Skocz do zawartości
lordmistrzbobek

Jaka nagrywarka DVD z obecnych na rynku jest najlepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

Cichszy , głośniejszy , szumi , bezgłośny . Cóż to za argumenty dla potencjalnie szukającego . Nagrywarka ma nagrywać poprawnie płyty i to jak największej liczby producentów . Poprostu bez błędów , a z tym to już różnie bywa . Powinna potrafić skopiować poprawnie płytkę . Ma się nie psuć , aby nie pozostawić właścieciela bez napędu - czas odpowiedzi na reklamację . Kiedy kupuję samochód , to wybieram nie uszkodzony , nie kradziony, w miarę nowy i jak najmniej awaryjny . Nie potrzebny mi taki , który stanie już drugiego dnia w trasie . Szukając testów i opisów , kiedy trzy tygodnie temu zamierzałem kupić nagrywarkę dla siebie , nie mogłem oprzeć się wrażeniu , że każdy chwali to co sam kupił . Mam tą i ta jest najlepsza . Czytałem , czytałem i kupiłem LG GSA 4163B BOX . Box dlatego , że dawniej i być może i dziś wszystkie firmy wprowadzały do obiegu nagrywarki OEM zubożone w pewne funkcje w stosunku do box-owych . Nie można było wgrać niektórych biosów , lub pewne ich ustawienia nie do końca były obsługiwane przez nagrywarkę . Nie zgrywały poprawnie zabezpieczeń lub też nie zgrywały ich wcale . Czasem wydaje mi się , że to nie tylko brak oprogramowania dodatkowego , nadaje nagrywarce miano OEM . Być może tylko wyselekcjonowane chipy mogą wykonać konkretne zadanie , lub do wersji OEM - owskich montowane są chipy "niepełnosprawne" - czytaj modyfikowane przez producenta nagrywarki .

Mój wybór padł na LG , bo z opisów i testów wszelkich wynikało , że nagrywa poprawnie większość nośników dostępnych na rynku , nie wiem jak z zabezpieczeniami , ( mam prawo do wykonania jednej kopii na wlasny uzytek ) , ale i to wkrótce sprawdzę . Nagrywa nawet te najtańsze , a sama kosztowała mnie tylko 235 zł . I to dla mnie jest niezaprzeczalny plus . Jest cicha , ale jakie to ma znaczenie , skoro chłodzenie mojego komputera jest wielokrotnie głośniejsze - dużo urządzeń generuje dużo ciepła . Bez dodatkowego chłodzenia mógłbym smażyć wewnątrz jajecznicę . Temperatury wewnątrz obudowy niejednokrotnie przekraczały 53 stopnie . Szum ? Jaki więc szum ? Dla kogoś , kogo stać na WC , to inna kwestia . Dla mnie WC musiałoby zawierać jeszcze wydajną chłodziarkę , aby schłodzić wodę i ile by to wszystko musialo kosztować . Aż takim maniakiem ciszy i za taką cenę , to ja nie zamierzam zostać . Jeszcze mi nie odbiło . Ale chyba odbiegłem za bardzo od tematu . Ja kupiłem LG , ty kupisz NEC , Pioneer , czy Plextor i ja się z tym pogodzę . Będzie to twój wybór i twoja nagrywarka . Nie obchodzi mnie co i jak będziesz nagrywał . Albo będziesz zadowolony albo i nie . Twój wybór , twoja sprawa . Koniec . Kropka .

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą. Jednak ja mam troszeczke inne pytanie dotyczące nagrywarek DVD. Mianowicie chodzi mi o jakość wykonania napędów.

 

Np. Sam posiadałem jeszcze nie dawno nagrywarke Teac CD-W512EB która była i jest nie do zdarcia, wypala wszystko - przez 4lata użytkowania i wypalniu iluś tam set płytek moge powiedzieć, że był to jeden z moich najlepszych zakupów. Charakteryzwowała się drobnymi szczegółami które świadczą o wysokiej jakości wykonania napędu np jakościa plastiku na panelu przednim (wogóle nie zmienił koloru) mechanizmem wysuwania tacki - cały czas działał idealnie.

