Skocz do zawartości
Karuzo

Telefon na abonament.

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, ze to troche denny temat, ale dla mnie dosyc wazny.

Jak wiekszosc z Was wie, w Erze jest teraz niezla promocja "Jedyna". O jej popularnosci swiadczy fakt, ze co drugi dzwoniacy gdzies telefon swieci na wszystkie mozliwe kolory, bo oczywiscie kazdy rzucil sie na Nokie 3220. Umowe podpisuje sie na dwa lata. Obserwujac moich znajomych widze, ze mozna sie przejechac. Ci ktorzy brali abonament jakis czas temu niezle sie teraz wkurzaja, bo oni placac kilkaset zlotych miesiecznie i bedac wiernymi klientami np. Idei maja znacznie wyzsze koszty minuty, czy sms-a niz ja, ktory kupuje sobie jakas tam karte raz na miesiac czy dwa. Czy nie bedzie tak samo i tym razem ? Moze ktos z Was gdzies pracuje i ma jakies nowinki ? Co prawda watpie, aby ktos taki dzielil sie tym na forum internetowym, ale roznie bywa. Co Wy w ogole o tym sadzicie ? Nie bedzie tak, ze teraz minuta kosztuje 73 grosze, a na przyklad od lutego bedzie po 40 czy tez 30 groszy ?

I jeszcze korzystajac z okazji:

Od pewnego czasu obowiazuje prawo, ktore pozwala abonentowi na zachowanie jego dotychczasowego numeru telefonu po zmianie operatora. Oczywiscie w polsce (pisownia celowa) jest to kolejny martwy przepis. O tym, ze Europa bedzie wymagala od nas tego prawa wiadomo nie od dzis i kazdy z operatorow (przeciez sa z zagranicy) mial tego swiadomosc. Jednakze teraz twierdza, ze potrzebuja jakis rok, moze poltora na uporanie sie z przeszkodami technicznymi. Czy nie mozna wyegzekwowac jakos tego w pelni przyslugujacego nam przywileju ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tel z abonamentem i nigdy takiej głupoty nie zrobie tzn nie podpisze umowy z operatorem na świadczenie usług telefonicznych z miesięcznym rachunkiem.

Dla mnie teraz jedyna dobra "promocja" to telefon na karte w kazdej chwili można zmienic taryfe bez żadnych konsekwencji finansowych (poza opłata prejścia) i tak np. w simplusie juz od ponad 2-3 miesięcy jest na poziomie ok 40 gr za minute co prawda do sieci ale poza siecia tez i tak jest taniej po dodaniu wybranych numerów wszystkie abonamenty siadają na dłuzszą mete.

Takie jest moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Erą to ja mam niezle prezjscia, kase ciagna tam ostro dzieki niejasnym przepisom itp. zeby ie byc goloslowny ze swojego doswiadczenia podam jedna sytuacje :).

Kupujac tel wybralem najtanszy abonament, pozinej zauwazylem ze bardziej by sie oplacalo miec nieco wyzszy abbonament z wiekrza liczba darmowych sms. Nie chialem isc do salonu czekac w kolejkach to skorzystalem z internettowej obslugi konta. Zmienilem sobie na wyzszy, wszystko cacy - za "darmo" , przy nastepnej fakturze przyszlo zawiadomoeie ze moge cofnac swoja decyzje za 50 zl itp....

 

PO 2 latach gdy myslalem ze umowa sie konczy w salonie dowiedzialem sie ze zwiękrzenie abonamentu przedluza ją o 2 miesiace :D :D :D. Na necie w ich serwisie bylo napisane tlyko tyle ze zmiana abonamentu nastepue po 24 godzinahc i NIC wiecej nie ma na bank.

Trzeba z nimi uwazac bo to naciagacze i tyle. nie bede juz wspominal ze 9 poprzedniego miesiaca podpisalem zerwanie umowy, 12 przysza faktura za zalegly miesiac a oni jeszcze kolejna fakture zaczeli mi naliczac !

Jak to mowi Siara - "Mają rozmach skurvisyny"..... nic dodac, nic ujac.

