Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pytanie się tyczy grafy do tej płyty. Czy na pewno można umieścić ją w drugim slocie PCIEx16, tym dolnym?? Przeczytałem ten cały topik i dowiedziałem się, że trzeba jakieś zworki ustawić inaczej na płycie, ale które, co i jak. Może ktoś to jakoś dokładnie opisać??

I czy będzie strata na grafice gdy wwali się ją w te drugie dolne gniazdo, czy to jest abarot to samo?? Jakie będą różnice między tymi slotami PCIEx16 górnym i dolnym??

 

Zmuszony jestem do takiego kroku, ponieważ moja karta zachacza o wentylatorek na chipie płyty i gdy docisnę grafę jak należy, to blokuje całkowicie wiatraczek na niej :(

 

Proszę o opinie, komentarze. Bardzo to ważne dla mnie

Edytowane przez Lemik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lemik:

 

Ehh pierwsza strona, pierwszy post tego tematu, konkretnie :

 

„Czy spadnie mi wydajność po włożeniu k. graficznej w dolny slot ?”

 

Masz cały opis wraz ze zdjęciem jak i co ma być aby było dobrze…

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPDAJT do tematu o zasilaczach...

MNale przeklamanie w pamieci.... Na poczatku uzywalem 300W "no-name" aale mu sie padlo !! , a pozniej 400W "2N". Napiecia te same byly i mozliwosci OC tez. Zaznaczam, ze zasilanie No-NAMe zasilalo jedynie plyte, pamieci, grafe i proca. HDD i coolerki etc zasilane byly z 150W AT ;) Zwrocilem na to uwage dopiero jak przeczytalem ze racuchowi tez zasilka padla.... Ciekawe ile w tym zbiegu okolicznosci :)

Bo w sumie to plyta czemu ma sie przekrecic....PSU owszem moze, po przeciazeniu lini 12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje geile to GE1GB3200BHDC. Byly na liscie DFI jako w pelni wspierane.

Przeprowadzilem kolejny test. Uzylem ze starego kompa 1x512MB 166 twinmos na kosciach twinmos.

Nie podkrecalem ani ramu , ani pamieci - taki sam test jak poprzednio.

Na napieciach standardowych nie ma problemu na szynie fsb=250 , po podbiciu napiecia procesora i nb nie ma problemu z fsb=300.

Sprawdzielm jak to sie ma z jednym modulem geila. W fsb=300 uruchomil windows, od razu pozamykal mi jakies 3 aplikacje (info o problemach) , ale superpi dzialal. Z dwoma geilami nie dochodzi do bootu windows.

Co o tym sadzicie ? W koncu mimo fsb=300 geile prcuja na 200MHz! Geile sa kupione w parze do duala.!!

 

Mozliwe, ze bede mogl pamieci wymienic. Kupilem je w www.esc.pl . Na co z ich oferty je wymienic jesli zalozyc, ze np. twinosy czy kingstony z ich oferty nie beda na kosciach winbounda ?

Edytowane przez Tom0000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chcialbym kupic DFI NF4 ale jedna sprawa mnie strasznie zniecheca do tego. Uwielbiam krecic sprzet dlatego tez stosuje chlodzenie woda wszystkich mocno grzejacych sie podzespolow komputera --> cpu, nb, gpu.

 

http://members.lycos.co.uk/m4rd0k/images/DFI_NF4_space.jpg

 

Na tym screenie widac ze karta wlozona do portu PCI-E 16 znajduje sie nad coolerem chipsetu plyty glownej co mi uniemozliwia zastosowanie bloku na mostek.

 

Pytanie mam nastepujace. Czy karte graficzna na PCI-E moge wlozyc do tego slotu ponizej? Chcialbym wiedziec jaka jest roznica pomiedzy dzialaniem karty na slocie PCI-E 16 a tym dolnym.

Mozecie mi pomoc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chcialbym kupic DFI NF4 ale jedna sprawa mnie strasznie zniecheca do tego. Uwielbiam krecic sprzet dlatego tez stosuje chlodzenie woda wszystkich mocno grzejacych sie podzespolow komputera --> cpu, nb, gpu.

 

1459294[/snapback]

Przeczytaj to: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=104130&st=2800

 

Albo zajrzyj do FAQ na pierwszej stronie

 

W dziale "Chłodzenie wodą" jest to: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=131416

 

Wystarczy przez moment poszukać ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie odnosnie zasilacza do DFI , mam poczciwego 360-302DF chifteca chce sobie teraz kupic nowy zasialcz i nie wiem jaki brac , czy ENERMAX 480W z dwiema liniami 12V na kazdej po 18A wystarczy do tej mobo czy moze leprzy bedzie Topower i 29A na 12V ??

Edytowane przez VerB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie odnosnie zasilacza do DFI , mam poczciwego 360-302DF chifteca chce sobie teraz kupic nowy zasialcz i nie wiem jaki brac , czy 1459376[/snapback]

Jak chesz topowera to ja mam 12V i 28A

520P4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DLatego ja zdecydowalem sie kilka miesiecy temu na Antca 550W TP z 24 pinami....ciezko bylo znalesc i tyroszke kosztowal, ale warto bylo.

Wsrod mojego zestawu, najglosniejsza jest graficzka, potem wiatrak na NB,a potem, uwaga - CRYSTAL FAN 120@12V(uwazany za bezglosny).