 

Takie szczegóły może nie zwracają uwagi w pierwszych miesiącach użytkowania ale później mocno rażą. Co z tego, że mam cd-rom samsunga który czyta wiekszosc plytek, jak mechanizm wysuwania tacki doprowadza mnie do szału - rzadko kiedy sie otwiera.

 

Moje pytanie więc brzmi: jak to jest z jakością drobiazgów w waszych napędach (nie licząc plextora ;)) ? Bo np dziwi mnie róznica w cenie pomiedzy pionnerem a wszystkimi innymi lg, nec'iem czy benq. Czy pionner jest solidniej wykonany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NEC 3520A

 

Jesli chodzi o estetyke to jest maksymalnie prosty, wrecz ascetyczny. NieORT: ORT: ORT: kturym sie to podoba, innym całkowiecie nie pasuje. Dzieki tej prostocie np. łatwo zmienic jego lokor przy dostosowywaniu do obudowy (moda). Jeden przycisk do wysuwania tacki (brak przycisku play - zreszta mało kto go dzis uzywa) takze dziala dobrze, nawet jesli nie nacisne na srodku, tylko po brzegach, nie musze uzywac wiekszej sily.

 

W kwestii mechanizmu wysuwania tacki no no moge powiedziec, ze jest mocny, radzi sobie z zamknieta klapką w moim Chieftecu (oczywiscie nie zamknieta na zatrzask), otwieranie jest płynne i bez szarpniec, co dobrze wrozy.

 

Naped jak wsadzony, tak nie wyjmowany, czasem kiedy przyjdzie kumpel z dyskiem to odlaczam od niego tasme ata i zasilanie (tak jest wygodniej). Co jeszcze moge powiedziec, to to, ze nie trzeba uzywac duzej sily do wyciagania z niego okablowania. Ktos zaraz powie, ze to przez to, ze sie wyrobily.. ale tak jest od poczatku. Wszystko wykonane naprawde dobrze.

 

Mam go juz okolo 3 miesiecy, wiec jako-takie info juz o nim mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te 300zl to tak duzo za porzadna nagrywarke?

Kupujac nagrywarke troszke czytalem ale prawde powiedziawszy guzik mnie obchodzilo co pisza niektore serwisy. JEdni chwala LG inni LiteOn'a jeszcze inni samsunga.

Pioneer na naszym rynku nie jest zbyt dobrze znany. W wiekszosci odpedzal cena. Ale powiedzmy sobie szczerze. Kupuje nagrywarke aby dobrze palila. I skoro kupuje nagrywarke 16x to chce aby w takiej predkosci wypalala. A nie jak niektorzy zaczynaja gadki ze ich nagrywarka XXXX wypala nawet na najtanszych plytkach tylko ze z predkoscia 4x. No w mordenke to po to komus szybka nagrywarka?

 

Dla mnie wyznacznikiem jest jakosc. A tu Pioneer i Plextor wybijaja sie ponad reszte i nie tylko cenowo (Pioneer w koncu nie jest taki drogi).

 

Zlotym srodkiem jest napewno NEC. Ostatnia nagrywarka LG tez radzi sobie calkiem niezle. LiteOn hmmm. Poczatkowo mnie denerwowal z biosami. Trzeba bylo troszke kombinowac aby nagrywarka pokazala co naprawde potrafi.

 

P.S.

Bartezjusz dalej nie napisales jaki jest twoj typ :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jonathan: Trudno się z Tobą nie zgodzić. Właśnie o takie opinie mi chodzi, bo wiem że poziom wypalania zależy w głównej mierze od płytek (a ja wypalam zazwyczaj na verbatimach lub tdk - nie mam zamiaru oszczędzać) A w tej chwili moim priorytetem jest jakość wykonania samego napędu - by służył kilka lat bez kłopotów.