 

Uwarzajcie z Ta Era, ja juz nikomu nie polecam. Bylem widzialem, ogołocili mnie, starczy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie to że robię reklamę, ale powiem tylko PLUS PLUS PLUS 8)

byłem w IDEA 3 lata i podziękowałem

proponuje PLUS bo m.in.

zarąbista promocja polegająca na płaceniu połowy abonamentu przez pierwszy rok na zasadzie przejścia z innej sieci, tym samym można łyknąć jakiś dobry aparacik w rozsądnej cenie (po roku można zmienić taryfe nawet na najniższą), nie szykanują tak jak IDEA wkur***mi przypomnieniami o płatnościach, tak jak bym nie wiedział do kiedy mam rachunek zapłacić, nie włączają regularnie poczty głosowej, nie wysyłają spamu, dbają o klienta - przysłali mi w dniu urodzin życzenia - takie banalne, a cieszy, czego nie można powiedzieć o IDEA, wiele by tu wymieniać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem 3 lata w IDEI o rok za dlugo :)Po zerwaniu umowy dostalem jeszcze jedna fakture :)Burdel w BOK-u sie zrobilo przynajmniej mialem ubaw :twisted:

2 lata w Plusie koczy sie w II.2005 i zrywam z nimi umowe od wczoraj jestem w Erze promocja jak promocja dla mnie wiecej nie potrzeba.

 

48 zeta abonament 70 minut, naliczanie sekundowe, tanie minuty i smsy.Wiecej mi nie trzeba.Do tego SE T630 za 60 zeta i za podpisanie umowy jeszcze w promocji wpadl bon na 100 zeta na zakupy w MM :)

 

Pozdrawiam

 

Jak to sie mowi nie ma idealnego operatora bo jakby taki byl to pozostali by juz nie istnieli kazdy ma swoje PLUSY :twisted: i MINUSY :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma i nie bedzie nigdy idealu...

przez 4 lata bylem w PLUSie na abonamencie, i kiedy mijalo juz 4 lata myslalem ze zaoferuja mi jakis fajny fołn na czasie z kolorowycm wyswietlaczem itd, niestety z 4 zaoferowanych telefonow tylko jeden posiadal kolorowy wyswietlacz, na dodatek byl to siemens (ktorego nie trawie) i (na drugi) dodatek za cene 299zl (bylo to w marcu tego roku)... powiedzialem "spierdal*jcie!" i sie pozegnalem..

obecnie mam ciagle 3 letnia juz nokie5510 (2lata w plusie) i sem na POPie - i mowie wam ze jest super, place tylko za to co gadam lub smsuje (80gr wszedzie za min/(nalicz.sek), 20gr sms wszedzie) i narazie mi styka, wypadaloby zmienic aparat na jakis nowszy model (oczywiscie musi miec MUSIC MP3) (ostatnio spodobala mi sie Motorola E398) ale na pewno nie na abonament, jak sobie jakos odloze pieniazkow to sie kupi od jakiegos zioma albo na allegro.

ps - IMO ERA=SHiT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam przenoszony telefon z ery abonamentu na tak tak , numer mi zostaje , wiec to nie jest martwy przepis ;) Do tego w erze dla stalych klientow sa rozne calkiem ciekawe dodatki np. darmowe minuty przez caly rok dodatkowe co miesiac , wiec mysle ,ze nie jest zle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak. MIałem fonik w Plusie (Sl45i) wszystko spoko, abonament 30 zł i niby 20 darmowych min i 40 sms. Oczywiscie chocbym przez cąły miesiąc (bo i tak sie zdarzyło) wydzwonił 5 minut to wszytsko miałem wliczone do rachunku. PO roku sie z nimi pozegnałem i tel. oddałem ciotce. Kupiłem w zeszłym roku w październiku Siemensa MC60 (gufno) i dowiedziałem sie od goscia wszytskiego. Ze abonament po roku wzrasta z 30 do 45 zł ale dobra tam 60 min. darmowych i 100 sms mam. Do tej pory jestem w Erze i problemow jako takich nei miałem oprocz tego Ze Siemens zdupczyl sie na poczatku pazdziernika (kupiłem go 29 pazdiernika) i zanioosłem na gware. Oni wzieli i powiedzieli ze musze czekac. no to tydzien, dwa a tu a ni widu ani słychu (mieli do mnie dzwonic). Na trzeci tydzien poszedłem do nich i pytam czy sobie jaja robią (to było 30-tego) a gosc przeprasza, idzie na zaplecze i daje mi tel. To ja sie pytam czego mi nie wymienili. A gość mi na to ze wczoraj wygasła gwarancja 8O Skurvisyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abonament ogólnie sux :P Osobiscie mam taryfe Happy i nie narzekam (bardzo tania jest) :)

Ja podobnie, jestem w Erze od 3 lat, po 2 latach zrezygnowalem z abonamentu i zmienilem na Tak Tak (numer oczywiscie caly czas ten sam). Odkad mam taryfe Happy to nic wiecej mi nie potrzeba (77gr minuta/sek.nalicz. i 22gr sms). Do tego Nokia 6510 i nawet nie mysle o jakichs kolorowych wyswietlaczach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Czy nie bedzie tak samo i tym razem ?

