Skocz do zawartości
JeRRy3D

GF Ti 4200 na R9500Pro ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Mam GF4 Ti4200 Gainwarda (64MB).

Za 400 zł moge nabyć "z drugiej ręki"

Radeona 9500Pro HISa.

 

Zakładając, że za GF pewnie dostane z 200zł,

czy ta przesiadka ma Waszym zdaniem sens?

d3? hl2? itp ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak!

 

Ja kedyś miałem Palita GF4 Ti4200 128mb agpx4. Niestety skopałem w nim bios i był nie do odratowania. Wówczas zakupiłem Radka 9500 128mb (Build by ATI) i byłem bardzo zadowolony. Wyrażna poprawa wydajności no i oczywiście ten Radek dużo lepiej się kręcił. Natomisat czy przesiadka jest warta 200 zł.....niewiem......może lepiej poczekaj troszke i kup sobie Radka 9800SE, ja wczoraj się na takiego właśnie przesiadłem i jest git...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GeForce - 4 Protoki

9500 pro - 8 Protoków

chocby dlatego warto zmieniac i to tego DX 9

hmm no ja nie wiem czy dla protokow warto ale dla potoków napewno :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Mam GF4 Ti4200  Gainwarda (64MB).

Za 400 zł moge nabyć "z drugiej ręki"  

Radeona 9500Pro HISa.

 

Zakładając, że za GF pewnie dostane z 200zł,

czy ta przesiadka ma Waszym zdaniem sens?

d3? hl2? itp ;)

Jasne że warto:

1. obsługa DX9

2. większa wydajność (8 potoków)

3. 128 MB RAM

4. lepsza jakość obrazu

 

Acha - i jak będziesz sprzedawał na allegro kartę - to dołącz sterowniki Quadro do niej. Ja tak swoją sprzedałem za około 300 zł, podczas gdy inne chodziły po 220-250.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze warto nie ma sie nawet co zastanawiac radeon 9500 to directx 9. I zjada gf4ti w kazdej giercce wykorzystujaca dx9.

W większości gier DX7/8 też - a to za sprawą architektury 8-potokowej (NV ma niestety potoczków tylko 4)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie uspokoiliście, bo zaczynałem się zastanawiać, czy to faktycznie nie będzie "patyczek na kijek" minus 200zl z sakwy.

jak już porównywać - to raczej

zamienisz kijek na porządny drąg ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kapujecie, ze w gre wchodzi 100% drozsza karta ?

Jest roznica jakby bylo w tej samej cenie ale 2x drozej to bym sie zastanowil.

Po sobie wiem, ze nie wymienie i nie wymieniam bo moglbym - w koncu jestem w takiej samej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kapujecie, ze w gre wchodzi 100% drozsza karta ?

Jest roznica jakby bylo w tej samej cenie ale 2x drozej to bym sie zastanowil.

Po sobie wiem, ze nie wymienie i nie wymieniam bo moglbym - w koncu jestem w takiej samej sytuacji.

po pierwsze nie dwukrotnie - a 75% drożej

 

(bo 4Ti chodzi po 250-270 zł na allegro - a 9500pro może mieć za 400 zł)

 

po drugie - co innego, kiedy karta kosztuje 900 zł i zastanawiamy się czy wydać drugie tyle na inną, a co innego kiedy jedna kosztuje 250 i zastanawiamy się czy wydać dodatkowe 150zł na lepszą.

 

WG mnie bardzo warto w tym przypadku.

 

Ale już np wymiana 9500 pro - kosztującego ok. 400 zł, na modowalnego 9800SE za 680-700 zł, trochę obecnie nie ma sensu :)

 

(za mały skok wydajności)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomne tylko ze GF4Ti ma architektore 4x2. Wiem ze wydajnosc takiego rozwiazania nie jest rowna 8 potokom ale....

ciągle jednak są to 4 potoki.

 

Miałem 4Ti4200 (4x2) i po lekkim OC w 3marku01 (a więc DX8) - 11020 pkt.

Na tej samej konfiguracji 9550XT po lekkim OC uzyskał - 11100 pkt, a to przecież architektura (4x1).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 4Ti4200 (4x2) i po lekkim OC w 3marku01 (a więc DX8) - 11020 pkt.

Na tej samej konfiguracji 9550XT po lekkim OC uzyskał - 11100 pkt, a to przecież architektura (4x1).

 

Spokojnie mogles wyciagnac 13k na tym GF 4 Ti z dobrymi sterami wiec wiesz.

