Skocz do zawartości
lordmistrzbobek

Jaka nagrywarka DVD z obecnych na rynku jest najlepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

ja się jednak na BENQ zdecydowałem tylko teraz musze znaleść w miare dobrej cenie . Czarny albo srebrny. Tylko nie biały B) Czytałem recenzje na cdrinfo.com i benq wypadł bardzo dobrze. A na dodatek 2letnia gwara door2door.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrze, że LG GSA-4163B się bardzo chwali więc po przeczytaniu tego tematu jestem bardziej na stronie Lg ale czy ktoś miał okazję testować lub miał styczność z Lite-on'em sohw-1673??

 

Mam zamiar też se kupić DVD-ROM. Jakiej firmy byście mi poradzili?? Żeby dobrze czytał plytki nawet porysowane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie najlepszy jest Plextor PX716 / A swoją drogą ja do LG nagrywarek nic nie mam. Pracuje na 16x10x40 juz od 4 lat :) I ani jednej spalonej cd , ani jednego problemu. A kosztowała mnie koło 500 zł

Edytowane przez Sphinx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem do czynienia z Lite-ON 1633 nagrane plyty czyta z predkoscia od 5MB do 10MB/s w zaleznosci czy poczatek czy koniec plytki. Czy plyty sa verbatima czy esperanzy dla napedu nie ma to znaczenia dzialaja tak samo. Kolezanka ma LiteOn 1673 i mowie ze to staszne padlo, maksymalna predkosc odczytu to 3MB/s. Moze to wada tego egzemplarza i trzeba oddac na gwarancje, jak myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś wie jak NEC ND 3520A i LG GSA-4163B radzi sobie z zabezpieczeniami? Mają korekcje EFM? Wg http://www.clonyxxl.net/moderatori/luciano...ault.php?page=a

Nec przegrywa z LG przynajmniej jeśli chodzi o korekcje błędów.

 

p.s.

Czy jest jakaś nagrywarka która nagrywa DVD-R DL? Może pytanie troche nie na miejscu, ale na prawdę nie wiem :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze wszystkich tu wymienianych miałem w kompie wszystkie (od neca 3500 , 3520 , pionka 108 , litki itp itd) zdecydowanie polecam LG 4163

 

ten napęd zaskoczył mnie na plus praktycznie wszystkim (od jakosci zapisu , szybkoscią po cichą pracę, bezproblemowość itd)

 

na poparcie moich słów:

 

http://www.hardwarezone.com/articles/view.php?cid=29&id=1341

 

http://www.cdfreaks.com/article/172

 

http://www.hardtecs4u.com/reviews/2004/lg_4163b/

 

http://www.cdrinfo.com./Sections/Reviews/S...ArticleId=12429

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. wiem jedno. kazdy ceni to co ma.

Ja mama teraz NIEWYPAŁ cdrw 52x32x52 LG i mam dosc (5razy w servisie w ciagu 7miechów, teraz zaniose ósmy raz i mam zamiar od razu kupic dvd wypalare).

Mam pytanie..

Nie wiem którą,, podam propozycje i powiedzcie optymalnie co wybrac., nagrywam sporo i nie chce miec problemów.

--------------------------------------------------

1. LG SuperMulti DVD+/-RW GSA-4163B retail white chociaz do LG juz mam taką ANTYPATIE:/

2. Lite-ON DVD+/-RW SOHW-1673S BOX wiele osób posiada litka

3. NEC DVD+/-RW ND-3520A bulk white Tutaj nic nie slyszalem

4. Pioneer DVD+/-RW DVR-109 bulk TROCHE ZA DROGA:((( no ale jak polecicie mocno :( to bede musial jeszcze doskrobac.

5. Sony DVD+/-RW DW-D23AB2 black JAKAS SONY.. nie znam sie;)

6. Toshiba DVD+/-RW SD-R5372N bulk tu tez nic nie slyszalem.

--------------------------------------------------

Wiem.. spory wybór.. ale wybralem te, z których nie mam pojecia co brac:/// heh..

Chociaz nakierujcie mnie, wyszczegolnijcie 3 chociaz. ja sie zastanawialem nad SONY (ale patrząc na PS2 ehehehe ), potem to nad NEC'iem.. ale no juz sam nie wiem.. Pionnier spoko, ale troche nie na moja kieszen (wykosztowanie na grafike daje sie we znaki:)

pozdro i dzieki.

 

EDIT:

No chyba że macie jakies inne propozycje, a jestem otwarty;)

A co myslicie o Asus'ach?

Edytowane przez peseq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ja pisałem że jestem dumny ?? Mam ją dopiero od wczoraj i mogę powiedzieć tylko tyle że jest cicha :)

Co do awaryjności to nie powiedział bym, sprzedali już tego trochę i JESZCZE żadna nagrywarka DVD nie była reklamowana.

