Skocz do zawartości
reed

Oszusci & niesolidne: firmy, serwisy, sklepy

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli płatnosc była przy odbiorze to najpierw się płaci, potem sprawdza paczke.

Tak jest zazwyczaj jeśli opakowanie nie jest uszkodzone.

Zazwyczaj bo nie jest to żadna reguła prawa tylko kwestia umowy

pomiędzy spedytorem i sklepem.

Jeśli jest uszkodzone opakowanie nie należy płacić przed sprawdzeniem zawartości.

Wielokrotnie odbierałem przesyłkę w uszkodzonym opakowaniu ale nigdy

nie zapłaciłem przed sprawdzeniem stanu zawartości opakowania.

Gdyby zawartość była uszkodzona to oczywiście nie odebrał bym przesyłki i tym

bardziej nie płacił.

Edit: Za każdym razem gdy opakowanie było uszkodzone kurier próbował wcisnąć

przesyłkę bez wcześniejszego sprawdzenia zawartości twierdząc że wcześniej się

płaci i wszystko podpisuje :) mówił długo... że się spieszy ... a nawet straszył

konsekwencjami :)

Dużo łatwiej i szybciej załatwia się sprawę z kurierem gdy na wstępie

powiemy mu " znam zasady najpierw oglądam uważnie opakowanie a po

stwierdzeniu że jest nienaruszone płacę i mam x czasu na sprawdzenie

zawartości i potem ewentualnie spiszemy protokół"

Oczywiście ten x powinien zostać podany przez sklep.

W przypadku oszustwa pieniądze z pobrania nie powinny trafić do oszusta

i trzeba powiadomić natychmiast policję.

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SUV

 

jeżeli ktoś posiada jakiekolwiek dane tego Pana to proszę o kontakt na pw/gg:846846

 

sprawa wyglada tak:

oczywiście jak głupi dałem się nabrać... wziąłem od niego E6300 i zasilacz, na allegro pisał ze nie ma konta a mi się spieszyło bo akurat proca i zasilki brak, więc przelałem kase...

na forum jest "nie od dziś" dlatego byłem przekonany ze nie jest tu tylko po to żeby kogoś okraść... no ale. paczkę wysłał podobno równo tydzień temu (poniedziałek) priorytet + ubezpieczona, w sobotę dzwoniłem po pocztach i powiedziano mi że w ogóle żadna taka paczka do mojego miasta nie doszła, oczywiście może to być wina poczty, ale: suv na gg nie odpowiada, telefon "abonent jest czasowo..." czekam jeszcze na PM od kosy64 bo prawdopodobnie też paczka do niego miała być wysłana i zbieram wszystko co się da i 997...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta... gdyby jeszcze koleś był tak samo aktywny w necie jak podczas sprzedaży, od poniedziałku w ogolę go na gg nie widziałem, a wcześniej był non stop to raz, a dwa że nie tylko mi on nie pasuje, w każdym bądź razie czekam jeszcze na PMke od kosy, wtedy się okaże co i jak

 

 

Na forum jest od marca 08..faktycznie , nie od dzis...

pół roku ni to dużo i to mało

Edytowane przez p!Ck3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta... gdyby jeszcze koleś był tak samo aktywny w necie jak podczas sprzedaży, od poniedziałku w ogolę go na gg nie widziałem, a wcześniej był non stop to raz, a dwa że nie tylko mi on nie pasuje, w każdym bądź razie czekam jeszcze na PMke od kosy, wtedy się okaże co i jak

...

Kolejny przykład że lepiej kupować za pobraniem zwłaszcza

jeśli cena towaru jest duża w stosunku do kosztów pobrania.

Płacąc z góry narażamy się na:

1. Stres podczas oczekiwana na przesyłkę

2. Oszustwo

3. Długie oczekiwanie na zwrot pieniędzy lub towar w przypadkach losowych

(przykładowo sprzedający będzie miał wypadek samochodowy

lub przesyłka zostanie uszkodzona)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również czekam na przesyłkę od Suva. Jednak tylko przez to że pomylił paczki i otrzymałem nie to co trzeba :] Paczka dotarła niestety kolega SUV na poczcie odwrotnie napisał adresy na paczkach przez co to całe zamieszanie. Jednak cała sprawa już niby wyjaśniona i mam czekać tylko na moja prawidłową przesyłkę :P

 

Edit.

Faktycznie ma telefon wyłączony :/

Edytowane przez Borys-Tech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli płatnosc była przy odbiorze to najpierw się płaci, potem sprawdza paczke.

i tu mnie ostatnio zaskoczyla poczta polska, bo kupowalem nowa paralotnie. przesylka za pobraniem ze slowacji, kwota pobrania bez mala 6000pln i nie dosc, ze koles poczekal z 15 min az dojade do domu to jeszcze sam zaproponowal, ze moze zechcialbym sprawdzic zawartosc przesylki przed zaplaceniem za towar co trwalo kolejne 20min, bo 28m^2 tkaniny i 400mb linek nie sprawdze w 3 min. Towar sie okazal ok, zaplacilem nalezna kwote, podpisalem dokumenty i pozegnalem pana dostawce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal mam problemy z userem Wodnik na tym forum kryję sie pod nickiem Scythe ( 1 miało bana też za jakieś tam przekręty ) nic go nie rusza mówi że ma mnie w du.pie i jeszcze jednemu typowi wisi mobo. Jak z takim pajacem mam postępować? Nie bardzo wiem. Z kolegami go nie odwiedzę bo mam troche za daleko do niego. ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal mam problemy z userem Wodnik na tym forum kryję sie pod nickiem Scythe ( 1 miało bana też za jakieś tam przekręty ) nic go nie rusza mówi że ma mnie w du.pie i jeszcze jednemu typowi wisi mobo. Jak z takim pajacem mam postępować? Nie bardzo wiem. Z kolegami go nie odwiedzę bo mam troche za daleko do niego. ;/