Poza tym porownaj sobie wiek GF 4 Ti a 9550 ktory wcale nie jest mocniejszy biorac pod uwage roznice wieku kolo 4 lat. Karty < 9550 to jest imho cofanie sie do sredniowiecza zeby poszpanowac przed kumplem ze ma D9.0 :oops:

 

Nie warto zmieniac Ci tego GF 4 Ti na 9500pro, doloz i kup 9800/6600GT AGP za jakis czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie mogles wyciagnac 13k na tym GF 4 Ti z dobrymi sterami wiec wiesz.  

Stery miałem najlepsze do 4ti jak również do Radzia. 13K to mogłem wycisnąć na mojej płycie - gdybym osiągnął na procku 2500 MHz. W sumie na radziu wynik byłby podobny

 

Poza tym porownaj sobie wiek GF 4 Ti a 9550 ktory wcale nie jest mocniejszy biorac pod uwage roznice wieku kolo 4 lat. Karty < 9550 to jest imho cofanie sie do sredniowiecza zeby poszpanowac przed kumplem ze ma D9.0  

Ale weź pod uwagę, że 9500pro też ma z 3 latka już, oraz to że 9500pro jest mocniejszą i nowocześniejszą kartą od 9550XT

 

Nie warto zmieniac Ci tego GF 4 Ti na 9500pro, doloz i kup 9800/6600GT AGP za jakis czas

Tak - to jest lepsze rozwiązanie. Ale jeśli ma się coś koło 400 zł to lepszego wyjścia nie ma. 9800 kosztuje obecnie coś około 700-800 zł a 6600GT coś koło 800-1000zł

 

Czekać aż ceny spadną do poziomu 300-400 zł - to czekanie pewnie i rok lub dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie!!! Takie wyniki jak wy to ja na GF3Ti robie wiec o czym my tu w ogole rozmawiamy!!!

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8305286

Dodam ze nie jest to wykrecony na maxa sprzet!!!

Po pierwsze mam za slaby psu.

Zamawiam niedlogo Antec True Control wtedy zmienie mnoznik na 11x i podkrece jeszcze grafe. Dodam komp calkowicie powietrzem chlodzony!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zmienił. Za dobrego GF 4 Ti można wycisnąć około 270 zł i warto dodać soft mod na quadro :twisted: Wtedy dopłata do Radzia jest niewielka 8)

 

EDIT. W GF 3 zawsze drzemie potencjał OC :twisted: Bardzo łądny wynik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kapujecie, ze w gre wchodzi 100% drozsza karta ?

Jest roznica jakby bylo w tej samej cenie ale 2x drozej to bym sie zastanowil.

Po sobie wiem, ze nie wymienie i nie wymieniam bo moglbym - w koncu jestem w takiej samej sytuacji.

Ciekawe rozumowanie ;)

Wiec np. ktos ma GF4MX za ktorego dostanie np. te 100zl. Moze dolozyc 100zl. i miec gf4Ti4200. To proponowalbys mu nie wymieniac bo bedzie musial dolozyc 100% ceny?

Takie cos jest dobre gdyby nowa(ta na ktora chcemy wymienic) karta kosztowala np. 1000zl. a za stara dostalibysmy 500zl. to wtedy trzeba by sie zastanowic :) ale nie tutaj. Radek9500PRO zjada GF4Ti4200 na sniadanie. GF4Ti4200 ma szanse jeszcze w aplikacjach do DX8.1 wlacznie ale w DX9.0 to nie ma co porownywac bo nie obsluguje tego standardu. Do tego Radek ma 128MB pamieci czyli 2x wiecej, dlatego wyzsze tryby grafiki+FSAA/AF nie spowoduja tak duzego spadku wydajnosci.

Za 200zl.(lub nawet mniej) gostek ma szanse miec swietna karte, ktora wytrzyma jescze dlugo na rynku. Do tego DX9.0 staje sie coraz bardziej popularny i roznice beda widoczne w kazdej nowej grze(nie tylko FarCry, HL2 itd.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie!!! Takie wyniki jak wy to ja na GF3Ti robie wiec o czym my tu w ogole rozmawiamy!!!

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8305286

Dodam ze nie jest to wykrecony na maxa sprzet!!!

Po pierwsze mam za slaby psu.

Zamawiam niedlogo Antec True Control wtedy zmienie mnoznik na 11x i podkrece jeszcze grafe. Dodam komp calkowicie powietrzem chlodzony!!

OK - podaj wynik w 3Dmarku 03 (nawet tych kilku testów DX8)

 

Czyżbyś nie zauważył że na super wynik w 01 ma wpływ procesor ?

