Skocz do zawartości
lordmistrzbobek

Jaka nagrywarka DVD z obecnych na rynku jest najlepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

co ty piszesz za brednie nagrywarki cdrw liteona są nie powiem super, ale DVD to już inna bajka. Miałem trzy liteonki SOHW-1673S i na żadnym nie mogłem normalnie wgrać Windowsa XP Pro. Może to jakieś fatum, ale nie polecam nikomu tego wyjca. Powiedzmy sobie jedno nie wyszło Liteonowi ta nagrywarka DVD ani inna. :(

Po co ma niby dzwonić, jak każdy dobrze wie, że zepsuty sprzęt LG idzie do servisu LG nigdzie indziej.

1476284[/snapback]

Może powinienneś nagrać Windowsa Xp na zwykłe cd i użyć przy instalowaniu cdromu. Nagrywarki służa do nagrywania. Jakbym miał taki problem to bym kupił cdrom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego ze ma oprogramowanie skoro jest najbardziej problemowa.

Zainstalujesz sobie programik i popatrzysz jaki jest fajny??

1474488[/snapback]

dlaczego uwazasz ze akuratnie model 1693S jest 'najbardziej problemowy" skoro nie mialem z nia wiekszej stycznosci o ile w ogole miales... nie mozna wrzucac wszystkich litkow do jednego worka... to ze byly problemu z 1653S oraz 1673S to nie musi znaczyc ze tak sie tez dzieje z 1693S - zawsze moze ktos trafic na marna sztuke ale tak zawsze bywa nawet jak kupujesz najlepszy sprzet...

 

ja tak samo mogl bym napisac ze LG to szajs bo moj kuzyc mial 7 CD-ROM-ow i kazdy jeden sie spieprzyl i nadawal tylko do nawalania mlotkiem a nagrywarki DVD sa calkiem niezle... tym bardziej ze wszyscy ucza sie na bledach wiec moze faktycznie litek stworzyl jakies cudo lub kolejna klape... tak samo bylo z ukladami graficznymi NV30....

 

-------

 

podsuwanie opini z komputronika to jakies nieporozumienie

 

sam moge tam sobie w wybranym produkcie nappisac 10 róznych opinii i co z tego wynik

 

kompletnie nic

1474593[/snapback]

 

heh a to bardzo ciekawe :) udowodnij bo Ci nie wierze... :)

 

nie no a tak na serio to niestety nie mozesz wystawic dla tego samego produktu 10 opini, mozesz wystawic tylko i wylacznie jedna ( i nie wiem czy czasem nie ma juz zablokowanej mozliwosci wystawiania komentarzy przez niezarejestrowanych) :); nastepnie jesli nie kupiles w tym sklepie tego sprzetu i bedziesz chcial wystawic komentarz to nie zawsze zostanie on zatwierdzony (bo nie wiem czy wiesz kazdy komentarz wystawiany przez kupujacych musi zostac zatwierdzony przez handlowca lub osobe za to odpowiedzialna i bardzo czesto jest sprawdzane to czy zakupiles faktycznie u nich w sklepie ten przedmiot czy tez nie - oczywiscie nie zawsze tak jest) ostatnio chcialem wystawic komentarz i zostal odrzucony bo u nich nie kupilem obudowy, ale za to wczesniej udalo mi sie wystawic za grafike...

 

poza tym te opinie z komputronika znacza dla mnie tyle samo co te tu na forum - bo tak samo tam moga sciemniac jak i tutaj -nigdy nie masz pewnosci czy ten ktos nie kłamie i nie oczukuje....

Edytowane przez Szpakos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no na pewno ja tam tez ich nigdy na powaznie nie traktuje ale czesto czytam i jesli sa dobre to jestem zainteresowany sprzetem, z tym ze zanim cos kupie to musze przejzec testy jak sa dostepne i jak sie prezentuje sprzet :) zajzec na forum Tweak.pl :D, przemyslec i dopiero kupic...

 

generalnie nic do tych komentarzy nie mam bo sam zawsze wystawiam w komputroniku i zapewne wiekszosc jest takich gosci jak ja, ktorzy wystawiaja wiec zawsze moge sie nimi sugerowac no ale bez przesady :)

Edytowane przez Szpakos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może powinienneś nagrać Windowsa Xp na zwykłe cd i użyć przy instalowaniu cdromu. Nagrywarki służa do nagrywania. Jakbym miał taki problem to bym kupił cdrom.

1476523[/snapback]

Jak zrozumiałem to insynuujesz, że windows był wgrywany z płyty DVD, a jak wiadomo win xp nie jest sprzedawany na nośniku DVD więc uważasz że była to kopia systemu win.(piracka ??)

Weź mnie nie rozśmieszaj :lol: :lol: nagrywarka służy do nagrywania, a co wgrywać win to już nie można, dobry żart.

