Skocz do zawartości
ptokk

Resety przy starcie gier

Rekomendowane odpowiedzi

Mój problem polega na tym, że system (Win XP) dziala stabilnie podczas normalnej pracy. Problemy zaczynają się dopiero gdy chce odpalić jakąś grę. Wtedy komp resetuje się, jeszcze przed wejściem chociaż do menu. Poza nielicznymi wypadkami dotyczy to wszystkich gier a nawet AquaMarka3d. Najpierw myślałem, że jest to wina karty graficznej, wymieniłem na inny egzemplarz ale było to samo. Wsadzilem inny model (GF 4 440MX), ale też nic nie dało. Następnie pomyślałem, że może to być wina zasilacza. Podłączyłem inny, który na podobnym kompie działa, ale objawy takie same. Proszę więc o pomoc, już nie wiem co może być powodem mojego problemu.

 

Mój sprzet to:

 

Duron 800, płytaAsrock K7VT4A+, Kartę graficzną GeCube 9550 XT rev2.1, zasilacz 350W, 256 Ram

HDD WD 160, DVD, nagrywarka (jak widać nie powinno to zbytnio obciażać zasilacza 350W)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz wymina na malo "pradozerna" karte nic nie wniosla, to zasilacz bym wykluczyl. Pokombinuj z instalowaniem DirectX i sterownikow. Przyjrzyj sie tez opcjom biosu zwiazanym z karta graficzna - moze tu masz cos nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Memtest przechodzi, wiec nie jest to wina pamieci. Natomias jezeli chodzi o temperature tez nie wchodz to w gre. Mam chlodzenie Pentagram Q-92Al, ma to wiec spory zapas do Durona 800, temperatura nawet po podkreceniu procka nie przekraczala 36 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem co jest grane!~mój kumpel miał to samo na epox'ie 8kr2i. masz za wolnego procka. on kupil r9200 i założył w tej płycie z duronem 800. miał identyczny problem. porzyczyłem mu lepszą zasiłke. to samo. ile przy tym bluzgów było... a pomysłów jeszcze więcej... ale kupił athlona 1700XP i problem zniknął jak ręką odjął!!! pozdrawiam i życzę fajnego nowego procka. polecam athlona 1700 na thouderbredzie (chyba tak się to pisze :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...