Pewnie bedzie.

Co Wy w ogole o tym sadzicie ?(...)Nie bedzie tak, ze teraz minuta kosztuje 73 grosze, a na przyklad od lutego bedzie po 40 czy tez 30 groszy ?

Pewnie bedzie.

I jeszcze korzystajac z okazji:

Od pewnego czasu obowiazuje prawo, ktore pozwala abonentowi na zachowanie jego dotychczasowego numeru telefonu po zmianie operatora. Oczywiscie w polsce (pisownia celowa) jest to kolejny martwy przepis. O tym, ze Europa bedzie wymagala od nas tego prawa wiadomo nie od dzis i kazdy z operatorow (przeciez sa z zagranicy) mial tego swiadomosc. Jednakze teraz twierdza, ze potrzebuja jakis rok, moze poltora na uporanie sie z przeszkodami technicznymi. Czy nie mozna wyegzekwowac jakos tego w pelni przyslugujacego nam przywileju  ?

Pożyjemy, zobaczymy.

Znajac firmy to na pewno zajmie im dostosowanie sie do tego co najmniej rok. Inna sprawa, ze teraz niemoznosc zmiany operatora a pozostawienie numeru jest dla nich wygodna. Nie ma zametu spowodowanego np. tym, ze osoba z nr 888****** ma telefon na abonament w Plusie :lol: .

Jak na razie to mi sie nawet podoba, bo wiem przynajmniej kto ma w jakiej sieci telefon (chociaz i tak coraz wiekszy zamet :/ bo coraz wiecej prefiksow :? ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam powiem tak, każda sieć ma swoje plusy i minusy, a w sumie i tak na rachunku wyjdzie na to samo :P Jedyne co się opłaca przy abonamencie to zostac przy danej sieci jak najdłużej bo za to są później ciekawe promocje. Ja polecam (nie reklamuje tylko wyrazam opinie :P ) Ere, co prawda jestem w Tak Taku, ale firma Ojca jest cała pod Erą i powiem szczerze że nie było do tej pory żadnych problemów :!: A jak oddałem (w sierpniu) na gwarancji mojego tela (7650) to wymienili w nim tak wszystko że był jak nowy i to za darmo :!: :) Mimo tego że część uszkodzeń była spowodowana z mojej winy (np. rozwalony czujnik). Ja się na nich nie zawiodłem i mam nadzieję, że tak pozostanie. :)

 

PS. A co do posta RS`a - nie wiem jak to wygląda na stronie bo nie chce mi się szukać, ale ja jak przechodziłęm na inny abonament to zostałem wcześniej poinformowany o tym, że się przedłuży okres umowy o kolejne (*chyba) 3 miesiące.

*Chyba bo Ty mowiles o 2 wiec teraz sam nie wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coz mialem tak taka przez rok jeszcze zanim wogule dalo sie z niego sms wysylac (tak tak :) byly i takie czasy) potem przesiadlem sie na abonament w plusie .. i tak zostalem juz chyba 6 rok jestem ... place rachunki cos w granicach 50-60 zeta /miesiac mam 40 darmowych minut (albo 50 nie wiem dokladnie ostatnio cos dodali) i 20 sms .. jestem w programie 5 plus z ktorego juz od nich wyciagnolem 200 zeta na zaukupy w empiku , generlanie nie narzekam jest dobrze. Nie mam tylko pojecia ile place za minute rozmowy i sms :) ale to drobiazg ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio mialem problem... otoz 24.12 konczy(la) mi sie umowa z era i zastanawialem sie nad przejsciem na TakTak. Pani w BOA poinformowala mnie, ze oczywiscie nie ma problemu, ale ma dla mnie ciekawa oferte - 65 darmowych minut, 1s naliczanie, wymiana min na sms do 40 min i obnizenie abonamentu o polowe. No i zgodzilem sie zwiazac z Era na kolejne dwa lata... W tej chwili min rozmowy kosztuje mnie ok 46 groszy (abonament 30 pln). Sms-ow nie licze, bo od teraz wole dzwonic, a ze nie dzwonie za duzo takze mysle ze w zupelnosci mi to wystarczy:-) A jak jeszcze zdecyduje sie na polecenie zaplaty, to przez pol roku dostane 5 min miesiecznie, a 7-go miesiaca jednorazowo 20. Takze moim zdaniem Era nie jest taka zla:-)

