Skocz do zawartości
koperek22

Problem z 2 kartami realtek.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam dziwny problem. Mam dostęp do internetu za pośrednictwem osiedlowego dostawcy. Chciałem rozdzielić połączenie na drugi komputer za pośrednictwem mojego. Ale nie oto mi wtym temacie chodzi. Otóż w komputerze łączę się za pomocą karty z chipsetem realteka 8139D. Nowo kupiona karta ma taki sam chipset. Gdy wyciągnę starą sieciówke i włożę nową to komputer zachowuje się tak, jakby nic się nie zmieniło :( Jak podłącze dwie naraz, to jest tak jakby była jedna podłączona. Niemam pomysłu jak sprawić aby komputer wykrył mi obie karty jako osobne. CZy ktoś wie jak to zrobić:>:>

 

Kopmuter:

OS: Windows XP proffesional

MB: Epox Ep3vba

Ram: 256

Myslę że to wszystko prosze o pomoc :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo to to niema sensu :) - po co chcesz wykrywac dwie karty skoro z tego co windows nie obsluguje dwoch kart sieciowych - to mzoesz zrobic tylko pod linuxem - wiec nawet jesli udaloby ci sie wykryc diwe sieciowki to final taki ze LAN bedziesziesz mogl ustawic tylko na jednej z nich ;] ...

 

btw niewiem czy wiesz ale sa takie urzadzenia jak switche i to one sluza do rozdzielania LAN ;) - a tak juz wogole btw to chyba admin towjej sieci powinien wiedziec ze chcesz sobei rozdzielic polaczenie na dwa kompy ,bo albo:

 

a) niebdzie wiedzial ma slabo skonfigurowana siec uda ci sie to rozdzielic i wtedy go oszukujesz (jest to nielegalne)

 

B) masz przydzielone jedno ip wew... i wtedy chodzbys jajko zniolsl to chyba nic niezrobisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo to to niema sensu :) - po co chcesz wykrywac dwie karty skoro z tego co windows nie obsluguje dwoch kart sieciowych - to mzoesz zrobic tylko pod linuxem -

Ze co ? Ze windows nie potrafi obsluzyc 2 sieciowek ?! 8O Troszke w tych sprawach juz siedze ale taki tekst zwalil mnie z krzesla.

Oczywiscie ze obsluguje 2 do tego bezproblemowo. Kwestia jest taka ze sa one identyczne, wiec jesli je podmienisz to system nie wykryje zmiany (poza zmiana MAC), natomiast proba podlaczenia obu na raz konczy sie fiaskiem prawdopodobnie z powodu konfliktu przerwan - pokombinuj z umieszczeniem tych sieciowek w roznych slotach PCI i sprawdzaj za kazdym razem efekt - patrz rowniez na informacje podczas bootowania systemu czy tam widzi obie sieciowki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

snaj - napisalem z tego co mi wiadomo - slyszalme od prau osob ze probowaly podlaczyc dwie sieciowki - i za kazdym razem konczylo sie to u nich fiskiem - mozliwe ze nipotrafily tego zrobic a ja z racji tego ze nigdy nie mialem potrzeby tak kombinowac oparlem sie tylko i wylacznie na zaslyszanych opiniach - ale podkreslilem to ze "z tego co mi wiadomo" a to jest rownoznaczne z "moge sie mylic" ;) tak ze no offence jesli sie da - to sorry za wprowadznie pytajacego w blad ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez mam 2 karty sieciowe, obie na realteku i obie dzialaja prawidlowo zarowno w Windowsie XP, Windowsie 2000 jak i zabytkowym Windowsie 98 (oraz Linuxie). Oczywiscie obie karty sa widoczne w menadzerze urzadzen. Rzeczywiscie, obstawialbym konflikt przerwan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...