Skocz do zawartości
lordmistrzbobek

Jaka nagrywarka DVD z obecnych na rynku jest najlepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie tak czytam te wszystkie posty na różnych forach i pytania która nagrywara lepsza? którą wybrać itd. itp. I musze napisać tak - cokolwiek kupcie byle nie Lite-ona, a najlepiej LG a dlaczego dlatego że najwięcej ludzi narzeka na Lite-ony a wszyscy są zadowoleni z LG poprostu wszyscy, nie znalazłem złego słowa o tej nagrywarce zarówno za granicą jak i w Polsce, a że cena jest niska to moim zdaniem jest to najrozsądniejszy wybór. Podsumówując jeśli chcesz kupić nagrywarkę to kup LG GSA4163B i napewno będziesz zadowolony i skończmy już ten temat. Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym ja stał przed takim wyborem i mial kase, to wzial bym chyba jednak LG, a to z powodu takiego, ze wiem czego moge sie spodziewac po LG, a po Benq niestety nie wiem, moze byc lepiej, moze byc gorzej...

 

Zrobisz co zechcesz, powtarzam, JA stojac przed takim, konkretnym wyborem biore LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję oryginalny bios do nagrywarki SOHW-1693S. Posiadam wersję KS04 a potrzebuję KS02. Jeśli ktoś ma taką nagrywarkę (najlepiej programem flash utility zgrać biosić) prosiłbym o wysłanie na maila miramp@interia.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również dorzuce swoje 3 gorsze. Moja przygoda z nagrywarkami zaczęła sie od CD-RW Lite-On, pochodziła 3 miechy i zacząła świrować, wymieniłem na LG'ka ta, już śmiga 2 rok bez problemów. Dodam, że niedawno kupiłem CDrom Lite-Ona, wszyscy moi znajomi mówią, że to dobra firma, itp. Więc wziąłem. Podziałał bagatela tydzień! Niebawem wezmę nagrywarke DVD i na 100% nie bedzie to Lite-On.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Kwiecień jest pełen uprzedzeń do LG, sam mam monitor LG nagrywarę od 4 lat teraz drugą dvd i jakoś mi się nic nie chrzani. Wychwala liteona pod niebiosa a to chyba najbardziej zawodne napędy.

Jak bym miał forse to brał bym Plextora PX-716A, bufor 8 Mb coś pięknego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wielu ludzi z zagranicznychservisów najlepszą nagrywarką jest Liteon SOHW 1693S. Może ma gorszą korekcję błędów od NECa ale możliwości i oprogramowanie jakie do tej nagrywarki powstaje zostawia konkurencję daleko w tyle

1474207[/snapback]

podsuwanie opini z komputronika to jakies nieporozumienie

 

sam moge tam sobie w wybranym produkcie nappisac 10 róznych opinii i co z tego wynik

 

kompletnie nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem styczność z wieloma produktami lite-ona - żadnych problemów. W moim akademiku prawie wszyscy używają nagrywarek cd lub dvd lite-ona. Nie słyszałem zeby ktoś narzekał. Mało tego. Podzwoniłem po wielu hurtowniach i sklepach komputerowych. Mówili to samo ze awaryjność nagrywarek dvd dla neców, lite-onów i innych jest podobna. Nie wiem skąd macie informacje ze te nagrywarki są awaryjne. Na wielu portalach zagranicznych zbiera najwyższe noty

"Portal Techniz.co.uk przedstawił nam recenzję kolejnego napędu LiteOn, SOHW-1693S. Napęd uzyskał najwyższą możliwą nagrodę - Techniz Gold award. LiteOn ponownie stworzył świetną nagrywarkę DVD, SOHW-1693S. To bardzo dobry napęd optyczny w kwestii wydajności i bezawaryjności. Całkowita wydajność uzyskana przez ten model była znacznie wyższa niż w poprzednim modelu, SOHW-1673S, a dodatkowo, nowy model może nagrywać dwuwarstwowe płyty DVD-R9. "tu, i to bogate oprogramowanie - czego chcieć więcej tu

Edytowane przez miramp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie tak czytam te wszystkie posty na różnych forach i pytania która nagrywara lepsza? którą wybrać itd. itp. I musze napisać tak - cokolwiek kupcie byle nie Lite-ona, a najlepiej LG a dlaczego dlatego że najwięcej ludzi narzeka na Lite-ony a wszyscy są zadowoleni z LG poprostu wszyscy, nie znalazłem złego słowa o tej nagrywarce zarówno za granicą jak i w Polsce, a że cena jest niska to moim zdaniem jest to najrozsądniejszy wybór. Podsumówując jeśli chcesz kupić nagrywarkę to kup LG GSA4163B i napewno będziesz zadowolony i skończmy już ten temat. Dzięki i pozdrawiam.