1174649[/snapback]

ja mam juz trzeciego LiteOn-a w ciagu 3 mies. (2 reklamacje) i w życiu nie powiem że jest on cichy, jak wejdzie na obroty to jak suszarka wyje i to z czasów Gierka, co prawda płyty nieźle pali i dość szybko lecz te dwie reklamacje nie dają mu dobrego świadectwa jeśli chodzi o jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doradzcie ktora z tych nagrywarek wziac ? Bedzie to moj jedyny naped w kompie wiec musi dobrze czytac i nagrywac :wink:

 

1. LG Multi GSA-4163B

2. NEC ND-3520A

3. Toshiba SD-R5272B (jest tez wersja bez "B" ale nie wiem czym sie rozni)

 

Jezeli bedzie duzo lepsza to moge jeszcze dolozyc do:

 

4. Asus DVD+/-RW DL DRW-1608P

 

Doradzcie ktora brac :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. wiem jedno. kazdy ceni to co ma.

Ja mama teraz NIEWYPAŁ cdrw 52x32x52 LG i mam dosc (5razy w servisie w ciagu 7miechów, teraz zaniose ósmy raz i mam zamiar od razu kupic dvd wypalare).

Mam pytanie..

Nie wiem którą,, podam propozycje i powiedzcie optymalnie co wybrac., nagrywam sporo i nie chce miec problemów.

--------------------------------------------------

1. 1343919[/snapback]

to mi juz nikt nie pomoze? :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z tych wszystkich co wymieniles to ten piooner najlepszy i jest w podobnej cenie co tdk 1616N, osobiscie polecam to drugie oczywiscie nie umniejszajac pioneerowi

ps. podobno ten nowy pioneer A09 to niezła maszynka z tym ze jeszcze chyba go niema na naszym rynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten komfort ze mam kazdy z tych napedów

kazdy z nich gruntownie przemielony

 

i ostatnim jaki bym polecił to własnie pionek109

 

a 1 godnym polecenia to LG 4163 (sam byłem w ciezkim szoku widząc co on potrafi)-to b.dobry produkt - czasy kiedy LG robiło goofno widac juz mineły

 

jak ktos mnie nie ufa polecam poczytanie for interetowych o tematy cdr/dvdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Pioner lub LG. Kurde mam konkretna antypatie do nich:/ Napisalem czemu.. wiec trzeba pozbierac na pionerka.. chociaz jeszcze jest czas.. wiec cos ciekawego wyczytam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

peseq

 

no offense stary ale czy Ty rozumiesz słowo pisane??

meczysz kota i sam siebie - nie zawracuj juz głowy bo masz wyzej kupe testów i porównan a mętlisz sie jak bobo na karuzeli

 

 

andriu

 

1616N jest w porzo (ulepszony pionek 108-sa na tym samym chipie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, wierze, a powiedz co sądzisz o tdk 1616N bo właśnie teraz taka sie bawie

1346123[/snapback]

O ile wiem to TDK'ka to to samo co NEC 3200 tylko troche mechanika poprawiona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartezjusz: wiec ten topic juz do niczego nie prowadzi? mam kupe testów.. przeczytalem caly temat, ale dalej nie rozumiem stwierdzenia twojego, iż coś nie tak. Pytam się, z testów wynika że te nagrywarki co wymienilem sa coś warte.. i teraz chciałbym wybrac jedyną.. ale widocznie tobie znudziło sie pomaganie, tak wiec wolisz zjechac kogoś (widze różnież że jesteś obyty w temacie i potrafisz doradzić).. rózwniez no-offence.. ale po to jest to forum. Podalem 5 nagrywareczek z linkami, wystarczy ze ktos potwierdzi zeby brac pionierka i go wezme. Przeciez od mojego zapytania odpowiedziala jedna-dwie osoby na iles tam tysiecy siedzacych na tym forum.. oczekiwalem zrozumienia i przynajmniej 3 odpowiedzi (nawet na priv) a nie zawracałbym KOTA OGONEm.. Sorry, ale czy jest coś w tym złego, ŻE SIE ZAPYTAŁEM?

pozdrawiam i podziwiam za taką wiedze o nagrywarach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@peseq@

 

jesli Cie uraziłem- sorki - nie tego chciałem

 

ale wybacz - kupowanie pionka 109 to wielki blad to bo gniot i tyle

 

ja polecam Ci co dobre i sprawdzone

poza tym cieszące sie uznaniem uzytkowników i testerów

 

tak wiec raz jeszcze - w kategoriach bezwglednych - wydajnosc/soft/jakosc króluje Plex716

w kategorii -wydajnosc/jakosc/cena zdecydowanie LG4163B ,tdk1616

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...