 

jakbym miał super wypasionego A64@2200MHz i wykręconą kartę to w 01 zrobiłbym pewnie ze 17 tys (albo i lepiej).

 

Ja podałem wyniki dla tego samego procka z tą samą ilością MHz na tej samej płycie głownej z identycznym systemem. Wyniki są dla obu kart identyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakim cudem robie na athlonie 1700+@11.5*166 i GF 4 Ti 312/624 13k pkt w 3dmarku? :o I to wszystko na DFI kt-400.

 

Generalnie wydajnosciowo GF 4 Ti = Radziol 9500Pro tyle jak wczesniej napisalem, nie mozesz sie pochwalic ze masz D9.0 :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakim cudem robie na athlonie 1700+@11.5*166 i GF 4 Ti 312/624 13k pkt w 3dmarku? :o I to wszystko na DFI kt-400.

 

Generalnie wydajnosciowo GF 4 Ti = Radziol 9500Pro tyle jak wczesniej napisalem, nie mozesz sie pochwalic ze masz D9.0 :oops:

Normalnie facet rozśmieszasz mnie.... :lol:

Równać GF4 Ti4200 z R9500 i to do tego PRO.

Jak sam R9500 miązdzy tą karte (wiem, miałem wszystkie trzy ów karty) to co dopiero PRO.

Wiesz... 3DMarkiem 2k1 to mogłeś sobie porównywać jak jeszcze DX9 nie było....

Teraz zapuść 2k3 lub 2k5 i porównaj...

Hehe.. w 2k5 nawet nie porównasz... :lol:

 

UPDATE: Znalazłem podobny topiq TU.

W nim podałem takie dane:

 

"Dać przykład 3DMarka 2k1 i 2k3..

Testy na Thortonie 2560Mhz, 512MB - karty były wykręcone na maxa ich możliwości

Radek non PRO jest mój... Reszta mechl!na....

 

2k1:

Ti4600 - 15826 pkt.

R9500 PRO - 16260 pkt.

R9500 - 14344 pkt.

 

2k3

Ti4600 - 2062 pkt

R9500 PRO - 4880 pkt.

R9500 - 3735 pkt. "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy się tak marków uczepiliście :?: JEssu, nie ma dwóch zdań -> GF 4 Ti to świetna karta ale Radeon 9500 Pro zjada go na śniadanie :twisted:

 

Jednak nie zgodzę się, że Radeon 9500 (4 potokowy) zjada GF 4 Ti bo to nie prawda, nie liczę oczywiście DirectX 9.0, którego GF 4 Ti nie obsługuje :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... 3DMarkiem 2k1 to mogłeś sobie porównywać jak jeszcze DX9 nie było....

Teraz zapuść 2k3 lub 2k5 i porównaj...

Hehe.. w 2k5 nawet nie porównasz... :lol:

 

UPDATE: Znalazłem podobny topiq TU.

W nim podałem takie dane:

 

"Dać przykład 3DMarka 2k1 i 2k3..

Testy na Thortonie 2560Mhz, 512MB - karty były wykręcone na maxa ich możliwości

Radek non PRO jest mój... Reszta mechl!na....

 

2k1:

Ti4600 - 15826 pkt.

R9500 PRO - 16260 pkt.

R9500 - 14344 pkt.

 

2k3

Ti4600 - 2062 pkt

R9500 PRO - 4880 pkt.

R9500 - 3735 pkt. "

 

Baw sie dalej w 3dmarki. W grach prawie identyczna wydajnosc a roznica jest kilka drobnostek graficznych z D9.0

 

Sam napisales -

2k1:

Ti4600 - 15826 pkt.

R9500 PRO - 16260 pkt.

R9500 - 14344 pkt.

 

To po co przeplacac 200 zl ;o

Zbieraj kaske dalej i szukaj za 2 miechy GF 6600GT AGP. Powiedzmy ze dolozysz pewnie mniej jak 600 + 200zl za GF 4 i masz grafe cacyk na kolejne pol roku. Potem to wiadomo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie tylko że 600zl za 2 miesiące to nie to samo co 150-170 teraz ;-)

 

Jak ja lubie takie wątki- jakiejkolwiek karty by nie dotyczyło to zawsze pojawią się ludzie co radzą dołóż xxx i kup xxx. Teraz to sie chyba na x800xt pe czy czyms takim(6800) skończy...

 

Człowiek pyta czy ma kupić 9500pro i jak nie ma więcej kaski to to jest całkiem fajna karta, zwłaszcza jak opyli korzystnie 4200.