1458288[/snapback]

Naiwidoczniej poruszasz się nie po tych Forach co potrzeba, ja polecam NECA 3520A , kupiłam 10 dni temu i jestem bardzo zadowolona 3540 różni się OD 3520A szybszym wypalaniem cd-rw , narazie w testach wypada gorzej od 3520A , aczkolwiek nie ma jeszcze nieoficjalnych firmware'ow i to może się zmienić, tez się zastanawiałam czy 3520 czy 3540 cena była taka sama i wybrałam ta już sprawdzoną , co do LG to jeżeli możesz kupić wyprodukowana w Korei to napewno bedziesz zadowolony jest cicha i dobrzy wypala te z Chin "LOTERIA" , niestety wadą Neca jest głośność ale wystarczy DRIVESPEED z Nero i jest cichutko i bardzo wydajnie w LG nie ma problemu z głośnosią to tyle

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem styczność z wieloma produktami lite-ona - żadnych problemów. W moim akademiku prawie wszyscy używają nagrywarek cd lub dvd lite-ona. Nie słyszałem zeby ktoś narzekał. Mało tego. Podzwoniłem po wielu hurtowniach i sklepach komputerowych. Mówili to samo ze awaryjność nagrywarek dvd dla neców lg lub lite-onów jest podobna. Nie wiem skąd macie informacje ze te nagrywarki są awaryjne. Na wielu portalach zagranicznych zbiera najwyższe noty

"Portal Techniz.co.uk przedstawił nam recenzję kolejnego napędu LiteOn, SOHW-1693S. Napęd uzyskał najwyższą możliwą nagrodę - Techniz Gold award. LiteOn ponownie stworzył świetną nagrywarkę DVD, SOHW-1693S. To bardzo dobry napęd optyczny w kwestii wydajności i bezawaryjności. Całkowita wydajność uzyskana przez ten model była znacznie wyższa niż w poprzednim modelu, SOHW-1673S, a dodatkowo, nowy model może nagrywać dwuwarstwowe płyty DVD-R9. "1475218[/snapback]

 

Hmmmmm a to bardzo ciekawe.

Zwlaszcza ze nagrywarki LG tak jak caly ich sprzet jest na gwarancji zewnetrznej.

Fajne znasz sklepy. A tak na serio to do ilu dzwoniles?? I czy w ogole dzwoniles??

Czesc z nas poprostu pracuje w sklepach ze sprzetem komputerowym wiec info mamy z pierwszej reki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmm a to bardzo ciekawe.

Zwlaszcza ze nagrywarki LG tak jak caly ich sprzet jest na gwarancji zewnetrznej.

Fajne znasz sklepy. A tak na serio to do ilu dzwoniles?? I czy w ogole dzwoniles??

Czesc z nas poprostu pracuje w sklepach ze sprzetem komputerowym wiec info mamy z pierwszej reki

1475358[/snapback]

Zadzwoń sobie do Actiona, Pcproject, Emitera, Aresta, Esc i przestań pisać bzdury. Może jeszcze wykaz rozmów Ci wysłać? Mnie nagrywarki lg nie interesują. Nie pytałem się o nie tylko o awaryjność Lite-onów i jak to wygląda na tle konkurencji. Ty to chyba w sklepie mięsnym pracujesz :) Edytowane przez miramp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rzucaj sie dzieciaku tylko przeczytaj to co napisales wczesniej.

I zauwaz cwaniaczku ze jak edytujesz swoj post to:

1 - pod spodem mam piekny napis: "Ten post był edytowany przez miramp: Dzisiaj, 13:54"

2 - nie zmienia sie tresc w cytowanym tekscie.