 

Zajrzyjcie jeszcze tu: http://club.cdfreaks.com/showthread.php?t=135828

Za granicą cenia benQ, hmmm właściwie to sami fanatycy doskonałej jakości wypalanych płytek - więc nie można tego brać na całkiem poważnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Micuel

BenQ wbrew pozorom w Polsce też jest cenione. Jednak jak okiem sięgnąć :wink: tylko LG, NEC, LiteOn... to nie dziwi fakt (prócz ceny), że większość za bardzo nie ogląda się za innymi wypalarkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Lg G 4163 chyba coś takiego. I musze powiedzieć, ze trzeba odczekać trochę zanim plyta sie wczyta. Jak płytka chodzi prawie nic nie słychać, jedynie od czasu do czasu, takie "ciczenie" lub "ciiiiiiiiiiiii" nie wiem jak oddać odgłos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja napisze swoje przemyślenia dotyczące palników dvd, jak dla mnie liczy sie tylko jakość zapisu i odczyt, takie czynniki jak głośność, szybkość, wygląd nie sa dla mnie ważne. No i teraz nie rozumiem tego podniecania sie Plextorem czy Pionnierem, co z tego że tak dobrze nagrywa słabe płytki i że rozpoznaje więcej różnych nośników, jak i tak praktycznie każdy kto ma większe pojęcie o nagrywaniu, pali na Varbatimiach czy TDK. A na dobrej płytce różnica pomiędzy nagrywaniem na liteonie a pioneerze będzie naprawde nieduża, najwyżej 10 PI i nie będzie warta przepłacania(biorąc pod uwage prędkość nagrywania 4x-8x). Zresztą ta cała sytuacja już trochę o hipokryzje zahacza, wolał bym już prostacko palić płyty, bo czasem sie zastanawiam dlaczego average PI większe od 50 to dla mnie porażka, gdy roczna esperanza na której average PI wynosi 600 czyta sie bez problemu eh.

 

W każdym razie ja ze swojego Liteona jestem zadowolony i nie miałem z nim żadnych problemów, choć wiem że różnie to z Litkami bywa bo lubią padać, a i wysiłku trochę trzeba w nie włożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

I ja takze borykam sie z problemem wyboru spawarki DVD... Od kilku lat jade na Litkach :) mialem odtwarzac DVD (bardzo mi sie podobal, czytal prawie wszystkie plyty) az do czasu, bo ostatnio (a mialem go od chyba 3 lat) przestal mi czytac plyty, na wiekszosci zaczal sie wieszac... Ogolnie byl bardzo cichy, dlugo startowal ale byl spoko...

 

Nagrywarka CD-r/RW tez fajna, bo szybka, GLOSNA!!! ale tylko przy nagrywaniu predkoscia powyzej 48x (a ma 52x) oraz odczytywaniu plyt :P ale pali mi wszystkie plytki jak i mi je odczytuje (0 problemow i jest SUPER!) :D tez bardzo jestem zadowolony poza tym ze jest glosna... mialem i tez zwykly CD-ROM do ktorego nie mialem zadnych zastrzezen...

 

Dlatego tez chcialbym bardzo kupic nagrywarke Litka ale ta najnowsza wersje Lite-ON DVD+/-RW SOHW-1693S - ale znowu odstrasza mnie to ze na temat starszych wersji (na temat 1953S oraz 1973-znalazlem mnustwo zlych opisow/komentarzy ale byly takze i dobre :)) nastepnie odstrasza mnie glosnosc bo litki sa znane z tego ze zawsze byly glosne...

 

Jestem ograniczony finansowo i to bardzo wiec jeszcze zastanawiam sie nad LG SuperMulti DVD+/-RW GSA-4163B (+/- taka sama cena jak litka) ale odstrasza mnie to ze moj kuzyn mial w sumie juz 6 CD-ROM-ow LG (w ciagu 1,5 roku i non stop mial jakies problemy) ale znowu wiem ze CD-ROMy takie byly i niby LG poprawil to i duzo ludzi chwali sobie spawary DVD LG... ale jednak jakis taki niesmak po przygodach mego kuzyna pozostaje...

