Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Istnieje jakis bloczek wodny, ktory dalo by sie zamontowac na chipsecie i jednoczesnie uzywac karty graficznej w gornym slocie?

1450468[/snapback]

Istnieje http://www.liquidluxx.de/cms/artikel.php?a...w&id=27&seite=3 ,a tutaj mozesz zakupic tylko ze troche drogi :mur: http://www.mips-computer.de/, albo taki tanszy http://img147.echo.cx/my.php?image=1anbsli5wa.jpg, http://img147.echo.cx/my.php?image=1anbsligpu6hm.jpg, ten tanszy mozesz zakupic tutaj, chyba ze ja moge Tobie zakupic :lol: http://www.1a-cooling.de/

Edytowane przez zaba26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje  1450518[/snapback]

Bez przesady, ale 200 zeta za bloczek na NB to nie wydam.

Trzeba bedzie zagadac, do ludzi z Forum, ktorzy robią bloczki.

 

Swoja drogą to zdjecie robi wrazenie ;)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny sklep ten MIPS.... SanDiego pretested za 2100 zl....ale 2800 na powietrzu !! :P

1450584[/snapback]

Czyli jak widac nie tylko u nas chca zarabiac na selektach :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PURE

U mnie tez tak bylo...Zaladowalem winde z ustawieniami na 300, tylko HTT niskim i pod winda dawalem po 4 HTT wyzej w clockgenie. Dochodzilem do rzadanej wartosci i spox juz bylo.

Nie wiem czego to wina, ale tak bylo i jest...

Sprawdz to co pisze i daj znac...

1450508[/snapback]

niestety dałem htt x2 i na start 330 i niedociągnołem clockgenem powyzej 345 mhz :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pure

nie zrozumiales co pisalem albo zle napisalem i nie zrozumiales....

takie ustawienia daj:

mnoznik 9

HTT 270 x2.5

div 180

mapiecia jak do 300x9

i w widzinie dzwigaj clockegenem

Widze ze w tych ustawieniach masz bledy memtescie a laduje windke...

Zastap te ustawienia takimi jakie dzialaja w memtescie a nie laduje sysa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale na div 180 w życiu stable miec nibede i do 360fsb niedojde ramy to będa mieć około 300 mhz w tedy :/

 

spróbowałem twoje ustawienia doszedłem do 265 dla ramu ale sie zwiesił fsb było ok 286.

gdy ram miał 260 wszytko wyglądało ok. ten dzielnik div166 jest pojechany chyba.

ale ja chce duze fsb a nie ram :/

 

sprawdziłęm na div166 przy 252mhz na ramie zwiecha :/

Edytowane przez Pure

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pure:

 

Ke ?! 360 ? a co twój proc umie 3,2GHz ze ci potrzebne 360 (9x360) ?! I wtedy ram nie ma koło 300MHz a dokładnie 324MHz a ty masz BH-6 co planujesz pobić mój rekord ? Po drugie dla moich BH-5 to tylko div180 na żadnym innym nie wykręcę tyle MHz co właśnie na div180.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj Winch niestety juz dawno sprzedany :sad:

No i mam problem...

1451647[/snapback]

A jaki bios miales przed wyjeciem winiego??? Jesli ktorys z nowszych to powinno byc OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce byc zlym prorokiem, ale moj Venice odpalil sie bez problemu na biosie oryginalnie wgrywanym w fabryce, czyli tym ze stycznia (nie pamietam dokladnie oznaczenie, chyba 1/25, albo cos kolo tego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pure:

 

Ke ?! 360 ? a co twój proc umie 3,2GHz ze ci potrzebne 360 (9x360) ?! I wtedy ram nie ma koło 300MHz a dokładnie 324MHz a ty masz BH-6 co planujesz pobić mój rekord ? Po drugie dla moich BH-5 to tylko div180 na żadnym innym nie wykręcę tyle MHz co właśnie na div180.

1451041[/snapback]

@PURE

widze ze przydalaby sie lektura podstaw A64....zerknij co daje duze HTT

ciebie trzeba leczyc a nie twoj komputer :P

1451422[/snapback]

mi jest potrzebne duze fsb bo jak będe mieć freon (mieszanka r404a i co2) to 3ghz powinien luzem lecieć.

po drugie jakie duze htt jak dałęm noznik 2.5 tez lipa:/

 

a ramki che mieć 252 :)

narazie testuje ramy na 270mhz 3,7V div180 :/ ale i tak wole moje 252 B)

zaraz ustawie takie cos jak ma mardok u siebie na 302mhz :mrgreen:

 

po teście memtestem 270mhz czyste :)

 

update

270 3,6V czyste

jedyne zmiany względem najostrzjeszych timingów z faq

TRC-7 -- 12

TRFC-12 - -- 16

TWTR 1-2

TRWT 1-2

TREF -- 4672- 4128

 

CO ZMIENIĆ BY DZIŁAŁO A BYŁO WDAJNIE??

twtr i trwt odpadaja sprawdzałęm

 

update 4

270 3,5V czysty memtest

nastawie na noc sp2004 test blend ram i cpu stress

Edytowane przez Pure

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos moze jeszcze inne pomysly, co moze byc problemem? :sad:

1451756[/snapback]

 

Zresetuj biosa powinno byc wszystko ok. Katos wlasnie mial podobny problem i pomoglo wlasnie zresetowanie biosa za pomoca zworki na plycie.

