Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś jeszcze oprócz mnie bawił się tym nowym „mod biosem” dla Winbondów ? No bo niby wydajność podskoczyła (średnio ~10MB/s) na danych MHz ale za to max stable MHz spadło, a jak wygląda ta sprawa u innych ?

 

EDIT

 

Coś bardziej przydatnego niż tabelka teoretycznych napięć:

 

Real = Bios

 

1,376v = 1,400v

1,392v = 1,425v

1,408v = 1,450v

1,440v = 1,475v

1,472v = 1,500v

1,488v = 1,520v

1,520v = 1,550v

1,536v = 1,525v + 104%

1,552v = 1,450v + 110%

1,568v = 1,550v + 104%

1,584v = 1,225v + 133%

1,600v = 1,450v + 113%

1,616v = 1,500v + 110%

1,632v = 1,525v + 110%

1,648v = 1,500v + 113%

 

Jak ktoś ma jeszcze jakieś ustawienia (najlepiej jakieś pomiędzy tymi co podałem bo to są najczęściej używane napięcia) to niech się podzieli z innymi ;]

1462333[/snapback]

 

taka tabelka na nic nikomu sie nei przyda, bo i tak inna plyta inaczej podaje, np u mnie jest calkiem inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem z podłączeniem kabelków obudowy audio z gniazdem audio tej płyty (tzw. Front Audio Panel).

Nie wiem które z którymi spasować. Galimatlas dosłownie.

 

Niech ktoś mi doradzi, które do któych,

 

nazwy kabelków w obudowie Arctic Cooling:

1> L-Out

2> R-Out

3> RET-L

4> RET-R

5> Mic-IN

6> Mic-PWR

7> GROUND

 

nazwy kabelków w DFI:

1> Line out Left Front

2> Line out Left

3> N.C.

4> N.C.

5> Line out Right Front

6> Line out Right

7> Vcc

8> Mic Right

9> Mic Left

10> GND

 

I jeszcze jedna kwestia, obecnie są w tym gnieździe zworki na 1-2 oraz na 5-6, może mi ktoś powiedzieć czemu są łączone styki tymi zworkami w ten sposób?

 

Proszę o jakąś dobrą rozpiskę połączenia audio płyty głównej z obudową :D

 

Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L-Out -> Line Out Left Front

R-Out -> Line Out Right Front

RET-L -> prawdopodobnie Line Out Left (wtedy wywal zworkę z 5-6)

RET-R -> prawdopodobnie Line Out Right (wtedy wywal zworkę z 5-6)

Mic-In -> Mic Right

Mic-PWR -> tu nie mam pojęcia :)

Ground -> GND

 

5-6 i 9-10 - jeżeli zwarte to przód (przednie głośniki) są wyłączone (nie grają)

5-6 i 9-10 - jeżeli otwarte to tył jest wyłączony

 

Tak przynajmniej podaje manual

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIGOLSEN, ostatnie testy robilem na 510-1 bez powodzenia. Jesli bys podal ustawienia timingow swoich hynixow , o to pomogloby.

1461105[/snapback]

Jeśli chcesz timingi z biosu , to pisz na mój E-mail - na dole postu . Nie mam gdzie wrzucać zdjęć , a forum tak dużych załączników nie przyjmuje .

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5-6 i 9-10 - jeżeli zwarte to przód (przednie głośniki) są wyłączone (nie grają)

5-6 i 9-10 - jeżeli otwarte to tył jest wyłączony

 

Tak przynajmniej podaje manual

To czyli włoże te wszystkie kabelki (wyjmując zworki), to z tyłu nic nie podłączę?? Trochę dziwne. Myślałem że będzie i tu i tu możliwość wyprowadzenia na głośniki :blink: :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czyli włoże te wszystkie kabelki (wyjmując zworki), to z tyłu nic nie podłączę?? Trochę dziwne. Myślałem że będzie i tu i tu możliwość wyprowadzenia na głośniki :blink:  :(

1462610[/snapback]

