Skocz do zawartości
Grafi_

Plyta + procek + ram do 1700 zl?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie nie zamierzam zadnego o/c. Czekam na jakies propozycje.

Czy grafe ktora mam tzn G Ti4200 jest dobra i "wytrzyma" do nastepnych swiat ?

Do swoich propozycji dopiszcie jakies godne i niedrogie chlodzenie i zasialnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka, ja proponuje ci Bartona 3200Xp+, dobrze sie kreci ( podobno doblokowany moznik :) ). Kosztuje on chyba 670 zl, ramy to zeby sie zmiescic w cenie to polecam 2x512 DDR/400 Kingston HyperX ( jezeli chcesz potem dac 2x512 w systemie dual no to kup jedna kosc 512 ) . Plyta główna to niewątpliwie polecam Asusa A7N8X-E oczywiscie ma system RAID, PCE niestety nie, ale plytka swietna. Ramy kosztuja ok 600 zl ( nawet taniej ) , plyta głowna, bardzo atrakcyjna cena za jakosc 400 zl. Jest ona jedna z najlpeszych pod AMD. Nigdy nie mow ze w gre wchodzi tylko Intel badz cos innego. Poczytaj fora, dowiesz sie i sam zdecydujesz. Ja osoboscie polecam AMD ale juz nie bede sie rozpisywal bo to nie ten temat:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AdAMoS naucz sie czytac ze zrozumieniem,bo na tym forum i nie tylko panuje dziwna epidemia :roll:

To po pierwsze ,po drugie AthlonaXP za prawie siedem stow 8O Idz se lepiej wiadro zimnej wody wylej na glowe :twisted: Przepraszam za ostry ton mojej wypowiedzi ale nie moglem nic nie napisac :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesli kolega miślli o platformie Intel to tylko P4 2.8 Ghz na 755 ok 750 zł oraz płytka też w granicach ok 500 zł + dobra zasiłke no i 512 ramów powinienes sie zmieścić. Ja tam bym kupił A64 :D A nastepnym razem jest specjalny do tego Topic przeklejony Zestawy Komputerowe i tam o takie rzeczy pytaj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka, ja proponuje ci Bartona 3200Xp+, dobrze sie kreci ( podobno doblokowany moznik :) ). Kosztuje on chyba 670 zl, ramy to zeby sie zmiescic w cenie to polecam 2x512 DDR/400 Kingston HyperX ( jezeli chcesz potem dac 2x512 w systemie dual no to kup jedna kosc 512 ) . Plyta główna to niewątpliwie polecam Asusa A7N8X-E oczywiscie ma system RAID, PCE niestety nie, ale plytka swietna. Ramy kosztuja ok 600 zl ( nawet taniej ) , plyta głowna, bardzo atrakcyjna cena za jakosc 400 zl. Jest ona jedna z najlpeszych pod AMD. Nigdy nie mow ze w gre wchodzi tylko Intel badz cos innego. Poczytaj fora, dowiesz sie i sam zdecydujesz. Ja osoboscie polecam AMD ale juz nie bede sie rozpisywal bo to nie ten temat:]

adamos tym postem pokazales ze o sprzecie to wiesz malo albo NIC ...

zaproponowales kolesiowi sprzet ktory srednio podkreci bo ma magistrale FSB juz 200Mhz a tak sie najlepiej kreci a nie mnoznikiem a plyta do tego duzo ponad 200 nie pojedzie ...

pozatym w tej cenie tak jak juz pisali mozna miec AMD64 ktory wciagnie nosem ten twoj "zestaw" ...

