten co to sprzedawal....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skad Ci ludzie mieli to wiedziec? ze Dfi pochodzi z kradzieży?

ja mojego dfi nikomu nie oddam!! Własnie tak jak pisze Robot :) jak mi to udowodnią?

 

popsuło się i tyle i wyrzucilem.

zaraz mi ktos napisze ze nie zdąże wyciągnać jak przyjda :lol: , chocby kogos zabilem!! lol

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie Allegro nie ma prawa udzielać informacji o osobach, które kupiły towar, ale jeżeli sprawa wygląda tak jak z tymi płytami, to prawdopodobnie nie będzie miało oporów przed podaniem danych osobowych, a tym samym z dojściem np. do Ciebie Blue. Nieważne, że nie wiedziałeś... jesteś paserem czy tego chcesz czy nie - wyroku żadnego nie dostaniesz, ale płytę mogą zabrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosta sprawa. Ja bym teraz szukał na allegro modułu 850 i potem jakbym oddawał na gwarancje to pewnie by nie sprawdzali nawet numeru seryjnego jakby widzieli ze 850 siedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziom którzy kupili kradzione bryki też konfiskuja je mimo że zrobili to nieświadomie takie jest prawo..na miejscu tych co kupili przestał bym sie tym chwalić pozrywał naklejki z mobo i pudełek a w razie czego twierdził że już komuś sprzedałem itp...

Coś w stylu wystawiłem na allegro ktroś upił poza aukcją odebrał osobiście ..nie mam do niwego numeru itp...

 

A z tą policja to aż takie pewne nie jest że sie zgłosi..ale jest taka możliwość..

Chciałem tylko blue uświadomić że wcale tak wesoło mu nie powinno być..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh.

Kumpel kupil na allegro radio do samochodu, po pol roku dostal list z policji w którym napisali ze jezeli ma te radio jeszcze to niech stawi sie na komisariat :)

 

CI co kupili tez dostana taki list, tyle ze bedzie jeszcze dopisek aby wziosc caly komplet od mobo i mile widziany nie zniszczony karton ;p

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Solid_Snake

Żadnej gwary na ten sprzęt NIE MA! Ile razy to jeszcze będzie musiało być powtórzone!!!

1441346[/snapback]

Dobra, luz, nie czytałem całego topicu tylko kilka ostatnich postów. Myslalem ze mają gware i wszystko, tylko ze w serwisie sprawdzają S/N z tą listą, która dostali od DFI.

My bad.

W każdym razie ja bym sie z tymi płytami zakopał pod ziemię, zerwał nalepki, kupił 850 i sie cieszył MoBo bo DFI sa mało awaryjne...

 

Ja mam jeszcze lepiej, mam kupionego legala DFI, ale nie mam ani gwarancji obiecanej ani faktury vat (czyli rachunku), bo tak mnie pan Adam Chęciński z amasoftu załatwił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niekupiełm na allegro tlyko zadzwoniłęm do koelsia co sprzedaje bo on wycofał aukcje z powodu braku ofert.

1441417[/snapback]

To już w ogole ześ wpyciarsko postąpiłe -_-.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos jest chyba nie tak z moim dfi nf4 ultra@sli .Nie moge wykrecic powyzej 210 fsb:( na inchesterze i na Vanice :((( Na LTD X1 i pamieciach 100mhz i najnizszym mnozniku proca fsb kreci sie do ~270 . Temperaturki sa ok.

Co moze byc tego przyczyna? Jak temu zaradzic? Bo nie chce mi sie wierzyc ,ze akurat oba proce maja granice podkrecania do 210 fsb zwlaszcza ,ze jeden do Venice...

 

 

Kurde trza bylo nowy BIOS wgrac. Teraz lece sobie na 250 i mam 23 stp. na AC :DD - Venice rzadzi

Edytowane przez acd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie moze jak bedzie miala sie sprawa SLI u ATI?? slyszalem ze ma byc rozwiazane to za pomoca sterowników. i wlasnie chcialem sie zapytac czy na ultra-d bedzie dzilac sli z 2 kartami ATi? i czy sli moze dzialac wlansie na ultrze przy dokupieniu mostka sli z kartami nvidii??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna jakos wylaczyc zarzadzanie predkoscia obrotowa wentyli w zaleznosci od temperatury (głównie chodzi o CPU FAN) z poziomu biosu?

Mam teraz Venice'a i jego temperatura jest tak niska, ze mi sie wylacza wentyl na procku, co jakis czas (temperatura spada ponizej 25 stopni). Jak to obejsc, aby wentyl niezaleznie od temperatury proca pracowal caly czas tak jak ja chce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna jakos wylaczyc zarzadzanie predkoscia obrotowa wentyli w zaleznosci od temperatury (głównie chodzi o CPU FAN) z poziomu biosu?

Mam teraz Venice'a i jego temperatura jest tak niska, ze mi sie wylacza wentyl na procku, co jakis czas (temperatura spada ponizej 25 stopni). Jak to obejsc, aby wentyl niezaleznie od temperatury proca pracowal caly czas tak jak ja chce?

1441691[/snapback]

 

W biosie możesz normalnie wyłączyć :)

 

wiecie moze jak bedzie miala sie sprawa SLI u ATI?? slyszalem ze ma byc rozwiazane to za pomoca sterowników. i wlasnie chcialem sie zapytac czy na ultra-d bedzie dzilac sli z 2 kartami ATi? i czy sli moze dzialac wlansie na ultrze przy dokupieniu mostka sli z kartami nvidii??

1441664[/snapback]

 

 

Zalecam lektórę tego linku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest najlepszy bios do dfi sli-dr ??

na 01/25 komputer mi sie niechciał włączyć 9*240 dawało rade 6*252 i stabilnie a teraz wąłczas sie na 9*252 a 9*240 stabilny jest lol :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...