Wszyscy lecimy kupić specjalnie napęd CD aby wgrać pewnie i bezpiecznie win

 

 

dlaczego uwazasz ze akuratnie model 1693S jest 'najbardziej problemowy" skoro nie mialem z nia wiekszej stycznosci o ile w ogole miales... nie mozna wrzucac wszystkich litkow do jednego worka... to ze byly problemu z 1653S oraz 1673S to nie musi znaczyc ze tak sie tez dzieje z 1693S - zawsze moze ktos trafic na marna sztuke ale tak zawsze bywa nawet jak kupujesz najlepszy sprzet...

 

ja tak samo mogl bym napisac ze LG to szajs bo moj kuzyc mial 7 CD-ROM-ow i kazdy jeden sie spieprzyl i nadawal tylko do nawalania mlotkiem a nagrywarki DVD sa calkiem niezle... tym bardziej ze wszyscy ucza sie na bledach wiec moze faktycznie litek stworzyl jakies cudo lub kolejna klape... tak samo bylo z ukladami graficznymi NV30....

 

-------

heh a to bardzo ciekawe :) udowodnij bo Ci nie wierze... :)

 

poza tym te opinie z komputronika znacza dla mnie tyle samo co te tu na forum - bo tak samo tam moga sciemniac jak i tutaj -nigdy nie masz pewnosci czy ten ktos nie kłamie i nie oczukuje....

1476593[/snapback]

 

a czym się różni 1693S od 1673S - niczym tylko wgrany inny firmware, który na 1673S normalnie chodzi.

 

z nv30 się zgadzam :)

 

te opinie z komputronika to w większości można sobie o kant obić.

na tweku jak ktoś napisze brednie to jest to tępione w przeciągu kilku godzin(minut), a w komputroniku nie, gdyż nie ma takiej możliwości.

 

A co do nagrywarek liteon to nie są one takie złe jak większość uważa, ale mogłyby być lepsze.

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrozumiałem to insynuujesz, że windows był wgrywany z płyty DVD, a jak wiadomo win xp nie jest sprzedawany na nośniku DVD więc uważasz że była to kopia systemu win.(piracka ??)

Weź mnie nie rozśmieszaj :lol:  :lol:  nagrywarka służy do nagrywania, a co wgrywać  win to już nie można, dobry żart.

Wszyscy lecimy kupić specjalnie napęd CD aby wgrać pewnie i bezpiecznie win

a czym się różni 1693S od 1673S - niczym tylko wgrany inny firmware, który na 1673S  normalnie chodzi.

 

z nv30 się zgadzam :)

 

te opinie z komputronika to w większości można sobie o kant obić.

na tweku jak ktoś napisze brednie to jest to tępione w przeciągu kilku godzin(minut), a w komputroniku nie, gdyż nie ma takiej możliwości.

 

A co do nagrywarek liteon to nie są one takie złe jak większość uważa, ale mogłyby być lepsze.

1476676[/snapback]

Nic nie insynuuje. Każdy może sobie ściągnąć wersję ograniczoną czasową i nagrać na cd lub dvd (jak woli) a pozatym mówię co bym ja zrobił. Wgrywaj sobie nagrywarką co chcesz! A co mnie to obchodzi! Edytowane przez miramp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie po co wy sie kłócicie? Przecież wiadomo że każdy będzie chwalił to co ma. I wiadomo także że jednemu może zepsuć się Lite-on innemu Nec albo LG! a drugiemu nic się nie będzie psuło i będzie zadowolony. Fakt jest taki że w Krakowie na giełdzie właściwie nie sprzedasz napędu Lite-on bo sprzedawcy którzy mają do czynienia ze sprzętem od kilku lat wiedzą że najczęściej psują się właśnie LIte-ony! Jęśłi nie wierzycie zapraszam na giełde do Krakowa gdzie swoje stoiska ma większość sklepów z tego miasta a także komisy. Chciałem sprzedać kolegi nagrywarke Lite-on i nikt tego nie chciał kupić nawet nie patrząc na napęd, pytali się tylko jaka firma i odrazu dziękowali! zapytałem się dlaczego i odpowiedż większości była taka sama - najczęściej padają, nie że są najgorsze tylko żę często padają i tyle. Kto lubi ryzykować kupuje Lite-ona kto nie kupi sobie coś innego, a w moim przypadku rewelacyjną LG GSA4163B. Zanim ją kupiłem długo analizowałem rynek nagrywarek DVD i raczej nie chciałem LG bo mam napęd DVD LG i już ledwo chodzi, ale miałem też nagrywarke CD-RW LG x8 i służyła mi 5 lat!!! i byłem z niej max zadowolony. Czytając różne fora i komentarze doszedłem do wniosku że jednak LG i to był strzał w dziesiątke! Polecam tą nagrywarke, a z drugiej strony nie polecam DVD-ROM LG, wybór należy do was, dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przed chwilą byłem zdecydowany na zakup napędu LiteOn 1693. Jednak po przeczytaniu tego topiku zniecheciłem się do marki LiteOn. Rozważam teraz zakup napędu DVD+/-RW Sony DRU-800A DL za 289zł w Vobisie. Podobno opiera się na technologi Litka jednak ulepszonej i znaprawionymi błędami. Co powiecie o tym napędzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mikaaa czemu poprostu nie kupisz tego co większość ludzi Ci poleca? chcesz być oryginalny czy co ? inny jakiś ? nie rozumiem tego... każdy ma prawo wyboru tego co chce ale kierując się zdrowym rozsądkiem kupuje się taki sprzęt który polecają ludzie go użytkujący, który wygrywa wszelkie testy i złego słowa o nim nie ma, a jaka to nagrywarka? przeczytaj ten temat od początku i sam sobie odpowiedz na to pytanie i daj spokój z tym Sony/Lite-on bo to jedno i to samo. Pozdrawiam.