Ktoś tam miał na 997 w jego sprawie już iść. Przejrzyj ten temat, sprawdź kto dokładnie i się dowiedz co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nadal problem z użytkownikiem SUV. Od 3 tygodni czekam na paczkę i nadal jej nie mam. Nie odpowiada na gg, nie odbiera telefonu. Zero kontaktu też nie wiem co zrobić. Użytkownik p!Ck3r który ma również z nim problem zgłosił problem na Policję jednak co z tego wyjdzie to nie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Rafwlkp bo jemu wisi mobo ale nie wiem czy dzwonił. Wkurza mnie ta sprawa ja tygodniowo wysyłam ok 10paczek każdy ją dostaje na czas i każdy zadowolony a tu naciąłem się na takiego małolata który jest cwany bo daleko mieszka i myśli że pójdzie mu to płazem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Angela i szczęście w nieszczęściu

 

Zamówiłem z aukcji Angeli chłodzenie Thermalright Ultra 120A + Acutake 120mm za 89 zł. Zależało mi na czasie, więc wybrałem opcję kurierską. Po 5 dniach okazało się, że paczka wylądowała w Szczecinie. Trochę wolno, ale co tam! Jest tylko jedno ale... Ja mieszkam w Białymstoku. Po nastepnych 7-9 dniach dostałem paczkę. Przyszła porwana, rozwalona, zniszczona. Trudno, moja babcia odbierała, spisali protokół. Chłodzenia jeszcze nie założyłem, ale wygląda na dobre. Gorzej z wentylatorem. By go odpalić, trzeba popychać go palcami. Już nie wiem co robić, Filipinko, pomóż mi!

 

SuV - Zamówiłem od niego E2180 + X1650. Miałem za to mu wysłać 120 zł i moje chłodzenie (Akasa AK-965BL). Dzięki kurierowi Angeli chłopak okradł wszystkich i się zmył zanim zdążyłem mu cokolwiek wysłać (miałem mu wysłać Akase po otrzymaniu nowego chłodzenia). Oczywiście nie odbiera tel, nie odpisuje na GG. Typowy złodziej. Może ktoś tu jest z Oświęcimia. Policja tu niewiele pomoże, trzeba odzyskać wszystko siłą :/.

Edytowane przez kosa64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"dawnofsun" "SUV" "czaruś :)" nie nadążam za chłopem, ale na bank było więcej tych ksywek. Oryginalną jaką używał z początku na innych forach to "SiBer" . Koleś nie raz przesłuchiwany na policji, prawdziwe dane, konto bankowe itp. ... ;] i dalej kantuje. [PO]lska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno policja zupełnie olewa IP, bo dostawcy neta nie mają żadnego obowiązku ujawniać kto w danej chwili miał dany adres.

Ciekawe czy w ogóle sami znają dokładne IP, a nie np. pulę 1000 adresów ;]

No to jak policja, olewa, to se można... Wejść na ripe.net i samemu zobaczyć, ale przy neo to se można :D Edytowane przez bociczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dwa razy się naciąłem - raz eBay, raz Allegro.

Sprawa z eBayem przeżywa ciche dni już od ~1,5 roku.

Allegro - początkowo z górki. Miałem już dostać od nich pieniądze za oszusta, ale... zablokowali mi konto za jakiśtam ustawiony zwrot prowizji sprzed kilku miechów. I tyle dostałem ;]

Sprawa została odwieszona z powodu ustalenia adresu podejrzanego - i póki co nie jest ustalony termin rozprawy, aż do przesłuchania jego i postawienia zarzutów.

 

Od tamtej pory za transakcje >100zł nie płacę z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważajcie na serwis Apollo ja od 21 lipca 2008 próbuję naprawić za ich pośrednictwem uszkodzoną płytę (nie działa port PCI-E) Gigabyte GA P35-DS3R.

Wczoraj po 30 dniach roboczych odebrałem po raz drugi płytę z serwisu. Twierdzili, że jest sprawna co okazało się bzdurą a dziś jak z nimi rozmawiałem to usiłowali mi wmówić, że uszkodzenie jest z mojej winy :angry: <_< .

Ciekawy jestem co Federacja Konsumentów powie na profesjonalne zachowanie serwisu, bo maila wysłałem zarówno do Federacji oraz do wiadomości prezesa Apollo, kierownika serwisu i pracowników serwisu (+ fotki płyty po pierwszej wizycie w serwisie oraz korespondencję pomiędzy mną a serwisem).

Edytowane przez deonet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Wiesz o tym , ze Apollo ma problemy z plynnoscia finansowa i w gazetach pisali o prawdopodobnym bankructwie? Niby 1 z wlascicieli cos tam bredzil , ze chca nadal utrzymac sie na rynku , ale widzac ich towar nawet na www jakos sie temu nie dziwie.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już wiem, dlaczego półki w ich sklepach wyglądają jak za głębokiej komuny :rolleyes:

W każdym bądź razie odpuszczać nie zamierzam <_<

 

Jakby ktoś był zainteresowany o czym piszemy z Firekage, to polecam TEN artykuł.

 

@Firekage to, że gość przekręcił firmę na 300k nie znaczy, że klienci sklepu mają dostawać po [gluteus maximus].

Edytowane przez deonet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Tam jeden z wlascicieli zrobil przekret na 300 czy 400k. Smieszne jest jednak to , ze ponoc sama firma warta jest 30 mln. ale jak widac wsio opiera sie na kredytach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...