Skocz do zawartości
reed

Oszusci & niesolidne: firmy, serwisy, sklepy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie. Opakowania ani dodatków w postaci np. taśm czy kabelków gwarancja nie obejmuje, z wyjątkiem gdy są one konieczne do działania (na przykład patent złącza danego producenta i przejściówka na popularne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest oficjalne stanowisko firmy komputronik?

Bo u nas zawsze się wymieniało takie rzeczy od ręki. Klient kupując nowe, chce dostać nowe.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to tylko ja jestem taki upierdliwy. Oczywiście taśmy czy kable jeśli są potrzebne i nie sprawne to się wymienia, jednak powyższa sytuacja jest deko nagięta. Jak jonathan wspomniał, niech reklamuje opakowanie. Opakowanie zawsze może się uszkodzić w transporcie czy na magazynie ale do tego zostało stworzone, ma chronić zawartość.

 

A co do gwarancji na dodatki Grobel, skontaktuj się z jakimkolwiek serwisem autoryzowanym, JAKIMKOLWIEK i powiedz, że taśma SATA/ATA Ci nie działa i poproś o wymianę.

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prominent sc

Kupiłem od nich 4 monitory, matryce miały być bez wad. Dwa z nich mają rysy, jeden plamy i rysy, czwarty dobry.

Po tygodniu wysłałem maila czy wysłali, następnego dnia od kuriera mail, że paczka wysłana, następnego dnia od nich że wysłali, do tego miały być kable, a dostałem bez.

 

Co do samych monitorów, to pewnie nic z tym nie zrobię, bo więcej walenia się niż to warte...

Tak pisze ku przestrogi

 

Pytanie tylko takie, czy można w komentarzach allegro dawać linki ?

Edytowane przez krudki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok, opis też dobry, dział odpowiedni. 256Gb=32GB, nawet jeśli ktoś by chciał to nie ma do czego się przyczepić. Może i to troche mylące, ale kupujący także powinien mieć trochę oleju w głowie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czlowiek o ile mozna go tak nazwac sprzedaje 40 Gb zamiast 320 Gb nr tel ma wylaczony i jest calkowitym zj...m nie polecam pajaca

[Odpowiedź z:wto 19 lip 2011 17:53:57 CEST] Ten idiota kupił u mnie dysk 320Gb i taki dysk dostał, za swoją głupotę obwinia mnie i psuje mi reputację.

Komentarz unieważniony (śro 20 lip 2011 17:27:26 CEST): Kupujący i Sprzedający zgodzili się na unieważnienie komentarza do tej transakcji. Więcej informacji

 

Najnowszy komentarz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie, nic nie jest ok. Gość żeruje na powszechnej niewiedzy i nie jest lepszy od ludzi sprzedających zdjęcia telefonów komórkowych, czy darmowe konta steam. Takich gnojków powinno się tępić z całą bezwzględnością.

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok, opis też dobry, dział odpowiedni. 256Gb=32GB, nawet jeśli ktoś by chciał to nie ma do czego się przyczepić. Może i to troche mylące, ale kupujący także powinien mieć trochę oleju w głowie.

 

Chyba żartujesz, nigdy się nie podaje wielkości dysków w Gb a wielkość literki to może być zwykła pomyłka. Ile osób nie widzi żadnej różnicy? Ich wina? Oczywiste oszustwo.
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

To nie jest oszustwo. Owszem, to jest wprowadzanie niekumatych w błąd, ale to nie jest oszustwo. Pojemność możesz podać w czym chcesz, nawet w bajtach czy bitach. Oszustwo to masz w aukcjach gdzie małym druczkiem są informacje że sprzęt uszkodzony, albo dostajemy samo pudełko czy akcesoria, choć na dobrą sprawę i tam w opisie jest wszystko co należy. Bardziej należy krytykować idiotów nie czytających opisów, a takich jest multum, sam pare miałem i rezygnowali z zakupu itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jedni i drudzy są oszustami, cwaniakami, którzy prześcigają się w znalezieniu najlepszego sposobu, aby wyrolować klienta i opchnąć towar. Nikt nie musi znać się aż tak na informatyce.