Edytowane przez Zubo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mikaaa czemu poprostu nie kupisz tego co większość ludzi Ci poleca? chcesz być oryginalny czy co ? inny jakiś ? nie rozumiem tego... każdy ma prawo wyboru tego co chce ale kierując się zdrowym rozsądkiem kupuje się taki sprzęt który polecają ludzie go urzytkujący, który wygrywa wszelkie testy i złego słowa o nim nie ma, a jaka to nagrywarka? przeczytaj ten temat od początku i sam sobie odpowiedz na to pytanie i daj spokój z tym Sony/Lite-on bo to jedno i to samo. Pozdrawiam.

1480615[/snapback]

A jest taki sprzęt o którym złego słowa nie ma ?? Polecacie generalnie Lg oraz Nec'a. A jednak słyszy się również negatywne opinie o nich (szczegulnie o LG). I miło by było gdyby na moje pytanie odpowiedziały osoby siedzące w temacie (tzn mające styczność z napędem Sony DRU 800).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest taki sprzęt o którym złego słowa nie ma ?? Polecacie generalnie Lg oraz Nec'a. A jednak słyszy się również negatywne opinie o nich (szczegulnie o LG). I miło by było gdyby na moje pytanie odpowiedziały osoby siedzące w temacie (tzn mające styczność z napędem Sony DRU 800).

1481708[/snapback]

ta nagrywara sony to poprostu Lite-On ze zmieniona nazwa w firmware o tyle, nie wiez w to ze cos w niej zmieniono, co najwyzej napis na panelu jak i sam panel Edytowane przez daFojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest taki sprzęt o którym złego słowa nie ma ?? Polecacie generalnie Lg oraz Nec'a. A jednak słyszy się również negatywne opinie o nich (szczegulnie o LG). I miło by było gdyby na moje pytanie odpowiedziały osoby siedzące w temacie (tzn mające styczność z napędem Sony DRU 800).

1481708[/snapback]

mikaaa czytaj dokładnie co pisze! chodziło mi o to że nikt nie narzeka na nagrywarkę LG gsa4163b! :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest taki sprzęt o którym złego słowa nie ma ?? Polecacie generalnie Lg oraz Nec'a. A jednak słyszy się również negatywne opinie o nich (szczegulnie o LG). I miło by było gdyby na moje pytanie odpowiedziały osoby siedzące w temacie (tzn mające styczność z napędem Sony DRU 800).

1481708[/snapback]

 

mikaa - sam sobie odpowiadasz na pytanie, jaką nagrywarkę brać pod uwagę przy zakupie: NEC albo LG, do tego trzeba dodać, że są to najpopularniejsze napędzy i mają przystępne ceny.

 

Co do DRU 800 to nie miałem z nim styczności, więc trudno powiedzieć coś z pozycji usera, korzystającego z Soniaka na codzień, ale masz tu link do testów

http://www.cdrlabs.com/reviews/index.php?reviewid=265

 

Jak dla mnie, fekt, że jest to Liteon w innym opakowaniu, dyskwalifikuje ten napęd, zresztą w dalszym ciągu nie rozwiązano problemu co do jakości nagrywania płyt. Mimo, że firmware zrobiło Sony (choć prawdopodobnie niewiele się różni od LiteOn).

Żeby być pewnym jakości zapisu, trzeba nagrywać na Verbatimach albo TDK i najlepiej na plusach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Wszyscy polecają NECa ND-3520A, ale na allegro jest tylko ND-3540A. To jakaś nowsza wersja? Tak samo dobra? Czy szukać ND-3520A?

