Skocz do zawartości
marex1011

Kłopot z instalacją Linuxa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mój problem polega na tym że niewiem w jaki sposób zainstalować Linuxa. Ściągnołem Auroxa 9.3.1 PL (u mnie są dwa pliki spakowane RAR-em po około 600 - 700 MB każdy + jeszcze jakaś mała aplikacja 1KB o rozszerzeniu MD5). Wiem że aby zainstalować trzeba najpierw utworzyc CD startowe i tak też zrobiłem. Natomiast niewiem co dalej - próbowałem zainstalować tego Auroxa ale nie wychodziło mi, niebardzo wiem jak (dodam tylko że w biosie mam ustawione na czytanie jako pierwsze CD-ROM). Gdy wsadziłem płytkę startową i uruchomiłem kompa ponownie to po restarcie coś zaczął czytać ale po chwili przestał i tak miałem przed oczami na ekranie tylko DOS tzn niewiem czy może trrzeba tam wpisać jakieś komendy aby dalej poszło albo coś. Jeśli ktoś wie w czym sie to je a miałby trochę czasu i zrozumienia dla takiego laika jak ja to prosiłbym bardzo o jakieś wskazówki (najlepiej krok po kroku).

Z góry wszystkim "skorym do pomocy" dziękuję.

marex1011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem te pliki spkowane rarem to nie są obrazy iso ? jeśli tak to nagrywasz je np. w nero na płyty i startujesz komputer z płyty z nagranym obrazem nr 1.

Ten plik MD5 to poprostu plik zawierający sumy kontrolne plików iso, żeby można było sprawdzić czy się sciągneły bez błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Do "CyberDe@th" - wyswietla mi cos takiego (niewiem czy o to ci chodziło bo to jest tylko ostatni fragment z ekranu, wczesniej cos tam sprawdzał, ale było tego zbyt duzo zeby to tu umiescic):

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Using DPMS DOS Protected Mode Services.

 

Cache size: 7670 KB (XMS)

Minimum cache size: 1024 KB

Write through drives: A B

 

Current options:

/MLX Program is loaded into conventional and XMS memory using DPMS

/BL=16 Lookahead buffer is in conventional memory, size is in KB

/LEND=ON Lend memory to other applications - 6646 KB available

/DELAY=OFF Write delay is disabled, caching is write-through

 

Caldera DR-DOS 7.03

Copyright © 1976, 1998 Caldera, Inc. All right reserved.

[DR-DOS] A:>

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

I w tym momencie niewiem co dalejNiewiem co mam dalej robic, jaką komende wpisac zeby instalacja ruszyła, wiec jesli bys wiedzial to daj znac (a moze ktos inny wie).

Z góry dzieki.

marex1011

 

[/size]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marex1011 - dziwne... Jednak musze przyznac, ze nigdy nie instalowalem Aurox'a (sam korzystam z ZipSlack'a rozbudowanego do moich potrzeb). Probowales najprostszej metody, czyli: "help"?? Mozesz tez sprobowac standardowych polecen DOS'a, zeby sprawdzic jakie progsy znajduja sie na plycie. Moze bedzie cos w stylu "loadlin".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...