 

Moim zdaniem przez najblizszy rok ceny za min rozmowy juz tak drastycznie nie spadna jak to bylo w przypadku pojawienia sie na rynku np. Heyah. Srednio 60-55 gr to mysle jest granica ktorej wszyscy operatorzy beda sie starali nie przekraczac (mam na mysli tel na karte).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od poczatku grudnia zmieniłem taryfe w Ideii

Płaciałem (ceny z VAT) 61 pln za abonament + 12 pln za naliczanie sekindowe i miałem 50 min w abonamacie i 1,22 za min po wyczerpaniu darmiwych , SMSy niewiem po ile bo duzo nie wysyłem.

Teraz płace 70,76 za abonament ( naliczaniesekundowe jest juz gratis) i mam 100 minut w abonamecie a po wyczerpaniu minuta to 0,71 pln ( wszystkie ceny juz z VATem) , SMS 20 gr..

 

Oferta pasuje mi idealnie , gdyz miesiecznie ok 80-100 potrzebuje , co nie wykorzystam to przejdzie na nastepny miesac a jak przekrocze to dodatkowe minuty sa tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe to i ja sie dołącze... ERA to złodzieje... kazde dziecko wie :lol:

 

pare lat temu pojaiwła sie motka t720.. mysle chce ją miec :>... kosztuje niby 49.90... poszedłem.. a jako ze przedłuzałem umowe miałem do wyboru telefon lub +minuty. wybrałem telefon i umowe za uwaga pierwszy rok 16pln a drugi rok 32pln...

panienka sprawdza cos w komputerze... :)..i powiada tak :

do tej taryfy telefon kosztuj 99+vat... po czym mówi ze nie wychodziłem wczesniej duzo ponad darmowe minuty wiec trzeba doliczyc jeszcze 48pln. zeby tego było mało... biorąc motorole t720i musze do abonamenutu co miesiąc +8 pln :lol: albo raz a dobrze 100 :].. no to policzyłem.. oki bedzie taniej jak teraz zapłące...

 

i zamiast 49 za telefon dałem 250pln (niech strace.. podobał mi sie).. ale.. to nie koniec... wg przedstawicielki ERY pierwszy rok miał byc za 16 pln... przychodzi pierwszy rachunek... patrze abonament 45 złotych :lol:

Dzwonie do IBOA i mówie "no czarus sprawa jest k....a" :D czemu płace 45 a nie 16?? Odpowiedz prosta... mam powłaczane jakeis ciach!ły.. za około 8 pln... konferencje i te sprawy.. won

no to pytam a czemu abonament mam 37 złotych a nei 16 jak mówiła przedstawicielka... koles sprawdza.... mówi

- pan brał motorole 720?

- tak...

- do motoroli 720 ten abonament nie dzieli sie na 16 i 32 w kolejnych latach tylko ciągle jest 32 (bez vatu)

[to ja sobie mysle...]

- to czemu i za co ja zakupiłem ten telefon za 250.. ? nie dosc ze abonamnt podnesli..to jeszcze telefon 5x drozej :lol:

 

odpowiedzi jednoznaczenj nie uzyskałem...

(a sprzedawczyni 2 razy potwierdziła to ze bedzie 16 złotych.. szkoda ze nie miałem dyktafonu ze sobą...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem po raz 3 w erze tylko,że tym razem wziąłem na siebie, a nie na starszą. Jak na razie bardzo fajnie za 120zl mam se t630(jest fajna motorola z mp3- tylko cena w niższych abonamentach to zwala z nóg!) i abonament poniżej 30zl za naliczanie sekundowe od poczatku połączenia, 60 min na rozmowy(20 wewnątrz ery) i kilka innych bajerków.

