Skocz do zawartości
whiller

Malowanie CHIEFTEC MA-01B-D

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, wiec sprawa ma sie tak ;] Posiadam dokladnie to obudowe co w topicu ( CHIEFTEC MA-01B-D ) [ dla niezorientowanych wyglada ona tak :Dołączona grafika

 

I tak wlasnie sie zastanawiam, czy ktos przypadkiem jej nie malowal na wysoki polysk. W czym tkwi problem ? Otoz ... Co do bokow i top'a to nie ma problemow, jednak zaczna sie one gdy zaczne malowac przod . Nie mam zielonego pojecia czy da rade to zrobic bez zaciekow. Moze ktos z Was widzial gdzies ta bude pomalowana lub sam malowal ? Jezeli tak to b. bym prosil o jakies rady dotyczace malowania przodu ...

 

Pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam niebieskiego chiefa, wiec tez poczytam co inni ciekawego napisza ;]

Ew. mozesz sie przejsc do lakiernika samochodowego i spytac sie ile kosztowaloby pomalowanie frontu, nie sadze zeby byly to jakies kosmiczne pieniadze. Poza tym lakier samochodowy jest duuuzo trwalszy od takiego w sprayu. Wiem, bo kumpel ma tak bude pomalowana i swietnie to wyglada ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj na leżąco, maloj spreyem albo areografem delikatnie (cienkie warstwy farby ) kladz kilka warstw(4?), nastepna warstwe kaldz jak poprzednia dobrze wyschnie.

pamietaj o dobrym przygotowaniu powierzchni pod farbe.

 

powodzenia!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przygotowując pod malowanie, powierzchnię odtłuść, przematuj drobnym papierem ściernym i dobrze wyczyść zanim zaczniesz malować

 

malując wieloma cieniutkimi warstwami, na płaskiej powierzchnii, powinieneć uzyskać dobry efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak zauważyli szeryfi wcześniej - kilka warstw, i jak dobrze wyschnie to po każdej warstwie drobnym papierkiem ( 800 - 1000) przetrzeć i jak ci syfków nie naleci to będzie baja - ostatniej warstwy nie przecierać ofcoz :D Ja tak malowałem codeshita i wyszło luxus. Jak się uda to niedługo topic z Half Life mode by Luciush.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kilka rad już dostałeś od kolegów ja powiem ci tylko tyle :) pistolet lakierniczy do blacharki samochodowej, wyciąg wentylacyjny żeby się kurz nie osadzał i dobry dobór farby - znaczy się lakieru ... żeby ci się nie rozpuścił plastik :) no i baaaaaaaardzo cienkie warstewki bo inaczej będzie to wyglądało jak gil z nosa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic dodac nic ujac <lol> tak jak wyzej, z qmplem tak malowalem najpierw wyczyscilismy sprezonym powietrzem i cienkie warstwy spray'u i wyszlo spoko, papierem nie przecieralem bo nie moglem dostac bardzo drobnego ale i tak jest ok :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...