Skocz do zawartości
99tomcat

zasilacz klasy modecom 350gtf- Benito byłby mile widziany

Rekomendowane odpowiedzi

Jakis czas temu szukałem solidnego zasilacza dla niewymagającego...

Jednak moje wymagania i mozliwosci finansowe nieco wzrosły wiec już nie chodzi o zasilacz do 100zl tylko przedział tak 130-160 zl. Poprzednio staneło,że najlepiej w tym przedziale cenowym kupić modecoma 300 gtf lub gt. Teraz w gre wchodzi modecom 350gtf lub takie 2 chiefy:

1.Zasilacz Chieftec GPS-350BB-101L (350W)

2.podobno nienajlepszy Zasilacz Chieftec ATX-1136H (360W)

 

 

Na Chieftec HPC-360-302DF mnie nie stać, zreszta po co przy moim sprzęciku? A jak go zmienie to i tak pewnie te powyzej tez wystarczą...

 

Ważnym kryterium jest cisza i możliwośc dlugiej pracy- momentami tak z 22h na dobe :D Chciałbym móc sobie spokojnie póśc na wydział bez strachu,ze mi sie komp sfajczy itp... :D :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TOMCAT:

Dlaczego wciskasz mi w moim topicu http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=104814 ModeCom skoro tutaj już zawracasz gitare nieco inaczej ? Spoko, peace. Mamy ten sam problem, ja sie jednak zdecydowałem na Chieftec GPS-350BB-101L (350W), dodałem w topicu u mnie link do gościa na allegro co sprzedaje właśnie taki zasilacz. Moje pytanie jest takie: jaka jest jego cena rzeczywista i czy opłaca sie go łyknąć za te 140zł od gościa który złapał 2pkt za bańki mydlane ? Zadzwonie i pogadam z nim, dam znać.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TOMCAT:

Dlaczego wciskasz mi w moim topicu http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=104814 ModeCom skoro tutaj już zawracasz gitare nieco inaczej ? Spoko, peace. Mamy ten sam problem, ja sie jednak zdecydowałem na Chieftec GPS-350BB-101L (350W), dodałem w topicu u mnie link do gościa na allegro co sprzedaje właśnie taki zasilacz. Moje pytanie jest takie: jaka jest jego cena rzeczywista i czy opłaca sie go łyknąć za te 140zł od gościa który złapał 2pkt za bańki mydlane ? Zadzwonie i pogadam z nim, dam znać.

Pozdro

Wiem,że dziwnie to wygląda, ale ten modecom jest bardzo dobry. Na forum jeszcze nie spotkałem osoby, która by go jakos mocno zjechała, co najwyżej piszą,że jak zmienili kompa na jakąś straszną bestie to ich modecomik przestał wystarczac i kupili coś za 300-400zl. Zresztą zobacz temat- klasa modecoma czyli jest klasą samą w sobie :D

 

Sam byłem na 80% zdecydowany, ale po wizytach w paru większych sklepach sprzedawcy zasiali ziarno niepewności ,czy przypadkiem nie warto brać chiefa. Zwłaszcza ten chief co ma wiatrak 12cm to powiniem spelnic moje wymagania co do ciszy. Mialem to to w łapkach i wydaje sie solidny(ma pudełku napis delta czyli producent ok. , duży wiatrak, obudowa dobrze wykonana... A do środka nie bylo jak zajrzeć, zresztą i tak sie na tym nie znam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki !!!

To teraz wiem co brać i przestaje czytać o zaliłkach bo znowu mi sie sieczka w glowie zrobi!!!

 

ps. nie ma to jak czytac ze zrozumieniem!!

To Benita nie było do mnie :lol:

Biore tego chiefa od delty :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw tego modecoma. Te najtańsze chiefy często padają. Jeżeli chcesz się przesiąść to na tego GPS 350BB od delty, to już bedzie postęp, bo 1136h nie dorasta mu do pięt.

Heh, i znuff pobawmy sie w interpretacje słów tego gościa. Ja to bynajmniej rozumiem w ten sposób:

if ma sie tego Modecoma 350gtf -> nie zmieniać i zostawić go w spokoju,

else kupić chiefa GPS-350BB-101L

 

ja mam Codegena [sprzedam tanio :)] więc przeżucam sie na tego GPS-350 i chyba pozostaje mi tylko znaleźć na allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no teraz wiem ,że chodziło o tego chiefa- kac mi przeszedł ;-)

I musiałem poprawiac mase postów :-(

 

Ja sprzedam tanio feela z regulacją obrotów wiatraka!

A gps 350bb to wole jednak kupic w sklepie.

Tylko zrobie to po swiętach bo teraz z cenami powariowali(ze 140 zl zrobiło sie 160 i więcej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto się sugerować takimi kalkulatorami http://www.jscustompcs.com/power_supply/ ?

Mam wątpliwości co do wyników, pokazuje ze mój komp ( bez OC ) musi mieć zasilacz minimum 382W. A najdziwniejsze jest to ze komp przez tydzień smigał bez zwisów na codegenie 300w. Byłem zmuszony uzywac codegena bo czekalem na obudowe chiefteca z zasilaczem 360w.