 

Dalej zgrywasz cwaniaka??

Bo dla mnie zachowales sie poprostu jak gowniarz ktory nie ma pojecia o czym pisze. A jak mu sie wytknelo blad to probuje sie bronic

 

Zenada ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SowaBezOka

@miramp - nie kloc sie z @jonathan'em, bo poskarzy sie koledze modowi, ze masz inne zdanie niż on i bana dostaniesz...

 

--- Tylko ostrzegam :]

 

> Jaka nagrywarka DVD z obecnych na rynku jest najlepsza?

odpowiadam: Pioneer DVR-109... nie ma co porownywac do litle-on'a. Ale za to porownywalna jest do najnowszych produkcji LG'ków (a te sa nawet cichsze...) ale bardziej podatne na awarje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miramp co to za wciskanie ciemnoty innym użytkownikom.

 

Pierw napisałeś coś takiego:

Podzwoniłem po wielu hurtowniach i sklepach komputerowych. Mówili to samo ze awaryjność nagrywarek dvd dla neców lg lub lite-onów jest podobna.

Później edytnołeś co widać pod twoim postem i wykasowałeś firmę LG bo Jonathan ci powiedział, że nagrywarki LG mają gwarancję zewnętrzną producenta.

Mało tego, że go obraziłeś i wciskasz kit (inaczej nie da się tego napisać)

Mnie nagrywarki lg nie interesują. Nie pytałem się o nie tylko o awaryjność Lite-onów i jak to wygląda na tle konkurencji.

Sluchaj co do jego pracy w sklepie komputerowym to jest prawda, ale to nie ważne bo połowa z nas pracuje profesjonalnie w branży IT od dłuższego czasu i nie polecam wciskać kitu bo ludzie to w kilka chwil mogą sprawdzić i jest porażka bo tracą do ciebie zaufanie i podchodzą do ciebie z dystansem.

 

Co do LiteOn'ów to są one dobre lecz głośne i to już ciągnie się za nimi od wielu modeli. Prawdę mówiac od 1633 nie poczyniono większych zmian, oprócz zmiany biosu i innej naklejki na topie nagrywarki.

Meritum -> flasciach!esz do nowszej wersji i po sprawie, po co kupować nową :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

"Portal Techniz.co.uk przedstawił nam recenzję kolejnego napędu LiteOn, SOHW-1693S. Napęd uzyskał najwyższą możliwą nagrodę - Techniz Gold award. LiteOn ponownie stworzył świetną nagrywarkę DVD, SOHW-1693S. To bardzo dobry napęd optyczny w kwestii wydajności i bezawaryjności. Całkowita wydajność uzyskana przez ten model była znacznie wyższa niż w poprzednim modelu, SOHW-1673S, a dodatkowo, nowy model może nagrywać dwuwarstwowe płyty DVD-R9.... "1475218[/snapback]

a czy przypadkiem 1693S nie ma wile wspólnego z 1673S ??

 

z tego co wiem, można sobie zmienić 1673S na 1693S... co ciekawsze również na Sony: z 1673S na Sony DRU-720A lub 1693S na Sony DRU-800A

 

Z tego co pamiętam LG (chyba z Korei) był wyprodukowany przez Hitachi (i chwalono sobie ten model.. tj cisza i jakość zapisu...)

Pozdrawiam i życzę właściwych konkluzji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SowaBezOka

Jak bym mial go banowac to sam bym to zrobil Panie McBoss.

Poprostu jego zachowanie rozbawilo mnie do lez.

Chcial przycwaniakowac a zrobil z siebie lolka :D

1475977[/snapback]

uf dobrze ze nie nazwales mnie Lucjan :D

 

lekkiego sarkazmu uzylem, ale niedenerwujcie się :P

 

nie mialem na celu znowu kogos urazic... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miramp co to za wciskanie ciemnoty innym użytkownikom.

 

Pierw napisałeś coś takiego:

 

Później edytnołeś co widać pod twoim postem i wykasowałeś firmę LG bo Jonathan ci powiedział, że nagrywarki LG mają gwarancję zewnętrzną producenta.