 

"Klient nasz Pan", phi...

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świadome wprowadzanie w błąd = oszustwo.

 

To już właśnie podanie informacji małym druczkiem jest normalniejsze, jak często w różnych umowach itp. (mniejszym drukiem, ale nie ukryte).

Oczywiście to też wątpliwe moralnie cwaniakowanie, ale jednak informacja jest podana wprost, a że komuś się nie chciało przeczytać całego opisu to najwyżej może sobie w brodę pluć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, wprowadza w błąd, ale wystawił przedmiot w dziale z 32GB! Już sam dział sugeruje, że pamięć tego urządzenia ma tyle GB. Co innego jak by to wstawił do działu "64GB i więcej". Tu nie trzeba mieć żadnej wiedzy, wystarczy popatrzeć na nazwe działu. Sprzedawca, który wstawi tu urządzenie o większej pojemności jest idiotą, który nie potrafi dobrać działu. Zresztą po coś allegro wprowadziło ten podział na pojemności... Tak ogólnie to nawet cena jest w normie, nikt normalny nie złapie się na okazję w stylu "256GB w cenie 32GB". Chytry dwa razy traci, a jeśli wierzy w takie promocje, to cóż, szkoda mi go.

 

To samo z podawaniem prędkości internetu, czemu się do tego nie przyczepicie? Bo tak się utarło? Nie, bo tak wymyślili dostawcy internetu i tak bezsensownie są podawane standardy prędkości sieci komputerowych. Ile razy przychodził do mnie gościu bo on ma 1MBAJT (dosłownie tak mówił, nie zauważył różnicy, a nauka systemu wartości i jego hierarchii to kilka minut) od TP, a pobiera mu tylko z prędkością ~120kB. I tłumacz później takiemu, że wszystko jest ok.

 

Tak w ogóle, to powiedz mi czemu niby pojemność dysków nie jest podawana w bajtach? Równie dobrze mogą podawać pojemności w bitach bo i tak jest to wprowadzenie użytkownika w błąd, a tylko cyferek więcej. Ja widzę, że wartość jest zaokrąglona do równej liczby bajtów, a przeliczenie na GB czy TB jest wykonane niepoprawnie. 1 500 000 000 000B to nie jest przecież 1,5TB jak podaje producent. Jeśli mój dysk ma mieć 1,5TB to oczekuje 1 649 267 441 664B. Mogą to opisać i w Gb, Tb czy Mb i tak robią większy wałek niż ten gościu, a ludzie nawet nie marudzą.

Edytowane przez OCM4n14k
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej jest. ...

Terabajt – Wikipedia, wolna encyklopedia

 

jednak w praktyce ów nowy standard (ustanowiony w roku 1999) jest rzadko przestrzegany i zarówno w opracowaniach pisemnych, jak i w mowie potocznej, przedrostki dziesiętne są nadal używane w zastępstwie binarnych.

Informatyka, więc mimo nazewnictwa stosujemy jednostki binarne. Chyba, że Twój komputer magicznie działa na systemie dziesiętnym. Myślisz, że standard może specjalnie wpływać na to, jak ludzi robią w konia? Nikt nie używa nazewnictwa typu tebibajt, a producenci dysków doskonale o tym wiedzą. Standardy to nie wszystko.

 

Lepiej, gość powinien więc napisać, że ten pendrive ma Gibibajty. Ba, wszelkie informacje z internetu muszą zmienić się w gibi, tebi i jakieś mebi. Informatyka=system binarny, tym bardziej, że przed wprowadzeniem tego standardu także używano określeń z systemu dziesiętnego.

Edytowane przez OCM4n14k
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, i zapewne ten sprzedawca tak opisał swój towar właśnie w imię przestrzegania logiki oraz w ramach protestu przeciwko utartym, akceptowanym standardom. Dołączona grafika

Wielkość dysków i pendrivów nie podaje się w bitach tylko w bajtach - w specyfikacjach, w sklepach internetowych. I tak należy je podawać, taki jest standard i wszyscy tak na to patrzą.

