Skocz do zawartości
ziomal155

SUPER Sempron@athlon Mobile Y Barton@barton Mobile Mp

Rekomendowane odpowiedzi

Przylaczam sie do @pandi, takze jestem gimnazjalista i widac ze postrzegasz nas jako cos gorszego. Nie mowmy tutaj co niektorzy naprawde dorosli robia - mozna by sie ich wstydzic  :huh:

1327027[/snapback]

Ja się zgadzam nie ma co patrzyć jaką ma się szkołę ukończoną , ja obecnie mam zawodówkę skończoną i kończę technikum elektroniczne a udowodnię wam teraz że szkoła nie ma znaczenia czy masz zawód średni inż czy też mgr , tylko ile masz wiedzy :) , co prawda dopiero teraz za czołem tak myśleć głową w szkole od roku , czytam dzienie po 10 godz nie tylko elektornike i jeszcze praktykuję na co dzień składam po 2 komputery na różnych pod zespołach . Ale także studiuję psychologie oraz elektronikę , fizykę inne dziedziny życia przetłumaczę dla was parę spraw udowadniając , że nie ważne jaki masz zawód tylko co umiesz oto przykład mojej wiedzy :) Edytowane przez domeryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykład :) wytłumaczenia artykułu ja rozumie każdy artykuł jaki wy podajecie nie mam czasu nawet wam tego przekazać tu wam dam przykład. http://fab51.com/cpu/sempron/s10.html

Pierwsze fotografia ukazuje nam procesor Sempron to jest jasne prawda nic w tym nowego niema i żadnych nowych rzeczy nie wymyśliłem . Pod nią znajduje się tabela z napisem Clock to zegar oczywiście nie ma w tym nic specjalnego :) kolejna ramka to Sempron L2 to mostek =256k- nie ma w tym jakieś filozofi to oczywiście 256KB czyli jednostka pojemności np. na dysku macie 1mb czyli 1024kb :) jedno z 2 się wywodzi. Obserwując dalej mamy umieszczone nazwę Athlon to oczywiście bez jakiegoś zagłębiania się jest to nazwa procesora Athlon :) Xp to jego oznaczenie np. tak jak oznaczenie modelu samochodu Fiat 126p . Zerkając dalej widzimy również L2 czyli mostek umieszczony na naszym procesoże czyli naszym obecnym Sempronie , = 512kb to już wcześniej pisałem nie trudno nie skojarzyć w pierwszej kolumnie mamy mnożniki dla nie wiedzących na ludzki rozum mnożnik to można pomyśleć głową i się człowiek domyśli, że to dziedzina matematyki czyli mnożenie ale my stosujemy się do komputerów nie będę się rozpisywał o matematyce:P ten dział nas nie interesuje w obecnej chwili i wracamy do tego artykułu do mnożnika wyjaśnię przy okazji co to FSB dla nie wtajemniczonych pierwszy raz się z tym spotkającym zagadnieniem , którzy chcą dowiedzieć się cos więcej przykład Zegar FSB stanowi podstawę dla generowania sygnału wewnętrznego zegara procesora - częstotliwość zegara procesora jest iloczynem częstotliwości zegara FSB i charakterystycznego dla danego procesora mnożnika, np. 2 GHz procesor z szyną 100 ("400") MHz ma mnożnik 20. Już chyba coś jaśniej się zrobiło , jak dalej nie rozumiecie poczytajcie radził bym się podszkolić , pod FSB 166 znajduje się zegar czyli z Angielskiego Clock np. 1500,1600,1700,1800,itp. Patrząc na kolejną ramkę umieszczony wcześniej przetłumaczony przykład czyli 2200+ L2=256k widać oznaczenie to tylko oznaczenie producenta nie można tego mylić z jego prędkością czyli np. 1500,1600,1700,1800, itp. To tylko oznaczenia fabryczne modeli dostrzegając patrząc dalej można zauważyć że widać też w niektórych miejscach – to jest myślnik jak by ktoś nie wiedział :) oczywiście teraz żartowałem ale tak to jest myślnik :P hehe ma na celu pokazać nam użytkownikom , że jednak tam gdzie jest znacznik lub myślnik umieszczony – nie ma danego modelu np. z taką wielkością pamięci podręcznej ale czemu niema nie chciało mi się dochodzić mam ważniejsze sprawy na głowie :) to by było chyba na tyle odnośnie tabeli. Zajmiemy się tym razem tabliczką znamionową naszego procesora wiec AMD to korporacja chyba nie musze tłumaczyć rozumiecie , Sempron już tłumaczyłem wyżej kto nie wie zachęcam zerknąć wyżej to mam nadzieje że wiecie co to znaczy nie musze tłumaczyć co oznacza TM czasu mi braknie :P SDA2500DUT3D to oczywiście SDA to chyba oznaczenie modelu jakiegoś od nich nie pamiętam tego dokładnie przepraszam ale uczyłem się tego dawno z 5 lat temu jeszcze jak Duronki miały władze na rynku komputerowym :P 2500 to oczywiście oznaczenie prędkości DUT3D to oznaczenie elektroniczne też to wiedziałem musiał bym sobie poszukać moich notatek na ten temat , jak ktoś się chce dowiedzieć to proszę napisać w wolnej chwili wytłumaczę wam albo na własną rękę poszukajcie a znajdziecie ja wiedziałem to ale mi się zapomniało mam gdzieś schematy narysowane itp. Przetłumaczone na jakieś Cd :) na pamieć nie uczyłem się tylko żeby skumać :P Alfa i Omegą nie jestem Z435792G40905 to numer seryjny fabryczny jak dobrze kojarzę BIXJB to oznaczenie tez miałem to wytłumaczone musiał bym poszukać płytki to bym wam wytłumaczył teraz nie pamiętam po 5 latach dokładnie tego 0427 to 04 to rok produkcji a 27 to dzień 1999 rok produkcji . Oke mam nadzieję , że was przekonałem , do wcześniejszej napisanej mojej wypowiedzi pozdrawiam kiedy indziej dokończę wam resztę , jak będę miał chwilkę, mam troszkę ważniejszych spraw na głowie chyba jak każdy . Pozdrawiam i zachęcam do czytania a nie udawania że się cos wie nie obrażając nikogo : ) oczywiście nie żebym nie wiedział reszty doskonale wiem resztę i nie jest to dla mnie jakaś nowość tylko banały podstawy ale jestem zmęczony śpię po 4 godz musicie mnie zrozumieć musze tez odespać sobie trochę :)