 

Poza tym ten NEC kosztuje z wysyłką na allegro 220zł, a Pioneer DVR-109 kosztuje 240zł. Myślicie że warto dopłacać do pioneera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NEC ND-3540A to poprostuy poprawiony ND-3520A o wiekszych szybkosciach zapisu pewnych nosnikow (juz nie pamietam, popatrz w specyfikacje). Mozna go polecic z czystym sumieniem. Pioneera tak samo (moze nawet bardziej). Jak juz ktos powiedzial - wybór zalezy prakycznie wylacznie od Twoich upodoban co do marki czy wyglądu panelu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiacie sie miedzy LG GSA 4163B a NEC ND-3520A?

Jako ze z obydowoma wymienionymi mialem stycznosc wtrace swoje 3 grosze.

Na poczatku kupilem NECa.

Nagrywarka ogolnie sprawiala dobre wrazenie: cicha, szybko wysuwajaca sie tacka obsluga wielu formatow, dobre plyty czyta i pisze bez problemu. Jesli jednak chcesz cos wypalic na plytach tanich (za 1zl czy okolo) to tu sie zaczynaja schody. Kupilem sobie takich plyt sporo i okolo 20% odpadlo na starcie, gdyz nagrywarka stwierdzila ze nie sa to plyty nagrywalne (no ja wiem ze tanie to zlom, ale duma to sie mogla nie unosis i spalic). Szczegol - pozostale 80% spalila. Problem w tym ze czytala z nich tylko pierwsze 3GB, a pozniej koniec, nie dalo sie odczytac :( Plyty bardziej porysowane nawet te lepsze byly wykrywane jednak proba skopiowania z nich danych konczyla sie czesto fiaskiem

 

Wymienilem na 2ga taka sama, ale nic to nie dalo, wiec zakladam iz nie byla to wina konkretnego egzemplaza, lecz calego modelu.

Po tym przejsciu wymienilem NECa na LG i mam go juz z miesiac (NECa mialem tez miesiac) spalilem juz sporo plyt roznorakich, i ZADNEGO powtazam ZADNEGO problemu nie napotkalem, tak przy zapisie jak i przy odczycie. Naped bez zajakniecia czyta plyty ktorych NEC nie chcial nawet tknac. Pali wszystko co sie mu poda, i tak samo z czytaniem.

 

wiec tak - podsumowujac:

NEC:

wady - problemy z odczytem tanich lub porysowanych plyt

LG:

wady - nie odnotowano

(hmmm - tacka wysuwa sie wolniej niz w NECu???)

 

final words:

mialem juz do czynienia z wieloma napedami optycznymi (w tym CD-ROM LG w ktorym w trakcie odtwarzania rozleciala sie plyta) i zdecydowanie LG GSA 4163B jest pod kazdym wzgledem z nich najlepszy. Na prawde nie znajduje w nim wad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

final words:

mialem juz do czynienia z wieloma napedami optycznymi (w tym CD-ROM LG w ktorym w trakcie odtwarzania rozleciala sie plyta) i zdecydowanie LG GSA 4163B jest pod kazdym wzgledem z nich najlepszy. Na prawde nie znajduje w nim wad.

1493963[/snapback]

potwierdzam

mialem w kompie wszystkie dostepne na pl rynku spawary dvd

4163 okazał sie z nich najlepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz o Plextorze, Benqu i Pionerze??

1494232[/snapback]

jedyny konkurent to benq

 

pionek zupełny przecietniak

plex jak to plex - wsjo w porzo (zadnych + w stosunku do 4163 oprócz softu , ciut gorsza jakosc zapisu) ale przepłacony

 

tutaj znalazłem mały roundup lg , neca i plexa

Edytowane przez bartezjusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 3 prezentowanych wypalarek wybrałbym LG.

Jest to oczywiście moje zdanie, lecz Plextor to droga inwestycja i mało opłacalna co do innych na rynku. NEC, ach nec, były przygody z jego normalną pracą, odczyt płyt był tragiczny i nie potrafił sobie poradzić z skopiowaniem testowej płyty porysowanej i lekko uszkodzonej. LG i LiteON poradziły sobie bez problemu.

 

Meritum:

Po artykule mogę stwierdzić, że najlepiej wybrać LG.

 

A ja pozostane przy LiteON'ie 1653S i niech mi ktoś powie co ten napęd nie potrafi, no chyba, że mam super sztuke :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja pozostane przy LiteON'ie 1653S i niech mi ktoś powie co ten napęd nie potrafi, no chyba, że mam super sztuke :)

1494357[/snapback]

Spróbuj wypalić Mediastore minusa, jest 23godz., nie masz innych plyt pod ręką, a dane to 2,5GB potrzebne bbb.pilnie na 6rano w innym mieście. :D

 

Mój litek powiedział: "Oj chłopie lepiej bierz twardziela ze sobą, bo ja ci nie pomogę..." :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...