Wielkość jednej literki pozwala mu oszukać kupujących i taki był cel, nie ma sensu w tym temacie filozofować, że może powinno być inaczej bo coś tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o sam fakt wprowadzania w błąd, ale o to, że umieścił aukcję w odpowiednim miejscu. Cena była odpowiednia, jedynie te małe "b" wprowadziło całe zamieszanie, ale de facto nawet jeśli ktoś zakupił produkt na jego aukcji to mógł wziąć pod uwagę dział oraz cene. Kupujący także musi myśleć i o to mi właśnie chodzi w poprzedniej wypowiedzi.

 

Kupisz coś w cenie produktu dużo tańszego, w innym dziale bez wcześniejszego upewnienia się, że to rzeczywiście ten produkt, który konkurencja sprzedaje sporo drożej? Co innego jeśli cena byłaby taka sama jak urządzeń posiadających 256GB pamięci, to już jest przegięcie.

 

@down

Żaden OS nie działa w oparciu o system dziesiętny, one co najwyżej wyświetlają informacje wg standardów tego systemu. Sama praca komputera odbywa się w systemie binarnym czyli 1 i 0. System przetwarza te informacje i wyświetla co musi. To, że wyświetla pojemności w ten sposób nie oznacza, iż właśnie w taki sposób porozumiewa się ze sprzętem... Tak na marginesie, stosowanie systemu dziesiętnego podczas pokazywania ilości zawartej pamięci jest dla mnie kaleczeniem kanonów informatyki.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że Twój komputer magicznie działa na systemie dziesiętnym.

 

Wyobraź sobie, że istnieją komputery działające na systemie dziesiętnym. OK, nie komputer, a system. Wszystkie wielkości (przynajmniej w programach defaultowych) wyświetlają się poprawnie. Dysk mam 320GB, pendrive 8GB, itd. Można? Można.

 

Magia? Nie, Mac OS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość po prostu troszkę kombinuje, by przyciągnąć klienta. Sam na początku nie skapnąłem się o co chodzi dopóki nie zobaczyłem ceny. Nie jest to oszustwem jednak, bo wg zasad informatyki mozna podawać pojemność w różnym systemie. Tyle, że mało kto stosuje to w przypadku dysków i nośników danych. Tu gość skorzystał z tego. Osobiście uważam, że troszkę nieładnie postępuję. No, ale przecież dostawcy internetu też nie podają przepustowości w bajtach tylko właśnie w bitach. Nieświadoma osoba nie znająca systemu jednostkowego w informatyce da się nabrać. Cena jest dobra, więc nawet nie ma się co przyczepić. Osobiście po prostu bym go olał, że kombinowanie i kupił u kogo innego. Chce zarobić to niech czeka cierpliwe. Popracuje nad opisem aukcji, a nie idzie na łatwiznę. To bardziej mi się nie podoba, gdyż tępię cwaniactwo w każdej postaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

Informatyka, więc mimo nazewnictwa stosujemy jednostki binarne.

 

12 lat temu tym jednostkom nadano przedrostki oznaczające ze są one binarne...

Jak się stosuje przedrostki układu SI, który to dotyczy jednostek dziesiętnych wypadałoby wskazac dodatkowym zapisem typ jednostki.

 

 

Swoją drogą w oprogramowaniu tez powoli mozna juz spotkac zapis za pomocą własciwych jednostek.

Edytowane przez ZlyUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jakiś "spree nieudanych transakcji" ...

Kolejna firma stskurier... tanio i dowożą, jednakże jak coś pójdzie nie tak z ich winy, to z człowieka robią idiotę

 

Zadzwoniłem od biura i w tle krzyki, wrzaski, przekleństwa (kur**, ch**)... lol

Pani uważa, że nie wprowadziła mnie w błąd, jak najpierw napisała, że kurier nie może zostać wysłany, potem jednak telefon od niego, że u mnie był, gdy mnie nie było w domu

Na maile niezbyt odpisują...