Edytowane przez _Borys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - dłuższy czas nie udzielałem się w tym temacie ale teraz jest ku temu okazja ...

 

Wrzuciłem dziś ostatni BETA bios oznaczony NF4LD510-3. Po raz pierwszy mam stabilny dzielnik 166 !! Na wcześniejszych biosach przy tym dzielniku comp wywalał się choćby w Sandrze w teście pamięci - "program wykonał nieprawidłowe ... bla bla bla" - obecnie SuperPi 32M stable przy parametrach:

 

RAM 262MHz 7-4-3-2,5cl 3.0V ale testuje właśnie 2.9V (może wystarczy :wink: )

 

Już myślałem że na dzielnik 166 nigdy nie wskoczę a tu taki surprise :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam szczescie do sprzetu jak cholera:/

Resetowalem wczesniej i nic nie pomoglo, no chyba ze cos zle robilem:P

A wiec:

-odlaczam zasilanie,

-wyciagam kabel,

-zmieniam polozenie zworki,

-podpinam kabel,

-wlaczam "on" na zasilaczu,

-zwora wraca w swoje pierwotne polozenie,

Czy cos przeoczylem??? :mur:

 

Sprobuje jeszcze wyciagnac baterie..moze ona sie nade mna zlituje :blink:

1451904[/snapback]

Jak wyciagniesz kabel z zasilacza, to wcisnij kilka razy przycisk POWER - bedziesz pewien, ze w "bebechach" nie zostalo juz nic pradu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moj gust to cos gdzies robi zwarcie i daltego tak masz. Ja bym wszystko rozlozyl na czynniki pierwsze i probowal wystartowac z prockiem samym nawet bez karty graficznej wpietej bez dyskow itd tylko proc i ram. A jakby szczesliwie roszyl to pozniej dokladac po kolei grafa dyski idt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - dłuższy czas nie udzielałem się w tym temacie ale teraz jest ku temu okazja ...

 

Wrzuciłem dziś ostatni BETA bios oznaczony NF4LD510-3. Po raz pierwszy mam stabilny dzielnik 166 !! Na wcześniejszych biosach przy tym dzielniku comp wywalał się choćby w Sandrze w teście pamięci - "program wykonał nieprawidłowe ... bla bla bla" - obecnie SuperPi 32M stable przy parametrach:

 

RAM 262MHz 7-4-3-2,5cl 3.0V ale testuje właśnie 2.9V (może wystarczy  :wink: )

 

Już myślałem że na dzielnik 166 nigdy nie wskoczę a tu taki surprise  :mrgreen:

1451901[/snapback]

Uff kamień spadł mi z serca... Mam takie same pamięci, wczoraj przyszła do mnie płyta, a ja musiałem pokazać kupcowi Winchestera (cze Sobcio ;D) jego prawdziwe możliwości... Przez 2.5 godziny męczyliśmy się, żeby przeskoczyć na tej trudnej płycie 260 MHz HT... Dzielniki z tymi HyperXami nie chcą po prostu działać. Ale skoro piszesz, że w końcu działa 166 z Kingstonami to będę mega happy jeżeli się tak stanie. :D Póki co nie mam proca, a więc nie mam jak srpawdzić. ;P Widzę, że moje wątpliwości co do BIOS zostały rozwiane. Uff. :) Dzięki epoxer. ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff kamień spadł mi  z serca... Mam takie same pamięci, wczoraj przyszła do mnie płyta, a ja musiałem pokazać kupcowi Winchestera (cze Sobcio ;D) jego prawdziwe możliwości... Przez 2.5 godziny męczyliśmy się, żeby przeskoczyć na tej trudnej płycie 260 MHz HT... Dzielniki z tymi HyperXami nie chcą po prostu działać. Ale skoro piszesz, że w końcu działa 166 z Kingstonami to będę mega happy jeżeli się tak stanie. :D Póki co nie mam proca, a więc nie mam jak srpawdzić. ;P Widzę, że moje wątpliwości co do BIOS zostały rozwiane. Uff. :) Dzięki epoxer. ;P

1452852[/snapback]

Konkretnie RAM chodzi 262MHz 7-3-4-2,5cl 1T 3.0V. Na 2.9V jest niestabilnie.