 

co do tematu to najlepszy zestaw zaproponowal SAJMON z ktorym sie zgodze calkowicie tylko dadam jeszcze ze zasilacz to jakis MODECOM 350W przynajmniej ok. 150zl kosztuje albo cos mocniejszego ok 400W np chieftec 420W ~250zl

grafe mozesz na razie sobie zostawic jak nie bedzie wyrabiala to ja sprzedasz i kupisz cosik innego ...

np gf 6600 na agp ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesli kolega miślli o platformie Intel to tylko P4 2.8 Ghz na 755 ok 750 zł oraz płytka też w granicach ok 500 zł + dobra zasiłke no i 512 ramów powinienes sie zmieścić. Ja tam bym kupił A64 :D A nastepnym razem jest specjalny do tego Topic przeklejony Zestawy Komputerowe i tam o takie rzeczy pytaj!

No wlasnie i tutaj jest ten bol ze nie bardzo wiem ktora plytke ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> pod PIV. Chcialbym jaka Gigabyte albo Asusa. Chodzio o to zeby sprzet byl stabilny i w miare taki na dluzszy czas.

 

Wiekszosc chyba nie przeczytala dokladnie mojego posta w gre wchodzi tylko INTEL.

 

Ramu wezme narazie 512 MB w jednej kosci. Pozniej dokupie druga.

Dopiszcie wiecej o chlodzeniu i zasilce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na to i nie wierzę.Czy wy czytać nie umiecie?Koleś napisał wyraźnie, że ma być tylko Intel , a wy się rozpisujecie na temat Amd.Wyraźnie zaznaczył, że nie będzie kręcił, a tam jeden mądrala z textami wyjeżdża, żeby nie kupować bartka , bo se dużo nie podkręci.No debili z zaświadczeniami o zespołach dys, którzy nie potrafią w Wordzie z korektora pisowni skorzystać to jeszcze zniosę, ale tłuków co czytać nie potrafia już nie dam rady.Spytajcie rodziców którędy do szkoły podstawowej i GO GO GO!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie che AMD. Nie bede sie ropisywal dlaczego. Poprostu nie mam przekonania do tej firmy i tyle. Mozliwe ze jest dobra nie przecze ale chce miec zestaw na INTELU. Wiec doradzcie mi jaka ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> plyte do wymienionego w poprzednim moim poscie procka. Gigabyte albo Asusa ?

I jakiej firmy ram najlepiej wsiasc? Najbardziej zalezy mi na wydajnosci i stabilnosci.

O/c raczej nie wchodzi w gre narazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze ja do ciebie tak nie mowie letrev, bez takich dobra? Skad ty mozesz wiedziec czy sie znam, 1 wypowiedz a ten juz. n/c , a pozatym to racja koles moglby se kupic AMD 64 a nie pomysleliscie ze koles bedzie musial bulic wiecej o ok 150-200 zl za lepsza plyte glowna. Wy tez sie czasem zastanowcie zanim cos powiecie a nie na innych patrzycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adamos lepsza plyta glowna na s 939 kosztyje mniej wiecej tyle co dobra plyta na XP kolo 300zl spokojnie mozna juz cos wybrac ...

 

co to tego czy sie znasz to fakt nie wiem ale po takim poscie mozna sadzic ze "moze sie znasz z tym ze nie na pewno" :E

bez urazy ...

 

co do tematu to

Abit AS8 - ok.430zl <--- ABIT nie gigabyte ani asus ...

P4 3.2Ghz - ok.900zl

2x512 Hynix D43 - ok.700zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co letrev poleca uwazam za optymalny wybor mozesz oszczedzic kase biorac procka 2,8 lub 3,0... pozatym jak zmieniasz na taki zestaw zwroc uwage czy masz dostatecznie dobra zasilke... no i chlodzongo by sie lepsze przydalo bo boxowe to niezla suszarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyscie byli tacy mili to podajcie jeszce jakies plytki ktore maja:

- raid

- pcie x16

Najlepiej zeby byly to plyty asua i gigabyte. Abita w/w tez biore pod uwage.

 

Czy na plytach z pcie x16 pojdzie mi moja karta

czyli Geforce 4 Ti4200 128 RAM AGP8x ??

Wiem ze pcie a agp to inne zloncza ale czy plyt z pcie x16 ma tez zloncze agp czy juz sa bez tego zloncza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...