 

Jak taka fajna to karta i podobna do 9500pro to może niech ktoś kupi tego gf za 400zl i nie będzie problemu bo nic jerry nie dopłaci ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie tylko że 600zl za 2 miesiące to nie to samo co 150-170 teraz ;-)

 

Jak ja lubie takie wątki- jakiejkolwiek karty by nie dotyczyło to zawsze pojawią się ludzie co radzą dołóż xxx i kup xxx. Teraz to sie chyba na x800xt pe czy czyms takim(6800) skończy...

 

Człowiek pyta czy ma kupić 9500pro i jak nie ma więcej kaski to to jest całkiem fajna karta, zwłaszcza jak opyli korzystnie 4200.

 

Jak taka fajna to karta i podobna do 9500pro to może niech ktoś kupi tego gf za 400zl i nie będzie problemu bo nic jerry nie dopłaci ;-)

Dokladnie. Z dolozenia 200zl. do 9500PRO robia jakby gostek zapozyczal sie na milony ab kupic karte ;). Przeciez to doplata niecalych 200zl. do 9500PRO, ktory jest owiele lepsza karta od GF4Ti4200. W testach DX8.1 GF4Ti4200 daje sobie rade bardzo dobrze i moze dogonic R9500PRO ale jak dlugo beda jeszcze gry pisane pod DX8.1? Piszecie ze w grach DX9.0 nie ma roznicy w FPS. Nie ma bo GF4Ti4200 nie wyswietla efektow DX9.0 a co za tym idzie obraz wyswietlany jest gorszej jakosci.

 

I ludzi piszacch poczekaj i kup za pol roku GF6600(GT). Za pol roku bedzie mu sugerowali aby poczekal pol roku i kupil sobie GF6800 i tak dalej. Wkoncu nigdy nie wymieni karty. A obecna wymiana jest dla niego bardzo korzystna wiec dlaczego nie ma skorzystac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baw sie dalej w 3dmarki. W grach prawie identyczna wydajnosc a roznica jest kilka drobnostek graficznych z D9.0

 

Sam napisales -

2k1:

Ti4600 - 15826 pkt.

R9500 PRO - 16260 pkt.

R9500 - 14344 pkt.

 

To po co przeplacac 200 zl ;o

Zbieraj kaske dalej i szukaj za 2 miechy GF 6600GT AGP. Powiedzmy ze dolozysz pewnie mniej jak 600 + 200zl za GF 4 i masz grafe cacyk na kolejne pol roku. Potem to wiadomo :P

Nie rozumieć pismo polskie? Czy nie napisałem że miałem te 3 karty - i wiem jaka jest wydajność w grach....

Zapuść FC, D3, czy HL2 - ustaw identyczne detale i graj.. Zobaczymy jak szybko ogladanie klatek na GF4 się znudzi...

(I tu zaraz 10 ludzi powie że grało na GF4 bardzo płynnie - oka ale na jakiej grafice, bez efektów DX9)

Jeżeli "tylko pare drobneostek" to powiedz mi roźnice w 2k1 i 2k3... No dobra nie patrzymy na 3dMarka - a moze chciałbyś jeszcze zapuścić 99 -> tu też pewie będzie różnica na korzyść GF4

 

Jedynm zdaniem: Według mnie przeskocz na karte dużo wydajniejsza czyli R9500PRO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ burzę wywołałem (ale b. mnie to cieszy). Z racji tego, że zdania są podzielone postanowiłem wziąć wszystkie opinie pod lupę, dodać szczyptę logiki, deko własnego zdania i kawałek ...ryzyka. Mówiąc inaczej - kupiłem. Leży na biurku EXCALIBUR HIS RADEON 9500 PRO. W końcu to tylko 200zł. Drogą nie chodzi, ale nie ma co kruszyć kopii (choć "wojenkę" czytało się miło).

 

Najciekawsze jest to, że wyczytałem wszystko co było do wyczytaniaw PL necie ;) , poczytałem zachód, założyłem kilka wątków tu i ówdzie... i gdy "cały mądry" położyłem kartę na biurku trafiłem (ponownie) na tekst: http://www.benchmark.pl/artykuly/recenzje/...o/strona-2.html

i ostro sie przestraszyłem ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilwrc

Leborg (pozdruuufffki dla zioma) prosił o zamieszczenie posta :

 

No więc zrobie lekkiego off'a ale musze to napisać. Wojwar jestes wielki !! Pomimo silniejszego proca i pięknego fsb masz słabsze wyniki na 4ti niz ja na swoim biednym palomino i mojej zabójczej kt3. Przebijam na tym żałosnym sprzęcie nawet twoje super 9550xt co jest dla mnie jednym wielkim LOLem

 

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8277053

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...