 

EDIT: Przy podkreconym procku i grafice, 2 HDD i 1 DVD + kilka wiatrakow zasilacz ani razu nie wlaczyl wysokich obrotow - mimo upalow. Testowane w taki posob: PRIME+ATItool max core+zgrywanie DVD.

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Zulusman

ja raczej mierze w zasilacz do 400 zl , bo wiecej nie bede miec a wydawac na zasilacz powyzej 600zl to dla mnie lekkie przegiecie (bez urazy) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boxster:

W instrukcji jest podane że wymagany jest zasilacz 24pin. Zresztą skoro płyta ma 24pinową wtyczkę a nie 20pinowoą to chyba też coś znaczy.

I zgadzam się w 100% z Hanu, gdyż DFI napisało „może spowodować” a nie „spowoduje” to dość znacząca różnica.

Co ciekawe według podanych mi informacji ( pozdrowienia dla wampira ;) ) wynika że na zasilaczach z jedną linią +12v czyli z 20pinowoą wtyczką ma niby nie działać lub działać nie poprawnie napięcie dla ramu powyżej 3,2v czyli z przestawieniem linii ramu za pomocą zworki z 3,3v na 5v.

"Linia 3,3 V - 2,5 V do 3,2 V - stabilne napięcie, pracuje z każdym zasilaczem (również 20-pinowym), regulator napięcia 5V nie jest używany, co za tym idzie nie grzeje się.

Linia 3,3V - 3,3 V na stałe - stabilne napięcie, pracuje z każdym zasilaczem (również 20-pinowym), regulator napięcia 5V nie jest używany, co za tym idzie nie grzeje się.

Linia 5V - 2,5 V do 4 V - napięcie niezbyt stabilne, pracuje tylko z zasilaczami 24-pin, regulator 5V jest używany i bardzo się grzeje."

 

1458356[/snapback]

 

Tylko nie wiem czy zauwazyles ale te dodatkowe piny we wtyczce 24pin to napiecie 3x +3.3v i 1x -12v wiec watpie aby sluzyly te dodatkowe pina do zasilanai pamieci przy zwroce 4v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli zasilacz nie jest bezwentylatorowy, to na glosnosc nie ma sensu patrzec. Byle bym na jeden wentyl 12cm. I tak nie obejdzie sie bez wstawienia wlasnego wiatraka . Polecam nexusy.

 

Nikt na problem z geilami nie ma nic do powiedzenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tom0000

Poszukaj na forum dfi-street.org o ustawieniach HyniXow na NF4. Zastosuj, bo moze timingi sie gryza. Jesli nic nie znajdziesz, spruboj sam zaladowac biosik od UTT i poustawiac wszsytko na max stability 3-4-4-11-2T i dalej podobnie 3 lub 4. Czas reakcji sprawdz czy nie masz za niski... daj 9-7 na przyklad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa, zasilacz parametrami niezły, ale jedno ale..... Słyszałes bracie jak uszy więdna na dłuższą metę od tego blowera?

1459630[/snapback]

Ale ten zasilacz ma rowniez ręczną regulacje obrotów, wiec zawsze mozna isc na kompromis i ustawic wentyle na poziomie halasu jaki jest optymalny dla danego ucha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiem czy zauwazyles ale te dodatkowe piny we wtyczce 24pin  to napiecie 3x +3.3v i 1x -12v wiec watpie aby sluzyly te dodatkowe pina do zasilanai pamieci przy zwroce 4v.

1459667[/snapback]

I chciałbym obalić tezy Mardoka... BH5 świetnie działają z Chiefteciem 420W 20Pin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tezy Mardoka??

 

 

TO TYLKO DFI MÓWI ŻE WYPADA MIEĆ 24PIN W ZASIŁCE

 

Nikt oprócz nich nie mówi że 20pin jest BAD

 

Być może chcą tylko żeby ludzie kupowali niwy sprzet, jednak czasami producenci wiedzą wiecej na temat swoim produktów niz my....

 

Dlaczego BH5 mają działać źle przy zasiłce 20 Pin??

 

Chyba czegoś nie wiem...

Edytowane przez Siuwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PITer & Radek

 

Jakie kurde tezy Mardoka ?! Przeczytajcie uważnie co ja napisałem na czerwono w dodatku na pogrubiono pod spodem wiec nie do mnie z tym tekstem a do autorów owego artykułu do którego link też podałem ! Eh widać że niektórzy mają problemy z czytaniem ze zrozumieniem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa, zasilacz parametrami niezły, ale jedno ale..... Słyszałes bracie jak uszy więdna na dłuższą metę od tego blowera?

1459630[/snapback]

A widzisz gdzieś na zdięciach blowera ;) Ta wersja ich już nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZenFist:

 

Nie masz już serii Noisetaker ? Podobno spisywała się lepiej od Coolergiant jeśli chodzi o trzymanie napięć, prawda to ? Bo właśnie myślałem aby sobie sprawić takiego właśnie ale jak patrzę nie masz już ich w ofercie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziendoberek :D

jestem tu nowy :D i mam wlasnie problem jaka plytke wybrac pot s939 :D a ze nie chcialo mi sie przeczytac tych 90 stron to moze ktos poradzi :D jakas za kolol 400-550 :) najlepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziendoberek :D

jestem tu nowy :D i mam wlasnie problem jaka plytke wybrac pot s939 :D a ze nie chcialo mi sie przeczytac tych 90 stron to moze ktos poradzi :D jakas za kolol 400-550 :) najlepiej :)

1459973[/snapback]

Ta powinna być dobra. Prawda chłopaki? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...