Skocz do zawartości
lordmistrzbobek

Jaka nagrywarka DVD z obecnych na rynku jest najlepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

to superhipermegaextras dopalacz -only w benq

34 terabajty na 1 dvd+r 4.7gb w 48 sek :wink:

to naprawde działa ? :huh:

 

4dni i nóweczka do domu

eh :/ ultra-speed, na odpowiedzi na mejle trzeba dluzej czekac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli podsumowujac ten programik d2d w benQ to sluzy do tego aby nagrac na plytki duzo wiecej danych niz jest tam miejsca ?

powiedcie mi w takim razie jak to jest robione - jakas kompresja danych czy jak ?

 

drugie moje pytanie odnosi sie do programiku "qsuite_v2.1" - jest duzo rownych opcji ale czy warto go instalowac i czy tak naprawde kiedykolwiek korzysta sie z tych opcji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

d2d to skrot od door-to-door, czyli z rąsi do rąsi...

co niektorzy to widze maja poczucie humoru. bartezjusz :mrgreen:

 

Co do odpowiedzi na maile ze strony Benq, to mi odpisywali na drugi dzien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się zgubiłem w setkach tych postów i dlatego chciałbym prosi o dopowiedź czy NEC 4551A z technologią LabelFlash jest wart kupienia. Czy może poczeka aż stanieje BENQ DW 1655

Edytowane przez kubil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

d2d to skrot od door-to-door, czyli z rąsi do rąsi...

co niektorzy to widze maja poczucie humoru. bartezjusz :mrgreen:

 

Co do odpowiedzi na maile ze strony Benq, to mi odpisywali na drugi dzien.

 

to nie zle poczucie humoru - wprowadzanie ludzi w blad , potem zeby cos znalesc to trzeba kilkanascie stron przegladnac w ktorych to kilka stron takich wlasnie bzdur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie zle poczucie humoru - wprowadzanie ludzi w blad , potem zeby cos znalesc to trzeba kilkanascie stron przegladnac w ktorych to kilka stron takich wlasnie bzdur

 

bzdur jak bzdur- kilka "humorków" nikomu nie zaszkodziło

 

btw- nie wiedziec co znaczy d2d to mniej wiecej jakby miec problem z rozszyfrowaniem skrótu PKP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bzdur jak bzdur- kilka "humorków" nikomu nie zaszkodziło

 

btw- nie wiedziec co znaczy d2d to mniej wiecej jakby miec problem z rozszyfrowaniem skrótu PKP

 

dystukotowac z toba na temat tego nie bede bo to nie o to w tym watku chodzi - jak wiesz nagrywarka ta ( firma) ta jest malo znana firma , bardzo duzo osob sie dziwi ze BENQ produkuje takie dobre nagrywarki i dlatego kazda glupia wypowiedz moze tylko namieszac ludziom w glowach

 

PS. PKP mozna tez odczytac w inny sposob - ale cenzura tego forum nie poznwala na to a takze nie miejsce na to w tym watku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrywarka :D

 

Recenzje:

http://homepage2.nifty.com/yss/dv-w516e_w/dv-w516e_w.htm

http://homepage2.nifty.com/yss/dq60/DQ60.htm

http://homepage2.nifty.com/yss/dq60/dq60_dvd2.htm

http://dvd-r.jpn.org/DQ60/16xA.html

 

kubil 1655 jest juz w sklepach np. w esc.pl - http://www.esc.pl/index.php?cPath=107&osCs...a13c865255c628a

 

Nie wiesz ktora brac: Test NEC ND-4551A bedzie ukonczony 2006.02.06 , BenQ 1655 w zasadzie zakonczony, bo nie rozni sie w zasadzie od 1650.

Testy na CDRLab.pl

BenQ 1650 rozni sie od 1655, tylko tym ze nie posiada urzadzenia sluzacego do pozycjonowania plyt.

 

LS jest brzydsze od FL, ale za to nosnikow LS jest wiecej.

 

Mr.Matrin odrobina humoru, jeszcze nikomu nie zaszkodzila. Nastepnym razem jak nie wiesz co to jest i nie chcesz wyjsc na niewiedzącego, to uzyj wczesniej google. Kilka razy przewijają sie tam slowa door to door :)

Nie tylko BenQ prowadzi serwis d2d, LG rowniez taki ma.

