Skocz do zawartości
lordmistrzbobek

Jaka nagrywarka DVD z obecnych na rynku jest najlepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

Kwiecień,tak dla Twojej wiadomosci...najbardziej awaryjnym palnikiem dvd jest wlasnie LiteOn z ktorego jestes taki dumny :]

 

dwa tygodnie temu zdechla mi 812S,a dwa dni temu przyslali mi 1633S w ramach reklamacji :]

 

A gdzie ja pisałem że jestem dumny ?? Mam ją dopiero od wczoraj i mogę powiedzieć tylko tyle że jest cicha :)

 

Co do awaryjności to nie powiedział bym, sprzedali już tego trochę i JESZCZE żadna nagrywarka DVD nie była reklamowana.

Oj wracaja LiteOny wracaja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tydzień temu kupiłem LG 4163B i złego słowa o niej powiedziec nie mogę. Naprawde jest bardzo cicha, no i ma taką fajną metalowa wstawke w panelu przednim. A co do awaryjności LG to sąsiad ma nagrywarke LG x8/x4/x24 (medelu nie pamiętam) i ani razu jej nie oddawał na gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yo !

 

Jeszcze w tym roku zamierzam kupic nagrywarke dvd... co polecicie do 200-250 zl ?

 

Nie potrzebuje zadnych bajerow, typu nagrywanie dwuwarstwowych, neiwazna jest dla mnei szybkosc (4x spokojnie wystarczy..)

 

Obchodzi mnie tylko, zeby jak najlepiej czytala porysowane plyty, nie palila ich, miala jakies funkcje korygujace itp.

 

Co mozecie polecic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wadą tego lg co stwiertdziłem,jest niska prędkośc odczytu płyt +-r max to 10x,ale może jakiś nieoficjalny bios do niej będzie.badziewne dvd-r to tragedia jeśli o odczyt chodzi(platinet) :? ale gdyby nie niskie prędkosci odczytu to byłby bardzo dobry(+lepszy wygląd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LiteON RuLeZzZzzz..... ja w moim kompie mam DVD-Rom oraz CD-RW oraz DVD-RW (tak 3 napedy LiteON) i sa zajebiste!!!!! nigdy nei mialem zadnych problemow i dzialaja wysmienicie, jedynie do czego mozna miec zastrzezenia to to ze sa glosnie i to wszystko....... a o LG nawet nie chcem wspominac bo mam w 2 kompie CD-Rom i same problemy a moj kuzyn juz mial 6!!!!!! LG i caly czas cos mu sie ciach!li.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wsataw sobie teraz Neca/Pioneera/Plextora i zobaczysz co to jest zajebista nagrywarka.

Dla mnie osobiscie LiteOn skonczyl sie na CD-RW x48

Jezeli chodzi o LG to przedstawiaja klase podobna do LiteOna. NIc specjalnego, ale do wypalania starcza spokojnie.

Ale jezeli ktos chce wypalac duzo, szybko i z mala iloscia bledow to musi sie zastanowic nad wyzej wymieniona trojka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej "karierze" miałem:

cd rom Teac - padł po 2 latach

cd rom Creative (2 modele) - padły obydwa (1,5 - 2 lata)

DVD rom Pioneer - nie padł ale po 2 latach ledwo co czyta

CD rom LG - nie padł ale po 1,5 roku czytał dpbrze 70% płyt

CD RW LGx3 - 16x jest świetna i teraz wszystko nagra i przeczyta (ponad 3 lata - nagrane około 2000 płyt), x52 2 sztuki (troche różne modele) i jedna jest ok, ale druga wylądowała w serwisie (najnowsza)

DVD rom Sony - jest super (2 lata)

DVD RW lite on 16/12/4 - właśnie kupiłem tydzień temu i nie ma problemów.

 

Więc każda firma ma swoje dobrei słabe modele. Tak już jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hhehehe widze ze wszystko miałes dwa lata :P

 

Moja LG x8 ma ~5 lat i nagrywa jak złoto, czyta też dobrze. Mimo ze 4 razy odwiedziała serwis. Jak tylko gwara sie skończyła to problemy razem z nią :)

 

Nie wiecie moze jak z głosnościa Pioneera 108d?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam wszystkim NECa 3500A!

