Skocz do zawartości
marcinek79

niski transfer plików

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pytanie...

 

Problem w tym ze kopiując duze pliki - pomiedzy partycjami (na jednym kablu) transfer wynosi maximum 4 MB/s...

 

Jezeli kopiuje z jednego dysku na drugi (różne kable) to jest lepiej... ale tylko przez kilka pierwszych sekund - wtedy jest nawet 20 MB/s... po kilku sekundach dysk zaczyna rzęzic i transfer spada do góra 7 MB/s... Czy to normalne osiagi dla tego sprzetu?

 

Druga sprawa (powiązana) - przy takim kopiowaniu nie ma mowy o JAKIEJLWIEK innej czynnosci... komputer muli tak ze NIC się nie da zrobic...

 

Mam siec LAN - jezeli ktos ciągnie ode mnie - nawet z predkoscia 1 MB/s takze komputer muli...

 

Bios jest aktualny, wszystko poinstalowane... Dyski (podobno) pracują jako UDMA...

 

Prosze o porade, moze ktos cos wie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

A jaki masz dysk? i płyte?

 

a masz włączony Write Cache ?

 

A czy masz HDD podłączone do jakiego kontrolera ? na płycie mostka pd? czy cos innego np: Promise czy Silicon Image? Jest to dysk na SATA czy na UATA ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk i płyta jest napisana w moim poscie na dole...

 

Dysk jest UATA, podłączony na plycie gł. 80 pinowym kablem (drugi podobnie)...

 

Write Cache jest zamrozone - w ogóle nie mam tej funkcji (i to jest najdziwniejsze)

 

Defragmentacja??? :)))) raczej nie w tym problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie jest ustawione na UDMA, sa dwa 80 pinowe kable...

 

Nie mam w ogóle zakładki "ustawienia zaawansowane" w PODSTAWOWYM KANALE IDE w menedżerze urządzen... wiec nie moge tego zmienic... (nigdy nie mialem - problem jest od dawna i trwa kilka kadencji XP z różnych zródeł)

 

Podobnie jak nie mam tez mozliwosci ustawienia buforu zapisu (Write Cache) - w ogóle nie mam tej funkcji (i to jest najdziwniejsze) w ustawieniach dysków...

 

Podczas prac dyskowych nie ma szans na jakiekolwiek manipulacje myszką...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...