Tak jak piszesz, po podłączeniu kabelków w miejsce zworek z tyłu nic nie będzie.. Może to i dziwne, ale tak jest z 90% kart dźwiękowych (integry). Jedyną zintegrowaną kartą która daje możliwość podpięcia i z tyłu i sprzodu jest sławna Azalia (Intel High Definition Audio)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do kolorów slotów na pamieć,ja np. mam w żółtych i ładnie chodzi natomiast w pomarańczowych się sypie na tch samych ustawieniach.Z tym że mam jakies pamięci dziwne na kościach infineona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem przecież od początku że napięcia się zgadzają, bo najpierw 3x sprawdziłem zanim „opublikowałem” te informacje, oraz części napięci mam od VerB-a i też razem z nim je testowałem.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozbylem sie geili i mam teraz ocz value 2x512 ddr400. Slabo sie kreca. Wydaje sie , iz przy domyslnym cl=2.5 stabilny max to 225Mhz przy 2.8V.

Wyglada na to ze przy napieciu procka 1.45, chipsetu=1.5 htt=1.2 i fsb=300x9 pamieci stabilnie chodza na cl=2.5 przy 133MHz a przy 140 juz nie.

Wyzej juz fsb nie krecilem ,bo mnie nie interesuje.

Do normalnej pracy pewnie zostawie sobie fsb=270MHz, mem=166Mhz, z najnizszymi mozliwymi napieciami zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy ktoś wie, co się stało, wsadziłem cały nowy sprzęt na DFI i przy starcie kompa, po kolei diody znikają i zostaje tylko jedna paląca się na czerwono. Wyczytałem, że jedna czerwona diodka oznacza, że testuje kartę grafiki. No i faktycznie, wentyl na grafice się nie kręci i stąd pewnie lampka, ale na monitorze widać wszystko, to znaczy te dosowe okna startowe, dalej nie wiem, bo nie instalowałem systemu.

 

I teraz mam pytanko. Mam kartę grafiki Leadtek 6600GT i zmieniłem na niej chłodzenie na ArcticCooliong Silencer 6.2 i tu właśnie wentyl się nie kręci.

Czy ja źle zamontowałem kartę w gnieździe PCIE (wsadziłem w pierwszy slot x16), może niedociśnięta, czy też za mocno przykręciłem do karty grafiki chłodzenie. A może inna jest przyczyna.

 

Pomocy, bo już nie wiem co robić :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna dioda się świeci i masz obraz to on dopiero gaśnie gdy zacznie się bootować system (a go nie masz wiec nie gaśnie), jak byś grafikę źle włożył w PCI-E to byś nie miał w ogóle obrazu. Tak więc może nie podłączyłeś albo źle podłączyłeś kabel od zasilania wiatraczka, lub tez NV (nie wiem jak to jest na NV) jak jest zimna wyłącza wiatraczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś orientuje sie gdzie mozna kupic TANIO

DFI ultra-D lub zwykłe dfi nf4(niewiem czy są w polsce)

najchętniej w wawie bym kupił :) na giełzie niema jeszcze :/

a na necie gdzie sie opłaca??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh DFI NF4 jak DFI NF2 idzie jak ciepłe bułeczki ;) DFI NF2 w kilka tygodni już jej praktycznie nigdzie kupić nie można było widać że podobny los może czekać DFI NF4 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DFi jest na giełdzie w Wawie.....

 

Dzisiaj Kolega z forum kupował Sli-D na giełdzie elektronicznej, w poprzedni weekend na conajmniej na dwóch stoiskach giełdy komputerowej mieli....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokąłdnie ultra-d i tak może ją na sli przerobie w sumie proste mostek zamalowac :)

pozatym i tak kase na nią bede mieć gdzieś 7 czerwca:) narazie badam teren :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś orientuje sie gdzie mozna kupic TANIO

DFI ultra-D lub zwykłe dfi nf4(niewiem czy są w polsce)

najchętniej w wawie bym kupił :) na giełzie niema jeszcze :/

a na necie gdzie sie opłaca??

1464003[/snapback]

Tutaj zajżyj, powiedz że jesteś odemnie i się spytaj czy nie dałoby się załatwić ;) Może Zen będzie w stanie jeszcze załatwić Ultra-D, w zeszłym tygodniu jeszcze miał :)

Edytowane przez mak777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak pieniadze bede mieć gdzieś 7 czerwca i jeszcze pare groszy ze sprzedazy dysku wpadnie :)

mam nadzije że płytki duże fsb bedą osiągać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...