domeryk®

Edytowane przez domeryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@domeryk

taaak, widze ze sie naprawde geniusz z ciebie zrobil :lol:

gdzie znalazles tak przydatne informacje :D

 

jak juz chcesz pisac takie [ciach!]ly to raczej nie w tym temacie,

a ze zawodowke skonczyles to widac :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@domeryk na tym forum obowiazuje edycja postow

 

btw ludzie co za blazen juz dawno takiego nie widzialem naprawde idiota godny pozalowania moze poda nr konta zeby wplacac kase na jego wyksztalcenie ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@domeryk na tym forum obowiazuje edycja postow

 

btw ludzie co za blazen juz dawno takiego nie widzialem naprawde idiota godny pozalowania moze poda nr konta zeby wplacac kase na jego wyksztalcenie ....

1330559[/snapback]

To ty kolego napisałeś o tym " może poda nr konta żeby wpłacać kasę na jego wykształcenie ...." po prostu trzeba czytać żeby wiedzieć więcej a nie krytykować ludzi i nie żądam od czytelników ani 1zł staram się pomoc a to jest różnica wypraszam sobie takie opinie jak ta "ludzie co za błazen ". Edytowane przez domeryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no nasz geniusz jest naprawde zabawny...

Więcej nie powiem bo nie chce sobie z niego jaj robić...

Może w technikum jesteś geniuszem,ale tutaj bardziej wychodzisz na kogoś o kim linoge mówi :lol:

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no nasz geniusz jest naprawde zabawny...

Więcej nie powiem bo nie chce sobie z niego jaj robić...

Może w technikum jesteś geniuszem,ale tutaj bardziej wychodzisz na kogoś o kim linoge mówi  :lol:

1349350[/snapback]

Nie no poczucie humorku to ja mam ale nie wychwalam się czymś na czym się nie znam. Chciałbym pomoc wam i opisać coś np artykuł który nie wiecie od czego i do czego się zabrać mając zbyt mała wiedze praktyczna oraz teorie co wychodzi z czego, ja mogę na tyle ile wiem wam to wytłumaczyć za darmo nie żądam za to żadnych pieniędzy proszę mnie tak nie odbierać i nie tłumaczyć po parę razy jedno to samo i tak jak zauważyłem niektóre osoby piszą że, cos wiedzą a tak naprawdę nawet podstaw nie znają nie obrażając nikogo , wiadome nie umie wszystkiego ale już mogę powiedzieć ze coś tam wiem mniej więcej składam naprawiam komputery oraz mam kontakt naukowy czasopisma strony posty i praktykę 7 letnią wiec łącząc te 2 wspólne wartości można dojść do Profesjonalizmu w kategorii danej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z toba by sie dobrze jaralo;]] pamietam jak ktos sie zastanawial co by sie stalo z grzanka jak by leciala przez tunel wywiercony przez srednice ziemi...

Edytowane przez johnyboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z toba by sie dobrze jaralo;]] pamietam jak ktos sie zastanawial co by sie stalo z grzanka jak by leciala przez tunel wywiercony przez srednice ziemi...

1359633[/snapback]

Ehh tam jaralo nie pale i nie biore zadnych dopalaczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, odblokowywanie mnożnika to tylko dla zabawy. Bo przy dobrej płytce i pamięciach odpowiednio idzie zakręcic sempronem. Na przykładzie mojego semprona 1583@2185 MHz... mógłbym więcej gdyby mnie kostki pamięci nie ograniczały 400@460 ... ale to mi stosunkowo wystarczy.. jeśli chodzi o semprona 2300+ to 2185MHz to naprawdę bardzo dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, odblokowywanie mnożnika to tylko dla zabawy. Bo przy dobrej płytce i pamięciach odpowiednio idzie zakręcic sempronem. Na przykładzie mojego semprona 1583@2185 MHz... mógłbym więcej gdyby mnie kostki pamięci nie ograniczały 400@460 ... ale to mi stosunkowo wystarczy.. jeśli chodzi o semprona 2300+ to 2185MHz to naprawdę bardzo dużo

1399039[/snapback]

Tak zgadza się mój Epox na hynix D-43 2500Mhz fruwa :) Edytowane przez domeryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak zdjecie wyszlo proc jest ok, a jak mowilem to zdjecie innego mostka, za kilka dni bede wymienial paste to zrobie fotke jak to wyglada u mnie, a olowkiem tylko ta przerwe w srodku

1318532[/snapback]

Mozesz mi wyslac fotke jak zakresliles mostki ołówkiem??

prosze na email henix@interia.pl

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie boj sie nie uszkodzisz procka, ja delikatnie laczylem i nie podzialalo. Wku...ilem sie i wzielem zamazalem porzadnie [od razu z powyjezdzalem niechcacy poza mostki :lol: ] i co? i to ze chulalo mi pieknie, ale temperatury mi sie nie podobaly i to oznaczenie Unknown CPU i zmylem zmywaczem do paznokci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...