Mam go coprawda dopiero tydzien ale:

- czyta porysowane plyty cd

- czyta porysowane plyty dvd

- wypala rewelacyjnie i cd i dvd

- jest cichy

i co najważniejsze:

- podoba sie mojej żonie, bo jest srebrny ;)

 

pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm nie ma zadnej reguly co jest dobre a co nie :) jeden model moze byc super a juz drugi miec jakas wade :)

Ja akurat co do nagrywarek liteona nie mam zastrzezen - uzywam cdrw juz od 3 lat i dziala super i mam cdrom liteona juz 7dmio letni - dziala nadal :P ale np koledze padla 52 po 2 miesiacach

 

Inny zas ma dvd nagrywarke liteona od juz pol roku i bardzo sobie chwali :)

 

Lg - cdromy szajs niektore nagrywary tez ale niektore byly bardzo udane :) To co mnie denewuje w tej firmie to servis - czesto naprawiaja sprzet zamiast wymienic, czesto zdaza sie ze sprzet wraca nienaprawiony albo gwarancja zostaje nie uznana ://

Liteon zas najczesciej wymienia nagryware na nowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj kupilem NEC 3500A i wszytsko byloby ok gdyby nie fakt ze juz 3 plyty wyrzucilem do smietnika....Kiedy podczas nagrywania wlacze np winampa zeby muzyki posluchac albo zapusze jakas stronke cokolwiek co wymaga odczytu z dysku to poziom bufora spada.....gdy wtedy wylacze wszytskie te zbedne programy to zamiast dopelnic bufor i kontynuowac nagrywanie to NEC stoi i nic nie robi....naprawde nie wiem od czego to jest...czy dysk za wolno podaje mu dane? gdy wlacze samo Nero to wypali do konca ale dioda od dysku caly czas sie pali (dysk pracuje non stop). Nie wiem jesli ktos wie co to moze byc to prosze o pomoc...Zaznaczam za mam athlona 2000+, 512 ram DDR, dysk IBM 123,5 GB....dzieki z gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PIO napewno nie bo jest ustawione UDMA...Dodam jeszcze ze dzisiaj kopiowalem w locie i dioda w nagrywarce pali sie rownolegle z dioda dysku (mignie dioda w nagrywarze to mignie dokladnie w tym samym momencie dioda dysku)....Mam je na osobnych tasmach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwiecień

 

co do LG.

 

nagrywarkę LG 16x10x40 mam już 3 albo 4 lata i żadnych najmniejszych problemów. Kupowana w czasach gdy nagrywarka CDR LGx16 kosztowała ok 450zł i przez ten czas intensynie wykorzystywna. (Jak człowiek miał w pracy dostep do firmowego ogólnokrajowego INTRANETU i internet śmigający non stop 150-200 KBajtów/s to potem te ilości filmów gier i programów trzeba było na czymś wypalić z przenośnego twardziela)

 

Monitor LG 795FT PLUS (z HUBem USB) mam też już 3 albo 4 lata nie chce mi się sprawdzać i też żadnych problemów a jakość i parametry bardzo dobre. ( a monitor pracuje średnio po 8-10 godzin dziennie)

 

 

Oceniać to można konkretny model a nie firmę. Mercedes też robi super auta i gnioty jak A clasa co nie przechodzą testu łosia.

 

W temacie nagrywarek DVD się nie wypowiadam bo troszeczkę wypadłem z obiegu branażowego. (zresztą na forum też dawno mnie nie było). Dużo innej pracy i brak czasu na śledzenie newsów, testów, nowości itd.

stąd od razu pytanko.

 

W VOBISie pojawiła się w promocji nagrywarka SONY DW-D22A za 222zł brutto

 

co sądzicie o tej nagrywarce? ktoś miał okazję przetestować bo w sumie to nie znalazłem w necie nic ciekawego na jej temat., a że cena atrakcyjna to może się skuszę. A że już dawno wyrosłem z maniactwa komputerowego nie intersuje mnie że będzie 0,05% wolniejsza od innej nagrywarki X. byłe było niezawodne, ciche i spełniało prawidłowo swoją funkcję a nie że po 3 miesiacach połowy płyt nie można odczytać.