 

NEC, hmmm w ogole wizualnie mi sie nie podoba, ale znowu spawara nie bedzie do patrzenia tylko do spawania plyt... Naczytalem sie duzo wypowiedzi na temat NEC-a i wiekszosc ludzi sobie chwali, tak samo jak LG z tym ze jest niby troszke glosniejszy... Przegladajac neta zauwazylem ze 3x wiecej osob ma LG jak NECa i malo kto (nie liczne osoby) zle wypowiadaly sie na temat LG czy NEC...

 

i tu teraz mam problem LG czy NEC a moze jednak Litek... hmmm trudny wybor, nowy litek moze byc udana wersja i moze sie okazac ze jedna z najlepszych :P, NEC fajny ale LG tez niczego sobie... W wiekszosci ludzie chwala to co sami kupili nie wiedzac jaka jest ta druga bo wiadomo ze kazdy chwali swoje... Ostatnio doceniam cisze i niezawodnosc, zrobilem sie przez komputer bardzo nerwowym czlowiekiem wiec nie chcialbym aby po zakupie sie okzalo ze sa jakies problemy... Zazwyczaj wypalam na najtanszych plytach jakie sa na rynku :) prawie w ogole nie wypalam na firmowkach typu Verbatim czy Platinum wiec nagrywarka musi dobrze wypalac na najtanszych nosnikach :) szkoda mi kasy na dobre plyty, palne na smieciach juz od kilku lat i nie mam zadnych probmow z odczytywaniem ich...

 

co do PLEXTORA - to nawet gdybym mial kase to nie kupil bym a DLACZEGO??? a dlatego ze nie warto, bo jak bym kupowal sprzet na kilka lat to bym zainwestowal ale pod koniec tego roku maja wejsc nowe spawary i w polowe przyszlego kupie jak bede dobrze stal finansowo wiec uwazam ze jednak zbedny to by byl wydatek, bynajmniej jak dla mnie... ale znowu nie watro tyle az czekac na nowe sprawary bo aktualnie duzo gier pokazuje sie na plytkach DVD czy innych bajerow i DVD jest potrzebne...

Edytowane przez Szpakos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie o tym? Lite-ON DVD+/-RW SOHW-1693S bulk

myslalem nad poprzednia wersja Lite-ON DVD+/-RW SOHW-1673S bulk

ale ta wersja nagrywa dvd+R9 oraz dvd-r9

warta 230 blach czy nie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho lepiej LG. Nie mowie to jako fanboy LG, tylko ze wzgledow takich, iż kupywalem nagrywarke z kumplem.. on wzial litka (nie pamietam jaki model).. moja pali dvd elegancko (wypalam wiecej niz ziomek); a jego litek juz pare plyt zepsul.. Fakt moze trafil mu sie TAKI a nie INNY model wadliwy, ale mniejsza o wiekszosc, mnie to odstraszylo i sie ciesze ze posluchalem bartezjusza;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako, że sprzedaję swoją grafikę i kupuję nagrywarkę DVD stoję przed wyborem, więc proszę o poradę co lepiej wziąć:

LG-4163B ~220 zł

Nec-3540A ~220 zł

Lite-On-1693S ~200 zł

Pioneer DVR-109 ~260 zł

Którą wybrać?

I jeszcze pytanko jaki typ zapisu bardziej preferujecie, jest bardziej popularny + czy - ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej nagrywam na +. Z tych to zastanawialbym sie nad NEC'iem i Pioneer'em.

 

EDIT

Polecam lekture tego. Mimo, ze to jest dyskucja bardzoej o poprzednikach tych modeli, to troche naswietli Ci sytuacje. Nie zaszkodzi, jak zajrzysz rowniez tu.