Edytowane przez ralph03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie stalem sie posiadaczem czarnej BENQ 1650 - do napedu dolaczona byla plyta z nero 6.xxx

Czy jakies inne np ze strony producenta warto sciagnac i zaninstalowac ?

 

Jak chcesz możesz kombinować. Ja mam 6.6.0.13 a tego dodanego do nagrywarki nawet nie wsadzałem do napędu żeby instalować.

 

Tu nie warto się bawić lepiej kup pare nośników róznych producentów dvd-r +/- tak za 10zł i postestuj jak to nagrywa.

Edytowane przez raffal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz możesz kombinować. Ja mam 6.6.0.13 a tego dodanego do nagrywarki nawet nie wsadzałem do napędu żeby instalować.

 

Tu nie warto się bawić lepiej kup pare nośników róznych producentów dvd-r +/- tak za 10zł i postestuj jak to nagrywa.

 

Nie musialem kupowac - mam w domu plytki jakiegos dziwnego producenta "ALFA" - moj poprzedni litek mial wielkie problemy aby wogle je wykryc ( zawsze twerdzil ze nie moze nagrac bo plyty brakuje w napedzie) a takze w czasie nagrywania nero wywalalo blad i byl stop albo na koniec juz nie dalo sie odczytac

Teraz naralem ta plytke DVD-R firmy ALFA swoja nowa nagrywareczka 1650 - zadnych problemow z wykryciem czystego nosnika, bezproblemowe nagrywanie , w scandisku Nera same zielone kwadraciki ( brak zoltych i czerwonych), w tescie jakosci dysku ( Nero) poziom 93%

Niestety nie mam gdzie poworzucac fotek - brak darmowych kont. Ale mysle ze juz tych fotek jakosci zapsu jest bardzo duzo i swiadcza na plus tej nagrywarki

Takze jest bardzo cicha przy nagrywaniu x8 i odczycie - kiedys ktos mowil ze glosno pracuja - moja pracuje cicho , ciszej niz Litek

Takze wysuwanie sie rownomiernie tacki , jej ciche wysuwanie pokazuje ze to super sprzet

Jedyna wada to osc slaby panel przedni - mogla by firma BENQ dodac troche roznych upiekszej - nawet podajac swoje logo

Takze plyta z softem jest nie potrzena - jest tam Nero 6.xxx - teraz juz chyba wiekszosc przesiadla sie na 7.xx - moze bez softu byla by jeszcze tansza o pare zlotoweczek

Co do gwarancji to tez jest jeden minus - pod koniec jej warunkow jest napisane ze nawet jak wymienione zostanie na nowa podczas naprawy to gwarancja nie idzie od poczatku tylko kontynuowana jest - to taki maly minusik ( albo ja zle przeczytalem lub zrozumialem)

Ja tylko moge powiedziec jedno - zaskoczenie na calego , oczywiscie pozytywne - ide zmieniac swoj podpis ( wurzucam Litka a wpisje Benq) - mam nadzieje ze bedzie mi dlugo dobrze sie sprawowala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hyh a mnie moj 1640 zaczyna powoli wqur... Od jakiegos czasu cokolwiek bym chcial nagrac na dvd to plytka po wypaleniu ma bledy crc :angry: nie ma znaczenia jaka plytka (TDK, esperanzy, EMTEC itp) nie ma znaczenia jaka predkosc nagrywania... Gdy robie w nero test ScanDisc zawsze jest jakis bad czerwony... za to Disc Quality mam na poziomie 95~99% wiec wtf :blink:

Dla odmiany wszelkie cd-r nagrywa bezproblemowo :mur:

 

Ps-dodatkowo gdy wloze plytke do napedu to czasami naped robi kilka razy takie dziwne "puk" "puk" zanim odczyta nosnik...

 

Juz nie wiem co mam robic z tym napedem... serwis? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Camel sprawdz naped na innym komputerze, jesli bedzie tak samo to skontaktuj sie z serwisem.

Problem w tym ze nie mam gdzie sprawdzic, dopiero za miesiac bede mogl podpiac u znajomego :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hyh a mnie moj 1640 zaczyna powoli wqur... Od jakiegos czasu cokolwiek bym chcial nagrac na dvd to plytka po wypaleniu ma bledy crc :angry: nie ma znaczenia jaka plytka (TDK, esperanzy, EMTEC itp) nie ma znaczenia jaka predkosc nagrywania... Gdy robie w nero test ScanDisc zawsze jest jakis bad czerwony... za to Disc Quality mam na poziomie 95~99% wiec wtf :blink:

Dla odmiany wszelkie cd-r nagrywa bezproblemowo :mur:

 

Ps-dodatkowo gdy wloze plytke do napedu to czasami naped robi kilka razy takie dziwne "puk" "puk" zanim odczyta nosnik...

