Skocz do zawartości
Bo$s

Przy FSB 166mhz RAM nie chce działać na 400mhz :(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam athlona 1700+ i postanowiłem go podkręcić przez FSB (bo przez mnożnik źle mi go bios i windows rozpoznawał i czasme to go zwalniało a nie przyspieszało) Dałem FSB na 166 mhz, ale miałem częste błędy stop (mimo, że temp. procka <50'C), więc podniosłem napięcie z 1,6 na 1,65. Teraz działa w miarę stabilnie :] Ale problem jest taki, że przy fsb 166mhz RAM-y, który prowinny pracować z prędkością 400 (tak ustawiłem w biosie) pracują z prędkością 333 (tak mi wypisuje bios podczas uruchamiania)

 

PS: Płyta MSI KT4V (ms-6712) Bios 1.9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nic tylko sie cieszyc. Przy AMD synchroniczna praca pamieci RAM i CPU daje lepsze rezultaty jak praca asynchroniczna. Poczytaj o tym i sam tak stwierdzisz. Albo proc fsb 200 = efektywnie 400 i pamieci 200 = efektywnie 400 albo to i to efektywnie 333. Nigdy roznie bo bedzie slabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Twoja plyta potrafi, ale jak sie tylko da to zarzuc wyzsze napiecie, jesli to Thoroughbred B0 to kto wie czy na 200 nie poleci! A jak nie, to zostaw jak jest i sie ciesz tym co masz:)Nie wiem co Twoja plyta potrafi, ale jak sie tylko da to zarzuc wyzsze napiecie, jesli to Thoroughbred B0 to kto wie czy na 200 nie poleci! A jak nie, to zostaw jak jest i sie ciesz tym co masz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta może fsb dać do 280 a napięcie chyba też wysoko ;)

 

Oznaczenia mojego procka są takie (słyszałem, że jest on bardzo dobry, kolor płytki => zielony, rdzeń ~rózowy, 0,13): AXDA1700DUT3C

JIUHB0302WPMW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta może fsb dać do 280 a napięcie chyba też wysoko ;)

 

Oznaczenia mojego procka są takie (słyszałem, że jest on bardzo dobry, kolor płytki => zielony, rdzeń ~rózowy, 0,13): AXDA1700DUT3C

JIUHB0302WPMW

Ten procek jest niezly - JIUHB w wiekszosci przypadkow bardzo dobrze sie kreca, a do tego masz odblokowany mnoznik, podnos Vcore i krec!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mobo raczej nie jest krolem OC. FSB 190 to juz b. duzo na niej, kiedys byl on niej topic na forum i chyba nikt nie przebil granicy 200MHz. Poza tym z napiecie tez niezbyt wesolo, bo mozna je regulowac tylko o 0,1V, czyli max co ustawisz to bedzie 1,75V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napięcie mogę regulować od 1,575 do 1,7 :( ... co 0,025 V teraz z porotem zmieniłem je na 1,6 bo jednak tak jest najstabilniej.. w stresie procek ma 54'C, normalnie 41'C. Podniosłem mnożnik z 11 na 11,5 (przy 12 miałem błąd stop zaraz przy ładowaniu windy) i jak na razie stabilnie :] Jak kupię coś lepszego do chłodszenia to będę się dalej bawił :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tosz to jest moja plyta i zapomniej na niej o czyms powyzej 175 FSB , no chyba ze nie straszny Ci pad dysku czy inne syfy ...

Patrz podpis , mnie sie udalo 195 ( ale pozniej dysk byl do remontu wszystko sie skaszanilo ) , a co do napiecia to w MIs mozesz napiecie podniesc tylko o 0,1 V od nominalnego .. jezlie potrzebne Ci wiecej to zrob drut moda ( jak to juz szukaj )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...