 

Ale z tego co wiem, to z innymi kurierami też tak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam prosił bym o pomoc w kontakcie z szefem działu HardWare User Ryba.

Ponieważ mam problem z kartą graficzną (GTX480) który zakupiłem u niego Teraz mi padła z zapewniał mnie ze ma na ta grafe gwarancje

brak jakiegokolwiek kontaktu z nim przeczuwam ze mnie zlewa totalnie nie odbiera tel.kom i nie odpisuje na wiadomości pw anie na maile pomimo ze loguje się online na forum na dowód tego jest jego ostatnie logowanie na forum ppc pozdrawiam i proszę was o pomoc.

 

PS.

Proszę Redakcje zacnego portalu ppc o pomoc w kontakcie z tym userem

poniewaz przeczuwam iż ta osoba jest oszustem i może to źle oddziaływać na cala redakcje i szefa działu Hardware

Edytowane przez rafiki20
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam prosił bym o pomoc w kontakcie z szefem działu HardWare User Ryba.

Ponieważ mam problem z kartą graficzną (GTX480) który zakupiłem u niego Teraz mi padła z zapewniał mnie ze ma na ta grafe gwarancje

brak jakiegokolwiek kontaktu z nim przeczuwam ze mnie zlewa totalnie nie odbiera tel.kom i nie odpisuje na wiadomości pw anie na maile pomimo ze loguje się online na forum na dowód tego jest jego ostatnie logowanie na forum ppc pozdrawiam i proszę was o pomoc.

 

Ryba od kilkunastu miesięcy nie jest szefem działu hardware PurePC czy nawet aktywnym redaktorem - podaję to oficjalnie do wiadomości w ramach wymiany informacji. Jeśli coś sprzedawał, to sprzęt prywatny nie należący do PPC, więc tutaj nie mamy wpływu na proces realizowania gwarancji i nie znamy sprawy. Przykro mi, jeśli gwarancja była umawiana na „gębę” to mogą być problemy.

 

Proszę Redakcje zacnego portalu ppc o pomoc w kontakcie z tym userem

poniewaz przeczuwam iż ta osoba jest oszustem i może to źle oddziaływać na cala redakcje i szefa działu Hardware

 

Cóż, nic więcej ponad próbę kontaktu nie możemy uczynić, ale przynajmniej na to możesz z naszej strony liczyć. Niestety, za prywatne interesy ryby nie bierzemy odpowiedzialności, tym bardziej że jego funkcje w PPC już praktycznie wygasły (ostatnia publikacja - maj 2010 r.). Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że sam pracuję na serwisie to bardzo nie lubię wypowiadać się negatywnie ale ku przestrodze :

 

Firma LAP-KOM z Częstochowy : Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy

 

Kupiłem do pilnego notebooka płytę główną na aukcji Allegro, 24-lip-2011, płyta przyszła nie ta co powinna, przesyłka na koszt sprzedawcy nie została odebrana, musieliśmy za ich pomyłkę pokryć koszta transportu płyty do nich, co jest trochę nie w porządku. Płyta miała być w tempie priorytetowym odesłana do Nas poprawna i taka przyjechała ale po prawie tygodniu, okazała się niesprawna. Człowiek, który podaje do siebie numer telefonu bardzo namiętnie spławia wszystkich interesantów dzwoniących w sobotę tekstem "proszę pisać maila, w sobotę nie pracuję ... " i znów na wymianę płyty czekamy kolejny tydzień.

 

Bardzo utrudniony kontakt z firmą, telefon odbierają kiedy im pasuje i od kogo im pasuje, trzy dni z rzędu już nie odbierają ode mnie. Nie odpisują na maile, a przynajmniej Ja się jeszcze nie doczekałem.

 

Cóż, uprzedzam wobec Nich.

