Skocz do zawartości
Reiper

Juz brakuje mi sił...problem z karta graficzna

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowy wiec prosze o wyrozumialosc jesli robie cos nie tak :P

 

Moj kumper to: win xp z sp2, FIC ati radeon 9500 pro z biosem od 9700 (oryginalny bios byl zablokowany przed podkrecaniem..teraz chodzi na 360mhz core i 300mem) z chlodzeniem artic cooler, 512 mb ram, msi kt4av,atlhon 2400xp+@2140mhz, 40gb dysk twardy maxtora 7200 obrotow 2mb cache.Sterowniki do karty graf 4.12. Problem polega na tym iz w dwoch grach, tzn w doom3 i half-life 2 (a takze w innych, ale te sa najwazniejsze dla mnie :P ) drastycznie spada mi ilosc klatek w niektorych miescach...co to znaczy..znaczy to to iz np w 3d marku 2005 wyciagam 1800 pkt (co jest dobrym wynikiem jak na ta karte),stress test w cs:S wychodzi mi na 70 klatek (1024,full detale,bez aa i aniso) (czyli tez ok) demo w doomie 3 (1024, medium) mam na okolo 26 klatek (tez ok). Ale jak zaczynam grac w ktoras z tych gier to klatki mi spadaja nawet do 15..i sie utrzymuje to...i co najsmieszniejsze...zupelnie nie ma na to wyplywu jakos obrazu.Tzn niezaleznie czy ustawie 1024_768 i wyzej plus detale na maxa, czy ustawie 640:480 minimum detale (w doomie i w hl2) to i tak klatki spadaja do ponizej 20 klatek!!! Np: patrze sie na sciane w ustawieniach na minimum mam 60 klatek (cs:S), patrze w bok mam 18 klatek :/ i ta sama sytuacja na full detalach...robilem juz wszystko..reinstalowalem system, zmienialem sterowniki do karty... i dalej to samo...macie jakis pomysl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

512 mb 333mhz niefirmowki :P eh..dzisiaj robilem testy w 3dmark2001...eh...wyszlo wszystko jak najlepiej... :/ 11400 co jest dobrym wynikiem..na p 2.0ghz panowie na benchmark.pl tyle nie wydusili :) Ale to bardzo dziwne..przeciez te benchmarki "pracuja" na enginach gier...to dlaczego one mi dobrze chodza a juz same gry nie? A moze miec na to wplyw bios ktory podmienilem? sciagnalem go z jakiegos duzego polskiego servisu..nie pamietam dokladnie ktorego...bylo tam napisane ze nic sie nie stanie, ze sytstem zacznie wykrywac karte jako radeon 9700 a reszta bedzie ta sama..bo przeciez radeon 9500pro i radeon 9700 roznia sie tylko wezsza szyna pamieci i troche obnizonymi tatkowaniami...a moze jest jednak cos innego? Chwilowo nie moge powrocic do tamtej wersji biosu gdyz mam obie partycje w ntfsie i jak wloze dyskietke startowa (prawie zepsuta :P ) to nie moge przejsc na jedna z partycji gdyz dos ich nie widzi... a nie moge za bardzo wbic na dyskietke biosu bo zadna dyskietka mi nie dziala :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...