Skocz do zawartości
kilobajt

Jakich używacie płytek do nagrywania?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak daje qmplowi, żeby mi coś nagrał, to wszytsko zależy od tego co wypalam..........jak coś bardzo "cennego", ważnego (OS), gdy nie chcę mieć problemów w przyszłości z tą płytką to używam V e r b a t i m ek.

 

A jeśli mi zabardzo niezależy , wypalam muze czy cuś...... to używam różnych dziwnych płytek, a różnych dziwnych nazwach ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja uzywam:

- Taiyo Yuden Company Ltd. (te drozsze)

- Ritek Co.

- Mitsubishi Chemicals Corp.

- Ricoh Company Ltd.

- TDK Corp.

 

a co do Esperanza itp tandeta)

 

kolorem czerwonym sa zaznaczone firmy produkujace

 

BTW polecam programik CDR Identifier - on pozwala okreslic producenta, a nie zczytywac marke z etykietki :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do softu Platinium'ki 700MB

Do audio Verbatimki Metal-Azo 700MB

Nagrywają się b.dobrze - brak odpadów.

 

Nagrywam też Dysan'ki - ale często są kiepsko wyważone i telepie nimi podczas nagrywania (szczególnie jedno CD-RW - masakra). Niemniej nagrywają się bez badów.

 

Co do Akoss'ów - zraziłem się jak trafiła się paściaka seria :evil: - na 5 płyt 2 zwalone - nagrywały się do połowy i Write Error - kolejna podstawka pod szklanke :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shit-sprawdziłem cdrki programem do zapodał benek i okazuje sie że

 

esperanza-to płyta to inny producent

 

dysan zwykły (nie black) - producent ten sam co na esperanzach-czyli mega shit-widocznie jakieś podruby mi sie trafiły

 

platinum - ritek- czyli to co orginalny dysan-to chyba najlepsze z tanich cdrów

 

a reszta-tdk,sony,verbatim -ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z droższych Verbatimki i EMTC

z tanszych HIT X40 np: czerwone lub inne ale nigdy biało-czarnych szit :evil: na 100 15 do kosza :cry: i DATEX bardzo dobre max x40 jasno zielone, lub czrne tanie a moim zdaniem lepsze od HIT :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shit-sprawdziłem cdrki programem do zapodał benek i okazuje sie że

esperanza-to płyta to inny producent

...

przeciez mowilem ze to SHIT jakich malo :(

 

BTW polecam wszystkim sprawdzic tez dokladnie Verbatimy - bo np na WGK mozna bylo kupic podrobki - juz na 1 rzut oka latwo poznac - na opakowaniu napisane Verbatim - DataLife i plytki smierdzialy tak samo jak Esperanza i niektore (starsze i gorsze) Platiniumki :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nagrania dziele na 3 grupy (priorytety):

- bardzo wazne (OS, wazne programy): Verbatim DataLife Plus (Metal AZO)

- umiarkowane (gry): LG ze szpuli

- malo wazne (progsy, filmy): no-name, taki co jest po obu stronach srebrny ;)

 

By the way - TDK je*ie mi sie jeden za drugim, nie wiem czemu (LiteOn 12x10x32). Moze wiecie co jest nie tak? :(

 

Pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość nagrywam na Platiniumach, a co ważniejsze na Verbatimach (które nawiasem mówiąc wychodzą mi taniej niż Platiniumy, ale muszę je kupować z pudełkami, więc są trochę droższe - o 10gr. :lol: , ale jak się kupuje 100szt. to już jest 10zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS plecam tez sprawdzac EMTEC/BASF - bo bylo duzo tanich podrobek ktore wykozystywaly lay-out EMTEC/BASF tyle ze nie bylo tej marki "producenta" na gorze - reszta identyko - te podrobki to naj :roll: jowsze plytki pod sloncem :x

http://www.cdrinfo.pl/software/plyty/01126134002cd.jpg - wygladaly jak tu tylko bez marki "producenta" i od spodu byly zlote i smierdzialy podobnie jak Esperanza :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...