Skocz do zawartości
reed

Oszusci & niesolidne: firmy, serwisy, sklepy

Rekomendowane odpowiedzi

Tak przypadkiem wszedłem w ten topic, z ciekawości, a tu znajomy nick. Kupowałem u Mlody_Maghha dwie płytki do Sony Ericssona K770i, jedna była krzywo sklejona a druga całkowicie wadliwa, dopiero po odesłaniu towaru na i przekazaniu sporu do allegro otrzymałem zwrot pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może troszkę za dużo tu teori spiskowych, ale ewidentnie coś tu śmierdzi z tymi pinami.

 

No raczej za mało ;)

Bo problemy ze zwrotem wadliwego sprzętu mają u nich znacznie dłuższą tradycję:

 

Składam komputer - pomocy?

 

Dobrze, ze kumpel jednak nie wysylal sprzetu na sile bo pewnie by sie plyta polamala w drodze, albo piny wygiely :D

 

 

 

Swoja droga czy Miguel pracuje w esc.pl ? Bo przypominam sobie conajmniej jedna akcje gdy polecany byl zestaw w ktorym byl podzespol jaki mozna bylo w chwili publikacji kupic tylko w tym sklepie.

 

A do dzis mi sie w kieszeni noz otwiera jak sobie przypominam, ze gosc polecal dysk SSD na beznadziejnym kontrolerze Jmicrona pierwszej generacji , kiedy w innych sklepach bez problemu mozna juz bylo kupic dobre dyski Intela , bo w esc ich jeszcze nie bylo.

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga czy Miguel pracuje w esc.pl ?

 

Patrząc na zdjęcie w tym temacie śmiem wątpić.

Bo przypominam sobie conajmniej jedna akcje gdy polecany byl zestaw w ktorym byl podzespol jaki mozna bylo w chwili publikacji kupic tylko w tym sklepie.

 

Z tego co pamiętam to np. FSP460-60GHN.

 

Zastanawia mnie kto wpadł na pomysł polecania w artykule Seagate .12.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to kto;) Ten sam zawodnik bo z tego co pamietam wierzyl, ze odczyt liniowy jest najwazniejszym parametrem i dlatego polecal je zamiast Samsungow/WD na talerzach 333. Potem zdaje sie hitem zestawow byly dyski 5400 rpm eco samsunga bo po co komu szybszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, a na moją wiadomość nawet nie odpisał - wchodzi na fb, codziennie jakieś linki na yt wrzuca. Cóż zrobić - widać, jaki ma stosunek do reszty forum, a w szczególności do ludzi, którzy zamawiają te zestawy bez konsultacji z innymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno już zawiesili :wink:

 

 

dziwne, ze nie wszystkie.

Dzisiaj dostalem odpowiedz na pytanie co z moim zamowieniem:

Bardzo przepraszamy za opóźnienia, w najbliższych dniach przesyłka powinna być u państwa

pozdrawiam

 

zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale o co chodzi. Nie łamie żadnego pkt regulaminu, firma kont może sobie założyć i pincet, chyba że coś się ostatnio zmieniło, w co bardzo wątpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

chciałbym się zapytać czy ktoś miał do czynienia ze sklepami oraty.pl i dccomp.pl. Na opineo maja dość dobre opinie dc comp i oraty. Chce kupić pewną płytę główna której nie mają ani w morele a nie w proline...

 

Z góry dzięki za odp :]

Edytowane przez Qulaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekhm...

 

Jak obiecałem tak więc opisuje zakończenie sprawy wymiany płyty ASRock P67 Extreme4 z B2 na B3 w sklepie ESC. Płyta ze względu na nieszkodliwe uszkodzenie mechaniczne (kawałek plastiku z PCI-e) wysłali tylko do producenta poza gwarancją, Czyli warunkowo. Dzisiaj dostałem maila że towar został wymieniony na zasadach gwarancji producenta. To tyle z mojej strony na temat tego sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne, ze nie wszystkie.

