Skocz do zawartości
ziomal155

SUPER Sempron@athlon Mobile Y Barton@barton Mobile Mp

Rekomendowane odpowiedzi

Gość [RONIN]

Ciekawe, ciekawe. Tylko dlaczego nie jest to w topicu o Sempronach tylko w osobnym poscie :?:

Czy ja dobrze rozumię, że ktoś znalazł sposób, że z Semprona zrobił Athlona Moblie? Szczeże mówiąc jest to bardzo prawdopodobne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm wiecie co panowie, mam w szkole hiszpański, tzn jest wydział hiszpańskiego w poniedziałek spróbuje namówićjedną z wykładowczyn zeby te pare zdań przetłyumaczyła:) zobaczymy co wyjdzie bo z hiszpańskiego na angielski to kszaki wychodzą, tzn niektórych nie tłumaczy, inne zbyt bezosobowo itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Hmm wiecie co panowie, mam w szkole hiszpański, tzn jest wydział hiszpańskiego w poniedziałek spróbuje namówićjedną z wykładowczyn zeby te pare zdań przetłyumaczyła:) zobaczymy co wyjdzie bo z hiszpańskiego na angielski to kszaki wychodzą, tzn niektórych nie tłumaczy, inne zbyt bezosobowo itp.

I oto chodzi :lol: Liczymy na ciebie :P

Ale dziwne że nikt inny tego nie odkrył... cholera, jestem strasznie tego ciekaw...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Tu coś o tym jest [http://fab51.com/cpu/sempron/s10.html] ale z czytania nici - tylko screeny coś nam mogą powiedzieć. Wynika znich że:

:arrow: można odblokować mnożnik procka :twisted: ;

:arrow: procek można przerobić na Athlona Mobile;

:arrow: nie można zwiększyć ilości pamięci L2 (jest fizycznie zmiejszona względem Bartonów :cry:;

Teraz czekać trzeba tylko na jakiś kurs i.... :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarno na białym panowie:) tylko brac sie do roboty jak ktos to umie zrobic...

 

Learn

10-10-2004, 12:09 PM

i've a sempron 2500+, i don't know if it's a bug or not, look at this:

the odd thing, it's the MP bridge is not connected...

jjcom

10-10-2004, 01:43 PM

what the.....Is AMD allowing Semprons to be used in dual processor configs...this could be very interesting...cheap SMP.

Learn

10-14-2004, 06:33 AM

i've removed my cooling, and the mp bridge is connected... :rolleyes:

 

as you can see:

 

link: http://fab51.com/cpu/sempron/s10.html

 

http://fab51.com/cpu/sempron/img/semp-L5_L12.jpg

TheJackal

10-16-2004, 01:54 PM

well i'll be, makes me wish i hadn't sold my Asus A7M266-D

jjcom

10-16-2004, 02:11 PM

this is very intesting...AMD is allowing Semprons to be used in MP envirments. I really wouldn't have expected this. Wonder if this is how AMD trying to make themselves look good. I mean with Intel having this overclock lock and that. If AMD can show this...I wonder...

Learn

10-17-2004, 11:26 AM

i've modded my sempron 2500+ (mobile + 24X multi max) now it is unlocked in a motherboard who support changing multi on fly (not the nf7s)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość jurasjo

czyli da się odblokowa semprona ? mam 2400 i moje pamięci nie pójdą wiecej niż na 200 ale jakby mnożnikiem można go podkręci to byłoby super. słyszałem, że to nie działa na nforce2. czy to prawda ?

 

może ktoś opracuje to po polsku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm tyle że tu jest taki problem że tu nie ma napisane zabardzo jak to zrobić , a raczej pokazane:( a ja nie mam o tym pojecia:( dajcie mi tekst po angielsku a go zaraz wam przetłumacze na polski:) (student 2 roku filologii angielkiej, specjalność translatoryka:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość jurasjo

ale zadział na nforce2-płyta jak w podpisie ?. czytałem gdzieś, że na innych platformach to dało się odblokowa np na kt600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

autor wyraznie podaje ze sposób ten nie działa przy nforserach.

Szkoda, ale z drugiej strony to i tak bałbym się trochę samemu przerabiać procka... ale poczytać i pooglądać fotki można :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie

mam semprona 2400+ i plyte Asusa A7V600-X ktora informuje mnie (program Asus Probe ) ze maxymalna predkosc procesora moze wynosic 2250MHZ a nie jak obecnie 1666MHZ, Mam do tego RAM @400MHZ i Geforca MX-400 64M, ale o ustawianiu biosu i ewentualnym podkrecaniu nie mam pojecia czy ktos mi moze powiedziec co powinienem zrobic aby komp (procek) chodzil mi szybciej i jak. Moje obezne ustawienia to 1,60V x 10 , reszta (w tym ustawienie pamieci) jest na auto), a karta graf jest jak widac stosunkowo stara. Czy moge cos z ta MXZ zrobic/zwiekszyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawa jest prosta - papracie pierwszy od prawej mostek L5 , pozniej mnoznik do 11 w programie Crystal CPUID , zrobilem taK - sempron 2300+ poszedl na 2310 (210x11) przy napieciu 1,7, 200x11 pracuje z palcem w d .... przy 1.65 , zreszta byl juz taki temat o duronach i przerabaniu na mobila, procek za ta cene rewelka, jeszcze jeden plus chce miec chlodno zmieniam sobie mnoznik pod winda i skrecam wentyl. aha moja plyta jak w podpisie ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze jeszcze nikt tego nie sprawdzil, albo po prostu nie opisal:P

Jak przerobic Semprona na Athlona XP Mobile?

mam semprona 2300+ (kupilbym 2200+ ale juz nie bylo) i plyte asus a7v600-X, pierwsze co zrobilem to ustawilem fsb na 200 i nie bylo z tym zadnego problemu, proc mial mnoznik 9,5 wiec z nominalnego 1577MHz (166*9,5) uzyskalem 1900MHz.