 

Kości są w pomarańczowych slotach a w biosie m.in zmieniłem:

 

1) DRAM Drive Strenght z AUTO na Level 5 (u mnie sprawdza on się najlepiej choć na 3ce podobnie chodzi)

 

2) Max Asynch Latency z Auto na 10ns (bo jak uczy doświadczenie z poprzdnich biosów ta wartość jest najstabilniajsza w moim configu)

 

3) ROW Cycle Time dałem z 7 na AUTO wtedy bios sam ustawia 15 i jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - dłuższy czas nie udzielałem się w tym temacie ale teraz jest ku temu okazja ...

 

Wrzuciłem dziś ostatni BETA bios oznaczony NF4LD510-3. Po raz pierwszy mam stabilny dzielnik 166 !! Na wcześniejszych biosach przy tym dzielniku comp wywalał się choćby w Sandrze w teście pamięci - "program wykonał nieprawidłowe ... bla bla bla" - obecnie SuperPi 32M stable przy parametrach:

 

RAM 262MHz 7-4-3-2,5cl 3.0V ale testuje właśnie 2.9V (może wystarczy  :wink: )

 

Już myślałem że na dzielnik 166 nigdy nie wskoczę a tu taki surprise  :mrgreen:

1451901[/snapback]

Widze ze te kingstony nieciekawa maja opinie :-| Sam zamowilem takie na allegro i troche sie zmartwilem, zdam relacje jak juz bede mial... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moimi SpeedPremium 1A4T, co nie zrobie to zawsze mam na max error-ów w GoldMemory. Czy puszcze je max ostro, czy na full auto zawsze mam to samo... dziwne jest to że pod XP-kiem wszystko działa niby ok na: 252MHz 2-2-2-5-7 3.4V (SP 32M; Prime95 2h). Pamięci mam w pomarańczowych slotach, a bios 414-2.

Już sam nie wiem o co tu chodzi... Jakieś sugestie?

 

P.S.

Everest:

----------

- odczyt: 7292 MB/sek

- zapis: 2647 MB/sek

- czas: 35.4 ns

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodalibyście zdjęcie wyraźne tego karajna alc850

 

Waszym zdaniem wylutowanie alc880 z karajana i wlutowanie alc850 pomoze w uruchomieniu karajana??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze poproś producernta niech ci przyśle bo musisz polutować a potem weź lutownice i do roboty :lol:

Nie no niektórzy mnie rozbijają...

Zreszą sprzedawałeś swoją mobo będącą na gwarancji międzynarodowej :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

bez karajana

więc po kombinujesz ?

 

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...dpost&p=1450503

 

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...dpost&p=1450434

 

A tym to normalnie mnie rozbiłeś... :

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...dpost&p=1453539

 

 

Sorry za złosliwośc ale nie mogłem sie powstrzymać. dodatkowo mam cięzki dzień a ten post pozwolił mi sie nieco posmiać

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moimi SpeedPremium 1A4T, co nie zrobie to zawsze mam na max error-ów w GoldMemory. Czy puszcze je max ostro, czy na full auto zawsze mam to samo... dziwne jest to że pod XP-kiem wszystko działa niby ok na: 252MHz 2-2-2-5-7 3.4V (SP 32M; Prime95 2h). Pamięci mam w pomarańczowych slotach, a bios 414-2.

Już sam nie wiem o co tu chodzi... Jakieś sugestie?

 

P.S.

Everest:

----------

- odczyt: 7292 MB/sek

- zapis: 2647 MB/sek

- czas: 35.4 ns

1453334[/snapback]

 

A chlodzisz mosfet ten obok slotów? jezeli nie to wez jakis wentylator skieruj na ten radiatorem i odpal goldmemory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez chłodzenia mofestu od ramu z VDim 3,3v i UP robi się już za ciepło i sypie błędami jak szalone.

 

Co do ustawień pamięci ja mam tak:

 

SuperPI 32MB

 

Ofkorz GM v6.64 stable.

 

 

@Pure:

Weź mnie nie osłabiaj… toż to 880 jest z innego mobo, prawdopodobnie inne PCB jak ty coś wymyślisz…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale ja bbyły identyczne pcb ??

 

update jednak inne pcb. ale zawsze trzba mieć nadzieje

fajne masz te ustawienia ramu :)

a rócnica cl1 i cl2 znacząca??

Edytowane przez Pure

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanko wie może ktoś jak odczytać vcore z płyty gł. miernikiem :?

 

 

ps.

Co się czepiacie tak Pure, chłopak chce się czegoś nauczyć i zadaje pytania(powiadają kto pyta nie błądzi) a tu już nagonka na niego.

 

ffx ja ciebie mam dosyć , sam odpisujesz jak dzieciak.

wszystko wiedzący się odezwał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...