Skocz do zawartości
Husja

Mandrake 10 padl?

Rekomendowane odpowiedzi

Ty tez popracuj nad ortografia i gramatyka. Twoje pozostale posty to jedna wielka masa bledow ;-)

 

Co do kernel panic, to opisz, co ostatnio zmienialas w systemie. Moze jadro zmienialas, i jakiejs opcji wkompilowanej brakuje, moze cos z partycjami sie zmienilo, moze cos skasowalas...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz przyłączam się do prośby o pomoc. Upgrate'owałem kernela do 2.6, ale nie skończyłem (błędy przy kompilacj, nic w lilo nie zmieniałem). System przestał się uruchamiać, wyświetla "kernel panic no init founf try passing init= option (costam) kernel". Co robić by reanimować, bo reinstalacja n-ty raz dziennie już mnie nie kręci... :/

Czy to możliwe, że błędy pojawiły się z powodu zainstalowanego LSB? W trakcie instalacji system uprzedzał, że z powodu instalacji tego pakietu, zainstalowany będzie kernel 2.4, a nie 2.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w przytlaczajacej wiekszosci przypadkow znajduje sie pomiedzy klawiatura a fotelem ;-) Jak sie nie uruchamia, to trzeba uruchomic ze starego jadra. Bootujemy system z plytki w trybie rescue. Montujemy partycje / i robimy chroot na nia. nastepnie uaktualniemy bootmanagera (lilo czy grub lub inne), aby startowal sie ze starego jadra. Pozniej restart i po wszystkim. Mozna sie zabrac wtedy za analize problemu wlasciwego ;-). Zaraz padna pytania typu: a jak chroot, a jak konfigurowac lilo i tak dalej. Ludzie, poczytajcie troche i pobawcie sie sami. Jak zaczynalem, to nie mialem gdzie napisac i musialem sam dojsc do tego, co jest nie tak. Dzieki temu teraz wiem troszke, na tyle duzo, ze potrafie sobie poradzic w przypadku problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...