 

Teraz przejdzmy do sedna sprawy:)

Oczywiscie te 1900MHz mi nie wystarczylo i tak po znalezieniu kilku fotek w sieci postanowilem przerobic mojego proca na mobile.

Wbrew powszechnym opiniom, wcale nie potrzebowalem do tego lakieru elektroprzewodzacego:D

wystarczyl zwykly olowek, w moim przypadku HB. Najpierw ostroznie zdrapalem laminat (zielone gowno, ktorym pokryte sa nowe semprony), a pozniej narysowalem kilka razy kreske olowkiem i tyle roboty :lol:

Ostroznie znaczy zdrapywalem po troche kilka razy, za 3cim sie udalo i system wykryl Athlona XP-M. Dokladnie to trzeba zdrapac dopoki nie bedzie widac zlotego koloru pod laminatem, zdrapujemy tak aby uzyskac sciezke, na tym wlasnie rysujemy olowkiem, najlepiej grubo zeby troche grafitu wpadlo do wglebienia ktore uprzednio udalo nam sie wyrżnąc w laminacie :D

trzeba przy tym uwazac zeby nie polaczy pozostalych mostkow L5, aha chyba zapomnialem dodac ze chodzi o 2gi mostek L5 od prawej.

Jesli zdapiemy laminat tylko na owym mostku to nie ma mozliwosci ze cos sie popapra i inne mostki sie polacza.

 

Tym ktorzy jeszcze nie przemianowali swoich sempronow na mobile zycze milej zabawy:)

A ci ktorzy maja juz ten niecny proceder za soba mogliby napisac jak udalo im sie podkrecic, jakie wyniki, przy jakimnapieciu i jakiej temperaturze!!!

 

Zapomnialem dodac, ze mobile-mod nie dziala na plytach z nforce, a na pozostalych (via, sis) mnoznik mozna zmieniac tylko w windowsie - nalepszym rozwiazaniam jest program CrystalCPUID.

Niektorzy mowia ze to za duzo zabawy, zmieniac mnoznik z windowsa i poewnie system niestabilny... nic bardziej mylnego!

tez tak myslalem, ale teraz widze jaka to wygoda zmieniac taktowanie proca z uruchomionego systemu.

 

Piszcie ile udalo wam sie wyciagnac,

 

ja mam 1,775v

temp w idle 30-32°C, w stresie(8 godzin prime95) max 54°C

reszta w podpisie

 

aha, jeszcze jedno to nie koniec mojego podkrecania :D

Jak uda mi sie odblokowac mnozniki wyzsze niz 11 to bede dalej meczyl proca B)

Edytowane przez raf.z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ladnie pieknie tylko nie wiem po co odgrzewac topic, nie jestes pierwszym ktory przerobil semprona na mobila i wszystko to co napisales juz bylo omowione wlasnie w przyklejonym temacie o sempronach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ladnie pieknie tylko nie wiem po co odgrzewac topic, nie jestes pierwszym ktory przerobil semprona na mobila i wszystko to co napisales juz bylo omowione wlasnie w przyklejonym temacie o sempronach.

1317289[/snapback]

Wszystko? a to ciekawe, bo czytalem wszystko i jakos tam za wiele informacji nie znalazlem.

Swoje go proca przerobilem jakies pol roku temu i od tamtej pory do teraz tak naprawde gowno tu znalazlem na ten temat, zadnych szczegolow.

Poza tym juz chyba z 10 osob sie mnie pytalo jak to dokladnie zrobic wiec nie jest to takie rozowe ze wszyscy wszystko wiedza.

Zreszta jak nie chcesz to nie czytaj, wiesz jak zrobic to najlepiej sie ukryj zeby nikt od ciebie nie podpatzryl :wink:

... forum jest po to zeby sie dzielic swoja wiedza i doswiadczeniami.

That's all.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje boje 22 str: "Czyli wystarczy połączyc mostek L5 zgodnie z tym co juz ktos podeslal: http://www.excite.co.jp/world/english/web/..._co=excitejapan

żeby odblokowac mnoznik?

A potem go zmienic np w biosie czy pozostaje tylko zmiana mostkiem L6?"

a dalej szukac mi sie nie chce ale ja swoja wiedze zaczerpnalem z tego topicu i w nim sie nia podzielilem i do niej odsylalem

 

peace

 

pogadamy w tamtym temacie bo widze ze tez sie tam udzielasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje boje 22 str: "Czyli wystarczy połączyc mostek L5 zgodnie z tym co juz ktos podeslal: 1317505[/snapback]

nie no spoko ten link, full po polsku i w ogole duzo fotek;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry albo cos zle wkleilem albo cos nie dziala ale na tej stronie co wspominalem jest wytlumaczone bez fotek tez wiec sie nie trzepiaj icon_razz.gif

Kto sie zaczal czepiac...:>

Dobra jak jestes taki obeznany (miesiac dluzej ode mnie na tweak.pl i sie rzadzi :wink: ) to mi powiedz jak odblokowac mnozniki wyzsze niz 11, ktore mostki trzeba malowac/ciac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem co mam i wiem ze nie ma blokady i zgodze sie mozna ale to jest pci kolo 37, i dziala jeszcze ok, nie narzekam, a jak chcesz to pogadaj z berkutem ablo johnyboyem i dowiedz sie jakie maja fsb na pci maksymalne a poki jest mniej niz 40 to nie narzekam, a nie powiem ze ryzyka nie ma bo zawsze przy oc jest;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...