Mało tego, że go obraziłeś i wciskasz kit (inaczej nie da się tego napisać)

 

Sluchaj co do jego pracy w sklepie komputerowym to jest prawda, ale to nie ważne bo połowa z nas pracuje profesjonalnie w branży IT od dłuższego czasu i nie polecam wciskać kitu bo ludzie to w kilka chwil mogą sprawdzić i jest porażka bo tracą do ciebie zaufanie i podchodzą do ciebie z dystansem.

 

Co do LiteOn'ów to są one dobre lecz głośne i to już ciągnie się za nimi od wielu modeli. Prawdę mówiac od 1633 nie poczyniono większych zmian, oprócz zmiany biosu i innej naklejki na topie nagrywarki.

Meritum -> flasciach!esz do nowszej wersji i po sprawie, po co kupować nową :)

1475987[/snapback]

Nie chcesz wierzyć to Twoja sprawa. Może byś zareagował jakiego słownictwa używa kolega jonathan. Ja też jestem związany z branżą IT i nie od dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rzucaj sie dzieciaku tylko przeczytaj to co napisales wczesniej.

I zauwaz cwaniaczku ze jak edytujesz swoj post to:

1 - pod spodem mam piekny napis: "Ten post był edytowany przez miramp: Dzisiaj, 13:54"

2 - nie zmienia sie tresc w cytowanym tekscie.

 

Dalej zgrywasz cwaniaka??

Bo dla mnie zachowales sie poprostu jak gowniarz ktory nie ma pojecia o czym pisze. A jak mu sie wytknelo blad to probuje sie bronic

 

Zenada ;/

1475927[/snapback]

Kolega niech się trochę liczy ze słowami. Nie mam ochoty słuchania obelg pod swoim adresem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...LiteOn ponownie stworzył świetną nagrywarkę DVD, SOHW-1693S. To bardzo dobry napęd optyczny w kwestii wydajności i bezawaryjności.

1475218[/snapback]

Ponownie? A które to DVD lite-on wczesniej było świetne? Jakos sobie nie przypominam. O (bez)awaryjnosci nie będę pisał, bo musiał bym powtórzyć to co pisali już inni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem styczność z wieloma produktami lite-ona - żadnych problemów. W moim akademiku prawie wszyscy używają nagrywarek cd lub dvd lite-ona. Nie słyszałem zeby ktoś narzekał. Mało tego. Podzwoniłem po wielu hurtowniach i sklepach komputerowych. Mówili to samo ze awaryjność nagrywarek dvd dla neców, lite-onów i innych jest podobna. Nie wiem skąd macie informacje ze te nagrywarki są awaryjne. Na wielu portalach zagranicznych zbiera najwyższe noty

"Portal Techniz.co.uk przedstawił nam recenzję kolejnego napędu LiteOn, SOHW-1693S. Napęd uzyskał najwyższą możliwą nagrodę - Techniz Gold award. LiteOn ponownie stworzył świetną nagrywarkę DVD, SOHW-1693S. To bardzo dobry napęd optyczny w kwestii wydajności i bezawaryjności. Całkowita wydajność uzyskana przez ten model była znacznie wyższa niż w poprzednim modelu, SOHW-1673S, a dodatkowo, nowy model może nagrywać dwuwarstwowe płyty DVD-R9. "1475218[/snapback]

co ty piszesz za brednie nagrywarki cdrw liteona są nie powiem super, ale DVD to już inna bajka. Miałem trzy liteonki SOHW-1673S i na żadnym nie mogłem normalnie wgrać Windowsa XP Pro. Może to jakieś fatum, ale nie polecam nikomu tego wyjca. Powiedzmy sobie jedno nie wyszło Liteonowi ta nagrywarka DVD ani inna. :(

 

 

Zadzwoń sobie do Actiona, Pcproject, Emitera, Aresta, Esc  i przestań pisać bzdury. Może jeszcze wykaz rozmów Ci wysłać? Mnie nagrywarki lg nie interesują. Nie pytałem się o nie tylko o awaryjność Lite-onów i jak to wygląda na tle konkurencji. Ty to chyba w sklepie mięsnym pracujesz :)

1475616[/snapback]

Po co ma niby dzwonić, jak każdy dobrze wie, że zepsuty sprzęt LG idzie do servisu LG nigdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...