Edytowane przez fipa15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze tak. Nie bedziesz żałował po zakupie Pioneera (po zakupie NEC'a tez bys nie zalowal). Wiecej glosow, jakie dostaniesz pewnie beda podobne, patrz tez co ma kto w podpisie, bo kazdy chwali to co ma..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam juz drugi model Pioneera

Jak do tej pory zadnych problemow.

Nagrywarek troche sie juz przewalilo przez mojego kompa.

Jakos najmniej mi przypasowal LiteOn

W pracy uzywam Neca 3520 i tez nie ma z nim wiekszych problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz raz to pisalem ale sie powtorze.

To ze LiteOn mial kiedys udane nagrywarki CD (na x48 konczac) nie oznacza ze ich wypalarki DVD tez musza byc super.

Sa to dwie rozne technologie.

LG i LiteOn polecieli troszke wlasnie na slawie zdobytej przez napedy CD.

Chcesz kupic wypalarke DVD zapomnij o poprzednich sprzetach i nie kieruj sie firma, tylko opiniami uzytkownikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do palnikow litka.....jesli zaladuje sie im jakis udany biosik i karmi nosnikamy dobrej jakosci (TDK,Verbatim) to jakosc zapisu tych palniczkow spokojnie moze skopac tylki zarowno pionierowi jak i necowi :]

 

sprawa wyglada ociupinke inaczej jak ktos chce nagrywac na padlinie...ale jak sie oszczedzalo na palniku to nie mozna oszczedzac na nosnikach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja się zjałowiła. Podsumowując można stwierdzić, że wybierasz pomiędzy Plextorem, NEC-em, Pioneerem bądź LG i to wszystko, spróbować trzeba samemu.

Ja kupiłem NEC-a 3520 i jestem zadowolony, ale pewnie jak bym miał któregoś z pozostałech to też bym chwalił. Każdy ma swoje wady i zalety.

Dlaczego wybrałem NEC-a? - dobra jakość, niska cena, pali wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja się zjałowiła. Podsumowując można stwierdzić, że wybierasz pomiędzy Plextorem, NEC-em, Pioneerem bądź LG i to wszystko, spróbować trzeba samemu.

Ja kupiłem NEC-a 3520 i jestem zadowolony, ale pewnie jak bym miał któregoś z pozostałech to też bym chwalił. Każdy ma swoje wady i zalety.

Dlaczego wybrałem NEC-a? - dobra jakość, niska cena, pali wszystko.

1454350[/snapback]

Bardzo dobre podsumowanie dyskusji o wyborze nagrywarki. Zgadzam sie w kazdym punkcie.

Edytowane przez fipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy! Wlasciwie to rady!

Zbliza sie premiera GTA:SA i uwazam ze to dobry moment alby stara nagrywarke usunac, bo i tak powoli zaczyna szwankowac /nie zawsze czyta plyty itp./, na nagrywarke dvd. Doroslem do decyzji i mam do wyboru taki sprzet w granicach 200- 230zl

 

LiteON SOHW-1673S 16x + / 16x - Dual Layer OEM 200, box 210

LiteON SOHW-1693S 16x + / 16x - Dual Layer OEM 220

LG DVD-RW 4163B 16x + / 16x - Dual Layer OEM 210

NEC DVD-RW ND-3520A 16x + / 16x - Dual Layer OEM + NERO 210

NEC DVD-RW ND-3540A 16x + / 16x - Dual Layer OEM + NERO 230

Samsung TS-H552U 16x + / 16x Dual Layer OEM 200

Pioneer DVR-109D 16x + / 16x - OEM 260

 

Mialem do tej pory zawsze lg i ja nie narzekalem, ale duzo jest wadliwych dvd wiec raczej odpada. Najbardziej bym sie sklanial co do LiteOn'a albo Neca.Pioneer troche drogi, ale w ostatecznosci moglbym dorzucic te 30 zetek. A wasze jakie sa opinie.

 

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...