Dzisiaj dostalem odpowiedz na pytanie co z moim zamowieniem:

Bardzo przepraszamy za opóźnienia, w najbliższych dniach przesyłka powinna być u państwa

pozdrawiam

 

zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

to ciag dalszy mojej historii ;)

 

19.05.2011

"Niemiec" pisze:

witam,

w dalszym ciagu nie dostalem przesylki z zamowionym towarem.

 

 

WITAM,

NIE MAM W TEJ CHWILI KSIĄŻKI NADAWCZEJ PRZY SOBIE ALE Z INFORMACJI JAKIE POSIADAM W KOMPUTERZE PACZKA BYŁA W REALIZACJI ...., JEŻELI NIE DOJDZIE W NAJBLIŻSZYCH DNIACH PROSZE O KONTAKT SPRAWDZE W NADANIACH

POZDRAWIAM

 

21.05.2011

"Niemiec" pisze:

To moglby Pan zrobic to juz teraz, bo od zakupu minely juz ponad dwa tygodnie.

 

 

Jesli po weekendzie nie dotrze to prosze o kontakt

pozdrawiam

 

 

i dalej czekam i jesli do srody wlacznie moja paczucha nie dotrze to sie pofatyguje do KMP celem zlozenia zawiadomienia o popelnionym przestepstwie. i kupuj jak nie ma negow :P

 

powinno byc jedna osoba/firma - jedno konto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

allegro.pl

 

Użytkownik: IROZUMEK

 

Handluje częściami do laptopów z Niemiec. Czasem ma rarytasy np. Gigabyte 1GB GTX 460 za 515 zł z FVAT i gwarancja. Takie coś właśnie kupiłem. Po 5 tygodniach nie mam ani pieniędzy ani karty, a człowiek się nie odzywa, nie odpisuje na maile ani nie odpowiada na telefony, a aukcje trwają w najlepsze.

 

Paczka miała iść kurierem, poszła pocztą, pewnie nie ubezpieczyli, zaginęła i teraz grają głupa. Na początku gość wydawał się konkretny, ma dużo komentarzy, ale jak przeglądnąłem jego historię, to problemy z nim zaczynają się właśnie wtedy, kiedy pojawia się jakiś spór.

 

Przestrzegam!

 

Oczywiście sprawa trafia na KMP, allegro zostało już powiadomione.

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro zawiesili, to 3 kont mieć nie można :damage_wall:

 

@Grobel:

W sumie racja, zawsze myślałem, że jest inaczej :-|

Jednakże co do uczciwości tejże firmy mam ogromne zastrzeżenia.

Edytowane przez cyrkiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro zawiesili, to 3 kont mieć nie można :damage_wall:

 

Można. Powody zawieszenia na pewno były inne niż posiadanie kilku kont. Wszystko masz w regulaminie allegro -_- Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie. Czy aukcja allegro, prywatna na kwotę 1zł (przedmiot jest wart 180 razy więcej :wink: ) jest w jakikolwiek sposób zobowiązująca? Sprzedający jest mi zobowiązany dostarczyć ten przedmiot? Czy może być tak, że ja zapłacę, przedmiotu nie dostanę, a sprzedający będzie mi mógł oddać 1zł :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na aukcji zakupiłeś za 1zł, więc i sprzedawca zobowiązany jest Tobie te 1zł zwrócić jeśli nie wyśle przedmiotu :P. Ewentualnie możesz się powoływać na to, że przez przypadek przesłałeś 179zł więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie. Czy aukcja allegro, prywatna na kwotę 1zł (przedmiot jest wart 180 razy więcej :wink: ) jest w jakikolwiek sposób zobowiązująca? Sprzedający jest mi zobowiązany dostarczyć ten przedmiot? Czy może być tak, że ja zapłacę, przedmiotu nie dostanę, a sprzedający będzie mi mógł oddać 1zł :lol:

 

Każda wygrana aukcja jest zobowiązująca, łączy Was umowa kupna sprzedaży. Sprzedający ma obowiązek sprzedania przedmiotu za 1zł (+ ew. przesyłka). Jeśli tego nie zrobi, możesz zgłosić sprawę na policję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz zgłosić sprawę na policję.