 

 

 

specyfikacja wg. komputronika http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15604

 

pozdrawiam

Maras

 

update: 19.02.2005

 

 

a po szybkim zapoznaniu się z tematem to widzę, że LG SuperMulti DVD+/-RW GSA-4163B jest bardzo dobrym sprzętem i chyba po raz kolejny zaufam tej firmie. Jak do tej pory LG nigdy mnie nie zawiodło.

Edytowane przez Marasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiscie zauwazylem taka przypadlosc ze LG wypada swietnie pod wzgledem bezawaryjnosci natomiast LiteON jest zdecydowanie wydajniejsza ...

co do tego nie mam watpliwosci ...

Natomiast prywatnie zawsze uzywalem LG i puki co bede...

 

Wybór ostateczny natomiast zawsze zalezy od klienta-koncowego...

 

PS. co do nec'a to pewnie lepsza od poprzednika :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko tylko nie tandetne LG!Solidne nagrywarki ma zdecydowanie Pioneer.wiadomo-Plextor,ale stosunkiem cena/jakosc tylko NEC 3500/3520.Solidna i tania.

Edytowane przez per3z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TEST NECa ND-3520A

http://www.cdrinfo.com/Sections/Reviews/Sp...12314&PageId=27

 

test LG GSA-4163B

http://www.cdr-info.com/Sections/Reviews/S...12429&PageId=23

i tutaj

http://www.cdfreaks.com/article/172

 

i lepiej wypadła 4163B. a co do jakości LG jak pisałem wyżej ja nie mam powodów narzekać jak do tej pory na ta firmę.

Edytowane przez Marasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko LG

 

od początku mojej komputerowej kariery jade tylko na napedach lg i złego słowa na nie nie powiem , co do nagrywarek to są tylko dwie godne polecenia NEC i LG nec tansza lg troche drozsza lecz warta swojej ceny , co do awaryjnosci lg to jest sprzedawane tak duzo tego sprzetu ze odsetek awaryjnosci do liczby spzredanych sztuk i tak jest znikomy

 

w kazdym razie mialem kilka dni liteona i nie siega ona do pięt LG

 

polecam LG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nikt o pioneerach nie pisze, przeciez to swietne nagrywarki, korekcje mają o niebo lepszą od przereklamowanego neca 3500 czy 3520. Nagrywalem na modelu 108 u kumpla i sprawowala sie super. Jesli chodzi o glosnosc pary to nie moze juz byc nic cichszego bo jej po prostu nie slychac. Teraz wyszedł pioneer 109 tylko cos testow nie moge nigdzie znalesc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.cdrinfo.com/Sections/Reviews/Sp...10114&PageId=21

 

to jest test Pioneera 108 nie mam mozliwosci sprawdzic tego osobisice ale z tego co wyczytalem to nienajgorszy naped ale wlasciwie dwa napedy sie dzis licza, z tego co czytam, to wlasnie wyzej [wyzej niz ponad tym tekstem] podany Benny i Plex [ http://www.cdrinfo.com/Sections/Reviews/Sp...11953&PageId=29 ] ... tylko cena nie ta sama... sam sie szykuje i mam problem wciaz nie rozwiazany...

 

co do 109 to testow nie ma ale gdzie nie spojrze to ludzie tra rece jak tredowaty na wierzbie znaczy ze cos sie ciekawego szykuje... jak sie gdzies sztyrmnolem to mnie poprawcie...

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W swoim kompie posiadam dwa napedy LG: DVD oraz nadgryzarke 8520.

Wszystko śmiga, żadnych problemów prawie dwa lata. Dla porównania jakie mam u kumpla są dwa napędy Samsunga

ale u mnie wszystko czyta ok a z Samsungiem kłopoty nie chce czytać a i wybredna ta palaczka.

Nie na wszystkich płytach chce nagrywać :mur: . Ja ze swojego LG jestem zadowolony ZERO klopotów.

Jeżeli będę kupował DVD-RW to też LG no i polecam serwis cdrinfo.

Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...