Skocz do zawartości
Halfi

problem z zaplanowaniem sieci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam za zadanie udostepnienie neta do 4 komputerow.... w dosc nietypowy sposob.

3 pc + laptop .... z pc nie bedzie problemu, kabelki i wio ... problem stwarza laptop poniewaz ma miec dostep do internetu przez wifi

 

wymyslilem takie cos, ale nie wiem czy to wogole bedzie dzialalo wiec dlatego pytam was ...

 

ISP -> modem -> router z switch -> access point -> kompy z kartami wi-fi

................................pc..............................................

.....laptop

 

router to planet bm-500 - wybor padl na niego poniewaz ma podzial pasma http://www.uno.pl/t_210/bm-500/

 

AP - WAP4000 http://www.uno.pl/t_312/wap4000/

 

edit

 

zna ktos ruter z wbudowanym AP z podziałem pasma ??

 

 

czy takie cos wogole zadziala ? czy wszystkie 4 kompy beda widoczne w otoczeniu sieciowym, czy pc beda widzialy laptopa ? i odwrotnie prosze o uwagi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy takie cos wogole zadziala ? czy wszystkie 4 kompy beda widoczne w otoczeniu sieciowym, czy pc beda widzialy laptopa ? i odwrotnie prosze o uwagi....

tak, da sie tak skonfigurować aby wyszystko sie nawzajem widziało. Zajrzyj do faq.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadziala napenwo - kwestai ustawienia tylko - poprostu musialbys miec z routera +switch kabelki do wszystkich kompow + do wifi - a do wifi musialaby sie zglaszac sieciowka wifi z laptopa z kolejnym adresem ip ... wszystko powinno pomykac - jak znajde ap z routerem z podzialem pasma to dam cynka bo dzis juz jest pozno ;) niechce mi sie szukac - c ya

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...