 

A co policji do tego? Oszustwo na złotówkę? Przecież sprzedawca w takiej sytuacji najpewniej zwróci ci tą złotówkę.

Realizacji umowy można dochodzi ewentualnie przed sądem cywilnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupiłem coś za złotówkę i czekałem aż odezwie się kupujący, poprosił czy mogę odstąpić od kupna, gdyż się pomylił a ja na to, że właśnie z tym zamiarem kupiłem, żeby jakiś pasożyt nie chciał się wzbogacić na jego błędzie. ;]

Miejcie trochę serca dla innych, może w przyszłości ktoś Was nie będzie chciał wydymać jeśli się pomylicie.

  • Upvote 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie skopiować mojego posta z tematu o serwisach internetowych:

 

"Witam. Mam problem ze sprzedającym. Kupiłem telefon poprzez eBay ( specjalnie po to założyłem tam konto ) od pewnego użytkownika. Cóż, odzewu po zakupie zero, telefonu nie ma. eBay nie ubezpiecza transakcji jeśli zapłaciłem zwykłym przelewem. Jak najprościej rozwiązać sprawę?

 

Telefon kupiony 17.05

Zapłacony przelewem Inteligo - mBank 18.05

 

Dane z konta eBay sprzedającego zgadzają się z tymi do przelewu. Po prostu zajść na policję i zgłosić oszustwo internetowe? Nie znam się na eBay i ich zasadach, po jakim czasie mam zajść? Kontaktować się z eBayem i tłumaczyć? "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekki offtop:

Wydaje mi się, że w tym temacie powinniśmy pisać tylko o sklepach internetowych, a konta allegro, ebay i innych serwisów aukcyjnych wstawić w nowy wątek albo korzystać z ich wewnętrznych systemów pochwał/oskarżeń, pozytywów/negatywów, zgłaszania odpowiednim działom w tychże serwisach aukcyjnych, bo tak jak teraz to wprowadzane jest, według mnie, spore zamieszanie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekki offtop:

Wydaje mi się, że w tym temacie powinniśmy pisać tylko o sklepach internetowych, a konta allegro, ebay i innych serwisów aukcyjnych wstawić w nowy wątek albo korzystać z ich wewnętrznych systemów pochwał/oskarżeń, pozytywów/negatywów, zgłaszania odpowiednim działom w tychże serwisach aukcyjnych, bo tak jak teraz to wprowadzane jest, według mnie, spore zamieszanie.

 

Był swego czasu TAKI TEMAT - nawet przyklejony... ale odkleił się i po dacie ostatniego wpisu można stwierdzić, że umarł śmiercią naturalną.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans, może gdyby w folii bąbelkowej prześwitywała karta to można by się kłócić, poza tym aukcja zgodna z regulaminem, wystarczy umieć czytać ze zrozumieniem.

 

A za dwa kafle możesz wystawić i pudełko zapałek, pod warunkiem, że w aukcji pisze co sprzedajesz.

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ta aukcja ma na celu zmylić kogoś, manipulacja słowami, niedokładna nazwa, nie lepiej było napisać "pudełko i akcesoria po karcie" ? I właśnie dzięki takim baranom trzeba po kilka razy czytać opisy aukcji, żeby się na naciąć na jakiegoś kruczka itp.

Poza tym trzeba być niezłym śmieciem, żeby tworzyć takie aukcje i czekać na ofiarę, która przez pomyłkę kupi pudełko za 1700zł.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym trzeba być niezłym śmieciem, żeby tworzyć takie aukcje i czekać na ofiarę, która przez pomyłkę kupi pudełko za 1700zł.

 

Zgadzam się. Ale jednocześnie trzeba też być niezłym idiotą i debilem, żeby kupować coś za 1700 zł bez dokładnego przeczytania opisu aukcji słowo po słowie. I niestety nie można później tego nazwać "kupno przez pomyłkę".

Edytowane przez shXh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...