Jeden, ale duży haczyk jest taki,ze to tylko przez rok, potem normalny abonament, bez naliczania sekundowego i tych 20 min w sieci. A abonament już w normalnej cenie czyli ok 60zl :-(

 

Ale siła nawyku- mimo wszystko czasami się przydaje największy zasięg(ale ten nowy erricson to ma cięką antene!).

 

Ale sam zauważam,ze era powoli ale ciągle spada na psy:

 

1. Chciałem przedłużyć 3 raz umowe ale dostałem takie warunki i takie telefony,ze wziąłem tym razem na siebie(bardziej opłacało się wziąć nową umowe! - nie ma to jak szanowanie stałych i wypłacalnych klientów, liczą,że stały to znaczy przywiązany juz na stałe i mozna go olać)

 

2. Kiedyś do profesjonalizmu boa nie miałem zastrzeżeń, jak mnie salon zrobił w konia to u nich wszystko odkręciłem i jeszcze przeprosili a teraz tam same jakieś kobitki inteligentne i kompetentne inaczej....

 

3. Zakończyc chcialem starą umowe, a tam ponad 2 miwechy mnie puścic nie chcieli(spóźniłem sie 1 dzień ze zlożeniem pisma! ) i 2 miechy więcej musiałem płacić!

 

 

Myśle,że jakby mieli mniej atrakcyjne promocje i gorsze telefony

to bym rozważył odejście.... No ale jeszcze mam starszą w erze to zawsze mam z nia taniej, a dzwoni do mnie kobita często ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od grudnia mam nowa umowe z Idea. Niby po 2 latach powinni mi zaproponowac cos normalnego, ale gdziezby tam... Warunki dostalem gorsze niz osoby przystepujace dopiero do sieci. Zreszta jak mi powiedzial znajomy (pracowal w Idei) zawsze tak bedzie... Cenia sobie tytlko firmy ktore maja u nich po kilkanascie/kilkadziesiat telefonow, a gratisy tez dostaja tylko szefowie ;]

Teraz mam 100min miesiecznie (plus 100 w sieci) i umowe na rok czasu (nigdy juz nie podpisze cyrografu na 2 lata, bo to glupota. Ceny, promocje i taryfy w tym czasie zmieniaja sie conajmniej 2-3 razy...).

Telefonu nowego nie bralem, bo ceny mieli zaporowe.

Za abonament place ok. 50zl (nie pamietam dokladnie) i mam naliczanie sekudowe od 1 sek.

 

A nad nowa sluchawka pomysle innym razem ;] (mam S55...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Nokię 3510i w MixPlusie... Ceny niezbyt fajne i musze doladowywac konto co miesiac, ale nie ma co plakac. Mam spox telefon za 2 dyszki. jednak szkoda że nie poczekałem z zakupem bo teraz w Mixplusie miałbym tańsze połączenia i smski no i Sony Eryśa T610, Albo Sagema MY-52

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najwazniejszym jest, w przypadku abo., pozostawanie w sieci

 

kiedys po dwoch latach w plusie przenioslem sie do ery

gdzie niedawno stuknely mi 4 lata zaproponowali mi jako zachete

30 minut darmowych + 1s/1s za 1pln + 50% oplaty abo. przez 2 lata :)

+ numer na ktory (po skonczeniu minut wliczonych) przez dwa lata

bede dzwonil za 7% stawki za minute 8) 8) (bardzo ciekawa sprawa)

po glebszej analizie podpisalem cyrografik na 24 m-ce ;)

 

jak mialem 40 min za ok 80 zl do tej pory (wliczajac 1s/1s)

to aktualnie mam 170 min za 80 zl (wliczajac 1s/1s)

 

na co moge ponarzekac.. wiele osob narzeka na sposob

wysylania do mnie sms'ow z sieci (ehhh ta eraomnix)

a ja jedynie moge narzekac, ze Era Premia nie jest tak

rozbudowana jak chociazby 5Plus i nagrod w niej jest jak na lekarstwo

oraz na to ze telefonu nie wymienilem (albo preferencyje warunki/albo tel.)

ale poczciwy ME45 sprawuje sie jak dotad bardzo dobrze i nie

moge na niego narzekac.. a jak przyjdzie na niego czas

to wtedy pomysle nad zmiana samego aparatu; najlepiej na inny rownie pancerny ;) :D

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...