Skocz do zawartości
lordmistrzbobek

Jaka nagrywarka DVD z obecnych na rynku jest najlepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam takie szybkie pytanie co wybrac przekopalem forum ale jeszce tego nie bylo :P (tzn nie konkrwetnie, a ja licze na konkretne odp a nie wywody o czym inny tylko to mnie interesuje) nec 3520 czy pioneer 109 czy czekac troszke na neca 3540? dziekówa z góry

Edytowane przez Aeroo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja radze brać NECA 3520A, albo jak masz czas, to poczekaj na Pioneera 109. IMO teraz to juz powoli dochodzimy do mozliwosci granicznych technologicznie dla dvd (16x), wiec nie ma sensu ciagle czekac, a plyt dvd dl tak czesto nie bedziesz wypalac narazie (drogie są, albo niema).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem LG SuperMulti DVD+/-RW GSA-4163B retail white którą polecił mi bartezjusz.. Nie zaluje i jeszcze raz mu dziekuje:) po prostu czuje ze rymuje:)

Edytowane przez peseq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja radze brać NECA 3520A, albo jak masz czas, to poczekaj na Pioneera 109. IMO teraz to juz powoli dochodzimy do mozliwosci granicznych technologicznie dla dvd (16x), wiec nie ma sensu ciagle czekac, a plyt dvd dl tak czesto nie bedziesz wypalac narazie (drogie są, albo niema).

1358197[/snapback]

jak to czekac na pionka przeciez juz jest, chyba na 3540 czekac :) Edytowane przez Aeroo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem LG SuperMulti DVD+/-RW GSA-4163B retail white którą polecił mi bartezjusz.. Nie zaluje i jeszcze raz mu dziekuje:) po prostu czuje ze rymuje:)

1358241[/snapback]

 

doskonały wybór (sam jakis czas temu nie przypuuszczałem ze bede miał w kompie i co wiecej -polecał z czystym sumieniem innym- naped LG -

ale po prostu na chwilę obecną jest to najlepsza spawarka dvd w kwocie do 400zł

 

na pewno bedziesz zadowolony :D :D

 

cieszę sie ze mogłem pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że w końcu powoli kształtuje się porozumienie.... co do wyboru DVD+-RW

 

Tak trzymać...

 

Sam przez chwilę miałem Liteona 1673S, który poszedł do wymiany...

 

Odkurzacz to niezły... Przynajmniej wymieniono na nowy egzemplarz...

 

Zobaczymy jak się będzie sprawował...

 

Póki co szkoda, że LG made by Hitachi nie ma tak bogatych narzędzi co Liteony...

 

Może jakiś pracownik coś napisze :wink:

 

Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych

 

 

 

PS. zastanawia mnie ten BENQ DW1620

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do wyboru takie nagrywary.

 

LiteOn SOHW-1673S

 

lub

 

NEC ND-3520A

 

Doradźcie co wybrać. Moje fundusze sięgają max. 230 zła te nagrywary się mieszczą w tym przedziale. Mówcie co lepsze bo tyle już przewaliłem gazet że mi sie wszystko posra.......... Z góry dziękuje

 

ps. czy nec-iem da sie jakoś przegrać safe disc 2.9 bo z tego co wiem to raczej nie a mi by sie to przydało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz LG SuperMulti DVD+/-RW GSA-4163B ..

Z czystym sumieniem moge polecic. Nagrywa Wszystko. a mozna ją znalesc do 230zł.

jezeli JEDYNIE te dwie cie interesujesz bierz Litka. Jednak bym Brał na twoim miejscu LG, sam mialem problem. LG zmienilo sie od czasu wydania wypalarek LG:) polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również stoję przed wyborem spawarki dvd i byłem nastawiony na zakup Litka 1673, ale po tym jak czytam opinie na temat LG to zacząłem się zastanawiać... Może ktoś jeszcze wyrazić swoje zdanie na temat tych wypałek? Może to pomoże mi w wyborze.. (lol jaki rym :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o czym piszesz bo nie bardzo wiem- jakich marek??

1396983[/snapback]

Po pierwsze to zajrzyj TU. ten link powinien Ci to wyjasnic, jesli nie, to pisze. NEC produkuje ta nagrywarke, ale wydawana jest pod roznymi markami (firmami).

NEC

I-O Data

Mad Dog

Memorex

Wszystkie roznia sie tylko biosem, wiec mozna je zamiennie stosować.

 

Wiem, ze popularnosc sprzetu nie jest wyznacznikiem jakosci, ale to musi miec jakies znaczenie, ze inne firmy rowniez sprzedaja ten produkt. Ja interpretuje to wlasnie w ten sposob, ze skoro inne formy sprzedaja ta nagrywarke pod swoją marką, to nie moze byc bubel.

