Skocz do zawartości
OMNADREN

Barton 2500 KQYHA problem :(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

mam procka b2500 non mobile. Ustawiony na 218fsbx11@1.725v (mnozlink locked), 256+512 ramu 400mhz twinmosa 11-2-3-2.5@2.8v w dualu, napiecie chipsetu 1.6 (standard), abit nf72.0, gd 4ti4200@4600, modecom 350GTF. Moj problem polega na tym, ze wyzej ustawiony proc nie dziala stabilnie. Ustawiam np. 225mhz fsb, uruchamia sie winda, ale gry oraz prime wywala sie raz szybciej, raz później. Podnosilem vcore do 1.775, ram do 2.9v, 9-3-3-2.5 (3), chipset tez i nic. Mysle ze cos przez ram, choc bzyka z tego co czytalem na wiekszych magistralach stabilnie. Jeszcze jedno - jak ustawie asynchro to komp nie wstaje... Mysle ze procek powinien leciec o wiele wiecej (KQYHA0420 jak dobrze pamietam). Problemow z temp. rozniez nie ma (jest lepiej niż dobrze), mam volcano 7+. macie jakieś jeszcze pomysly??? chce go wyżyłowac hehe :) wgralem też bios merlina taipan d26 z soft modem L12 - nie wiem czy te mody rzeczywiscie daja fsb > 220 czy to pic. I jak mozecie mi podac link do odblokowania mnoznika w bartku to byloby super (najlepiej po polskiemu :)

 

dzieks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemasz. Piszesz "chce go wyzylowac" a robisz tak jak bys tego nie chcial :D Jak zylowac to zylowac i napiecie w gore, 1.775 to malo dla proca, widac Twoj egzemplarz potrzebuje wiecej, ja tam na dzien dobry zarzucam 1.850 i sie nie przejmuje, wiec mozesz jeszcze z tym powalczyc. Co do pamieci to gdzies czytalem ze najlepsze timingi dla nf2 to z 11 na przedzie. Pozdrawiam.

 

Zapomnialem dodac, ze mnoznika nie oblokujesz, jest sposob przerobki na mobila i zmiana z poziomu systemu ale z tego co sie orientuje to nie dziala na nf2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mobile mod nie dziala na nf2 , gratuluje proca ale nie gratuluje mem , jesli masz twinmosy na kostkach twinmosa i sa to w dodatku nowe kostki to zadna rewelka , mailem 3 kostki 512 twinmosa pc400 na kosciach twinmosa i zadna nie dzialala stabilnie na fsb201 8O no ale nie wazne , mozesz sprobowac rozluznic timingo dla mem ustaw sobi 8-4-4-3 albo 11-4-4-3 i 2.9V i zobacz czy winda wstanie na fsb 220 , moj sie kreci jak w podpisie , jutro zmieniam blok na frosta zakladam zalmana niebieskiego na NB i moze cos pomoze zeby wieksze fsb miec :twisted: na cpu daj z 1.85V jak mowil przedmowca i testuj 8) mozesz sobie jeszcze mem wsadzic w singla :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi:)

 

256 ramu mam na twinmosach (kupione z pol roku temu), 512 mam an mtec - kolo 3 miechy temu kupione

 

chcialbym miec te 2,5ghz :) czyli kolo 227fsb - mysle ze tyle ramy powinny dac rade - dodam ze kosc 256 chodzila kiedys na ponad 460mhz (asynchro) i w grach bylo ok choc wydajnosc tragedia! 512mb mysle ze powinno miec podobna specyfikacje. Kombinowalem juz tyle, hmmm, sprobuje dac 1.85 i te timingi, ew. z asynchro (dla wlasnej ciekawosci) sie pobawie...

 

Verb masz rzeczywscie spoko egzemp., mam chyba taki sam (brązowy?) ale Ty masz ramy 433???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...