 

ED. Doczekałem się odpowiedzi na pytanie co ze sprzętem :

 

witam

przepraszam za dlugi czas oczekiwania w zwiazku z tym iz nie mozliwe jest by nowa plyta niedziala za duzo ich sprzedalismy i zadnych problemow czekamy na komputer ktory powienien byc u nas jutro bedizemy mogli zdiagnozowac ta plyte jesli okaze sie wadliwa wymienimy poczatek przyszlego tygodnia plyta bedzie u Panstawa, prosimy o wyrozumialosc...

pozdrawiam

Tekst nie był edytowany.

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacje o Użytkowniku Ex.Pert - Aukcje internetowe Allegro

 

Sprzedawał uszkodzonego HD5870. Usterka- urwany kondensator podczas wymiany chłodzenia. Na pytania czy coś jeszcze jest zepsute/grzebane odparł że nic i tylko kondensator jest oderwany i wystarczy go przylutować ale on nie potrafi.

Kontakt i czas wysyłki super ale na tym sie plusy konczą.

 

Karta dotarła- kondensator dziwnym trafem sam sie przylutował, GPU sam sie lutował i zrobił sobie zwarcie między kulami BGA.

 

Na zgłoszenie stanu niezgodnego z opisem gość z rozbrajającą szczerością odparł że za taką cene to sie chyba nie spodziewałem że przylutuję sobie kondzioł i uratuje kartę (czyli że dostane sprzed zgodny z opisem aukcji).

Nosz kur*a mać i weź tu teraz kulkuj taki duży chip kulami 0.3mm . :mur:

Edytowane przez pix3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacje o Użytkowniku Ex.Pert - Aukcje internetowe Allegro

 

Sprzedawał uszkodzonego HD5870. Usterka- urwany kondensator podczas wymiany chłodzenia. Na pytania czy coś jeszcze jest zepsute/grzebane odparł że nic i tylko kondensator jest oderwany i wystarczy go przylutować ale on nie potrafi.

Kontakt i czas wysyłki super ale na tym sie plusy konczą.

 

Karta dotarła- kondensator dziwnym trafem sam sie przylutował, GPU sam sie lutował i zrobił sobie zwarcie między kulami BGA.

 

Na zgłoszenie stanu niezgodnego z opisem gość z rozbrajającą szczerością odparł że za taką cene to sie chyba nie spodziewałem że przylutuję sobie kondzioł i uratuje kartę (czyli że dostane sprzed zgodny z opisem aukcji).

Nosz kur*a mać i weź tu teraz kulkuj taki duży chip kulami 0.3mm . :mur:

 

Dałeś - za przeproszeniem - dupska.

Gościu na aukcji napisał:

Urwałem kondensator, próba lutowania się nie powiodła więc sprzedaję jako uszkodzony/na części.

To chyba powinno dać do zrozumienia, że karta jest na śmietnik :cry:

 

Naprawdę, sam się sparzyłem wiele razy na podobnych aukcjach, większość sprzętu rzekomo tylko w małym stopniu uszkodzonego, jest do utylizacji.

 

XFX Radeon 5870 1gb (1762628603) - Aukcje internetowe Allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym, zgloszenie na policje bedzie na osobe z allegro i nr konta ktory dostalem.

To ze wlasciciel konta mi tak powiedział nie oznacza ze mowi prawde, tak czy inaczej po zlozeniu zeznań policja skontaktuje sie z wlascicielem allegro i wlascicielem konta bankowego jesli to nie ta sama osoba.

 

I jak załatwianie sprawy? A list polecony z prośbą o zwrot pieniędzy do właściciela allegro napisałeś? Bo znajomy ma podobną sytuację i teraz musi czekać 2tygodnie za zwrotem, a dopiero potem rozpoczną postępowanie w tej sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy wyslal spalony zasilacz do naprawy gwarancyjnej do esc.pl.

Odpisali mu, ze "zasilacz niewłaściwie zapakowany do transportu - urwany kondensator". Co jest z jednej strony bzdura, bo wysylka sprzetu to dla niego chleb powszedni, pracuje w sklepie komputerowym.

Z drugiej strony, czy w ogole mozliwe jest zeby podczas transportu urwal sie kondensator w zamknietym zasilaczu?

Edytowane przez Czarnodziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...