 

Kolejny argument - u mnie i mojego znajomego sprawują sie idealnie - nie mamy zadnych problemow. Wiem, ze na forum bylo kilka osob z problemami, ale przy tej ilosci nagrywarek NEC'a i bioroc pod uwage czesto wine np systemu, albo poprostu glupote niedoswiadczonych uzytkownikow, trzeba sie spodziewac takich topicow. A w nnich najczesciej mamy rozwiazanie problemu i kolko sie zamyka...

 

To moja opinia, nikogo nie zmuszam do zakupu tej nagrywarki, jedynie mocno ją rekomenduję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś jeszcze wyrazić swoje zdanie na temat tych wypałek? Może to pomoże mi w wyborze.. (lol jaki rym  )

 

Ja też miałem podobne dylematy (tyle, ze pomiedzy tym LG a BENQ 1620), kupiłem tego LG i jestem bardzo zadowolony :rolleyes: Jest cichutki zarówno podaczas nagrywania płyt, jak i kopiowania (jest nawet cichszy od cd-romu Asusa z QT). Płytki nagrnanę przez niego bez problemy czytają inne dvd, czego chcieć więcej :wink: Jedyna wada, jaką zauważyłem jest brak zwracania błędów PI/PIF, ale da się z tym żyć ( i może następna wersja firmware to zmieni). A co do tego Litka to poczytaj sobie opinię ludzi na forach/grupach dyskusyjnych - generalnie nic specjalnego :unsure:

 

Co do tego NEC - u kumpla ma czasem problem z odczytem nagranych przez siebie płytek, które mój LG czyta bez problemu B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Piątek kupiłem sobie LG-4163B OEM za 220zł. Jestem z niej bardzo zadowolony :)

Jest fenoimenalnie cicha podczas pracy, tracka wysuwa się i wsuwa bardzo cicho. Szybkie transwery 10/mb/s woow, ładne zgrywanie DVD do kopi bezpieczeństwa :wink:

 

Na razie miałem płyty HAVAK DVD-r i DVD+r na dvd-r nagrywa a na dvd+r nie chce.

 

Sony DVD+RW działa bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał może ktoś okazję porównać ze sobą LG 4163 i BenQ 1620? Zostało już chyba tylko tych dwóch wojowników na placu boju ;) Nie wiem co brać  ^_^

1400134[/snapback]

Po lawinie odpowiedzi mój wybór padł na LG. Dobrze o niej wszędzie piszą. Zobaczymy jak przyjdzie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo zależy od serii, warunków transporu, przechowywania i ... szczęścia.

 

LG, NEC, LITEON, BENQ, itd... to są wszystko napędy nowej generacji.

 

Teoretycznie są to bardzo porównywalne użądzenia.

 

Najlepiej kupić taką markę do której czuje się wewnętrzne przekonanie.

 

Ja nigdy nie lubiłem LG. Był to dla mnie mainstream.

 

Jednak dużo ludzi pisało o nim ciepło, a ja nie jestem twardogłowym B)

 

Więc kupiłem LG i jestem w 100% zadowolony. Ładnie nagrywa, ripuje DVD, pracuje cicho :rolleyes:

 

JA polecam 4163B. A jeśli ktoś trafi na walnięty model to miał pecha. Ale od czego jest gwarancja? I to dotyczy każdej marki :lol:

 

Czasami dążenie do doskonałości wypala zamiast pomagać......

 

Nie ma napędów bez wad :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrywarka to tylko pioneer 109D. mam też toshibę SDR5112 R x4 wiec myśle że nowa sdr teżneiejst zła bo ludzie porównuja ją to poprzednka. MAM LITEON 1673s i PORAŻKA wiecj na www.cdrinfo.pl bo tam obrzucałem ten shit wraz ze zmianą FW. MAM neca 3520A. Często urzywam kopiowania w locie i toshiba wiadomo zozpędzała się i na 4x stawała i tzrymałą przędkosć czyli nowa powinna dojsć do dzisiajszych standardów, lite on to robił co chciał a po zmianie FW na SJ05 mogłem nagrywać tylko na TDK inne "bład zapisu" odrazu na pierwszyj bajtach. nec jest ok prawie doruwnuje pioneerowi. Chciałem kupić 2x pioneer ale mówie sobie zobacze jak ten liteON sobie radzi i zobaczyłem:). Jak nagrywarka do 220-320 to albo nec albo pioneer. Jako DvD-ROM tylko lite on XJ........... płyty nawet specialnie szorowałem po dywanie i czytał ładnie a pioneek juzmial problemy. takie jest moje zdanie. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...