Po przesiadce na chiefa, system tez dziala bezblednie jednak zastanawia mnie ile rzeczywiscie watów musi miec zasilacz bo albo ten codegen jest jakis lepszy, albo poprostu te kalkulatory zawyzają na maxa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli niektórzy mają wątpliwości to moim zdaniem zasilacze prezentują się następująco:

chieftec 1136h=modecom 300GT<modecom 350gtf<tagan TG330-U01<chieftec360 DF<chieftec(delta)GPS 350BB 101L<chieftec 420DF<neotecX3800<neotecV4200(4202)<tagan TG380-U01=topower400.........itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurde to wychodzi na to, że ten deltowski chieftec jest lepszy od 360 df i jakiegoś taganka- no to bede mieć zasiłke nawet lepsza niż się spodziewałem!

 

A co tej nierówności to może tak zamieścić ją w takim przyklejonym temaciku na samej górze i zatytułować Subiektywny Ranking Benita ? ;-)

Jak by w nawiasach jeszcze podac orientacyjne ceny i ew. do jakiego sprzętu sie nadaja to myśle,że by ubyło tych zapytań o to jaki zasilacz kupić!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

khe khe a ja teraz jade na Megabajcie 300W, a moj poczciwy Enlight 235W poszedl do innego kompa :P

 

i co?

nie mam już zakłóceń na dzwiekowce (SS), wszystko chodzi stabilnie i rownie cicho jak na wyciszonym Enlight, ba nawet szmer z cewek podczas otwartej obudowy kiedy przewijam strony scrollem lub zapuszcze gierke jest duzo duzo mniejszy :]

no i najwazniejsze - nareszcie mi zasilacz nie piszczy.

jedyny minus to troche gorsze chlodzenie - brak kratki pod spodem :/

no, ale tak czy owak nie wszystko takie zle jak nam wmawiaja :P

przy tak skopanej opinii tanich zasilaczy nalezy sie niektorym jednak szacuneczek :P

 

moj konfig podobny do tomcata :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benito tak chwali szefa od delty, że aż się zapytam:

modecom cwt-350bdp vs. szef 350w delta

Mam ewentualność wyboru bo składam 2-go kompa i sobie mogę zostawić ktoryś z nich. Jestem raczej nastawiony na kontynuacje znajomości z cwt bo wyrobiłem sobie do niego zaufanie, ale zawsze watro posłuchać opini.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgodzę. CWT bedzie lepszy, ma tylko 1 wadę kiepsko rozwiązane chłodzenie, ponieważ wiatrak 80-tka musi nadrabiać obrotami żeby dorównać wiatrakowi zasysającemu powietrze 92mm i wtedy jest głośno dosyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo

 

Sory ze odgrzebuje ten temat ale ostatnio mialem ten sam dylemat czy wybrac zasilacz Modecom 350GTF sprzedawca mi odradzil i wogole nie wiem dlaczego go posluchalem :? wiec poszedlem do innego sklepu

i tam swoja budowa i ciezarem ! :P zaskoczyl mnie Logic LC-B350ATX wiec zdecydowalem sie na niego czy mozecie mi powiedziec jak ten zasilacz sie ma do modecoma ale w rzeczywistosci bo test na benchmark.pl widzialem :)

I powiedzcie mi jeszcze czy bedzie mialo sens ze zmienilem go (Logic LC-B350ATX) zamiast megabajta 350W

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno takie same sa w srodku ??

Rozmawialem z czlowiekiem ktory naprawia zasilacze juz od dawna i dokladnie takie Feele ma o ktorych mowicie za 25 zl :P po naprawie i tez mowil mi ze ten Feel i logic to te same zasilacze ale kiedy pokazalem mu wnetrze Logica powiedzial ze jednak to raczej nie sa te same zasilacze a z moich testow na moim sprzecie tak jak w podpisie PSU poradzil sobie dobrze w prime95 3.3 V bylo na 3.29 i nawet nie drgnelo po wylaczeniu prime wskoczylo moze o 0.01 V w gore (wszystko oczywiscie odczyty mierzone miernikiem)

oczywiscie nie chce tutaj podwazac autorytetu usera BENITO (full respect :D )

ale chcialem wam jeszcze pokazac linka jaki mam zasilacz

http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/zas...LC-B350ATX.html

cytuje tutaj benchmark.pl

"Dobre parametry pracy widać na tabliczce zasilacza - model zaznaczony czerwoną kropką. Niestety - nasze testy wykazały, że zasilacz nie poradził sobie z utrzymaniem napięcia +3.3v pod obciążeniem 75W. Spadek tego napięcia poniżej normy nie dyskwalifikuje całkowicie zasilacza, przy obciążeniu linii +3.3v wartością 50W napięcie wróciło w granice normy i wyniosło 3.18v" (u mnie taki przypadek nie wystapil ze zmiana 3.3V)

ale chcial bym wysluchac waszych opini bo moze ktos ma ten zasilacz

a to jest nalepka z feela o ktorym mowicie i wydaje mi sie ze nie sa to te same zasilacze

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...