Skocz do zawartości
DziuraWy71

Wcielo 400 MHz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam procesor Athlon 1,4 GHz (standardowo). Wymienilem plyte glowna na nowsza, lecz widzi tylko 1050 MHz :/ Mysle, ze to po prostu wina mnoznika & magistrali. Prosze, powiedzcie jak je ustawic, by uzyskac te 1400 MHz lub wiecej :D. Model plyty to: GigaByte 7N400 Pro2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem w tym, ze ta plyta obsluguje magistrale od 200 MHz w gore :/

 

z instrukcji: Częstotliwość FSB: 400/333/266/200 MHz

 

Probowalem tez cos majstrowac z mnoznikiem (np. 7x200MHz = 1400 MHz) ale cos komp nie wstawał :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem w tym, ze ta plyta obsluguje magistrale od 200 MHz w gore :/

 

z instrukcji: Częstotliwość FSB: 400/333/266/200 MHz

 

Probowalem tez cos majstrowac z mnoznikiem (np. 7x200MHz = 1400 MHz) ale cos komp nie wstawał :/

Chodzi o to, że w FSB liczy się podwójnie MHz. Tak więc jak kolega napisał, żebyś podniósła do 133 - chodzi o 266.

 

Ty w tej chwili masz ustawione 100 MHz - czyli magistrala 200 ;), a to najniższa obsługiwana przez twoją płytę.

 

Mnożnik masz raczej zablokowany - dlatego też daj sobie spokój z jego przestawianiem. Po prostu ustaw FSB o jedno oczko wyżej na 266

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem w tym, ze ta plyta obsluguje magistrale od 200 MHz w gore :/

 

z instrukcji: Częstotliwość FSB: 400/333/266/200 MHz

 

Probowalem tez cos majstrowac z mnoznikiem (np. 7x200MHz = 1400 MHz) ale cos komp nie wstawał :/

lol 133 to połowa z 266 ;] ustaw 266 i bedzie good a tak poztym to bys poczytał może ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem w tym, ze ta plyta obsluguje magistrale od 200 MHz w gore :/

 

z instrukcji: Częstotliwość FSB: 400/333/266/200 MHz

 

Probowalem tez cos majstrowac z mnoznikiem (np. 7x200MHz = 1400 MHz) ale cos komp nie wstawał :/

lol 133 to połowa z 266 ;] ustaw 266 i bedzie good a tak poztym to bys poczytał może ??

wydaje mi się że w biosie FSB jest pojedyńczo :wink: czyli ustaw na 133 :D jakby ustawił w biosie 266 to nie wstanie. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem w tym, ze ta plyta obsluguje magistrale od 200 MHz w gore :/

 

z instrukcji: Częstotliwość FSB: 400/333/266/200 MHz

 

Probowalem tez cos majstrowac z mnoznikiem (np. 7x200MHz = 1400 MHz) ale cos komp nie wstawał :/

lol 133 to połowa z 266 ;] ustaw 266 i bedzie good a tak poztym to bys poczytał może ??

wydaje mi się że w biosie FSB jest pojedyńczo :wink: czyli ustaw na 133 :D jakby ustawił w biosie 266 to nie wstanie. :D

Nie opowiadaj glupot nie widzisz ze wszyscy pisza 266, a Ty wyskakujesz z 133 bo nie wstanie :lol: .

Poczytaj troche. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NA niektórych Gigabyte jest przełacznik na środku, prawdopodbnie masz w pozycji bezpiecznej czyli 100, wystarczy przełaczyć a płyta powinna sama wykryć poprawnie proc i sie dostosować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

133 efektywnie daje 266 :] w biosie jest liczone pojedyńczo 100/133/166/200 i to ustawiasz. jak ustawi w biosie 266 to zgadnij czy zadziała :] więc musi ustawić 133 zyby działało i dało efektywnie 266. sam poczytaj i pomyśl troche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem w tym, ze ta plyta obsluguje magistrale od 200 MHz w gore :/

 

z instrukcji: Częstotliwość FSB: 400/333/266/200 MHz

 

Probowalem tez cos majstrowac z mnoznikiem (np. 7x200MHz = 1400 MHz) ale cos komp nie wstawał :/

lol 133 to połowa z 266 ;] ustaw 266 i bedzie good a tak poztym to bys poczytał może ??

wydaje mi się że w biosie FSB jest pojedyńczo :wink: czyli ustaw na 133 :D jakby ustawił w biosie 266 to nie wstanie. :D

Moja DFI by wstała... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ mixtol - mam pytanie: od kiedy FSB w biosie ustawia się efektywnie? 8O (a może się myle? :? ) on napisał ze ma "... z instrukcji: Częstotliwość FSB: 400/333/266/200 MHz..." u mnie też w instrukji pisze z jaką szyną procesory obsługuje płyta główna :D .

 

@ Garfield^ - sam czytaj ze zrozumieniem :evil:

 

@ Hamil_Hamster - moze i by wstała ale od tego zalezy jeszcze mnoznik i Ramki i... czy procek bedzie chciał wstać heheh :wink:

 

Ps. problem został rozwiązany topic do zamknięcia 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowalem ustawiac cpuclk ( w biosie) na 133,200 i 166 - dalej widzi 1050 MHz :/

Nie kombinuj głupio - jakie 200, 166 ????

Człowieku - puknij się w czółko - ustaw 133 bo taki masz procesor ( 133 x 10.5 = 1400 ).

Jeśli masz jeszcze ten "System bus" jak piszesz to ustaw to na 266 i powinno być OK!

Chyba, że chłodzenie do d... i procek nie może wstać powyżej 100 x 10.5 ???

Chodzi Ci stabilnie na 100 x 10.5 ? i jakie masz wtedy temperatury procka i płyty ???

Pozdr. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra to jeszcze teraz jak załadowales ustawienia domyslne, to moze zmien timingi pamieci na troche lepsze...... mysle ze kilka darmowych procent wydajnosci piechota nie chodzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, juz sobie poradzilem :D dalem ten switch na srodku plyty na ON, a w biosie dalem "Load Optimized Settings" I widzi 1,4 GHz :D dzieki, sory za klopoty :wink:

No i chce sie powiedzieć: "A nie mówiłem" 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...