 

Juz nie wiem co mam robic z tym napedem... serwis? :(

 

Jezeli mozesz obejsc sie bez nagrywarki ten tydzien -dwa to zrob te testy gdzie ci to tak pokazuje , wydrukuj i zglos awarie serwisowi - jak bedziesz wysylal sprzet kurierem do serwisu dolacz koniecznie wydrukowane wykresy bledow itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i wyszedl nowy firmware do nowej BENQ 1650 - TUTAJ

Na stronie benq.com jest 20 stycznia. Zapomnialem poinformowac Was o tym, a trabilem o tym na innym forum :) Dobrze, ze napisales o tym Mr.Matrin :)

 

 

FW BCDC do DW1650: http://support.benq.com/front/BenqMain.asp...ootId=undefined

 

FW BCDB do DW1655: http://support.benq.com/front/BenqMain.asp...ootId=undefined

 

Pełny opis zmian dla DW1650 na cdrlab.pl, a dokladniej tu http://cdrlab.pl/news_czytaj_2629.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie benq.com jest 20 stycznia. Zapomnialem poinformowac Was o tym, a trabilem o tym na innym forum :) Dobrze, ze napisales o tym Mr.Matrin :)

FW BCDC do DW1650: http://support.benq.com/front/BenqMain.asp...ootId=undefined

 

FW BCDB do DW1655: http://support.benq.com/front/BenqMain.asp...ootId=undefined

 

Pełny opis zmian dla DW1650 na cdrlab.pl, a dokladniej tu http://cdrlab.pl/news_czytaj_2629.html

 

czy mozna np zgrac obecny Bios do pliku aby jak ten nowy bedzie zly to powrocic do pierwotnego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mozna np zgrac obecny Bios do pliku aby jak ten nowy bedzie zly to powrocic do pierwotnego ?

Ktos zadala takie pytanie na cdrinfo. Odpowiedz brzmiala NIE. Wiec chyba nie ma takiego programu aby (zrobic backup) wyciagnac z "benka" firmware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos zadala takie pytanie na cdrinfo. Odpowiedz brzmiala NIE. Wiec chyba nie ma takiego programu aby (zrobic backup) wyciagnac z "benka" firmware.

skoro nie ma takiej mozliwosci to czy moze orientujesz sie czy mozna sciagnac poprzednie wersje firmware ? bo na stronie BENQ zawsze jest tylko jeden firmware do danego napedu ( tylko najnowzszy, aktualny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAm !!!

Z góry przepraszam bo nie przejrzałem całego tematu(brak wystarczającego czasu) i nie wiem czy to o co zapytam się juz nie pojawiło(jak tak to prosze o wskazówke gdzie).

Otóż chodzi o to że zastanawiam sie nad kupnem nagrywarki DVD z tym ze nie jestem jeszcze zdecydowany jaką? Co sądzicie o LG GSA-4167B??? Tylko szczerze :) Jeżeli ktoś ma jeszcze jakąś propozycję dobrej, dość niezawodnej nagrywarki w cenie do 250zł to z góry dzięki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAm !!!

Z góry przepraszam bo nie przejrzałem całego tematu(brak wystarczającego czasu) i nie wiem czy to o co zapytam się juz nie pojawiło(jak tak to prosze o wskazówke gdzie).

Otóż chodzi o to że zastanawiam sie nad kupnem nagrywarki DVD z tym ze nie jestem jeszcze zdecydowany jaką? Co sądzicie o LG GSA-4167B??? Tylko szczerze :) Jeżeli ktoś ma jeszcze jakąś propozycję dobrej, dość niezawodnej nagrywarki w cenie do 250zł to z góry dzięki :-)

Ten model LG nie wyszedł za specjalnie. Polecam BENQ DW-1650

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam temat od 32 strony i każdy mówi o BENQ. Czy to jest właśnie najlepsza firma nagrywarek ??

Model 1655 słyszałem że słabo wypala DVD-R, czy to prawda ??

I która ngrywarka jest obecnie najlpesza na rynku ( tak jak w temacie ) :D

Koszystając z chwili prosze o rady w moim temacie:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=179351&hl=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...