Skocz do zawartości
Lutek8

barton 2500@3200 - jak ustawić TwinMosy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy na forum, ale w sprzęcie grzebie już od paru lat. Mam małe pytanko. posiadam EPOX'a 8RDA3I na nForce 2 Ultra 400, Bartona z dobrej serii kupionego kiedyś na Allegro, chodzi na FSB 200 stabilnie bez ruszania VCORE. Mam też 2 TwinMosy 256/400 CL 2.5. Moje pytanie polega na tym, jak ustawić czasy, bo na "Optimal" mam 8 3 3 cas 2,5. Da sie wyciągnąć coś więcej, bo jak ustawie na Expert i dam np. 8 2 2 cas 2 to dostaje błąd i komp nie startuje (błąd pamięci wyświetla mały LEDowy wyświetlacz na mobo). Tak samo jest z 6 2 2 2,5 i 7 2 2 2,5... nie wiem co robić. Całość stoi na 200MHz w tej chwili. Pomocy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prawie identyczna sytuacje jak ty i najlepsze timingi to 2-3-3-8. na 2-2-2-8 albo nawet 2.5-2-2 to one ci nie wstana.

ja mam identyczny konfig jak "Nyny" i moje twinmosy nie startuja na 2-3-3-8 :( czyzby pamiec pamieci nie rowna??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze masz jeszcze inne opcje w biosie inaczej?

Na jakich kostakch masz te twinmosy? Moje sa na M-Tecach

Sproboj ustawic tak jak ja mam:

Memory Frequency: BY SPD

Memory Auto Precharge: Enable

RAS: 8

RCD: 3

RP: 3

CL: 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze masz jeszcze inne opcje w biosie inaczej?

Na jakich kostakch masz te twinmosy? Moje sa na M-Tecach

Sproboj ustawic tak jak ja mam:

Memory Frequency: BY SPD

Memory Auto Precharge: Enable

RAS: 8

RCD: 3

RP: 3

CL: 2

 

kostki i ustawienia mam takie same, cale 512MB jest w jednej kosci wiec duala nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yyy... Mam te same TwinMOS'y na KT600 (więc single :wink: ) i przy FSB 166 MHz chodzą 2,5 3 3 6, a przy FSB 200 MHz już 2,5 3 3 8. Więc to normalka jak widać, swego czasu też się niepokoiłem, ale dałem sobie spokój. Jak widać słusznie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze masz jeszcze inne opcje w biosie inaczej?

Na jakich kostakch masz te twinmosy? Moje sa na M-Tecach

Sproboj ustawic tak jak ja mam:

Memory Frequency: BY SPD

Memory Auto Precharge: Enable

RAS: 8

RCD: 3

RP: 3

CL: 2

 

kostki i ustawienia mam takie same, cale 512MB jest w jednej kosci wiec duala nie ma

no wlasnie a ja mam 2x256 :) w dualu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak u Was z błędami powyżej 230Mhz (Memtest86, Goldmemory, Prime)? u mnie powyżej 220 (2,5-3-3-11) to już błędów bez liku. na innych timingach wogóle nie chcą chodzić. 2,5-2-2-11 nawet na 200 nie wstają. kości 50D MTec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja was baaardzo zdziwie:)

 

mam twinmosy twistery 2x256 466mhz. nigdy nawet na napieciu pamiatek 2.9 nie chcialy isc nizej niz 2.5 3. 3 .8 ... (aha jak co to sprzet 2500@3200 na epox 8rda3i).

 

Kiedy je wygrzalem pod zarowa 75W przez ok. 15 godziny kazda w odleglosci 3 mm, chodza na fsb 200 przy timingach 2.3.2.6 :) I jest rulezz.. :)

 

nie wiem........ moze mialem fuksa. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mnie zdziwiłeś... kupić twistery 466 po to zeby lecieć 400...

Ja jak gzałem to w nocy i bluza spadła na lampe... koska jedna się rozlutowała a druga teraz 255 robi.

Szczęście w nieszczęściu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam elixiry 466 i powiem ci ze nie narzekam , spojrz w podpis bo tak mi chodza , a def timingi maja 8-4-4-3 :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widzę że ładnie biegają, powinny być lepsze od TwinMosów, tylko nie bardzo wiem na jakich kościach one są. looknąłem ale tam tylko było Elixir i kupa numerków, ale na pewno wezmę je na testy. potrzeba mi FSB do 230 - więcej to raczej płyta nie daje

 

Edit..

w trakcie testów - do d... są te pamięci, jeszcze tak niestabilny mój komp nie był, ale jest niestabilny przy 2-3-2-11 1T 220Mhz (niżej już nie postuje), ale błędy to są na każdej szynie, no poza 200 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...