Skocz do zawartości
halibut

r9700 PRO nie odpala (monitor nie reguje, płyta dzwoni :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam mały problem. Kupilem okazyjnie radka 9700 pro (FIC). Wsadzam go na AGP odpalam i monitor sie nie włącza, płyta piszczy, poprostu nie wykrywa karty (wiatrak się kręci). Do karty nie dostałem przejsciowki na dodatkowe zasilanie wiec podłączylem wtyczke od FDD. Sprzęt mam taki jak w opisie + zasiłke codegena 300 W :) Na karcie zalozony jest silencer (rev.2). Kiedy wsadzam GF3 wszystko gra. Podejzewalem zasilacz więc odlączylem dyski, cd-romy i inne badziewia, zmniejszylem FSB do standatowego 133 mhz ale to nie pomogło. Karta była testowana u sprzedawcy (na troche mocniejszym sprzęcie) i wszystko bylo ok. Czego to moze byc wina? Macie jakieś pomysły? Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupowalem z ogłoszenia, zawsze moge go oddac ale nie chce sie tak łatwo poddawac bo cena była naprawde okazyjna. Narazie nie sprawdzalem na innym kompie bo w mojej okolicy królują ECSy K7S5A i codegeny 300w wiec nie miało by to wiekszego sensu :) ale jak tylko dorwe kogos z lepszym sprzętem to przetestuje...

 

edit: karte docisnąlem, tez myslalem ze niewystarczająco wiec nawet odkręcilem śledzia zeby nic nie wadziło, niestety bez rezultatów :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobnie się umnie stało kupiłem sobie karte ati radeon 9200 128 mb agp 4x i też nei diząła mi ta karta czarny obraz a komputer wydaje sygnały głosowe sprawdziłem ich ilości i to jest bład z wyświetlaniem obrazu moze np karta jest nie obśługiwana przez bios ale raczej sprawdzałem i moja powinna ja obśługiwać ecs K7S5A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobnie się umnie stało kupiłem sobie karte ati radeon 9200 128 mb agp 4x i też nei diząła mi ta karta czarny obraz a komputer wydaje sygnały głosowe sprawdziłem ich ilości i to jest bład z wyświetlaniem obrazu moze np karta jest nie obśługiwana przez bios ale raczej sprawdzałem i moja powinna ja obśługiwać ecs K7S5A I JUTRO IDE DO KOLEGI ZE SWOJĄ I SPRAWDZIĆ CZY UNIEGO BĘDZIE DZIAŁAĆ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko sprawdzilem dzis karte u kumpla (też K7S5A i codegen) i niestety zachowywala się tak samo jak u mnie...

stawialbym raczej na zasilke

2ms myślisz ze 9700 aż tak nie lubi codegenów że na jednym i drugim nie wstał? Oby to było tylko to... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój radek9700 spłonął dzięki n-name 300Watt.. jakis rok temu ;(

dzisiaj siedze na tym co widać.. juz nie moge sie doczekać ge-force'a 6.. btw. możliwe że jest słabo dovoltowany.. idź do typa gdzie niby sprawdzał, i niech Ci pokaze ze karta dziala u niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

loool, kto podlacza Codegena i to 300W z Radeonem 9700Pro  Szoruj po jakiegos Chiefteca 360W powinno pomoc

ale powinien chociaż wstać, nawet na codegenie (przy odłączonych dyskach, cd i innych sprzętach)...

 

edit: A tak btw to moge go sprzedac za 400 zł bo juz powoli dosyc mam, jak ktos chce sie pobawic to zapraszam... :) (sorry, wiem ze to nie ten dział).

 

Czekam na kolejne sugestie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij ta karte z kompa i wymien zasilacz :!: Ten zasilac ponoc ma 300W ale tylko na naklejce :D Wloz stara grafe, odpal Speed Fan 4.18 (lub nowsze) i sprawdz jakie masz napiecia (+/- 5% to norma) :wink:

Radki to bardzo lakome grafiki :P

 

Oby ta grafa juz nie padla albo nie byla uszkodzona od razu bo kasy za nia chyba nie dostaniesz w takim przypadku :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW na jakim chodzil ow Radek u sprzedawcy?

i have no idea...

Wyjmij ta karte z kompa i wymien zasilacz  Ten zasilac ponoc ma 300W ale tylko na naklejce  Wloz stara grafe, odpal Speed Fan 4.18 (lub nowsze) i sprawdz jakie masz napiecia (+/- 5% to norma)  

Radki to bardzo lakome grafiki  

Napięcia wydają sie być w normie, ale sprawdzalem tylko w biosie (nie mam miernika). Musze poszukac kogos z porządną zasiłką...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odłącz wtyczke z zasilaniem od radeona , jesli nie pokaze sie czerwony napis przy starcie kompa to karta jest raczje walnieta, szczegolnie jesli tak samo bedzie u znajomych..

Karta nie działa ani z wtyczką ani bez... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...